ДЕКЕМВРИЙЧЕ гука сладко, стопля сърчицата то на мама и на татко!

  • 35 470
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 104
Мойто маймуне се обръща вече.Вири си краката нагоре и си ги държи с ръчички.Доста е активна последните дни.Намирам я напряко на леглото или по корем с крачета между решетките на креватчето.
Вчера сложихме първият Пентаксим,другата седмица- другата ваксина.
Днес съм на кола маска и ми е гадно от сега ooooh!.

# 721
  • Мнения: 4 734
Моята маймунка пък спи само и единствено по гръб и не обръща главата си наляво или надясно докато спи. Правих опити да му я извъртам когато е заспал, но той усеща и се свива и не позволява. Заради това главата му е плоска на тила, а отстрани заради това, че не спи на бузите си лицето му е кръгло като топка и много малка /40 см./. Педи ме успокоява, че като седнел щяло да се оправи. Нещо не знам дали да се доверя.  newsm78

# 722
  • Мнения: 444
Добро утро, момичета! Чипче, честит ви месечинка! Ех, дано потръгне вече това захранване при вас! ще има много да и разказваш като порасне какво магаренце е  била  Wink
Беборана, слагам лили  по дупе в скута ми, но не я свърта за дълго повечето пъти. Иначе, ако самостоятелно я слагам, превива се напред и ще забие нос.
Марса, стискай зъби! Аз си правих преди 2 седмици първо епилиране след една година с бръснач и ми отне два дни!
MuJIuHka, не мога да ти дам съвет, но ако ти е притеснено, посъветвай се с още един лекар.
Нашата кака е по-добре. Остана кашлицата да изчиства и сополи, но далеч по-малко. Правя и на двете инхалации и продължавам да обикалям между стаите. Да идва събота, че малко да си почина и аз....

# 723
  • София
  • Мнения: 104
Оцелях след колата маска Laughing.
Да видим сега колко ще поспи малката,та да свърша нещо из вкъщи.Днес баткото ще го взима баба му от детска,така че съм си тук да шетам  chef.

# 724
  • Мнения: 1
Честита месечинка на Дивна! Дано да потръгнат по- леко нещата при вас!

Ние преди няколко дни сложихме втората ваксина и се претеглихме - 8,1кг, на дължина сме около 66-67см. Определено си личи че сме порастнали, не само по размер но и по поведение. Вече е много по-жив и ококорен, смее се на всички и на всичко, а вчера дори се преобърна по коремче ! Напоследък се плюнчи много и ръчичките му са все в устата, май не е далеч момента на зъбките

# 725
  • Мнения: 334
Аз да се похваля вчера ми подариха възглавница за бебка, която е у образна с пълнеж, трансформираща се в полулегнало и седнало състояние и обгражда така бебето, че не може да падне, много странна, никога до сега не съм виждала подобна вещ, но определено ми харесва и е много полезна Mr. Green

# 726
  • Мнения: 2
Мами, някоя от вас да има преки впечатления от количките Peg Perego?. Интересува ме модел Si.

# 727
  • Мнения: 103
Моята е Пег перего уно - супер е! Обичам я и не бих я заменила с никоя друга.

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 488
Чипче честита месечинка. А дано вече потръгнат нещата с папкането  Hug
Моята количка също е Пег Перего и съм доволна от нея. Незнам какви са ти изискванията и какво точно те интересува за количката. Питай ще кажем  Peace

# 729
  • София
  • Мнения: 5 285
Нещо напоследък не смогвам да се докопвам редовно до компютъра  Embarassed Момата наша прави коремни преси вече цял месец и ако я оставя, направо ще си седи седнала  Rolling Eyes А се обърна сама едва миналата седмица... За лигите какво да ви говоря: не стига, че си навира ЦЯЛАТА ръка в устата (къде я събира - не знам), но за минутка ако е без лигавник, вече е мокра до кръста - язък ни за тоалетите ooooh! ooooh! ooooh!

Мами, някоя от вас да има преки впечатления от количките Peg Perego?. Интересува ме модел Si.

Питай - моята е точно такава!



Много майки споделят, че поставянето на малка чашка на таблата на детето при хранене е напълно достатъчно и децата бързо свикват да пият направо от чашка (спестявайки и средства за специални пособия за пиене).

Благодаря за отговора, зелено човече. А според теб от пластмасова или от стъклена чашка да предлагам. Прочетох, че е добре чашката да е с малък диаметър на отвора за да по-лесно на бебка. Примерът който видях за "малък диаметър" беше ракиена чашка. Сега се чудя от какъв материал да е. За момента давам на бебка водата с лъжичка, но ми се иска да пробвам с чашка.

Принципно по-безопасно е чашката да не е стъклена, доколкото бебето може да я изтърве и да се счупи. Пластмасовите чашки обикновено са по-леки и по-малко хлъзгави.

За захранването ние все още се кърмиме , още малко да навърши 6 и се почваме Simple Smile Някой пробва ли захранването водено от бебето ?

Във всички материали изрично се посочва, че не е подходящо за бебета под 6 мес. възраст

Така като давате по- големи парчета зеленчук на бебето няма ли опасност да се задави  Blush
Любопитно ми е когато дойде време да го видя как ще ги приеме, но се страхувам да не се задави с някое парче зеленчук  Blush

Ето тук пише за задавянето: Захранване, водено от бебето / Въвеждане на твърди храни след 6- … възраст – ІІ част

Цитат
Задавяне и гадене

Много от близките и познатите ви ще се притесняват дали бебето няма да се задави. Не се учудвайте. Досега детето ви се е държало според очакванията и е пиело послушно млякото си. Може би понякога е връщало храна или може би е повръщало често, но както повечето бебета никога не се е задавяло. С въвеждането на твърдата храна си давате сметка, че бебето ви трябва да се научи да преглъща и естествено се притеснявате дали всичко ще протече успешно. Всички около вас са свикнали с пюретата в бурканче и мислят, че едно бебе може да яде само пюре. Това е едно остаряло схващане.
Когато едно дете се запознава с твърдата храна то наистина  усвоява нови умения. Взима храната, опитва се да я постави в устата си, често не успява или движенията му са некоординирани. Все пак най-сетне в устата му попада нещо и пред него се изправя ново предизвикателство – то трябва да се научи да прави нещо с тази храна. Естествената му реакция е да я мести напред-назад в устата си, да движи челюстите си или да гризе с предните си зъбки (обикновено на тази възраст бебетата все още нямат кътници). Ето така бебето ви започва да се учи да дъвче.
Следващата стъпка е преглъщането. Детето трябва да овладее и това умение и за да се справи успешно го оставете да се научи съвсем само. Няма нужда да бързате, ще видите, че ще успее. Ще забележите, че храната изпада често от устата му – случайно или защото я е придвижило в неправилната посока с езичето си, или пък защото парченцето е по-голямо и несдъвкано и се изплъзва навън. Бебето ви щастливо ще го грабне отново и ще започне всичко отначало, то се учи с падане и ставане и следва собственото си темпо. Ще забележите и още нещо – всяко дете е различно. Някои деца показват неочакван талант и се справят веднага с невероятна лекота, на други са им нужни дори няколко месеца.
Но да се върнем към притесненията ви за задавянето. Бебетата под годинката имат силен рефлекс за гадене – след раждането центровете му са разположени в предната част на устата и постепенно се изместват назад, когато бебето започне да се учи да приема твърда храна. Рефлексът за гадене предпазва детето ви от задавяне. Когато храната достигне до гърлото и координацията все още не е добра с помощта на този рефлекс тя се „връща” отново.назад и целият процес започва наново.
Най-добре е да не се намесвате и да оставите детето си само да открие възможностите си, точно както когато се учи да прави първите си стъпки или да произнесе първите си думички. Ако оставите бебето да следва собственото си темпо и да се справя само с храната, то може би ще се закашля от време на време, но едновременно с това ще започне да се храни самостоятелно все по-добре. Вашата намеса прекъсва този процес и в буквален и в преносен смисъл, защото нарушава и спокойствието, което е нужно на детето, за да има увереността да се справя само.
За сравнение, бебетата, които се хранят с пюре и пасирана храна не трябва да вършат нищо друго, освен да преглъщат. Те чакат пасивно следващата лъжичка – отварят уста и гълтат като по този начин не се научават да дъвчат. Когато ние възрастните решим, че е време да се научат да дъвчат започваме да им даваме пюрета с по-големи парченца храна. За едно бебе няма нищо по-трудно от това да се справи с подобна смес в устата си. От една страна, защото то никога не се е опитвало да дъвче и от друга, понеже смесеното с парченца пюре не може нито да бъде преглътнато, нито да бъде сдъвкано лесно.
Какво трябва да запомните:

    Като за първи път не съм много изцапана!

Бебето е изложено на много по-малък риск от задавяне ако контролира само какво слага в устата си, вместо да бъде хранено с лъжичка. При храненето с лъжичка то няма възможност да измести бавно храната към задната част на устата и гърлото, докато се научи да я сдъвква. Бебето не развива способността си да дъвче докато не може да взима само храната си и да я поднася към устата си. По този начин съвсем малките бебета са предпазени от задавяне, защото на практика не могат да поставят предмети в устата си.
При храненето с пюре детето трябва да изсмуче храната, за да я придвижи до задната част на устата си и така може да се задави с нея. Точно заради това даването на пюре с лъжичка крие своите рискове, особено когато пюрето е по-едро смляно.
В развитието на бебето способността да поставя храна в устата си е пряко свързана със способността на храносмилателната система да преработва твърда храна. Ако бебето ви не може само да поднася храната към устата си, то и стомахът му не е в състояние да я преработва.
Слагайте детето да седи изправено когато яде самичко или докато го държите в скута си по време на хранене. По този начин яденето, което то не е успяло да преглътне, няма да попадне назад в гърлото му, а ще изпадне от устата му.
Наблюдавайте винаги до бебето си, когато се храни. Въпреки че шансът толкова малко дете да успее да вземе грахово зърно или фъстък е съвсем малък…следете подобни „опасни” храни да не попадат в обсега на бебето.

# 730
  • Стара Загора
  • Мнения: 103
Да ви се оплача- на петък13 баткото ни се разболя от варицела, днес 13 дни по- късно и на Алекс започнаха да му излизат пъпки, почти 100% съм сигурна, че е шарка. Утре ще ходим на лекар. Сега на ред е таткото.

# 731
  • София
  • Мнения: 217
Въпрос към ЛЛЛ Здравейте. Днес бяхме на консултация и се оказа, че за 1 месец Никола е качил само 10 гр. По принцип всичките му памперси са силно напишкани , а ака през ден. Но сега не е акал 5 дни. Педи каза да дохранвам с по 30 мл. в следобедните хранения.Чудя се какво да правя?! Детето е супер спокойно, предлагам винаги и двете гърди и ги изяжда, сам пуска гърдата, яде по 6 пъти на ден. Супер странно ми е, че не е наддал нищо. Благодаря ви, предварително.

# 732
  • София
  • Мнения: 2 104
Да ви се оплача- на петък13 баткото ни се разболя от варицела, днес 13 дни по- късно и на Алекс започнаха да му излизат пъпки, почти 100% съм сигурна, че е шарка. Утре ще ходим на лекар. Сега на ред е таткото.


Оооо, искрено съчувствам, дано не е все пак.
Уж би трябва, ако ти си я карала, бебо да има имунитет до 6  месеца newsm78

Последна редакция: пт, 27 апр 2012, 12:41 от Marleen

# 733
  • Мнения: 731
беборанка каква е тази възглавница такава.Я метни 1 снимка да я видим щом казваш,че е полезна вещ.

Последна редакция: пт, 27 апр 2012, 08:24 от jiorjita

# 734
  • Мнения: 444
Минди, искрено ти съчувствам! Дано по-леко го изкара детенцето  Praynig
Ние сме скарани с таткото. Аз искам да спрем Ния от градина. Не издържам вече на денонощно гледане, изолиране, лишаване на двете деца. Усещам, че си променям и отношението към Ния. Тя с нищо не ми е виновна. Според мъж ми ще спрем развитието на каката, ако не ходи на градина. Ами щом е толкова важно, да я пратим на градина при баба и или ние да сменим града. За мен здравето на децата е приоритет. Защо пък той не помисли, че Лили от новородена е болна перманентно. Вече съм пред срив, плача постоянно, не искам да говоря с него, бясна съм на него, на градината, на родителите, които си пускат болни децата. Много ми е докривяло. Не знам как ще се развият нещата. Ако не я приемат септември на държавна, където мога да я спра за повече време без да плащам космически суми, ще настоявам да я оставим вкъщи. Решена съм вече, така не мога да живея повече.
Айде, всичко си изпях Simple Smile По-леко ми е сякаш....

Общи условия

Активация на акаунт