Окръжна болница - Варна -тема 4

  • 79 835
  • 781
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 309
Аз влизам пак с едно питане Simple Smile
На две приятелки им предстои да родят, но и на двете бебетата са седалищно. Едното момиче ми обяснява, че макар да е без избор на екип, щом се налага секцио се плаща (предполагам тези 500 лв. които са по принцип цената). Въпроса ми е дали това е така - секциото не е планово, няма избор на екип и по медицински причини се налага да се извърши. Плаща ли се нещо в този случай? Аз доколкото знам - не, но да ви питам и вас.


Не се плаща секцио по медицински показатели и по спешност. Аз бях и двата пъти по спешност и не съм платила и лев! Здрави бебчета им желая!   bouquet
С второто си дете бях за секцио по медицински показатели ( заради първото ) + по спешност ( бебето тръгна да излиза преди дата за операцията ) И аз не съм плащала,въпреки че имах уговорка с АГ .Достатъчно си дърпат от здравната каса .

# 16
  • в рaя
  • Мнения: 233
Благодаря ви, момичета! И аз така си го обяснявах, но все пак реших да попитам. Едното момиче е доста притеснено, защото и сумата не е никак малка. Пратих и линк да прочете и дано се поуспокои!

# 17
  • Мнения: 96
Здравейте мами  Hug Ще има ли този месец ден на отворените врати в Окръжна? Нещо не мога да намеря информация и координати за записване.

# 18
  • Мнения: 63
Здравейте мами  Hug Ще има ли този месец ден на отворените врати в Окръжна? Нещо не мога да намеря информация и координати за записване.
здравей, това е тел.052/821597

# 19
  • Мнения: 96
Здравейте мами  Hug Ще има ли този месец ден на отворените врати в Окръжна? Нещо не мога да намеря информация и координати за записване.
здравей, това е тел.052/821597

Благодаря! В понеделник ще им звънна.

# 20
  • Мнения: 195
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠·  благодаря за темата и да знаеш, че ти стискам палци за леко раждане при доктора при когото желаеш Hug

# 21
  • Мнения: 6
Здравейте мами  Hug Ще има ли този месец ден на отворените врати в Окръжна? Нещо не мога да намеря информация и координати за записване.
МБАЛ „Света Анна-Варна” АД, бул. Цар Освободител 100
За записване: Силвия Русева, ст. акушерка – тел. 052/ 821 597
29 март, четвъртък 15:30 ч.

# 22
  • Мнения: 96
Здравейте мами  Hug Ще има ли този месец ден на отворените врати в Окръжна? Нещо не мога да намеря информация и координати за записване.
МБАЛ „Света Анна-Варна” АД, бул. Цар Освободител 100
За записване: Силвия Русева, ст. акушерка – тел. 052/ 821 597
29 март, четвъртък 15:30 ч.
Благодаря!

# 23
  • в рaя
  • Мнения: 233
Здравейтее!
Аз се завръщам с прясна информация от болницата!
На 29-ти ни изписаха с малкия Гого. Ще споделя и сегашните ми впечатления.

Бебчетата ги взимаха от около 1 до към 5:30 ч., като едната вечер даже от 2:30 ч. до 5 ч. Ако някое бебе много реве вкарваха майката да го накърми и не са отказвали общо взето.
Всеки ден една жена минаваше да обяснява за кърменето - даже в неделя! Показва ни пози за кърмене, даваше съвети и отговаряше на въпросите ни. Много мила, много услужлива! И една друга минаваше да пита дали имаме някакви проблеми с кърменето.
Всяка сутрин след визитацията на бебетата влизаха в стаята ни и ни даваха информация как са бебчетата и т.н.
Имаше доста бебчета на фототерапия, но не мисля, че е било нещо спекулирано! Малкия го изследваха два пъти, защото наистина си беше жълт, но бяхме в нормата за жълтеница и късно следобед ни изписаха, защото чакахме резултатите.
Не са ми отказали да ми отговорят на какъвто и въпрос да задам, но и аз не съм питала кой знае колко.
Едната вечер бебето на едното момиче в стаята не спираше да плаче ... от часове! Момичето беше пред нервен срив, плачеше и тя с нея. И идвайки да вземат бебето казваме ние, че то не спира да плаче. Веднага извикаха дежурния педиатър, прегледа бебчето, направи му АМ (защото очевидно то беше гладно, явно още не беше тръгнала кърмата на майката), гушкаха го, обясняваха какви може да са причините... абе чак да не повярва човек!
За хигиената - чистят постоянно, но уви - ние имахме хлебарки! Но определено не беше защото е мръсно, ами момичето в стаята с мен имаше отворена храна навсякъде  Tired Спяхме на светнато, защото аз имам панически страх от такива гадини!
Бях в прочутата 11 стая и определено някой си е прибрал много парички като са ремонтирали отделението! Но пак условията биват в сравнение с други болници.

Също така се паднах да раждам с две приятелки. Едното момиче беше преди мен и беше в далечна стая (1-ва) с някакво момиче с психични проблеми (беше там, за да е под наблюдение). Приятелката ми помоли да я изместят и без проблеми го направиха. Една друга помоли и тя и веднага я изместиха. Просто се съобразяват с тези неща.
За персонала, който ме изражда също мога да кажа само хубави думи! Аз имах късмета да родя много бързо и леко и те почти не се включиха в този процес, но определено ми даваха сили и кураж! Паднах се на една "млада" смяна, шегуваха се, помагаха ми с каквото имах нужда.

Та в крайна сметка бях доволна от престоя си като за в болница! Нещата изглеждат много променени от преди 1 г. и 6 м. Нямаше го това арогантно отношение!
Леле, аз само я похвалих тази болница, но това е защото съм доволна!

# 24
  • Някъде там
  • Мнения: 886
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· Да е бив и здрав малкия Гого!! Радвам се че така са се развили нещата при теб Hug Hug Hug

# 25
  • Мнения: 63
ЧЕСТИТО! Да е жив и здрав малкия Гого.  smile3525

# 26
  • Варна
  • Мнения: 188
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· , честито бебче!   bouquet

# 27
  • Варна
  • Мнения: 138
Тупарче, честито бебче!!!!
Направо не мога да разпозная в думите ти болницата, в която аз раждах!!!! Радвам се, че нещата са така сега. Дано и занапред да останат такива.

# 28
  • Мнения: 72
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠  да ви е жив и здрав малкия Гого!
Радвам се че всичко е минало леко. Наистина дано нещата в Окръжна болница са се променили в по-добра насока и ние да можем да се похвалим с такова отношение скоро.

# 29
  • в рaя
  • Мнения: 233
Аз също бях много изненадана, защото преди година и половина не бяха така нещата. Дали имахме късмет, дано просто е променено не знам, но определено бях очарована! Дано и занапред да са така нещата!
mi, много късмет ти пожелавам, леко и бързо раждане!

Общи условия

Активация на акаунт