ДУБАЙ - тема 2

  • 125 282
  • 747
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 668
ronisum , аз на твое място бих пратила мъжа с голямото дете. Аз като бях на такова сафари в нашия джип имаше едно дете на 5 и едно къмв 8. Цвърчаха от кеф! Малкото и да искаш мисля няма да го вземат. Нашия шофьор беше луд за връзване и коланите едвам ни държаха да не си удряме главите в тавана, но беше жестоко преживяване. Вие в това време с малкото дете може да се отдадете на шопинг  Mr. Green.

# 181
  • София
  • Мнения: 1 845
Като стана въпрос за допълнителните екскурзии аз пък се чудя дали си заслужава да се запишем на такава до Абу Даби през агенцията или да си я организираме сами ? Ако някой е посещавал града през агенциите моля да сподели  Hug
ако си я организирате сами със сигурност ще Ви е с по-малка цена, защото автобуса до Абу Даби е евтин. Peace А ако си купите и билети за Биг Буса ще можете да посетите всички забележителности. Има и екскурзионна беседа на 8 езика в буса. Имате и карта, и можете да слизате и да се качвате където поискате. При всички случаи ще Ви е по-комфортно, защото ще можете да видите, това което искате, а не това, което Ви кажат.
Но ако се притеснявате, че няма да можете да се оправите и да посетите обектите, които желаете по-добре е с агенцията newsm78

# 182
  • Мнения: 3 390
Здравейте! Сигурно въпросът ми ще ви изненада, но става ли Дубай за почивка? Мен ме интересува някое хубаво хотелче със собствен плаж и басейн... естествено, ще се отдели и малко време за шопинг и разходка, но основната цел е пясък и плаж... Мисля, че от хотелите, които агенциите предлагат, най-удачен би бил Hilton Dubai Jumeirah. Но ако имате по-изгодни преложения, моля да споделите.
И сигурно е излишно да казвам, че не знам нищо за Дубай и тепърва ще чета назад  Embarassed

# 183
  • Мнения: 2 231
Извинявайте за тъпия въпрос, ама в Дубай, разрешно ли е да се внася алкохол. На летището на Малдивите например има скенер и за куфарите и гледат обстойно да не се внася алкохол. И в Дубай ли е така или може да си внесеш бутилка уиски примерно  newsm78

# 184
  • София
  • Мнения: 1 845
Хич не ти е тъп въпроса Simple Smile Можеее Peace И е препоръчително, защото там цените на алкохола са космически Sad Ако знаеш с какъв кеф като пристигнахме в 2 през нощта си отворихме бутилката и седнахме на чаша hahaha

# 185
  • Мнения: 2 231
Хич не ти е тъп въпроса Simple Smile Можеее Peace И е препоръчително, защото там цените на алкохола са космически Sad Ако знаеш с какъв кеф като пристигнахме в 2 през нощта си отворихме бутилката и седнахме на чаша hahaha
of,...............Много благодаря за отговора. Аз обичма да си сипвам по едно вечер  Mr. Green
но там ще ме гледат странно, хем жена, хем алкохол. Даже се бъзикам с мъжо, че трябва да влезе в някой магазин да вземе по една биричка, че на мен няма да ми дадат  Laughing

Тогава още един съпътстващ толкова тъп въпрос. От тук ли си взехате алкохола, в куфара или там си купихте някъде от летището, или пък от нашето  newsm78

А за скъпото, чували сме..........
В Малайзия сме пили биричка по 18 лв бройката Mr. Green Добре, че в рок Кафето имаше "Хепи ауър" и масово чужденицте се възползваха, особено европейците  Joy
А за вино и уиски не помня вече..

# 186
  • Мнения: 9 904
Даже се бъзикам с мъжо, че трябва да влезе в някой магазин да вземе по една биричка, че на мен няма да ми дадат  Laughing


не се бой, то в магазините просто така не се предлага биричка Simple Smile има си ликьор шопове обозначени съвсем дискретно, иначе - по хотелите, в бара, и по клубовете - но наистина е скъпо.

по хотелите няма да те гледат странно, стига да не ви хрумне да си вземете бира в парка  Stop

# 187
  • Мнения: 2 108
 Simple Smile

Последна редакция: вт, 25 сеп 2012, 12:55 от Наоми

# 188
  • Мнения: 91
Здравейте! Бих искала да се обърна към тези от Вас, които вече са се върнали от екскурзия до Дубай - ако сте доволни от Вашия туроператор, моля споделете кой е той. Предлагат се сходни оферти за тази дестинация, ние ще бъдем с деца, за мен е важно да може да се разчита на организатора. Благодаря предварително!

# 189
  • Мнения: 2 231
Даже се бъзикам с мъжо, че трябва да влезе в някой магазин да вземе по една биричка, че на мен няма да ми дадат  Laughing


не се бой, то в магазините просто така не се предлага биричка Simple Smile има си ликьор шопове обозначени съвсем дискретно, иначе - по хотелите, в бара, и по клубовете - но наистина е скъпо.

по хотелите няма да те гледат странно, стига да не ви хрумне да си вземете бира в парка  Stop
Стига, де, много ясно няма да се изтипосаме да пием бира в парка  Mr. Green
Говоря за по принцип. Защото сме с две малки деца и клубовете ще ги пропускаме. Confused
Та като ги приспим може да си сипем по едно малко  Laughing

Megan ние ще ходим с ОнТравел, защото предлагат повече нощувки, за да може все пак да отидем да видим нещо и да си починем и един ден на плажа  Wink
Обаче клко може да се разчита на организатора, не знам..... май всички са еднакви и в това отношение.  Rolling Eyes

# 190
  • Мнения: 3 390
Силви
Мерси. Доколкото се ориентирам, хотелите, които не са на плажа, имат шатъл до централен плаж и дори до някои моло-ове. Ще чета още, за да ми се изясни картинката... Колкото до почивката, сигурна съм, че има много за гледане, но мъжа има нужда от "лежане само", така казва. Затова основно в Турция сме ходили, но много ми се иска да променим...

За внасянето на алкохола, някъде в инфото на тур-операторските сайтове, които гледах, прочетох, че се разрешава внасяна на до 2 л. твърт алкохол и до 2000 цигари на човек.  Peace

# 191
  • София
  • Мнения: 1 845
ronisum, слагайте една бутилка в куфара и една купете от  аерогара София, или откъдето ще летите. Така няма да се притеснявате, че ще Ви свърши Simple Smile, защото там купуването на алкохол е трудна задача newsm78

# 192
  • Мнения: 2 231
ronisum, слагайте една бутилка в куфара и една купете от  аерогара София, или откъдето ще летите. Така няма да се притеснявате, че ще Ви свърши Simple Smile, защото там купуването на алкохол е трудна задача newsm78
Благодаря, ще пъхна една в куфара........, пък после ще видим. Там в хотела по биричка ще пием, а за по едно малко преди лягане, май ще стигне, ама ще видим  Mr. Green
Ако не слагам мъжо на диета иииииииииии
за по едно малко вечер ще ми стигне  Joy

# 193
  • Мнения: 3 390
Ще се радвам да споделите мнение за тези два хотела:
http://www.hermesholidays.net/specialni_oferti/hotel.html?oid=17 … 2Ffont%3E+4%2B%2A
и
http://www.hermesholidays.net/specialni_oferti/hotel.html?oid=17 … 3C%2Ffont%3E+5%2A

Нищо не пише за шатъл до плажа... Общо взето, в описанията се набляга на локацията на хотелите, а на плажуването не се обръща особено внимание  Rolling Eyes

# 194
  • София
  • Мнения: 350
Merlinski, ето и още една агенция, която е за същия чартър
http://marbrotours.bg/program/90-дубай---чартър-17_10_2012#prices
Марбро от години правят Дубай. А до плажа ще е най-добре с такси. Те не са скъпи. Ако хотелът е близо до спирка на метрото ще е добре, защото там няма как да се ходи пеша и често се налага да се взима такси за половин спирка. Няма тротоари, пешеходни подлези и т.н. Така, че изберете на кой плаж ще ходите и след това подходящ хотел. Аз за плажове не мога да ви ориентирам, съжалявам. Ако търсите икономичен хотел, може да се доверите на веригата Ibis, но те нямат басейн и т.н., но са много спретнати и ако само ще преспивате в хотела (както по-често се случва), ще си освободите средства за други атракции, а такива има много.

Общи условия

Активация на акаунт