ДУБАЙ - тема 2

  • 125 235
  • 747
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 734
Във вторник ще летим за Дубай през Истанбул, но престоя ни е само 1 час. Ще ни стигне ли това време да се прекачим? И още едно въпросче Simple Smile мога ли да резервирам чай в бурж ал араб от сега? или става на място?  Simple Smile

За първия въпрос - на нас 3 часа не ни стигнаха за прикачане в Истанбул, а 1 час никога не бих оставила между полети, ама....то вече сте си го организирали...На твое място бих се молила да излети самолетът на време от София. Ако това стане, имате шанс, но ако закъснеете.... Thinking
Бурж Ал Араб можеш да резервираш и 2 месеца предварително, няма проблем. Даже според мен, ако е по-рано - по-добре.  Wink

# 31
  • Мнения: 1 005
Загазили сме го значи  Simple Smile, агентката обясняваше, че няма проблем, защото багажа се чекира от тук направо за Дубай и там няма да чакаме багаж, но аз си знаме, че на търговци не трябва да се вярва.

# 32
  • Мнения: 734
Загазили сме го значи  Simple Smile, агентката обясняваше, че няма проблем, защото багажа се чекира от тук направо за Дубай и там няма да чакаме багаж, но аз си знаме, че на търговци не трябва да се вярва.

Тази агентка може да си смачка дипломата и да вечеря с нея.  ooooh!  Минимумът между полети е 2 часа от моя опит,за да бъде всичко спокойно, а и те може да не стигнат. Нищо не се знае, може да има закъснение, на летището минавате проверки, където има опашки, трябва да видите къде ви е гейта (на нас на Истанбулското летище по-малко от час преди бординга изписаха гейта,после 20 мин преди бординга, го смениха, та дори да притежавате бордни карти за трансферния полет до Дубай, твърде вероятно на тях гейт да не е посочен)...да стигнете до него преди да приключи бординга (обикновено 15-тина мин преди излитане спират бординга и който дошъл-дошъл). Моят мъж е увисвал с Луфтханза на друго летище, 'щото тъкмо приключили бординга и той и 2-ма колеги пристигнали. Е, не ги качили на самолета. Та човек трябва да предвижда повече време за такива неща, иначе рискува да нощува в Истанбул (или където там му е прикачането). Поне с една и съща авиокомпания ли летите? Има ли друг полет до Дубай същия ден на същата авиокомпания, в случай че си изтървете връзката?
Ей, дано не ви се налага. Но никога не се предоверявайте на посредници, събирайте информация и взимайте информирано решение. 1 час за прикачане е малко при всички положения навсякъде.
Стискам палци да успеете! (ама бързайте!)  fingerscrossed

# 33
  • Мнения: 1 005
има друг полет  Laughing

# 34
  • Мнения: 734

Това е добре, дано не ви се налага да го ползвате.  Wink

# 35
  • София
  • Мнения: 1 841
Във вторник ще летим за Дубай през Истанбул, но престоя ни е само 1 час. Ще ни стигне ли това време да се прекачим? И още едно въпросче Simple Smile мога ли да резервирам чай в бурж ал араб от сега? или става на място?  Simple Smile
Мисля, че no_name е права с опасенията си, но нека пък аз малко Ви успокоя.  Simple Smile
Ние летяхме за Дубай през Москва с Аерофлот. Престоя беше 50мин., като и двата полета от София до Москва и от Москва до Дубай си бяха на Аерофлот. Затова багажа го качиха от тук и си го взехме направо в Дубай.
Много бързо в Москва минахме вътрешната проверка, терминала беше един и същ, но гейта беше доста отдалечен и пътя го изминахме за около 30мин., като дори успяхме да влезем във фришоповете и като пристигнахме на гейта тъкмо извикваха пътниците за качване. От Аерофлот в София ни бяха казали да не се притесняваме, че дори и да има някакво закъснение самолета от София, полета от Москва ще ни изчака/говоря за разумни закъснения, а не примерно няколко часа/. Но тъй като полета беше точен до секунда не можахме да разберем дали е истина или не. newsm78
Мисля, че ако и двата Ви полета са на една и съща компания нямате големи поводи за притеснения. Peace
Колкото до следобедния чай в Бурж Ал Араб не желателна, а задължителна е предварителната резервация.
По простата причина, че без резервация не можете да преминете през бариерата,/на около 300метра от хотела/ където охраната спира всички коли и ако не покажете резервация за някое от заведенията или за хотела няма да Ви допуснат.
Затова моя съвет е по-най бързия начин да направите такава, ако все още има свободни места, защото бара е със 70места, а посетителите в Бурж Ал Араб са от целия свят и там винаги си е стълпотворение. Simple Smile

# 36
  • хасково
  • Мнения: 290
Във вторник ще летим за Дубай през Истанбул, но престоя ни е само 1 час. Ще ни стигне ли това време да се прекачим? И още едно въпросче Simple Smile мога ли да резервирам чай в бурж ал араб от сега? или става на място?  Simple Smile
Защо ви е необходима предварителна резервация. Като отидете на бериерата си има каса-плащаш и влизаш.В цената влиза определен минимален куверт за лоби кафето.Навалицата вътре не повече от 10 души в лобито.1 година свирих там.Вървят с камерите като циклопи,снимат аквариумите и оня шадраван дето плюе нависоко Laughing и не сядат(скъпо Rolling Eyes)
Ако има задължителна резервация-това е нещо ново. Вижте в сайта им.

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 21:43 от tanyaviolin

# 37
  • София
  • Мнения: 1 841
Мисля, че San4eto пита  за "следобеден чай" като куверт от 13 до 19часа в Skyview bar на 200м. височина с няколко степенно меню, с чаша шампанско и още куп неща , включени в куверта, а не за пиене на чаша чай в лоби бара  Simple Smile Щото да отидеш в Бурж Ал Араб и да стигнеш само до лоби бара, вместо да посетиш някое от хубавите заведения според мен не си заслужава Peace

# 38
  • Мнения: 734
Мисля, че ако и двата Ви полета са на една и съща компания нямате големи поводи за притеснения. Peace

Ох, roje22 , аз също така си мислех. Имаше и как да се организира 15-20 мин закъснение на единия полет, за да можем да се качим 3-ма човека на него, ама ядец... Crossing Arms Турците нещо хич не си дават зор, не знам защо така...и на летището, и от Турските авиолинии. Бях шокирана, честно казано. А сега, заради застраховка, която имам "Закъснение на полет", исках да заявя претенция пред застрахователното дружество. Е, няма да ти кажа каква беше комуникацията, за да ми потвърдят, че еди кой си полет е закъснял с 3 часа. На 19 март писах на Турските авиолинии в тяхната онлайн форма (друг начин освен нея и телефони за клиенти не видях на сайта им) и съвсем подробно и хубаво им обясних какво ми трябва, поисках обратна връзка (сложих отметка на едно бутонче) - ама нъцки. До ден днешен обратна връзка - йок! После писах на летище Ататюрк в Истанбул..там бяха едни малоумщини....но в края на краищата получих някакво потвърждение. Та просто там явно така си работят...  ooooh!

Другият път - с Катарските авиолинии. Simple Smile

# 39
  • хасково
  • Мнения: 290
Всички заведения там са хубави.Подводницата също е много нестандартно преживяване. Sky bar не работеше до обяд.Там е наистина за следобеден чай. Но преживяването си струва да се отиде привечер,когато светват прожекторите-приказка!!

# 40
  • Мнения: 1 005
За Skyview bar ще се класираме  Simple Smile, в лобито нищо няма да видим.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 4 701
Препоръчайте ми хотел на плажа, моля  Praynig Станах разногледа и не мога да се спра на нищо конкретно.  Мислех да заложа на "Атлантис" , но нещо не са кой знае колко добри отзивите по форумите ....

# 42
  • Мнения: 746
Имам билет вече за Абу даби за 16 април...много съм щастлива  Flutter Mr. Green...визате ще ми я направи моята приятелка ,все още не е готова но до няколко дни казаха че ще я имам.. Heart Eyes
Я кажете повече за  Бурж Ал Араб-какъв чай и лоби бар ??нещо не разбирам ,може ли малко повечко инфо newsm78 моля а и цени ако някой знае Hug

Ще ви следя тези 2 сед така ,че който има инфо за интересни места и барове ,моля да се включи  Hug  bouquet

   bouquet   bouquet  bouquet

# 43
  • Мнения: 1 005
С какво трябва да сме облечени, че нещо не ми става ясно  Laughing, там е жега нали не трябва мъж ми да навлече костюм Joy

# 44
  • Мнения: 9 903
санчето, а вие къде ще ходите? Жегата е навън, а вътре навсякъде е климатизирано. Аз лично винаги си нося тънък шал или тънка жилетка. Можете да се носите като руснаци по къси гащи и потник, но трябва да имате и дълъг крачол и дълъг ръкав за някои места.

Общи условия

Активация на акаунт