Как ще постъпите?

  • 3 924
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23 096
Боже, че ако на майка ми не кажа, че ме дразни, та на кой друг.  Mr. Green С майка ми се караме, мятаме си по някоя и друга обида, сърдим се 5 минути и после пак сме си първи дружки.

Просто не мога да си представя, че майка ми може да ме дразни с нещо, а аз да си мълча.

# 16
  • Мнения: 1 463
Да, трудно се издържа. При мене беше също така. Но майка ми много ми помагаше в гледането на детето. Без нея би ми било много трудно. Много се жертваше за мене. Майката е свещено същество. Сега не съжалявам, че съм била сдържана с нея и съм проявявала грубост с нея.
Вече я няма между нас. Много ми липсва, особено когато гледам второто си дете.
Просто я обичай! Просто я обичай!
Да си вземем поука и да не бъдем такива критикуващи и обсебващи родители. Това на практика прилагам към големия си син. Специално на мене не ми е трудно да го оставя бъде самостоятелен в живота. Но други неща са ми трудни.

# 17
  • Мнения: 10 547
Как ще постъпя ли? Вместо да се сопвам на майка си, ще погледна по-втренчено и задълбочено детето си. Майките рядко лъжат децата си, но често се лъжат за тях.

# 18
  • Мнения: 109
Ние сме говорили много пъти по въпроса,кой е казал 4е не сме.Не можем оба4е да се разберем,скарваме се и аз си тръгвам и така.Аз не съм съгласна 4е трябва да си възпитавам детето с бой което наистена не слуша де,оба4е според нея сегашните деца са разлигавени и затова се ка4ват на майките на главите,защото ги е страх да ги ударят,пла4ат за щяло и нещяло и искат вси4ко да е по тяхната,наблюденията и са за моето и комшийските деца.Шоколад4е на тебе какво ти е 4удно 4е дете на 2,3години не слуша,ами аз такива деца дето като им направиш забележка и те от първият път те 4уват рядко съм виждала даже и възпитаваните с бой.

# 19
  • Мнения: 12 665
А не може ли просто да го минаваш покрай ушите си.

# 20
  • Мнения: 21 457
 Айдееее, почна се. Кой, момиче, те посъветва да си поставиш проблема тука?
 
 Е сега ще разбереш, че правиш правописни грешки, детето ти е невъзпитано и въобще си ужасна майка и дъщеря. Laughing

   Ама разбира се, че детето на авторката е лигаво, щом не ще да го удря през ръцете, как веднага го разкрихте само, макар че нямате никаква съществена информация, освен че е на две години и понякога иска да пипне нещо.

  По темата - Нансен ти е написала каквото мисля и аз.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Свекър ми е такъв. Направо ме побърква като отидем у тях. Веднъж преброих - направи на децата 46 забележки за 1 час.  ooooh! Няма такъв кошмар. За това не ходя. Зарекла съм се, че докато не станат на 7 (или колкото там трябва, за да се научат да стоят 1ч без да мърдат) няма да стъпя у тях с децата. Който иска да ги вижда да заповяда у нас. 1-2 пъти се опита и у нас да им прави забележки, но аз реагирах доста остро. Обясних му, че на моите деца в моята къща няма как да прави забележки. Понацупи се в началото, но престана. А на собствената ти майка не виждам какво те спира да й обясниш, че те дразни в прав текст. И ако няма подобрение просто спри да ходиш у тях с детето. Да идва тя у вас.

# 22
  • Мнения: 21 457
  Е, не тя жената си е в къщи, щом не дава детето да пипа и бута нищо, нейно право е. Опитай се да и обясниш, че удрянето през ръцете не е  твоя метод, макар че на времето сигурно тя го е прилагала, нека тя прибере ценните неща, които не трябва да бъдат пипани, когато ще идвате, а ти ще контролираш по-добре детето.
 От дете на две и половина не може да се очаква да стои мирно и да изпълнява всичко което му се каже, трябва с нещо да бъде занимавано, докато сте там, иначе естествено ще ходи и ще пипа.

# 23
  • Мнения: 755
Говори с майка си, обясни, че забележките и` те обиждат. Намерете някаква златна среда, пък и 2 годишната възраст е възрастта на "аз мога всичко сам/а и няма кой да ме спре".
Моята дъщеря е също на 2,6г. и е малко торнадо, мрънкало, кречетало с една дума подвижната лудница. Баща ми по скайп/когато говорим/ доста често ми казва-"а, ама тя много се лигави...", обаче даже и не му обръщам внимание, защото всъщност е вярно. Да, децата се лигавят точно в тази възраст, преминават през труден период на съзряване на нервна система и изграждаща се психика. Не го превръщай в проблем между теб и майка ти, поговорете човешки и ще изчистите това нещо. Не е кой знае какво. Предполагам един нормален разговор би поставил границите на противоречието ви като се изясните взаимно. Peace

п.п. видях , че си писала,че стигате до скарване - това не разговор, вие не се изслушвате,а всеки се опитва да наложи своята гл. т. Според мен, за да има разговор трябва да си спокойна, и да представиш достатъчно убедително доводите си по темата. Майка ти предполагам е трезвомислеща жена, като усети подхода ти ще те разбере, майка ти е все пак.

Последна редакция: чт, 08 мар 2012, 18:09 от Fortune

# 24
  • Мнения: 149
Когато собствената ми майка ме дразни и го казвам в прав текст. Точно защото ми е майка не ми се налага да проявявам лицемерие и излишни любезности.
И аз постъпвам така.Общо взето гледам да съм максимално откровена ,за да не оставяме проблемът да се превърне в голям проблем.В крайна сметка връзката майка-дъщеря е силна,но тя не означава,че винаги трябва да сте на едно мнение.Приемаме,че имаме различни гледни точки и толкова.Пожелавам  ви разбирателство и толерантност! Hug
Честит празник и от мен!  bouquet

# 25
  • Мнения: 556
И моята ме дразни- казвам и го в прав текст. Тя не се признава за виновна, правела го за добро и т.н.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 992
Нормално е да има търкания, породени от разликите в поколенията. Моята майка също изказва мнения, които пускам покрай ушите или в прав текст съобщавам дали казаното е приемливо или не.

# 27
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
4естит 8-ми март!Как ще постъпите ако собствената ви майка ви дразни?Детето ми е на 2г.6м. и когато отидем в майка ми тя вместо да му се радва запо4ва да вика 4е много го глезя,4е бутало,4е не слуша като му кажеш нещо,4е съм го разглезила,дори да ми дава акъл да го удрям през ръцете да се нау4и да не бута.Тя е забравила сигорно какво е да имаш малко дете,според нея то трябва да стои мирно и вси4ко да изпълнява.Мислила съм да не ходя,но все пак ми майка.
ти пък на майка ти, ако не можеш да й кажеш.Просто казваш в прав текст кавото мислиш;

# 28
  • Мнения: 4 569
Може и да е права жената, пък ти да не търпиш чуждо мнение за твоето дете.

# 29
  • Мнения: 7 947
4естит 8-ми март!Как ще постъпите ако собствената ви майка ви дразни?Детето ми е на 2г.6м. и когато отидем в майка ми тя вместо да му се радва запо4ва да вика 4е много го глезя,4е бутало,4е не слуша като му кажеш нещо,4е съм го разглезила,дори да ми дава акъл да го удрям през ръцете да се нау4и да не бута.Тя е забравила сигорно какво е да имаш малко дете,според нея то трябва да стои мирно и вси4ко да изпълнява.Мислила съм да не ходя,но все пак ми майка.

И аз не мога в прав текст да кажа много неща нито на майка ми, нито на баба ми, просто защото зная, че няма да разберат моите думи, дори нещо повече - вероятно ще се обидят и ще се скараме, познавам си ги.
В твоя случай просто ходи по-рядко.

Общи условия

Активация на акаунт