Кой е най-ексцентричният десерт, който сте опитвали?

  • 10 114
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Блондич ти се смееш.....мА на мен ми предложиха това като за десерт веднъж......(бях в Испания,но бяхме поканени на гости у едни китайци....)
Изглеждаше така......




Казаха ми,че било карамелизирано....... Sick Познай дали си взех!  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 27 524
 Sick Sick Sick Ужас, китайците ядат всичко, що се движи  Crazy И сладкото беше от китайка  hahaha

# 17
  • Мнения: 2 199
Блонди  #Crazy #Crazy #Crazy
Нямам никакъв опит с по-ексцентрични десерти, но да речем кюнефе може да се води за такъв. Сирене+кадаиф. Сладолед с мащерка и аз съм правила, но не мисля, че е кой знае колко странен. Вкусен беше  Grinning
Роца ме подсети, че съм правила макарони с пълнеж от козе сирене с боровинки  Laughing Получиха се екстра и си бяха мой експеримент  Laughing  Wink

Моя колежка ми сподели, че е яла сладко от чесън и било много вкусно, бих опитала.  Laughing

# 18
  • Мнения: 7 418
Селма, да не си яла пастийа/бастийа? По описанието ми прилича на нея - месо, подправено със захар, канела и сушени плодове, завито в няколко слоя тънки кори, изпечено и поръсено с пудра захар. Но пък се води ястие, не десерт  newsm78.


    Може би,може би....  Simple Smile
    Бяха ми го донесли така... между другото...да опитам.Та не мога да твърдя към кое точно се отнася.
    Иначе да,имаше и тестено присъствие в "сладкиша" (не му помня името,уви).

   Ох...какви десерти изброявате....Да му призлее на човек!  Crazy  Laughing

# 19
  • Мнения: 383
Ето едно ексцентрично турско сладко  

Биджи Биджи

в дъното на съда се слагат парчета от нарязано на кубчета нишесте
отгоре настърган лед или направо чист сняг(оригиналната рецепта е със планински сняг)
поръсва се със пудра захар
полива се обилно с розов сок и оригиналната рецепта е ок



в последно време отгоре се украсява и със плодове или сладолед





Последна редакция: нд, 11 мар 2012, 20:20 от Ердинч

# 20
  • Мнения: 8 889
Аз като цяло не съм любител на десертите, но ги приготвям за гостите си задължително, защото вярвам, че десертът по някакъв начин придава смисъл на цялата вечеря  Peace

Самата аз обичам странни вкусове - сладко със солено и т.н. Може би най-много обичам ръчно правени шоколадови бонбони с различни видове сирена в тях - уникални са.

Иначе любимият ми десерт евър е Павлова  Heart Eyes

# 21
  • Мнения: 27 524
Иначе любимият ми десерт евър е Павлова  Heart Eyes

По-подробно?  Flutter

# 22
  • Мнения: 1 101
Иначе любимият ми десерт евър е Павлова  Heart Eyes

По-подробно?  Flutter
Блонди предполагам че е това
Нещо като целувка с сметана и плодове Peace

# 23
  • Мнения: 201
Сладолед с индрише (като първият опит беше с обикновено мушкато ooooh!), това от един познат запален по сладоледа. Не беше лошо,но само аз познах вкуса и продължих с дегустацията, другите плюеха директно! hahahaНаскоро спомена, че ще прави от лайка и мед, чакам да опитаме.

А пастийята (мароканското ястие) също ми е странно, месото доколкото знам най-често е от гълъб, и с тия стафиди и пудра захар...съвсем не успях да го оценя Sick , но и аз доколкото разбрах не се явява десерт.

Спомням си като опитах за първи път шоколад с мента, толкова привидно невъзможно ми се стори съчетанието! А наскоро правих френски макарони с карамел от виолетки (просто имах такива бонбони под ръка), за мен не беше странно като вкус, но за другите доста необичайно доколкото разбрах. Правя и сладко от смокини с розова вода, за мен идеално, децата ми също са му свикнали, но за другите..кулинарен експеримент!  chef

# 24
  • Мнения: 155
Не съм го опитвала, но имам рецептата в една книга, също съм го срещала в нета (мисля сицилианска беше рецептата) и няколко пъти се замислям дали да не го приготвя - патладжан със шоколад Simple Smile

# 25
  • Мнения: 8 889
Иначе любимият ми десерт евър е Павлова  Heart Eyes

По-подробно?  Flutter

Класическата Павлова: основа от целувчен блат, който отвътре е като маршмелоуз, а отвън много хрупкав и лек. След като се изпече и изстине напълно върху него се слага дебел пласт от бита сметана, след което се поръсва обилно с пресни плодове - ягоди, малини, боровинки, къпини...

Много е семпъл, но адски вкусен  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 292
И като стана въпрос за виолетки- съпругът ми прави невероятен сладолед с тях. Не е ексцентрично, но много вкусно, в комбинация с мента.

# 27
  • Мнения: 87
Бях поканена на обяд в полски ресторант от поляци,собственици на ресторанта и десерта беше нещо като крем-карамел,много сладък и гарниран с лют шарен пипер на зърна отгоре и отстрани.Ядеш крем и хрупаш зърна.Комбинацията целяла лютото да убие сладостта.В интерес на истината не беше лошо,въпреки първоначалните ми предубеждения.

# 28
  • Мнения: 1 726
Чувала съм за турски десерт- крем, който се прави с пилешко месо.

# 29
  • София
  • Мнения: 5 605
Това е десерт от един софийски ресторант: Еспресо саке панакота - мармалад от японски червен боб, панакота, сос кафе. Звучи странно, но на мен много ми хареса. А иначе съм яла и аз някакъв полски десерт, който имаше доста неопределен вкус, на нещо средно между препържена кайма и ванилов сладолед. Това наистина беше гадно  Sick

Общи условия

Активация на акаунт