Трудно взимане на въздух

  • 31 693
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Много помага класически масаж на гърба.

# 16
  • Мнения: 1 765

Agrria, от Атаракса не се ли чувстваш по-добре?  Той освен, че е успокоително е и антихистамин от по-стара генерация и има бронхоразширяващ ефект. И не се страхувай, че е силен. Щом го дават да се пие по 2 наведнъж. На теб сигурно са ти изписали класическата схема половин-половин-една таблетка.
Опиши малко по-подробно какво чустваш. Как така на 5 вдишвания един път поемаш. Имаш чувството че колкото и да поемаш въздуха не ти стига ли? Изключена ли е диаГНОЗА АСТМА? Сега е времето на полените. При астма може рентгеновата снимка да изглежда нормална.

Опитай да си сложиш валидол под езика като имаш такъв пристъп - на мен също много  ми помага и винаги го нося в чантата си от години.

# 17
  • Мнения: 0
Здравейте! Нов съм във форума. Искам да кажа, че и аз имам същия проблем в момента.
На 20 години съм, другия месец правя 21. Спортист съм от когато си се помня. Винаги съм тренирал.
Като по - малък към 6 годишен бях болен от бронхит. Спомням си, че пиех едни хапченца малки в зелена опаковка, но името ми се губи. Пиех ги до като не станах на 14 години. от 9 до 16 годишен тренирах Футбол и проблеми с дишането нямах... Всичко се оправи. Когато станах на 16-17 годишна възраст започнах да пуша, цигари да ходя с момичета на сам на там. От когато съм започнал да пуша, тоест това е било на 17, значи спрях ги 2012 - Март месец. Защо ги спрях?!
Спрях ги, защото един ден се събуждам и не мога да си взема въздух. Започнах да имам проблеми с дишането.
От Март месец до ден днешен, всеки ден тренирам, тичам по 10 км. и Тренирам Бокс и ММА.
Проблеми с дишането нямах, но тези дни, когато си взема рязко въздух получавам резки болки (не знам как да го определя, под врата, мисля, че се казва точно над дроба и усещам зад гърба си болка). Масаж помага, но си мисля, че това всичко е на психическа основа. Постоянно мисля, за разни проблеми и си мисля, че от това така се получава. Чувствам си и схванат гърба.
Регистрирах се и Ви пиша, за да не се притеснявате, това е проблем който минава по около 10 дена и отшумява. Тъй, че няма страшно! Simple Smile

# 18
  • Мнения: 24
Здравейте момичета искам да споделя с вас моя проблем които е вече от 10тина дни,-не мога да си вземам нормално въздух,на 4ри 5 опита си взимам въздух само веднъж и то мн трудно,надувам бронхитите до края и пак не се получава,нямам кашлица,започнах на 2рия ден ходене по лекари първо на ехограв на стомаха-бъбреци,черен дроб,зад стомашна жлеза,стомах,пик. мехур-няма нищо,после ходих на кардиогичен преглед-сърцето ми е абсолютно здраво,след това направих ренген на бели дробове те са перфектно чисти (при положение че понякога паля цигара),след като не откриха причината казаха че е на нервна почва и ми предписаха силни успокойтелни но и от тях няма ефект,замайват ме ,приспиват ме ,но проблема си остава-не мога да си взема въздух като риба на сухо съм дори на няколко пъти ми се случи да не мога да си взема въздух около 10 мин,тогава изпадам в паника.Днес посетих пулмолог,прегледа ме обстойно но и тя не намери нищо, тогава ме прати при уши,нос,гърло за съмнения за ларингит,но и това не е.Вече не знам къде да ходя и какви изследвания да направя.Моля някой за мнения ако е имал същия проблем нека сподели.Чувството на недостиг на въздух е ужасно,по цял ден нямам мира.Но съм и убедена че не е никакъв стрес или панически атаки.
п.п.-пия ясмин,незнам дали има връзка!!!
Имала съм такива случки,но при мен е най-вече когато се притесня за нещо,много е кофти, знам. Аз обиколих сума ти лекари,накрая освен,че ми го казаха и аз сама си го разбрах - на нервна почва. Вземи си Мента,Глог и Валериан или Магнерот, с нищо няма да навредят ако не помогнат,но за да помогнат трябва и ти да си настроена така.Знам,че е клише и ти е писнало да ти казват,че нищо ти няма,но си е така. Същата бях...
Успех  Hug

# 19
  • Мнения: 1
Здравейте.Имах проблем с въздуха от найстина ДЪЛГО ВРЕМЕ.... може би 1 година. Търпях тая скапана простотия толкова време докато накрая не намерих едно найстина странно решение.Ще започна от там какво ми имаше - Не можех да си взимам добре въздух на 4,5 пъти си поемах въздух,не можех да се наспя, имах чувството,че ми спира сърцето и такива му работи та излекувах се  с леене на куршум.Опитайте найстина помага или поне на мен ми помогна.Вече спя спокойно,с дишането още не се разбираме добре ама съм СРАВНИТЕЛНО по добре взимам го на 1 път не на 4 пъти,светна ми всичко и така. Дори и да ви се струва смешно или странно казвам ви опитайте никой нищо не губи ! А и излейте си какво сте преживяли с тая глупост.Сигурно и ще се разплачете ама пак си олеква.Бабата ми каза,че ми се е насъбрало много затова тъй е станало. Това е от мен ще се радвам ако съм ви помогнал!!!! Късмет Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт