Отучване от биберон-залъгалка-помогнете ми ,защото ще лудна!

  • 14 121
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Към авторката:не се отчавай,изчакай малко да мине бурята и пак поднови опитите ,но този път бъди настоятелна!  Peace
Детето на моя позната пък имаше навика с пръстчето,постоянно в устата.Отвикна го с този гел:
                   
Честно казано,аз не го одобрих... Tired

# 16
  • Мнения: 53
На мен ми се струва, че имаш само два варианта, като за съжаление и двата имат недостатъци.
Първо - връщаш бибата и изчакваш момент, в който тя ще приеме раздялата с нея по-леко.
Второ - настояваш на своето, изхвърляш бибата и се въоръжаваш с търпение за още няколко безсънни нощи и изтощителни дни. Изборът е изцяло твой.

Чувала съм и за друг вариант - нарязваш бибата с ножица, така че повече не може да се смуче и детето се отказвало самО от нея. Не пречи да опиташ и това, но не знам дали има ефект.
При нас варианта с рязането не помогна, събуди ли се търси биба, не една, а две Mr. Green
едната- дъвче, като дъвка, а с другата си гали бузата Mr. Green
Насила няма да стане, трябва да я убедиш, че е голяма и не и трябва
Споко, не съм видяла някой в училище да е с биба  Joy А по-добре биба, отколкото палец #Crazy

# 17
  • Мнения: 153
Явно  не съм се похвалила достатъчно тихо-претърпях пълен провал,подплътен с голяма доза рев,кандърми,приказки(цели 2 глави от Пипи,ама нямам нищо против-любима ми е Grinning) и нерви от двете страни  Rolling Eyes.
Трябваше да отложа до лятото май,ама пусти страх да не и се деформира небцето.
Какво мислите вие,кога трябва да става отучването?
mibobo,той така и запълваше устата ,че чак се чудех как не и се гади от него.Ама млъкваше де Mr. Green и това беше  по важно от разнит му там разсъждения Laughing.
Молбата ми за стиснатите палци оставаза вечерния сън Simple Smile
По въпроса кога трябва да стане отказването-говорила съм с ортодонт ,който ми каза че е добре това да стане около втората годинка,след това вече има опасност да се получат зъбно-челюстни деформации.
Така че въоръжи се с търпение и си мисли че по-добре сега да я измъчиш ( и себе си включително) отколкото после да се налага ортодонтско лечение ,което в повечето случаи е доста дълго и болезнено.Желая ти успех,знам че е много трудно да слушаш детето да плаче Sad

# 18
  • Мнения: 149
plami70,направо ви дишаме праха с тия две биби,че и с различно приложение  Laughing.
devi4ca,и аз не бих го пробвала.Ще си караме по старите методи Simple Smile
еlei,и аз така четохи за това реших да го махаме веднага,но ми е много трудно да я гледам как реве.Пък за моите  и на баща и нервите да не казвам-тя и иначе не слуша,пък сега хич Mr. Green.
Благодаря на всички за куража   bouquet,не съм я върнала бибата и  няма да се отказвам,въпреки,че снощи пак заспа доста трудно Rolling Eyes.
По колко часа трябва да спят в тази възраст за денонощие?

# 19
  • Мнения: 11 843
магесница относно въпросът ти за съня, всяко дете е различно има доста поспаливи деца както и такива спящи по-малко....но средно около 10-11 часа нощен сън и около 2ч след обяд.

# 20
  • Мнения: 149
mibobo,тя спи по 10-11 часа вечер,а обедният сън беше между 20 и 40 мин,много рядко час,а вече не спи на обяд както писах.
Достатъчно ли е?

# 21
  • Мнения: 11 843
Ами според мен си спи достатъчно за през нощта, за след обед тя по принцип е спяла малко ама сега чак никак не е добре. Може би не спи заради биберона и после като го позабрави пак да почне да спи. Просто за мен едно дете трябва да поспива дори за малко през деня защото иначе се измаря, изнервя и превъзбужда - поне моят син е така Rolling Eyes.

# 22
  • Мнения: 149
Ами според мен си спи достатъчно за през нощта, за след обед тя по принцип е спяла малко ама сега чак никак не е добре. Може би не спи заради биберона и после като го позабрави пак да почне да спи. Просто за мен едно дете трябва да поспива дори за малко през деня защото иначе се измаря, изнервя и превъзбужда - поне моят син е така Rolling Eyes.
Peace Подкрепям за съня-и при нас липсата му се отразява отрицателно,а тя и иначе си е нервак.От както сме махнали биберона не е спала по обяд,но дано да си права и започне като посвикне без бибата Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 371
 Аз пък съм се убедила, че не е ли готово детето и майката, няма нищо лошо във връщането на биберона. Аз му го срязах на 1,10, върнах го и на 2 пак го срязах. Прие го добре, разбра какво се случва. И аз бях готова да се разделя с още нещо бебешко Simple Smile Все още заспива и спи с биберон, само че само със пластмасовата част. И вече не заспива сам, а в мое присъствие и без особен ентусиазъм. Но той ако не дремне на обяд, става нещо страшно.

# 24
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
mibobo,тя спи по 10-11 часа вечер,а обедният сън беше между 20 и 40 мин,много рядко час,а вече не спи на обяд както писах.
Достатъчно ли е?
От 10 до 13 часа на денонощие, моят син докарва и до 14 часа най вече когато си е вкъщи и не ходи на градинка. А за бибетката, в нашия случай се отказа сам и до колкото си спомням беше преди годинката.
Защо не опиташ да и обясниш, че вече е голяма и е редно да я подарите на някой, който има нужда от нея? Ти прецени дали да е на познато бебе или някоя животинка, просто да го направите като игра  Grinning Като че ли насила по трудно ще стане виждаш, че това е придружено с негативни емоции за нея и за теб.

# 25
  • Мнения: 109
Докато 4етях тази тема преди три дни и ми хрумна да отрежа бибата на малката да видя как ще реагира,ей така на майтап,за моя изненада нямаше такъв рев какъвто о4аквах.Дадох бибата и казах 4е мишката я гризнала,тя я лапна,не и хареса и заплака,по4на да ме пита защо мишката и изяла бибата,беше много тъжна и хлен4еше,по4на да търси другата,казах и 4е мишката и нея е взела,поплака но бързо се успокои.Сега ве4е трета нощ заспиваме без биба,оба4е заспива много трудно,има въртене до 12-1 4аса,на обяд 4ак днеска пак с голям зор беше си лапнала палеца аз и го махнах де,ама сега ме е страх да на по4не да сму4и него.Ина4е не пла4е,но се сеща за нея,дали не збърках 4е я махнах?

# 26
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
А ние откъде да знаем?  Laughing Няма кой да познава детето ти по-добре от теб. Щом така си решила, продължавай. Не я връщай пак, детето ще свикне.

# 27
  • Мнения: 149
Докато 4етях тази тема преди три дни и ми хрумна да отрежа бибата на малката да видя как ще реагира,ей така на майтап,за моя изненада нямаше такъв рев какъвто о4аквах.Дадох бибата и казах 4е мишката я гризнала,тя я лапна,не и хареса и заплака,по4на да ме пита защо мишката и изяла бибата,беше много тъжна и хлен4еше,по4на да търси другата,казах и 4е мишката и нея е взела,поплака но бързо се успокои.Сега ве4е трета нощ заспиваме без биба,оба4е заспива много трудно,има въртене до 12-1 4аса,на обяд 4ак днеска пак с голям зор беше си лапнала палеца аз и го махнах де,ама сега ме е страх да на по4не да сму4и него.Ина4е не пла4е,но се сеща за нея,дали не збърках 4е я махнах?
ivito 6,четох някъде из тези теми,че е по-добре да е с биба,от колкото да си суче палчето,защото последното може да откара и до доста неприемлива възраст.
Аз да ви кажа за нашето отучване,че нещата пропаднаха на 5 вечер-започна един рев,който прерастна в нещо като криза...баща и се развика,че я насилвам и не е трябвало да махам биберона, само защото съм прочела някъде ,че така трябва.От части беше прав(не беше спала повече от 10 часа на денонощие и беше много изнервена по цял ден),но...
Е,в крайна сметка сме отново с биерон(само докато заспива,а после го махам веднага и никакво цокаме през деня!) и промяната в детето е направо изумителна-заспива веднага ,без рев и тръкане,спи(вчера спа на обед цели  2 часа).
Въпреки всичко съжалявам ,че не се получи.
Успех на всички родители на които,предстои това изпитание!

# 28
  • Мнения: 3 241
Аз също го готвя този ход от известно време. Използва я само за приспиване.
Тя дори знае, че биберонът е за бебетата, ама не се отказва.

Събирам сили да я махна.
Трябва и с яслата да се синхронизирам...

Успех   bouquet

# 29
  • Мнения: 210
И ние ползвахме биба не една ами две. Бях сложила в креватчето уж резервна, като се събуди и ако се е търкулнала да дам резервната, но синът ми свикна да спи с едната в устата, а другата в ръката...и ако едната не си беше на място - драма голяма. Но вече знаех от каката как да действам и да го отуча. Нея какво ли не я правих - така със свикване уж да заспива без биба, със рязане на силиконовата част, постепенно, така че да не и харесва... Нищо не помогна. И за двете ми деца помогна единствено заминаване на ново място (почивка), съответно нова обстановка. Дори не взех бибите да не се изкуша да ги дам. А децата залисани в новата ситуация и място не я и потърсваха. Говорим за около 2годишни. Та това е като съвет от мен, ако сега не става и планирате пътуване, това е спасение- при мен 2 пъти проработи.

Общи условия

Активация на акаунт