The Vampire Diaries - Каква е тайната на Мередит Фел? (Тема 24)

  • 40 230
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Чесно не знам къде намирате сили, че и репликте да декламирате...

Ти пък ако зачетеш в темата за Фатмагюл/Пепел от рози/ направо ще припаднеш.Постове с анализи на всеки поглед,обръщане тоалет и т.н.Там честно има списващи които страдат от сериалова зависимост.

# 76
  • Велико Търново
  • Мнения: 74

Ти пък ако зачетеш в темата за Фатмагюл/Пепел от рози/ направо ще припаднеш.Постове с анализи на всеки поглед,обръщане тоалет и т.н.Там честно има списващи които страдат от сериалова зависимост.

А пък баба ми как нищи тежката съдба на Фатмагюл, дето никога не се е задълбочавала в сериал.  Laughing


Ferda Mravenec, аз искам да те поздравя за коментарите ти.   bouquet

# 77
  • София
  • Мнения: 6 219
Чесно не знам къде намирате сили, че и репликте да декламирате...

Ти пък ако зачетеш в темата за Фатмагюл/Пепел от рози/ направо ще припаднеш.Постове с анализи на всеки поглед,обръщане тоалет и т.н.Там честно има списващи които страдат от сериалова зависимост.

Аааа, моля! Аз от тема за турски сериал съм тръгнала в БГ-мама и за тва бягам от чаршафи като дявол от тамян  Mr. Green

мокка, знаеш мисля, защо го наричам тийн сериал... в крайна сметка първо героите са тийнове и май скоро няма да спрат да са и второ таргета на подобни сериални случки са именно тийновете. За прекалено простоватия сюжет да не почвам.

Ферда, не се заяждам, нито правя забележка. Аз съм черната овца - критикарка в темата и както виждаш никой не ми обръща сериозно внимание (надявам се).   Hug

# 78
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
А защо продължаваме да го наричаме тийн сериал, след като е очевидно, че никой тук не е тийн и сериала се гледа от всички възрасти. Аз в страницата си съм попадала на жени над 50, които са фенки и разпалено коментират разни работи, да не говорим пък за снимките от срещи с фенове и коференции.

......мокка, знаеш мисля, защо го наричам тийн сериал... в крайна сметка първо героите са тийнове и май скоро няма да спрат да са и второ таргета на подобни сериални случки са именно тийновете. За прекалено простоватия сюжет да не почвам. ....

Струва ми се, че Ваня И. донякъде е права.
Определено смятам, че сериалът не е за ранна тийн възраст, за мен е шокиращо, даже възмутително (Shocked Laughing),че възрастовата граница в България е 12 години!!! Не мога да си представя например, да имам 13-годишно дете, което да гледа кървища и насилие, съчетано със сексуални сцени или вербални намеци и подхвърляния за това... или пък, когато главния герой е в криза като нищо да пречупва врата на някой от попадналите му под ръка... Все пак в пубертетната възраст ценностната система все още е лабилна и се оформя. В други държави възрастовата граница за този сериал е 15-16 години, т.е. съвпада със законовата граница за легален секс на тийнейджърите и ми се струва малко по-приемливо.
А иначе -  от една страна е тийнейджърски, заради нашумялата сервилно-услужлива тематика, споменатата вече възраст на героите, някои неточности в развитието на сюжетната линия (това според мен - знам че Mokka не е съгласна Wink), от друга страна обаче, не мисля, че не може да се гледа и от "зрели хора" (кат' мен  Wink Laughing) - в крайна сметка, поставя някакви "морално-етични" въпроси и има над какво да се замислим (Айй, пардон! За малко да забравя, че това не е Вапцаров Wink Laughing). Ако на сериала се гледа по-повърхностно, като за отмора, както някои предпочитат - то той си е точно младежки, но не виждам нищо лошо в това човек да се отморява и радва на приятната външност на повечето от героите. По принцип не харесвам поставянето на граници и лимити, като изключим предпазно-възпитателния елемент, за който споменах.


# 79
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Ти пък ако зачетеш в темата за Фатмагюл/Пепел от рози/ направо ще припаднеш.Постове с анализи на всеки поглед,обръщане тоалет и т.н.Там честно има списващи които страдат от сериалова зависимост.
А пък баба ми как нищи тежката съдба на Фатмагюл, дето никога не се е задълбочавала в сериал....  Laughing

Въобще не се учудвам на бабата на Loril, защото турските филми и сериали са добре направени (разбира се, че има и изключения), психологически изпипани, човечни и имат препратки към реалния живот, към чувствата ни в живота, затова и зрителите ги усещат лично и се вживяват (което българските продукции например, не могат да постигнат).

...Аааа, моля! Аз от тема за турски сериал съм тръгнала в БГ-мама и за тва бягам от чаршафи като дявол от тамян  Mr. Green...

О-хоо! На тая тема вече съм чувствителна! Заради турската филмова продукция съм готова да се разправям "до кръв" ( Twisted Evil Wink Laughing), защото нападките са наистина несправедливи!
Ваня, това с чаршафите не го разбрах...  newsm78
Между другото, като си тръгнала оттам, защо ги нападаш и защо си ги гледала, май не са ти били толкова чужди...

В темите за Фатмагюл наистина прекалено обширно се пише, затова и не ходя там, много бързо се уморих, но уважавам интереса и способността на момичетата да разсъждават над герои и ситуации, мен и да ме карат не мога така.  Laughing Laughing

Отчитам, че тука не се съобразих да попрочета в старите ви теми какъв ви е стила и настроенията, а направо "нахлух", защото бях въодушевена под "прясното" въздействие на сериите, които бях изгледала и имах неясности, въпроси, но и желание да споделям, трябваше да съм по-сдържана...

Хайде лека нощ.  Hug

# 80
  • на кого му пука
  • Мнения: 923

О-хоо! На тая тема вече съм чувствителна! Заради турската филмова продукция съм готова да се разправям "до кръв" ( Twisted Evil Wink Laughing), защото нападките са наистина несправедливи!

Е-е, ама сложи ръка на сърце и признай че много е пълнежа в турско.То 5 мин.единия гледа тъжно в пространството-протяжна музика.После 5 мин.втория гледа тъжно в пространството-протяжна музика.Накрая третия/понеже винаги има триъгълник/ гледа тъжно-пак същата музика.Ако намалят бозата с 40 % ще гледам с удоволствие.Иначе ПР е втория турски сериал който гледам или поне се опитвам заради каузата която поддържа екипа.

Много оспамих обаче.Извинявам се.

# 81
  • София
  • Мнения: 6 219
Ферда, чаршаф = твърде дълъг пост с много обяснения, големи картинки, дълги цитати и т.н., обикновено в тази част на КиТ, независимо от обсъжданото не се възприемат добре от повечето съфорумки.

Не разбрах за какво ще се разправя с мен на тема турски сериали, че не са ми приятни многословните анализи на всеки поглед на лирическия герой в съседния подфорум ли? това все пак е въпрос на личен избор къде ми е приятно да пиша.

# 82
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 015
Аз пък смятам, че реакцията на Мат е напълно нормална. Аз едва ли ще припадна от кеф, ако гаджето ми се окаже вампир. О, хайде, надали така се постъпва в живота. Елена, Кристен и т.н. Доста романтично, но това едва ли е една нормална човешка реакция, когато срещнеш хищник, който обича да пие кръв. Мат е прав в лутанията си. Откъде да знае, че Кар няма да превърти и да го ухапе, или нещо подобно.

Мат и Кар са ми любимата двойка, винаги съм го твърдяла. Харесвам ги двамата, но искам Мат да бъде човек, а не някакво свръхестествено същество.

# 83
  • Мнения: 2 921
PaleyFest 2012 - прес лайн и панел - Нина, Иън, Пол, Кандис, Кат, Мат и Джули Плек

# 84
  • Мнения: 3 736
А защо продължаваме да го наричаме тийн сериал, след като е очевидно, че никой тук не е тийн и сериала се гледа от всички възрасти.

Щото зависи как се гледа, Йо. За мен изумителното е именно това, че възрастни жени го гледат в тотална сериозност и размишляват над него. Обяснявам си го със сериалната зависимост, за която спомена Случайна непозната.

# 85
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 886
Въх, да не съм попаднала в литературния подфорум? Rolling Eyes

# 86
  • Мнения: 3 736
Не си, не си. Всичко се поддава на анализ.  Grinning

Забравих - не мога да не се изкажа по произносителния казус.  Mr. Green На английски Ian се транскрибира с [ɪən], което си е точно Иън.

# 87
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504

О-хоо! На тая тема вече съм чувствителна! Заради турската филмова продукция съм готова да се разправям "до кръв" ( Twisted Evil Wink Laughing), защото нападките са наистина несправедливи!

Е-е, ама сложи ръка на сърце и признай че много е пълнежа в турско.То 5 мин.единия гледа тъжно в пространството-протяжна музика.После 5 мин.втория гледа тъжно в пространството-протяжна музика.Накрая третия/понеже винаги има триъгълник/ гледа тъжно-пак същата музика.Ако намалят бозата с 40 % ще гледам с удоволствие.Иначе ПР е втория турски сериал който гледам или поне се опитвам заради каузата която поддържа екипа.

Много оспамих обаче.Извинявам се.

Права си - така е, също си го мисля, но забравих да го спомена - дължината им е голям недостатък.

Ваня, този израз с чаршафа не го знааех.

По повод на това какъв тип сериал са "Дневниците", попаднах на нещо подходящо:
"Скъпо дневниче, срещнах невероятно момче - млад, страхотен, галантен и е извънземен, ъ-ъ, всъщност е вампир... Стреми се да бъде нормален гимназист (макар и да има физиономия на 30-годишен), но същевременно спасява света пред свръхестествени чудовища и пред брат си, който има подходящото име Деймън, много грешни помисли и bad-ass image..."


Аз пък смятам, че реакцията на Мат е напълно нормална. Аз едва ли ще припадна от кеф, ако гаджето ми се окаже вампир. О, хайде, надали така се постъпва в живота. Елена, Кристен и т.н. Доста романтично, но това едва ли е една нормална човешка реакция, когато срещнеш хищник, който обича да пие кръв. Мат е прав в лутанията си. Откъде да знае, че Кар няма да превърти и да го ухапе, или нещо подобно.

Мат и Кар са ми любимата двойка, винаги съм го твърдяла. Харесвам ги двамата, но искам Мат да бъде човек, а не някакво свръхестествено същество.

Е да де, ама не може всички да са кръстосани със свръхестествени. И не е ли това идеята - нормално е Мат да се страхува, но защо с Елена не е така, т.е. начина (и степента) им на обичане е различна.

# 88
  • Мнения: 2 921
Ахахах, аз имах предвид, че се гледа от всички възрасти. Кой как си го разсъждава си е негова работа  Peace

Видео от снощи, цялата сесия с въпроси

# 89
  • Мнения: 442
Реакцията на Мат и Елена разбира се, че ще е различна. Все пак когато Елена разбра, че е влюбена във вампир тя още не знаеше нищо за тях. Докато Мат осъзна, че Вики е била убита от вампир, а тя му е сестра все пак, разбира се, че няма да реагира като Елена и да се прави че всичко е ОК.

Общи условия

Активация на акаунт