Как ще обясните на детето си ?

  • 10 308
  • 128
  •   1
Отговори
# 60
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
ще кажа, че ако искат, да могат да си имат. Ако са мъже могат да си осиновят, а жените да си родят Wink
но семейство може да има и без деца, дори  и когато то е от мъж и жена, децата не са задължение, а и не винаги и мъж и жена могат да  създадът потомство.

Но след като е нормална тази любов ,защо от нея не може да се получи дете ?? Това, аз го питам  Peace

# 61
  • Мнения: 156
защото, за да се износи една бременност, е необходима матка. тъй като при мъжете такава отсъства, те не могат да си родят дете. а  и си има начин да имат деца и без матки ако искат.

# 62
  • София
  • Мнения: 12 612
А какво ще му отговориш , ако попита те ще си имат ли деца , щом са семейство   Thinking
Нямат, в случая. Не е задължително семейните двойки да имат деца.

ще кажа, че ако искат, да могат да си имат. Ако са мъже могат да си осиновят, а жените да си родят Wink
но семейство може да има и без деца, дори  и когато то е от мъж и жена, децата не са задължение, а и не винаги и мъж и жена могат да  създадът потомство.

Но след като е нормална тази любов ,защо от нея не може да се получи дете ?? Това, аз го питам  Peace
Е, сега, ако ще си разискваме върху хомосексуалността по принцип пусни тема в Клюкарника. Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 44 283
ти сериозно ли?
а не питаш ли защо някои "нормални" двойки имат репродуктивни проблеми? нали любовта им е "нормална"? или защо при изнасилване, като любов няма може да стане дете?
А и жените  въпреки че са гей могат да износят и да имат деца нали...просто мъж няма как да роди, което пак не пречи да имат деца.

# 64
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Цитат
Е, сега, ако ще си разискваме върху хомосексуалността по принцип пусни тема в Клюкарника.
Нямам абсолютно никакво намерение . Темата не е за и против  гейовете .
Но до каква степен това е нормално е друг въпрос . За мен лично е различно и нямам немерение да го представям като нормално.

Цитат
а не питаш ли защо някои "нормални" двойки имат репродуктивни проблеми? нали любовта им е "нормална"? или защо при изнасилване, като любов няма може да стане дете?

И отговора на тези въпроси как ще промени факта,че щом любовта между еднополови хора е нещо съвсем нормално не може да се роди от тяхната любов плод както между мъж и жена ? И мислиш ли ,че репродуктивните проблеми са нормални или изнасилването ? ... За мен едното е различно , другото проблем , а третото изродщина  Peace

# 65
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 892
Различно казваш. А как би обяснила на детето си за различните раси? Или религии? Не е ли същото - има И такива хора. Те не са нито по-лоши, нито по-добри от нас.

# 66
  • София
  • Мнения: 44 283
не просто не може  да кажеш ако от една любов не може да се роди дете, значи е ненормална Wink

Ама за теб е повече от просто различно, различно все пак не значи ненормално Wink иначе никой не отрича, че е различно.

# 67
  • Мнения: X
Не съм се замисляла какво да обяснявам по каквито и да е въпроси, понеже в нашия дом съществува правилото, че пред децата се говори всичко и достатъчно открито, без недомлъвки, вкл. споделяйки личното си отношение.

Това е принципът и вкъщи. Освен това в подобни ситуации обяснявам само ако има въпрос от страна на детето.

# 68
  • София
  • Мнения: 12 612
Цитат
Е, сега, ако ще си разискваме върху хомосексуалността по принцип пусни тема в Клюкарника.
Нямам абсолютно никакво намерение . Темата не е за и против  гейовете .
Но до каква степен това е нормално е друг въпрос . За мен лично е различно и нямам немерение да го представям като нормално.
Много неща са различни, но не всички са не-нормални. Детето си има обичаен модел на семейство с майка и баща и без това ще му е трудно да схване идеята за двама мъже, които са семейство. Децата са доста тесногръди и до по- късна възраст за тях норма е най- добре познатото, т.е. тяхното собствено семейство.

# 69
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Различно казваш. А как би обяснила на детето си за различните раси? Или религии? Не е ли същото - има И такива хора. Те не са нито по-лоши, нито по-добри от нас.
Не , не е  Peace

Angel_Dust дефинирай нормално  Wink
А когато нещо е различно от нормалното , то какво би следвало да е ? И все пак да не забравяме ,че не го наричам не нормално , а " различно от нормалното " .

# 70
  • София
  • Мнения: 12 612
Angel_Dust дефинирай нормално  Wink
А когато нещо е различно от нормалното , то какво би следвало да е ? И все пак да не забравяме ,че не го наричам не нормално , а " различно от нормалното " .
Нормално не е най- разпространеното, а и обичайното, и различното, когато различното не е болестно отклонение.
Или смяташ, че всяка различност е ненормалност?

# 71
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Цитат
Цитат
Или смяташ, че всяка раз личност е ненормалност?
Не. Но смятам за всичко различно от нормалното за " различно от нормалното " , а който както иска да го определя . Просто не го приемам за нормално,което пак казвам,не значи ,че за мен е хубаво или лошо или в каквато и да е подобна категория .
За мен нормално е не това ,което е масово или се е превърнало в обичайно, а това ,което е близко до самото създаване и предназначение  . На човека , на света и т.н и т.н.

# 72
  • София
  • Мнения: 12 612
Цитат
Цитат
Или смяташ, че всяка раз личност е ненормалност?
Не. Но смятам за всичко различно от нормалното за " различно от нормалното " , а който както иска да го определя . Просто не го приемам за нормално,което пак казвам,не значи ,че за мен е хубаво или лошо или в каквато и да е подобна категория .
За мен нормално е не това ,което е масово или се е превърнало в обичайно, а това ,което е близко до самото създаване и предназначение  . На човека , на света и т.н и т.н.
Не правиш разлика между обичайно и нормално, според мен. А и нещата в света не са в черно и бяло.
И ако се върнем на темата- ако имаш нужда да обясниш на детето, че това не е нормално направи го. Човек трябва да е в синхрон с разбиранията си.

# 73
  • София
  • Мнения: 44 283
Бoяна е отговорила. А като кажеш, че нещо за теб не  е нормално, то според мен е равносилно да го наречен ненормално.
Ако просто можеше да кажеш, че тези хора са с различни "предпочитания" и ти също така го усещаше, нямаше да има тема.

# 74
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Бoяна благодаря ти за споделеното мнение .  Wink
Цитат
Не правиш разлика между обичайно и нормално, според мен. А и нещата в света не са в черно и бяло.
Мисля,че правя ,но може и да има на къде да поработя . За това и написах ,че за мен нормално , не е това ,което е най-масово или обичайно ,особено напоследък с повечето възгледи на обществото . Света не е черно и бяло ,но има неща ,които или са черни или са бели . Има и такива неща .
Цитат
Човек трябва да е в синхрон с разбиранията си.
Съгласна   Wink

Общи условия

Активация на акаунт