Как ще обясните на детето си ?

  • 10 305
  • 128
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 12 611
Бoяна благодаря ти за споделеното мнение .  Wink
Цитат
Не правиш разлика между обичайно и нормално, според мен. А и нещата в света не са в черно и бяло.
Мисля,че правя ,но може и да има на къде да поработя . За това и написах ,че за мен нормално , не е това ,което е най-масово или обичайно ,особено напоследък с повечето възгледи на обществото . Света не е черно и бяло ,но има неща ,които или са черни или са бели . Има и такива неща .
Цитат
Човек трябва да е в синхрон с разбиранията си.
Съгласна   Wink
Съгласна съм, че хомосексуализма се преекспонира напоследък, вероятно става мода, това дразни много хора. И отново да уточня, че коментара ми не беше никак ироничен. Цели поколения са възпитани, че хомосексуализма не е нещо нормално. В случая една лъжа, за да се направиш на толерантна ще е по- негативна за отношенията ти с детето, поне според мен. Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 44 283
И хомосексуализма какъв е - черен или бял?
Simple Smile

като изключим това че били различни от нормалното, което  общо взето освен заобиколка да наречеш нещо с истиското му име друго не е,  ти какво точно мислиш за тези хора.... ?
Защото според мен имаш крайно негативно мнение, ако е така наистина няма какво да се кривиш пред детето...

# 77
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Мисля,че дискусията тук се заформи от това ,кой какво дефинира за нормално .

Цитат
И отново да уточня, че коментара ми не беше никак ироничен.
Не съм го и помислила за такъв .

Цитат
И хомосексуализма какъв е - черен или бял?
Wink Бенбян.
При бяло или черно е - дали нещо е нормално или не . Ако не е , всеки сам преценява как да го възприема - в кой цвят .

Ами аз какво мисля ... Аз съм се научила да слагам черата . Уважавам хората , независимо техният избор и сексуална ориентация . Нямам проблем с това.  Но имам проблем да го поднеса в възприятията на детето ми като нормално , равнозначно на любовта между мъж и жена . И в интерес на истината, ме учуди ,че повечето от списалите тук майки нямат проблем да го представят за нещо нормално .
И само да уточня ,че аз не съм прибързала да го изяснявам този въпрос с детето , просто изпаднах в такава ситуация и исках да изясня по-скоро пред себе си нещо от колкото да се подготвя за скорошна лекция на малкия по темата .

# 78
  • София
  • Мнения: 12 611

И само да уточня ,че аз не съм прибързала да го изяснявам този въпрос с детето , просто изпаднах в такава ситуация и исках да изясня по-скоро пред себе си нещо от колкото да се подготвя за скорошна лекция на малкия по темата .
Това е един от големите плюсове на живота с дете, много неща, за които не се замисляш ти се изясняват. Един вид много добра терапия е. Grinning

# 79
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Цитат
Това е един от големите плюсове на живота с дете, много неща, за които не се замисляш ти се изясняват. Един вид много добра терапия е. Grinning
И по тоя повод се сетих за една мисъл : РЕШЕНИЕТО ДА ИМАШ ДЕТЕ ,ОЗНАЧАВА ДА ПОЗВОЛИШ НА СЪРЦЕТО СИ ЗАВИНАГИ ДА БРОДИ ИЗВЪН ТЯЛОТО ТИ .
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Извинете за спама  Blush
Да се допълня ,че аз го приемам като втори живот . Много неща се изясниха , с много неща се запознах , като усещане ,чувства , емоции . Това ме промени и като човек и като личност .

# 80
  • Мнения: X
Съжалявам, че се намесвам, но в тази тема има само две неща, върху които трябва да си помислиш и те изобщо не касаят детето ти, на което трябва да се обяснява нещо.

- Защо се гнуся от гейове?
- Мога ли да приема възможността детето ми някой ден да стане гей?

Ако смяташ, че хомосексуализмът не е нормален, защо се опитваш да го обясниш като нещо, което хем приемаш, хем не е нормално? И в цялата тема прозирам единствено страха ти твоето дете да не приеме това за нормално и не дай си Боже да стане гей. Когато се опиташ да приемеш едно такова развитие на неговата сексуалност, ще ти бъде много по-лесно да говориш с него за секса и хомосексуализма. И това ти го казвам не като човек, който много се интересува от философията на тези неща, а заради споделения лош опит на всичките ми приятели гейове, които са изтърпели истериите на уж толерантните си майки, когато са разбрали, че детето им е гей.

Лично аз не изпадам в ситуации, както ти ги наричаш, с детето си. Когато нещо е нормално за мен и аз нямам конфликт с това, мога съвсем лесно да го обясня на детето си, без да се опитвам да сменя темата. За справка - дъщеря ми вече знае какво е секс, как се правят бебетата, защо хората се обичат, събират и правят деца. Ако ми се наложи да й обясня защо двама мъже се обичат, не бих имала притеснения, защото просто не намирам нищо гнусно в хомосексуализма.

# 81
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Не съжалявай , то за това е тема да се намесваш  Peace

Нали не смяташ ,че си мисля,че щом детето ми е видяло нещо такова или види някъде и " о не , може и да стане гей " ? За мен проблема е на друго ниво , а именно когато дойде време как да му го поднеса във възприятията .  Peace

Цитат
Ако смяташ, че хомосексуализмът не е нормален, защо се опитваш да го обясниш като нещо, което хем приемаш, хем не е нормално?
Ами да де точно това се опитвам да разбера как да направя . Не искам да го настройвам ,но и не искам да го има за нормално = мъж +жена .
Сама намираш разлика вярвам в това да кажа : О ,маме това е много лошо нещо дъра бъра дъра бъра и в това да не казвам това ,обаче без да казвам ,че е хубаво или нормално . Просто искам да изманеврирам .
И проблема е принципен . Нямам проблем да имам такива приятели , т.е. приела съм ги , но имам проблем това да се нарича нормално ,за мойте възприятия  Peace Не знам ,вече как да го обясня за не знам кой път .  Това е отделен въпрос ,който се заформи от това,че много хора го приемат за нормално .

# 82
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
А това ,че ми е гнусно , виновна ли съм ?  Rolling Eyes
Ми като видя нещо подобно и отвътре ми иде .

# 83
  • София
  • Мнения: 44 283
ами ти  на нас не можеш да го обасниш просто и ясно...как ще го направиш с 3 годишно, честно казано и мен ме объркват твоито, различни от нормалните, ама не ненормални, просто  на мен ми прилича, на опит да се изкараш толерантна към нещо, към което изобщо не си.... ти си знаеш така ли е... но за мен няма как да те е гнус от някой само защото го намираш за различен, но не  в лошият случай...но пък знам ли може и от човек с ампутиран крак да те е гнус....
Имаш ли наистина такива приятели или просто си мислиш, че не би имала проблем? Ми ако приятелите ти се прегърнат или целунат пред теб.... не да се награбят, но все пак повечето гаджета и семейни, все пак не се държат на ръка разстояние един от друг?


Та  твоите разбирания ако бях бих казала ако ме пита детето ми.
Хората по принцип се събират мъж и жена, така го е измислила природата, за да може да раждат деца и да продължът човешката раса, но има хора, които не зная и не мога да си обясня защо се чувстват по друг начин и се влюбват в хора от тяхният пол, мъж с мъж, жена с жена. Това ги прави малко по- различни, но  те не са лоши, болни, извратени или повредени, просто не са като повечето от нас.
Толкова.

# 84
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Имам такива приятели ,но не двойки ,  ами по единици така да го кажа  Wink Просто хора ,които са такива и пием кафе заедно и т.н. 

Обяснението ми допада  Hug

# 85
  • Мнения: X
Нали не смяташ ,че си мисля,че щом детето ми е видяло нещо такова или види някъде и " о не , може и да стане гей " ? За мен проблема е на друго ниво , а именно когато дойде време как да му го поднеса във възприятията .  Peace

Не, не смятам. Смятам, че се опитваш да убедиш себе си, че си толерантна към нещо, което те отвращава. Това казах - помисли защо те отвращава. Точно нещата, които ни гневят, възмущават, гнусят, са някакви скрити в самите нас конфликти.  Детето ти няма проблем с възприятията. Все още. Но може да има, ако се опиташ да му вмениш лицемерното отношение, че това е ОК, ама само за пред хората. Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 12 611
Нали не смяташ ,че си мисля,че щом детето ми е видяло нещо такова или види някъде и " о не , може и да стане гей " ? За мен проблема е на друго ниво , а именно когато дойде време как да му го поднеса във възприятията .  Peace

Не, не смятам. Смятам, че се опитваш да убедиш себе си, че си толерантна към нещо, което те отвращава. Това казах - помисли защо те отвращава. Точно нещата, които ни гневят, възмущават, гнусят, са някакви скрити в самите нас конфликти.  Детето ти няма проблем с възприятията. Все още. Но може да има, ако се опиташ да му вмениш лицемерното отношение, че това е ОК, ама само за пред хората. Peace
Аз, пък мисля, че темата е много показателна и полезна. Децата променят гледната точка към много неща, а и можеш да си толерантен към гейовете, но не вярвам някой да иска съзнателно детето му да стане гей. Това първо, и второ, както за хомосексуализма, така и за много други въпроси един родител може да няма готови отговори, да не е имал пример, дори за грешно отношение към темата от своите родители. На колко от нас са обяснявали какво е гей, когато сме били деца? Нормално е да не знаем как е най- добре да се поднесе информацията.

Нека не изглежда пряка асоциация, защото не е, но по подобен начин стои въпроса с темата за смъртта, факта, че сме хищници и тн. Не можеш да лъжеш, но и трябва внимателно да поднесеш информацията. Ако разкажеш за смъртта много буквално детето може да се стресира прекалено, ако посипеш с твърде много захар може да му се поиска да умре, защото е много хубаво. Ако го лъжеш, че месото расте като домат създаваш грешни представи, а ако прекалиш с идеята, че сме хищници може да реши, че е много хубаво и редно да убива други живи същества. Може да се направи дълъг списък с много по- обичайни от хомосексуалността въпроси, за които не е толкова просто да се намери мярката. Аз си признавам, че понякога съм крайно объркана къде точно е средната линия в едно обяснение.

Дори предлагам като избистрим хомосексуалистите да продължим да бистрим отговорите на въпроси, които в момента са ни трудни. Най- често те са трудни в момента за нас, а много други родители са намерили отговора без толкова главоблъскане.

# 87
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Дори предлагам като избистрим хомосексуалистите да продължим да бистрим отговорите на въпроси, които в момента са ни трудни. Най- често те са трудни в момента за нас, а много други родители са намерили отговора без толкова главоблъскане.

Подкрепям  Peace Темата се казва " Как ще обясните на детето си ? " така ,че всеки със каквото (ако) го притеснява ,може да се присъедини . Аз съм започнала с едно , но нямам абсолютно нищо против основната тема да е като самото заглавие , а въпросите по които се дискутира да са най-различни.

# 88
  • Мнения: 10 547


Дори предлагам като избистрим хомосексуалистите да продължим да бистрим отговорите на въпроси, които в момента са ни трудни. Най- често те са трудни в момента за нас, а много други родители са намерили отговора без толкова главоблъскане.

Хайде.

Детето ми е на 7 и половина. Отказва да яде месо, защото са убити животни, продължавала била Втората световна война за невинните крави и прасета, фермите били концентрационни лагери, това месо някога е било нечие дете... Яйца, мляко и млечни консумира. Наясно съм, че във вегетарианството няма нищо лошо, че месото само по себе си може да се замени с друга храна, макар да не искам да се лишава от него в тази възраст. Не това ме притеснява.
Търси/я задоволителен отговор на въпроса защо хората са започнали да убиват животните за храна, защо са били такива двуличници да ги опитомят, да ги направят свои другари, а после да се хранят с тях. Лош човек ли е Х, че гледа прасе, кокошки, крави, дава им имена, а после ги убива за да ги яде?

# 89
  • Мнения: X
Добавям тогава въпроса за раздялата. Моя много близка приятелка наскоро смени партньора си и ни запозна с новия. Очаквах веднага въпроси от дъщеря ми, защото двете са близки, но тя известно време запази мълчание. Явно е обмисляла - след 2-3 седмици чак ме попита "Х. с двама мъжове ли живее?"  Crazy В допълнение имаме и приятели с дете, които живеят разделени, макар и да са запазили изключително добри отношения.

Обяснявам максимално откровено и простичко и в единия, и в другия случай, засега не ме е питала дали ние с баща й ще се разделим, но предполагам, че такива биха могли да бъдат страховете й по темата. Споменала съм, че е възможно хората да спрат да се обичат, тогава просто се разделят. Казвала съм й също, че няма начин аз или баща й да я обичаме по-малко, независимо какво се случва. Но, всичко това, макар и вярно, натрупва известни противоречия и е възможно да си задава въпроси, които още не е формулирала на глас. Така че темата за мен е интересна  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт