Как ще обясните на детето си ?

  • 10 303
  • 128
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
Но същевременно ще предприема всякакви мерки детето ми да не стане жертва на педофили.И преди да ме опровергаете, че педофили има и при хетеросексуалните, ще ви кажа, че процентът при хомосексуалните е много по-голям.

Нима всяка нормална майка не предприема мерки за това? Или ще го плашиш, че ако харесва момчета, ще го прелъсти педофил? Сякаш другите деца не са застрашени от това... Цялото това нещо ми звучи като абсурден опит да подтиснеш сексуалността на някого като го плашиш с разни гадости.

И не, няма да ми е безразлично с каква сексуална ориентация ще бъде детето ми само защото, както споменаха и другите майки, ще се сблъска с много неразбиране и отвращение от другите "нормални" хора, ако се окаже, че е избрало "неправилната" ориентация. Което е само по себе си много, много тъжно. Да приемат детето ти за недъгаво, болно или ненормално си е доста болезнено за всяка майка. 

# 106
  • Мнения: 15 379
И преди да ме опровергаете, че педофили има и при хетеросексуалните, ще ви кажа, че процентът при хомосексуалните е много по-голям.

Това обаче не е вярно. Жертва на педофили стават както момиченца, така и момченца.
Процентът на момиченца е по-голям, а нападателят е педофил, но не хомосексуален такъв.

# 107
  • Мнения: 201
За гейовете моите дъщери са информирани отдавна, каката, защото в училище имаха дете на хомосексулана двойка, а малката покрай един колега гей. Беше го запитала с учудване защо на снимките от почивката си е винаги прегърнат с "господина с брада" ooooh! и къде са му жената и децата Crossing Arms, досега не се беше сблъсквала с подобни двойки. Та той, по начин, по който аз самата никога не бих могла да го обясня, и представи ситуацията трезво и обективно от първо лице. Накрая малката погледна отново снимките и отсече "Ама наистина изглеждате много влюбени!".  Та така, за нея хората се делят на влюбени или не, а не на хомо и хетеро.
Но ако види двама, независимо едно или разнополови, награбили се на някоя пейка, със сигурност ще реагира, не особено тактично вероятно, много се впечатлява от такива гледки.

По повод не особената и дискретност и такт имам прясна случка, от която обаче се чудя каква поука точно да извлека Thinking. Преди няколко дни, прибирам щерката от гимнастика, пътят ни минава пред гимназията и засичаме синът на един познат да се целува с приятелката си. После на паркинга се сблъскваме с един млад мъж от общината, който беше идвал у дома заради проблеми с движението по нашата улица, та разменихме две думи. Вкъщи, дъщеря ми сяда да си пише домашните, по едно време се провиква:
"Как се казваше баткото?", казвам "К.". Следва "А чичкото от общината?"-"Б.".
Ново провикване:
 -Б. се целува с една блондинка! Shocked.
Аз, слушайки я с половин ухо, все пак опитвам да не я насърчавам в опитите и за клюкарене, отговарям:
-Добре, добре, не е твоя работа кой кого целува.
-А да добавя ли "по устата" ?#Crazy
Тук вече ми се включи червената лампичка, казвам си, странна работа, #Crazy , къде пък да е видяла Б. да целува някого, при условие, че е изключително дискретен и дори стеснителен човек. На въпроса ми дребния дявол ми отговрая, видимо горда със себе си:
-Никъде не съм го видяла, но ми трябваше изречение с думички с "б", затова замених името на "К." с това на "Б."
И ето как тръгват жълтите клюки...истината от устата на децата ли каза някой? hahaha
 

# 108
  • София
  • Мнения: 6 719
Опитах се да си представя дъщеря си пораснала и хомосексуална - нямам проблем с това, наистина. Дори не ми е неприятно, вероятно звучи странно, но е факт. Може би да възприемеш подобно нещо за момче е по-трудно, нямам представа.
Ще ми е тъжно само, че може и да нямам внуци - ако сме в България, далеч по-трудно се осиновяват деца от хомосексуална двойка, предполагам.

# 109
  • Мнения: 11 988


Нима всяка нормална майка не предприема мерки за това? Или ще го плашиш, че ако харесва момчета, ще го прелъсти педофил? Сякаш другите деца не са застрашени от това... Цялото това нещо ми звучи като абсурден опит да подтиснеш сексуалността на някого като го плашиш с разни гадости.



Не, няма да плаша никого.Надявам се да имаме добра комуникация не само докато е дете и да можем да говорим спокойно по темата.И разбира се, коя майка няма да приеме детето си каквото и да е, коя майка ще спре да обича детето си.

Но и няма с лека ръка да пренебрегна опасността да бъде жертва на насилие или манипулация.
Пиша всичко това, защото съм се нагледала на много, наистина на много посегателства, осъществени не само чрез физическо насилие, но и с изключително изобретателни манипулации.



Това обаче не е вярно. Жертва на педофили стават както момиченца, така и момченца.
Процентът на момиченца е по-голям, а нападателят е педофил, но не хомосексуален такъв.

Процентът на момченцата е по-голям,ако не се "брои" за педофилия например това,че често поради неблагоразумие и наивност 13 годишно девойче става жертва на 17 годишен .В наказателно-правния смисъл на понятието, да, "брои се", но в житейски план не е типичното посегателство срещу невръстен.Аз говоря за педофилия, при която съвсем малки момченца стават жертва на възрастни индивиди.

# 110
  • Мнения: 15 379
Светкавица, не знам дали има статистика за броя на посегателства на педофили към деца и какъв е броят на момчетата и момичетата, които са станали жертва. Но вероятно ти си наясно, щом твърдиш подобно нещо. В световен мащаб като че ли е вярно, че децата от мъжки пол са по-чест обект на сексуална гавра или изнасилване.
Прави ми впечатление, че % на педофили, които влизат в съд за деянието/деянията си са по-често хетеро.

# 111
  • Мнения: X
Това вече е различно. Предишното ти изказване прозвуча като слагане знак на равенство между хомосексуализма и педофилията. А за предпазването от педофили, пак казвам, всяка майка прави всичко възможно да предпази детето си, независимо от какъв пол е.

# 112
  • София
  • Мнения: 12 611
Това вече е различно. Предишното ти изказване прозвуча като слагане знак на равенство между хомосексуализма и педофилията. А за предпазването от педофили, пак казвам, всяка майка прави всичко възможно да предпази детето си, независимо от какъв пол е.
То затова е толкова важно да се натъртва на интимните неща и това до какво се отнасят. малките деца е хубаво да знаят, че никой няма право да се интересува или да докосва интимните им части. Изключение е лекаря, когато го преглежда в присъствието на родителите и родителите, ако помагат в къпането. Но и по отношение на последното е добре детето да бъде поощрявано да върши това само. Това знам аз. може и да има други подходи, но в този намирам най- много логика.

# 113
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Относно това ,дали ако детето ти е хомосексуалист ще го приемеш и т.н. 
Детето и да е убиец майка му пак ще го обича и пак ще го жали , но едва ли би го толерирала да бъде убиец ,нали ? И не - не правя паралел между убиец и гей , паралела е на основа ,че каквото и да е детето на човек -той ще го обича . Ако е способен да не го обича поради предразсъдъци , то има мнооого такива, не са 1 и 2   Peace
Въпроса е ,нещо различно да не се представя за нормално .

# 114
  • Мнения: X
Въпроса е ,нещо различно да не се представя за нормално .

Т.е. детето ти да си знае от малко, че НЕ е нормално човек да има различна ориентация?
Ако случайно разбере за себе си някой ден, че е гей, да си знае, че това е ненормално?

# 115
  • Мнения: 3 242
Не мисля ,че може да се прави паралел между това детето ти да е хомо или пък да е убиец! Бъдейки хомо не е престъпление !

# 116
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Не мисля ,че може да се прави паралел между това детето ти да е хомо или пък да е убиец! Бъдейки хомо не е престъпление !
Къде съм направила подобен паралел   33uu

 malko_mishlence , о не  Tired пак се връщаме на тема " нормално"  ooooh!

# 117
  • Мнения: 3 242
Така както си го формулирала по горе звучи точно така Simple Smile един вид ми казваш че независим дали детето ти е убиец или хомо ти пак ще си го обичаш Simple Smile Не че не съм виждала такива случаи де , но за мен те са абсолютно неприемливи. Спомням си за случай когато девойка беше изнасилена от 5 момчета и майките на момчетата ги бранеха като орлици ... едната даже се мъчеше да оправдае сина си като казваше ,че сина и не бил чукал девойката , а само и го подавал в устата ...знам че се отплеснах от темата ,но такива майки заслужават да отидат в затвора заедно с синовете си ! Може да звуча крайно , но в момента в който детето ми извърши такова престъпление или убийство за мен престава да ми е дете!

Та по добре дете хомосексуалист ,отколкото убиец!

# 118
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 691
Така както си го формулирала по горе звучи точно така Simple Smile един вид ми казваш че независим дали детето ти е убиец или хомо ти пак ще си го обичаш Simple Smile Не че не съм виждала такива случаи де , но за мен те са абсолютно неприемливи. Спомням си за случай когато девойка беше изнасилена от 5 момчета и майките на момчетата ги бранеха като орлици ... едната даже се мъчеше да оправдае сина си като казваше ,че сина и не бил чукал девойката , а само и го подавал в устата ...знам че се отплеснах от темата ,но такива майки заслужават да отидат в затвора заедно с синовете си ! Може да звуча крайно , но в момента в който детето ми извърши такова престъпление или убийство за мен престава да ми е дете!

Та по добре дете хомосексуалист ,отколкото убиец!

Пак ти казвам , аз не сравнявам гей и убиец . Защо ми се изкривяват думите ? Но казвам ,че майката е способна каквото и да е детето и пак да го обича . А специално за убиеца - майката пак няма да спре да го обича , въпреки ,че може да иска да си понесе наказанието  Peace

# 119
  • Мнения: X
malko_mishlence , о не  Tired пак се връщаме на тема " нормално"  ooooh!

Е, добре. През цялото време използваш точно тези думи - да не се приема за нормално, пък после защо се връщаме на темата. Всъщност защо пусна темата? Обясни на детето си, че това, което вижда не е нормално, но пък е длъжно да се съобразява, че това го има по белия свят и толкова. Защо са тези мисли, притеснения как да обясниш и какво ли още не? За теб това не е нормално и го обясни на детето си така. Други хора пък ще обясняваме на нашите деца, че това е нормално и така. Това са нещата от живота, хората са различни и съответно възпитават децата си по своя начин. Няма правилен и неправилен. Толкова от мен и успех.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт