общ семеен бюджет

  • 30 638
  • 378
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 481
Те новите деца са бебета, майката е тази, която се чувства онеправдана.
И като вметка към другата тема, деверът ми упорито отказва да сключи брак с нея, въпреки че живеят заедно и имат две деца.

# 16
  • Мнения: 12 666
Новите съпруги имах предвид. Може би е някакъв женски инстинкт да брани собственото си котило.

# 17
  • Мнения: 75
Аз пък си умирам от смях в подобни теми. Вижте какво, ако двамата си делят разходите и банковите сметки, парите пак са общи. Когато хората се карат за пари, най-често проблемът е друг.

Знам много семейства, в които единият плаща наема, а другият пазар и режийни от собствени сметки. Не виждам някой да се чувства ощетен; тези сметки са отворени преди хората да се съберат заедно и така нещата си вървят добре, защо да го променят този дребен факт. Само комплексар, защото печели много по-малко, може да се притесни, че канчетата са отделни. На хората с пари и самочувствие не им пука къде капе и къде тече. Като седнат на масата да броят кеша, казват общи; много важно в коя сметка колко.

Специално в този случай с девера бих казала, че мацката ще има проблем с другото дете по-късно. Постоянно ще брани своето, иначе си е и сметкаджийка. Не брои времето, което той прекарва с децата, с нейните сигурно е и много повече! Не брои и това, че другата майка сигурно постоянно трябва да плаща на гледачка, ако иска да иде някъде, а тя може да остави децата на мъжа си и да върви, където иска.

# 18
  • Мнения: 4 068
Така като гледам това няма да му е последния брак на девер ти. Такива прекрасни отношения са си спретнали, че сигурно хич не им е лесно заедно.
Майчинските пък всъщност са пари за майката, а не за детето. Това е обезщетение за периода през който майката не може да работи и не получава възнаграждение. Децата всеки сам е длъжен да си ги гледа щом си ги е създал.

# 19
  • Мнения: 22 438
Бюджета е общ от както сме се оженили.
За пари не се караме, макар понякога мъжа ми да мърмори защо съм купила нещо си онлай. Избягвам да ползвам неговата сметка за такива разплащания, но понякога не ми се ходи да внасям в моята карта. )
Аз имам достъп до сметката му, а и сме с онлайн банкиране, винаги се вижда къде и как се движат парите.

Ако мъж започне да ми прави подобни циркове, да ми твърди че трябва да му превеждам майчинството си, защото и той гледал децата...ще ме извинява, но няма как да се получи.
Още повече, че те дори нямат и брак. Тогава на какво основание ще излиза с такива искания точно???

# 20
  • София
  • Мнения: 17 286
Когато хората се карат за пари, най-често проблемът е друг.


Точно така.
Иначе при условие, че има спестовен влог и застраховка живот за детето от първия си брак, редно е да има и за бебетата. А ако не си носи парите у дома мъжа й, редно да да оставя за децата поне колкото е издръжката на номер 1.
Големи тъпотии е наредил тоя човек, не може ли мъжа ти малко да го поразтърси?

# 21
  • София
  • Мнения: 23 097
Не знам, не ги разбирам тези отношения "аз платих наема,ти плати тока.Аз платих парното, ти напазарувай за същите пари тази седмица." между съпрузи.
Ама хора всякакви....
Краси, не ги разбираш, защото нямаш собствени доходи. Не е необходимо заплатите на двамата да са пъхнати в кутия върху последния рафт на секцията в хола. Дори всеки да си носи заплатата в портмонето, това не означава, че парите не са общи. А разпределението кой какво плаща е за удобство. Аз знам, че мъжът ми плаща сметките и това си е негова грижа. Нито знам колко плаща за парно, ток и т.н. Както той не се занимава с пазаруване на храна и дрехи. Обаче когато някой свърши парите, иска от другия. А онези, които внасям на мое име в банката, те всъщност са общи, тъй като с тях се ходи на море, купуват се неща за дома, ремонти за колата и всякакви подобни.
А ние получаваме еднакви заплати с мъжа ми, направили сме си разчет и в общи линии всичко е точно. Заеми не си отпускаме - даваме си безвъзмездно един на друг.  Mr. Green

Имам колега... Там стотинката се цепи на две. То е едно пресмятане кой на кото и колко трябва да върне. Колко е тока, колко е половината от него... Кошмар!

Пини, когато хората се карат за пари, това в 99% от случаите означава, че същите не стигат. А снаха ти когато се е женила за девер ти, е била наясно, че той има дете и че ще продължава да се грижи за него.  

Така като гледам това няма да му е последния брак на девер ти. Такива прекрасни отношения са си спретнали, че сигурно хич не им е лесно заедно.
За съжаление и аз съм на това мнение.

# 22
  • Мнения: 241
... Когато хората се карат за пари, най-често проблемът е друг.
...

Точно така, всъщност целият пост е точен...  Peace Peace Peace

# 23
  • Мнения: 2 927
     Май снахата повече се терзае не от грижите за първото дете, а от липсата на такива за общите им деца. Нещата ми звучат: "Аз си имам задължения към първото дете, ти ще се грижиш за общите".
     Говоря само за финансовата страна.

# 24
  • Мнения: 7 947
Темата е провокирана от разговор със снаха ми, която ми се оплака, че постоянно се карат за пари c мъжа си. Всеки си има отделна банкова сметка, но нещо имат проблеми да си разделят общите разходи. Все някой се чувства прецакан.
Знам че има семейства, при които този вариант действа, но аз лично не мога да си го представя у дома.  Как така ще си делим разходите за наем или за храна?  Shocked А ако партньорите не печелят еднакво, означава ли, че всеки живее според дохода си?

Познавам такива двойки, не е моя начин, може би - защото не разполагаме с големи суми. Вероятно ако имахме наистина високи доходи - щяхме да сме като по филмите - всеки с отделна банкова сметка и карта, независим от другия.
Но парите у нас са общи, всеки взима от общите - няма значение кой ще плати сметките или ще пазарува.

# 25
  • Мнения: 481
те дори не са в брак, така че нищо чудно.
Мъжът ми не иска да се меси в техните работи. Говорили сме си с девера на тази тема и много добре знам неговата гледна точка.
Не иска да се жени, защото първият му брак беше катастрофа и още един такъв развод не иска да си представи. Първата му жена го остави почти по бели гащи. Тогавашната му фирмa фалира и тнт - дълга история.
Ако се раздели със сегашната си приятелка, той нa децата и пак трябва да плаща, но поне на нея няма да и плаща издръжка. Тоест неговите доводи против брак са чисто прагматични.
От друга страна и нея я разбирам, тя какво е виновна, че неговият пръв брак е неуспешен...
А по отношение на парите от майчинските, той не само иска тя да му превежда част от парите, ами я кара възможно най-бързо да започне работа на половин работен ден. Той иска, тя да работи на 50% и той да работи на 50% и останалото време да прекарват с децата. Казва че не е честно, тя да си стои само в къщи с децата, а той да се сдира от бачкане и само да плаща.
Деацата обаче са много малки
Малкото е на 3 месеца, голямото на 15 месеца

# 26
  • Мнения: 2 216
Този мъж се е опарил веднъж и явно затова сега е предпазлив или пресметлив по-точно.
Не разбрам семейства, в които се чудят как да се надцакат и как да кашират пари за сметка на другия. Естествено, че това не е стабилна двойка. Една приятелка, дава 1/2 пари за наема на мъжа си /живеят в чужбина той е с по-висок доход/ Понякога той великодушно я черпи с по-скъпо вино, което тя не може да си позволи...Предложих и да въведе тарифа за секс и гладене на дрехите му, за да си докарва допълнителни приходи

# 27
  • София
  • Мнения: 1 735
Такова семейство въобще не си го представям ooooh!.Проблемите им наистина са многобройни.Съвети никой не може да даде.Двамата,ако не решат да се разбират и не намерят път един към друг,никой не може да им помогне.Той да забрави предишния си брак каква катастрофа е бил/не детето си!/ и да започне наново с желание,но това само от него зависи!Има обаче и семейства,които така си кретат с години-все в разправии за нещо.

# 28
  • Мнения: 2 927
     Пини, надявам, се да не ми се обидиш, ама този твои роднини къде са тръгнали да създават семейство, след като мъжът стоварва на новата си жена огорчението от първата?
     Реално, не виждам как можете да им помогнете, а и едва ли споделеното тук за бюджетите на други семейства би било от полза. И няма да се изненадам, ако снаха ти в най-скоро време реши, че й е по-изгодно да живее отделно и да си получава издръжката. Особено ако е принудена да работи от толкова ранна възраст на малкото дете.
     Не виждам и каква издръжка може да плаща на бившата си жена, дори по някакви причини да е присъдена, тя не може да е за срок по-дълъг от три години.

# 29
  • Мнения: 7 947
Разбира се, когато мъж поиска поравно с жена си - край, трагедия - ам в темите - когато жените искат поравно с мъжа - да, така трябвало  Joy

Общи условия

Активация на акаунт