За злепоставянето

  • 6 085
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 137
Няма ли начин да се премести в друг отдел? Ако шефа и е решил да я принуди да напусне или да я уволни ще успее. Това е като преподавател да е решил да те скъса на изпит.

# 16
  • Мнения: X
Този клиент е бил важен и присъствието на приятелката ми е било от значение за подписване на двугодишен договор. Не са го подписали на този ден, защото моята приятелка не занесла документация, която е била от значение. Въобще - каша.

Не, не мога да я съветвам да прецака шефа си, защото това ще е открита война, в която тя няма нито знания нито опит, докато той е много добре подготвен.

Доколкото разбирам, тя е трябвало да занесе документи, а не да подпише договора.
Шефа май се оправдава с липсата на документи.
Мястото на подписване толкова ли е отдалечено, че да не може да се отриагира до 20 мин.?
/звънене по тел. и доставка на необходимото/

Устните заповеди не може ли да си ги записва и след това да отива за подпис?

ПП Колежките в нашия офис записваха всичко и ако на др. ден не е подписано,
вината си беше моя. Те са ми предали информацията. / още нямаше нет...  Simple Smile/

# 17
  • Мнения: 5 710
Аз го познавам бегло, но знам, че навремето стана началник с много тежка интрига. Ама от най-долен характер. Мисля, че има човек за мястото, който е по-удобен, ако ме разбирате, от моята приятелка.

Добрата новина е, че той не може да я уволни, ако наистина не се провали, след писмена заповед и то не веднъж, а няколко пъти. Това за държавна администрация ли става дума, я разбули малко...
Мой колега не можеха да го хванат в нищо , а опитваха как ли не. Оказа се, че примерно по КТ трябва 3 поредни дни да закъснява и 3 пъти да са му искани писмени обяснения, че да се стигне до дисциплинарна мярка.  Стигна се до някаква студена 'война',  вкоято колегата ми идваше напук със закъснение през ден. Така или иначе цаката му я намериха след като промениха позицията, написаха някакво ново изискване на което той не отговаря и готово. Идват каките от ЛС и на същата сутрин беше освободен. Срещу мен стоеше момчето...

Моя приятелка пък я натиснаха да напусне и тя се предаде накрая, като я караха да подписва едни неща ( общинска администрация) и едни суми, дето не съществуват в природата .. като се зададеше пролет и тя започваше болничните само и само да не се налага да подписва тия документи.. накрая не й издържаха нервите и напусна сама, но не и преди да я хванат с фалшиво болнично

Преместването е добра идея, ако може.

# 18
  • Мнения: 984
Моля ви, не ме карайте да разкривам нещата. Няма да е честно. Не става въпрос за държавна работа или държавна администрация. Фирмата е голяма, има си ординация, но прекият шеф е човекът, който систематизира нещата да върви напред отделя. Тяможе и да се премести, но не и преди той да й съсипе репутацията. Това е най-гадното от всичко. А тя е още за никъде с този стаж.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 137
Моля ви, не ме карайте да разкривам нещата. Няма да е честно. Не става въпрос за държавна работа или държавна администрация. Фирмата е голяма, има си ординация, но прекият шеф е човекът, който систематизира нещата да върви напред отделя. Тяможе и да се премести, но не и преди той да й съсипе репутацията. Това е най-гадното от всичко. А тя е още за никъде с този стаж.
Изключително гадна история. Не може ли да вземе отпуск, за да поутихне историята, а и да организира някакво преместване? За жалост това с репутацията не е шега работа. Хората не се замислят много и дори в момента да са наясно, че е права след няколко месеца ще помнят само, че около нея е имало някакъв проблем.

За друг изход не се сещам. Прескочи ли шефа си- лошо. Да говори с него няма смисъл, защото щом само с нея прави тези номера е очевидно, че е нарочно. Колегите тръгне ли да ги убеждава ще излезе, че се оправдава, а и те надали биха взели нейната страна, защото ще искат да си запазят работата. колкото повече стои човек в такава отвратителна ситуация, толкова по- вероятно да се измори и изнерви и да започне да допуска реални грешки, за които да го уволнят. Да беше в държавната администрация шансовете вероятно щяха да бъдат по- големи, там си има и разписания, които по- точно се спазват и е трудно нисък клас кадър много да се издъни.

# 20
  • Мнения: 653
Стигнала до това положение, в тази фирма, ще е много трудно да продължи. Хареса ли те шефа, няма спирка...
От друга страна, не всяка компания търси и наема служители с голям стаж. Понякога е по-удобно да дадеш старта и да моделираш работника, според нуждите, което става именно с липсващ или по-малък опит.
За мен е правилно да не се отказва, да опитва.
Пък и... Преките началници, в случаите когато си позволяват подобни игри, рядко са незабелязани от по-големите началници...
Дано греша, разбира се!

# 21
  • Мнения: 984
Казахме си, че ще си седи на д-то и ще си наляга парцалите. Казах и да мисли за децата.  Най-важното сега е да не се поддаде и да си запази работното място. Да проверява всяка заповед и информация. Да не коментира.
Ако остане без работа...не ми се мисли.


Visible, ти колко време се задържа след тези екшъни с парите?

Последна редакция: пт, 09 мар 2012, 18:14 от Мишона

# 22
  • София
  • Мнения: 12 137
Казахме си, че ще си седи на д-то и ще си наляга парцалите. Казах и да мисли за децата.  Най-важното сега е да не се поддаде и да си запази работното място. Да проверява всяка заповед и информация. Да не коментира.
Ако остане без работа...не си се мисли.
Тя ще си наляга парцалите, това е ясно, но и да си търси друга работа междувременно. Ако шефът и е решил да я уволнява ще успее.
А какъв е шанса да иска нещо друго от нея? Красива ли е?

# 23
  • Мнения: 984
Ох, то де да искаше "това" от нея...И във Варна нещата са много зле откъм безработица.

# 24
  • Мнения: 653
Няколко месеца. Confused
Четири-пет, не помня с точност.

# 25
# 26
  • Мнения: 625
Много е неприятно като ти "хвърлят око "Tired Случвало ми се е.Доста изтърпях.Бях скъсала вече листите за да си пиша молбата за напускане,но изчаках още малко за да видя какво ще стане,защото предстояха леки промени. Най-накрая аз си останах на работа,а конфликтната личност бе освободена.Така и не разбрах защо беше такова отношението към мен,но наистина много нерви скъсах.В крайна сметка,ако приятелката ти не може да издържи и тормоза е голям,просто да напусне.Не си заслужава да си съсипва здравето Stop

# 27
  • София
  • Мнения: 12 137
Ох, то де да искаше "това" от нея...И във Варна нещата са много зле откъм безработица.
Не е лесна и тази история, но хубаво, че нямаме повод да я обсъждаме. А в момента с намирането на работя навсякъде е много зле положението. Няколко познати, които бяха бетонирани на местата си се оказаха без работа и никакъв шанс за нова- хора с образование, по 15 години стаж...

Колко време ще и трябва да уреди преместване в друг отдел?

ПП той може и да не иска да я уволни, а само да я тормози. Има такъв тип идиоти, за съжаление. Ако я вижда като човек в притеснено положение, с нужда от тази работа, без връзки може да се гаври с нея за кеф.

# 28
  • Мнения: 15 619
Мишона, ако е мръсник човечецът, а приятелката ти няма гръб, дали е решил да я маха или само да я тормози, все едно. И в двата случая ще го направи. Ако има възможност да се презастрахова с някакво записващо устройство срещу евентуални лъжливи устни заповеди или друг тип тормоз...  За друго не се сещам.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 137
Това със записващото устройство изглежда хитро, но как ще и послужи? надали на по- големите шефове ще им пука за казуса, а и надали ще уволнят шефа и вместо нея. И в съда не може да го използва. Най- много той да я съди, че го е записала, защото тя няма право да го записва.

Общи условия

Активация на акаунт