Няколко въпроса за ЗЕЛЕНИТЕ СОПИЛИ

  • 17 429
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 504
marina_ogun за съжаление, на моята приятелка често й се налага да пуска микробиология на малкия и досега не е плащала в Цибалаб... с изключение на последния път..когато бяха изолбирани 2 броя бактерии...Не пречи и да звъннеш, но със сигурност информацията ми е достоверна..защото за последно  пуска секрет на 05/03/12..Изследванията ги прави в Цибалаб в Борово, ако има някакво значение, но мисля, че не би трябвало....
За подсивлане - защо не пробваш нещо природно - цитросепт, самбукус, ехинацея, прополис, умкалор ..или хомеопатично...изброените от теб са си пълна химия с изключение на есберитоска...биозина си е имудомодулатор - с биологично активни съставки...Лично аз не съм фен на имуномодулаторите в ранна възраст...

# 16
  • Мнения: 47
marina_ogun за съжаление, на моята приятелка често й се налага да пуска микробиология на малкия и досега не е плащала в Цибалаб... с изключение на последния път..когато бяха изолбирани 2 броя бактерии...Не пречи и да звъннеш, но със сигурност информацията ми е достоверна..защото за последно  пуска секрет на 05/03/12..Изследванията ги прави в Цибалаб в Борово, ако има някакво значение, но мисля, че не би трябвало....
За подсивлане - защо не пробваш нещо природно - цитросепт, самбукус, ехинацея, прополис, умкалор ..или хомеопатично...изброените от теб са си пълна химия с изключение на есберитоска...биозина си е имудомодулатор - с биологично активни съставки...Лично аз не съм фен на имуномодулаторите в ранна възраст...

Благодаря ти за предложените природни продукти! Тези за подсилване все са ми препоръчвани от лекари. Сега напоследък и ние опитваме с хомеопатия. И дори имаше период в който не беше болен за около две седмици ходейки на ясла. Което си беше голямо постижение.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 120
също и коластра и зелена енергия, рибено масло, пробиоптици към тези по-природните Wink

# 18
  • Мнения: 47
Зелена енергия? Това въпросното водорасло Спирулина ли е?
Чела съм за този продукт, но 63 лв малко е скъпичко.

За всички продукти които сте предложили пише хубави неща  Simple Smile
Ще има да се чудя сега.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 504
Лично аз зелената не я препоръчвам...капсулката е голяма...ако се изсипе съдържанието е отровно зелено и доста гадно и на вкус и на мирис ...и двете ми деца го отказват така поднесено...КАката, като стана на 4 почна да гълта цели капсули....но пък една докторка ми каза, че доста превъзбуждала децата..Не съм забелязала такъв ефект при нея, но при една приятелка на детето го има....
Коластрата съм за с две ръце...но и тя е скъпичка...поне тази на Аква сорс....има мацки поръчват от някакъви американски сайтове и цената се връзва добра...
Но поне имаш голям избор Wink

# 20
# 21
  • Мнения: 47
Днес дадохме секрета, до сряда казаха че ще е готов. Ще видим какво ще излезе.
Но понеже нямал досега гнойни ангини и проблеми със сливиците му взеха само от носа.

# 22
  • Мнения: 47
е в крайна сметка се оказа, че намал бактерии никакви. Но защо са тия зелени сополи не знам вече.
Появи се лека кашлица. Сега си направих тези капки с клеева тинктура за носа, като че ли има подобрение. И за кашлицата капки Умкалор?
Понеже даваме и хомеопатия в момента за ясла, дали ще си пречат по някакъв начин?
и ако включа Коластра или Самбукус, да не му станат много неща на веднъж?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 504
Амии това, че не прави ангини е добре, но при тези жълти сополи, ако не се вземе правилно секрета..няма как да се изолира бактерия....Просто си имай едно на ум...ПРи жълти сополи на моите... изолираната бактерия беше от гурел..защото и УНГ и аз бяхме сигурно, че инфекцията е бактериана, а микробиологията на носа излезе чиста...Тааа не че нещо, ама нека да не те успокоява липсата на бактерия...ако има гурелчета в очите също може да се направи микробиология...Следи го...
Умкалора го давах за подсилване...Ако има причинител за тези сополи и кашлица...няма да отшумят с тези добавки...Те подсилват организма да се бори, но не лекуват...Аз досега не съм имала случай на самоизлекували се жълти сополи...
Аз съм правила такова съчетание - ...но аз ползам добавките за подсилване, а не лечение при болест...

# 24
  • Мнения: 47
Ами гурелчета няма или поне не повече от нормалното.
Ми странно ми е че не излезе нищо, но   Rolling Eyes  явно пак сме лепнали някой вирус и то толкова скоро след антибиотик  ooooh!
Но сега и за първи път чувам за взимане на секрет от гурел, не знаех че и това се прави. Имали сме проблем и с гурелчета, но това е било до сега два-три пъти най-много.
Те щом досега за секрет от носа не ми бяха казвали, камо ли за гурел.
При нас се появяват и нещо като обриви или екземи, които не се знае от какво са. Веднъж кожен лекар ми каза че може да е медикаментозен обрив или предозиране. Макар че и без пиене на лекарства пак ги има.
Затова сега се чудя на тия комбинации. И Хомеопатия, и за подсилване (дори и билкови) а и за лечение нещо.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами и при двамата беше тръгнал конюктивит...и затова от очите след като от носа не се изолира...Аз звъня още на следващия ден и ако микробиологиата не е дала растеж..знам, че няма бактерия...и ги заведох на очен..Тя ми обясни, че обикновено конюктивита при децата е от силна хрема, най-често бактериална...хремата  възпалява и слъзните каналчета и от там гурелясването..най-просто казано де.../ако не тръгне към очите, обикновено пък се прави отит/. Та взехме секрет от гурелче..и от там бактерията...щом има в окото, няма как да няма в носа нали...особено след като има и сополи детето...Очната изписа аб капки офтакуикс, които покриват почти 98% от бактерии...почнах да капя и след като излезе МБ се окази, че това са верните капки..продължихме с тях...
Иначе знам, че може комбинация от хомеопатични, растителни добавки и коластра...ПРинципно и каката ми е правила уртикария от предозиране с лекарства..но беше на АБ, но Аб го пи 14 дни, защото имаше вирусна пневмония ..Оправихме с капки ксизал...
Другото, което се сещам е инхалации, ако имаш инхалатор със физиологичен разтвор и сода...Нашата педи казва да правя такива, когато имат гнойни сополи..за да изтъргва, както тя се изрязява гнойта...

# 26
  • Мнения: 47
Благодаря за обстойните отговорите EmiR !
Офтакуикс и ние сме капали и веднага се оправиха очите. А Ксизала в началото помогна, после дори докато го пиеше пак излезнаха обриви.
Явно ще трябва да си купя инхалатор с тия чести сополи. Как се прави разтвора за инхалатора колко към колко физиологичен и сода.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 504
За инхалаторите е важна разпрашаемостта...та препоръчвам омрон С28 еър комб..
Иначе аз слагам 3мм физ.разтвор...това е около 10 11 минути - и двамата успявят поне по толкова да седят.....с на върха на  кафена лъжичката сода...така каза педи, така правя..рядко ми се е случвало де, но е имало ефект....поне от обясненията на дъщеря ми...

# 28
  • Мнения: 2

Това според вас,дали са зелени сополи, много се притеснявам,понеже чета,че ако са зелени има някаква инфекция

Общи условия

Активация на акаунт