Да кажа или не???

  • 23 935
  • 358
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 642
Да живее честността! Удивена съм, от наистина високия процент препоръки "не казвай"!... И какво значи, че ще те изкарат теб виновна - непонятно ми е, какво си виновна, че мъжът й я лъже. А щом си станала свидетел на неговата лъжа, ако си замълчиш и ти ставаш негов съучастник. Аз съм "за" да казва истината.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 262
Доста е висок процента на "изгорелите" приятелки, които са казали истината, затова  Peace Освен това не знаеш какво са се разбрали семейно.

Между другото, ако бях на авторката, нямаше да се крия, а с най-голямата си усмивка щях да поздравя съпруга в ресторанта, докато е в схватка с девойката Laughing

# 17
  • Мнения: 642
Доста е висок процента на "изгорелите" приятелки, които са казали истината, затова  Peace Освен това не знаеш какво са се разбрали семейно.

Между другото, ако бях на авторката, нямаше да се крия, а с най-голямата си усмивка щях да поздравя съпруга в ресторанта, докато е в схватка с девойката Laughing

Ами именно - първо: и аз  не бих се крила, второ: ще й кажа, защото така е редно и може да има логично обяснение за нещата - примерно са пред развод, или пък така са се разбрали - отворена връзка или нещо подобно, но "да не им се месим в личния живот" изобщо не е подходящо да се употребява за такава ситуация. Всички сме различни - на едни им е много трудно да споделят с приятелката си случката, на други - не чак толкова.

# 18
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Не, не бих казала в никакъв случай. На мъжа обаче, бих му казала, че знам, видяла съм го и прочие. Просто да си има едно на ум. Най-малкото той в момента си мисли, че всичко е точно, защото никой не знае. Изправен пред мисълта, че някой може да го издаде, може да приключи тази история доста бързичко.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 140
Да живее честността! Удивена съм, от наистина високия процент препоръки "не казвай"!... И какво значи, че ще те изкарат теб виновна - непонятно ми е, какво си виновна, че мъжът й я лъже. А щом си станала свидетел на неговата лъжа, ако си замълчиш и ти ставаш негов съучастник. Аз съм "за" да казва истината.
Представи си, че и тя знае, но колко жени ще признаят, че търпят мъж, който им изневерява?
По- важно е мъжът за знае, че е "хванат".  Да се говори с него ми се струва по- перспективно и приятелско. И от неговата реакция поне ще е ясно дали и жена му знае или не. Тъпо е човек да се бърка в семейни отношения, защото подробностите от тях няма как да са му известни. Няма как и да станеш съучастник, защото ти просто не участваш в тези семейни отношения и така и трябва да бъде.

# 20
  • Мнения: 3 371
намирам за ужасно грубо да се бъркаш в семейни отношения. винаги  се придържам към тази картинка




не и казвай.

# 21
  • Мнения: 1 761
Нямаш ли по-приятни занимания от това да си вреш носа в чуждия живот?
Ако има какво да знае приятелката ти,тя сама ще го разбере, не се притеснявай за нея.

Никой не е бегрешен,важно е да се поучи от грешките си и да е в състояние да си носи последиците.
Ако приятелката ти беше с друг мъж щеше ли да кажеш на мъжа й?

Забрави какво си видяла.И гледай повече себе си.

# 22
  • Мнения: 4 965
... ще й кажа, защото така е редно и може да има логично обяснение за нещата - примерно са пред развод, или пък така са се разбрали - отворена връзка или нещо подобно, но "да не им се месим в личния живот" изобщо не е подходящо да се употребява за такава ситуация. Всички сме различни - на едни им е много трудно да споделят с приятелката си случката, на други - не чак толкова.

А логичното ояснение /като сме започнали с хипотезите/ може да е, че знае, но така са се разбрали - да представят по друг начин нещата пред хората, че да не ги обсъждат.
Примерно, като човек с изключително висока толерантност към сексуалните забежки /по принцип говоря само/ и с абсолютната увереност в необходимостта в едно семейство да няма тайни, ако бях на мястото на приятелката - щях да знам с кого и къде е мъжът ми. Но щеше да ми стане изключително неприятно, че подобна интимна тайна е станала достояние на моя приятелка, пък и тя се меси, "отваряйки ми очите". И нямаше да ми е повече приятелка.

Пък и да не знаех за лъжата и някой да ми каже, дори после да му го изкарам през носа, то и с приятелката ще приключа, понеже е тръгнала да се навира под чаршафите на семейството ми.

Пък и имам безброй примери за семейства, които са минали през куп проблеми, независимо със знанието или не на партньора и са останали заедно и единни срещу всичко и всички.

В отношения между съпруг и съпруга не се бъркам.
Нито в такива между братя и сестри. Naughty

# 23
  • Мнения: 2 401
Егати и тиквеника е тоя, толко път да избие, за да прасне  няква 20 годишна..

# 24
  • Мнения: 2 510
Не, не бих казала.
Тя ще разбере сама, ако нещата се задълбочат.
Ако ли не, не виждам смисъла да знае.
При двата случая нищо не може да направи, освен един скандал.

# 25
  • Мнения: 4 965
Егати и тиквеника е тоя, толко път да избие, за да прасне  няква 20 годишна..

Въпросът е и уж след плаването каква заплата ще занесе вкъщи.

# 26
  • Мнения: 3 066
ОК ,а вие не искате ли на вас да кажат ,ако видят вашия мъж?

# 27
  • София
  • Мнения: 18 679
Доста голяма е вероятността жената принципно да знае, подозира и т.н., но да предпочита да не се замисля по въпроса. В брака понякога така е по-удобно за всички. Може просто да имат кофти момент. Не се навирай между шамарите.
Аз лично се сещам само за една приятелка, на която може би бих казала такова нещо. Всъщност...май и на нея не бих, по-скоро бих начукала канчето на мъжа й, че е допуснал историята му да стане публична...
Истината...е относително нещо, когато става дума за любов.
И не, не бих искала да ми кават каквото и да било. Ако разривът е сериозен, ще се разделим и без това. Ако го преодолеем, за какъв дявол ми е да знам, че ми е изневерявал, докато сме били в криза? Или той да знае за мен...На кого ще му стане по-добре от тази истина?

# 28
  • София
  • Мнения: 12 140
ОК ,а вие не искате ли на вас да кажат ,ако видят вашия мъж?

Естествено, че не. Мисля, че всеки познава половинката си достатъчно добре, за да не се налага друг да му казва каквото и да е.

# 29
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
ОК ,а вие не искате ли на вас да кажат ,ако видят вашия мъж?

Честно ли? Ми не, не искам. С мъжа ми си имаме уговорка-ако някой, някога реши да кръшне, да направи всичко възможно другия да не разбира.
И ако някоя доброжелателка ми снесе информация, която аз не искам да знам, ще й излезе през носа.

Общи условия

Активация на акаунт