"Черешката на тортата" - 2 сезон - 4

  • 86 004
  • 1 351
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 627
И на двата въпроса отговорих - Славчо Пеев , но малко се колебаех за Андрей ...
Не очаквам много от участниците тази седмица , за да могат да ме изненадат приятно  Wink  chef
Камелия Тодорова ми е много лигава  Tired , да ме прощават феновете и

# 76
  • Мнения: 4 864
Камелия Тодорова ми е много лигава  Tired , да ме прощават феновете и

Май май феновете й останаха много малко ... И аз не съм й фен....

# 77
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Вселена, благодаря Peace
Опитвала съм така да пека, суха ми е. Без соевия сос обаче, може пък това да е.
Предпочитам на скара или на тиган, ама Аhasver ме вкара в размисли сега.

Давайте и други рецепти, че точно сьомга планирам за вечеря.
След седмица безсьомгие на екрана, явно съм изпаднала в сьомгова абстиненция вече, за да я купя, мдааам Joy

При мен доста сочна се получи, може би си сложила малко вода в тавичката? Или самите котлети да са били по- стари?  newsm78

Аз харесвам "Прошепнати мечти" на Камелия, даже ще ви поздравя с песента  Grinning:


# 78
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Цитат на: bomboto в Съб., 10 Март 2012, 00:24

Dulce de leche има в почти всички по-големи супер маркети. Търсете го при сладката -


"Днес обиколих 4 от големите вериги магазини и никъде го нямаше . Единствено в Билата намерих само етикета, но беше свършило. От Пловдив съм, много моля, ако знаете къде го има пишете, че накупих всичко друго за десерта на Иван, само това остана да взема, за да го направя "

Малко не по темата за тази седмица, но съм ядосана, че живея в такъв тъп и провинциален град - е може ли в цял Пловдив /ходих в Берьозка, в Била също, Метро, Кауфланд, Пикадили и Лекси/, да няма това прословуто карамелизирано мляко Дулче де лече #Cussing out #Cussing out. Яд ме е не само, че накупих всичко останало за десерта на Иван от петък /то ще се изяде/, а че си изгубих едно 2 часа в търсене на несъществуващото. Завиждам ви, софиянки Tired


# 79
  • София
  • Мнения: 5 658
Купи си консерва обикновено кондензирано мляко (подсладено!) и си го свари сама  Peace

# 80
  • Мнения: 4 300
в хартия с билки и във фурна..
Така я обичам най много, макар че понякога мъжът ми я прави и във фолио.
На мен също ми харесва и печена, залята със смес от заквасена сметана и яйце, което не съм убедена, че съвпада с някоя рецепта изобщо  Stop

# 81
  • Мнения: 13 819

Да, бе, да, не стига скъпата риба, ами още и 3 яйца на всичкото отгоре. При днешните им цени Shocked Златна манджа ще ми излезе Mr. Green

Шегата настрана, видях си грешката - май просто се престаравам с продължителността на печенето. Той цяла риба пече 20-30 мин., значи за 2-3 парчета трябва и 10-на да стигнат. Ама все ме е страх да не остане сурова.

Благодаря и на двете! Довечера ще се "видим" пак Peace

# 82
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729

Да, бе, да, не стига скъпата риба, ами още и 3 яйца на всичкото отгоре:shock:
Златна манджа ще ми излезе Mr. Green

Шегата настрана, видях си грешката - май просто се престаравам с продължителността на печенето. Той цяла риба пече 20-30 мин., значи за 2-3 парчета трябва и 10-на да стигнат. Ама все ме е страх да не остане сурова.

Благодаря и на двете! Довечера ще се "видим" пак Peace


Няма как да е сурова, като се има предвид,че на места я предлагат сурова за ядене, само овкусена с подправки...та съвсем малко ще й е нужно! Peace

# 83
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
в хартия с билки и във фурна..
Така я обичам най много, макар че понякога мъжът ми я прави и във фолио.
На мен също ми харесва и печена, залята със смес от заквасена сметана и яйце, което не съм убедена, че съвпада с някоя рецепта изобщо  Stop

Съомга със сметанов сос е класика.  Grinning А тук открих доста рецепти за тази риба:

http://blogovoditel.com/recepta/zapechena-sjomga-sys-sirene-filadelfija/2645/

# 84
  • Мнения: 29


Аз харесвам "Прошепнати мечти" на Камелия, даже ще ви поздравя с песента  Grinning:


 Grinning Благодаря ти, Вселена!  Grinning

# 85
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541


Аз харесвам "Прошепнати мечти" на Камелия, даже ще ви поздравя с песента  Grinning:


 Grinning Благодаря ти, Вселена!  Grinning

Да се настроим положително и с надежда за хубава седмица, пък довечера...каквото сабя покаже!  Peace

# 86
  • Мнения: 221
Maме   bouquet
На първи въпрос-Андрей,на втори-Камелия.
Ама как ги подбират тези звезди...от седмица на седмица все по безинтересни.Щом стигнаха дотам  да канят звезди като Сани   Joy Joy Joy

# 87
  • Мнения: 2 163
Е,ако това са звезди !/Сани/ - никому неизвестни .............

# 88
  • UK
  • Мнения: 1 334
сьомгата става за максимум 5-10 минути. Аз слагам 1 лъжичка зехтин и след това съвсем малко вода и капак отгоре. Овкусявам я с малко лимон и я ям със задушени зеленчуци.

# 89
  • Мнения: 2 163
Пак ли сьомга ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт