Колко по-голями обувки купувате?

  • 17 555
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 241
Доколкото знам, правилото е да можеш да си мушнеш малкото пръстче отзад при петичката на детето.  Peace


Да, но с едно уточнение - обувката не бива да е закопчана, крачето на детето да е в "шпиц"  - пръстчетата да сочат пода. Тогава се пъха показалеца, ако има място за него, това означава, че обувката е ок като размер.

Ох, а как да знам дали не си е прибрала пръстите  Tired
Всеки път се чудя, карам я да стъпва и т.н.

# 16
  • София
  • Мнения: 44 115
гледам да са точно, купувам винаги с него,  на крака,  стъпил на земята и при развързана объвка трябва да мога да си пъхна кутрето зад петата му. Т.е. не съвсем да са му опнати по кракът, но и не номер по-големи, даходи да се спъва. 1 см е цял номер.
Така идеално  се разбира и ширината подходяща ли е, като си с детето.
Купувам всеки сезон естествено, нали кракът расте.
На моят спец му се сменя номера на пролет и на есен, така че и да искам няма как да носи пролетните обувки и на есен.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 456
 Моля те, оправи си заглавието  Peace
 
Цитат
по-голями

# 18
  • Мнения: 11 843
Най-често вземам 1 номер по-голям размер. Но зависи от сезона - при ботушки по-големите не са толкова проблем, може да уплътниш с чорапче например, но сандалките трябва да са си по-мярка.
Миналата година купих в началото на лятото сандали имаше по 1 см отпред и отзад на ходилото....в края на лятото петичките и пръстчетата стърчаха  Mr. Green.
Рядко купувам без детето, но ако се наложи тогава меря със сантиметъра крачето и после меря подметката на обувката като отпускам по 1-2см в зависимост от модела.

Последна редакция: вт, 13 мар 2012, 14:05 от mibobo

# 19
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Хора, защо пишете голЯми? Извинявайте, не е по темата, но много ми боде очите.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 27 524
Ама, вие какво се вторачвате толкова? Голяма работа. Пълно е навсякъде с правописни грешки  Wink

# 21
  • Мнения: 11 843
Хора, защо пишете голЯми? Извинявайте, не е по темата, но много ми боде очите.  Rolling Eyes

Ако се отнася за мен, правописна грешка е - оправих я.

Блонди, благодаря  bouquet. Аз също виждам постоянно правописни грешки и ако не са в заглавие не се обаждам.

# 22
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Съжалявам, изглежда дребнаво, знам.  Embarassed

# 23
  • София
  • Мнения: 1 456
  Грешката е точно в заглавието
Цитат
Колко по-голями обувки купувате?
.

# 24
  • Мнения: 11 843
 Грешката е точно в заглавието
Цитат
Колко по-голями обувки купувате?
.

Да видях, но и видях по-горе че вече си направила забележка, за това сметнах, че тази забележка на Светлица е за мен.

А авторката явно не и пречи, щом не го оправя  Wink.

# 25
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Един номер по-големи купувам обикновено. Детето винаги е с мен, защото фирмите често имат различна номерация. В момента носи от 25 до 27 номер, зависи от модела.

# 26
  • София
  • Мнения: 5 656
Винаги купувам на децата си обувки с точния номер и задължително с проба. Както по-малкият, така и по-големият номер са неудобни за носене и пречат при ходене (друг е въпросът за съвсем малко бебе, което още е в количката и обувките са само за красота). Аз лично не бих могла да ходя с обувки 1-2 номера по-големи от моя. всеки може да си представи колко е разлика от 1 номер или 1 см спрямо малко детско краче и спрямо крак на възрастен човек.
Ако купя на сина ми по-големи обувки през пролетта, до есента може и да са му точно, но пък ще ги е смлял от носене и така наесен ще има обувки по мярка (ако не са му омалели междувременно), но износени и ще се наложи пак да купувам, така че нищо не пестя.

# 27
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Купувам ги точни, трябва да са им удобни Naughty
Не разчитай, че на 2г. ще може 1 чифт обувки да ги носи 2 сезона  Crazy

# 28
  • Мнения: 53
В чудо се видях с номерата на обувките и затова да питам. Вече започнах да меря стелката на обувката, ама май така не е мн добре. Ако са скосени отпред е ок, но ако модела е по-широк
крачето не му е стабилно, широки са. Как преценявате какви обувки да купите, ако не ги мерите?   newsm78 Колко по-големи обувчици купувате? Или гледате да са точно? Всеки сезон ли купувате? Сина ми сега ще навърши две годинки и ни стават обувки от номер 24 до 26 Sick
Купих му пролетни обувки с 1 см по-голями с мисълта все пак да може да ги обуе
и есента, но сега го виждам, че му е трудничко да тича с тях.  newsm78 Може би трябва да му взимам точно (до колкото е възможно) ама като са скъпички... newsm78 кофти на джоба Laughing


# 29
  • Мнения: 53
Благодаря на всички за отговорите и за съветите  bouquet
И се извинявам на тези на които им пречи грешката ми в заглавието,
сега видях, но не мога да я поправя.

Общи условия

Активация на акаунт