Колко по-голями обувки купувате?

  • 17 603
  • 120
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 379
По този въпрос. За дете, което току-що е проходило (босичко), обувките трябва да са съвсем точни, нали? За да е удобно на крачето, докато се научи да стъпва стабилно?

Правилото е същото като при по-големите деца - като обуеш обувката, трябва да можеш да си пъхнеш показалеца зад петата - тогава е ок.
Ако купиш абсолютно точни обувки е по-вероятно на бебето да му е неудобно, пръстите да се опират отпред и да му излязат пришки дори, а може да се наранят и нокътните вложки. Освен това на малките току-що прохождащи бубички, крачетата растат със скоростта на светлината и за има -няма седмица, обувчиците може и вече да са съвсем малки.

# 61
  • Мнения: 343
Благодаря, значи номерче отгоре и ще коригирам с по-плътни или по-тънки чорапки Simple Smile

# 62
  • София
  • Мнения: 44 352
не, не номерче отгоре за прохождащо, по-точно е половин номер...как в тези жеги ще коригираш с дебели чорапи?

# 63
  • Мнения: 343
Че то половин номера има ли? Ами тук не е много жега, не знам в Бг как е. Тук поне още месец няма да бъде жега. После обаче ще е мор...

# 64
  • София
  • Мнения: 44 352
някои имат половинки, а и кракът не  расте на цели номера Wink
но 1 номер е 1 см общо взето... на малко краче 1 см е много, първо няма да държи добре крака, второ детето много вероятно просто ще се спъва и няма да му е никак добре.

Ти като сложеш 1 номер по-големи обувки как се чувстваш? Аз лично не бих го причинила на детето си Wink
Трябва да си пъхаш кутрето зад петичката при изправено стъпило дете и развързана обувка и отпред да не опират пръстите. Това е достатъчно по-голяма обувка.


Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 11:32 от Angel_Dust

# 65
  • Мнения: 343
Angel_Dust, аз лично се чувствам добре в по-големи обувки, защото нося 35 номер и трудно си намирам по мярка, ако не си харесам модел от детските  Joy Свиква се Simple Smile
Разбира се, че на детето ще му взема това, което му е удобно. Просто масово казвт да се взимат по-големи обувки и тъй като до мометна нямам опит, питам за съвет тук. Нали това е идеята на форумите за обмяна на опита все пак.

# 66
  • София
  • Мнения: 44 352
ee свиква се Simple Smile по-добре да му е добре, не да свиква като не му е съвсем ок Simple Smile
тук в сайта има много хубава статия за избора на обувки.
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=918 на мен ми беше много полезна като тръгнах да купувам за първи път обувки за ситното.

# 67
  • Мнения: 343
Благодаря, стратията е много хубава и изчерпателна. Ще потърсим в събота вечер обувчици за малкото ходещо човече Simple Smile

# 68
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Maya, на 9 месеца и вече ходи! Уау! Успех в избора на първите обувчици, много е миличко  Hug

# 69
  • Мнения: 343
Да, Елфи. Малко след 8 и половина месеца проходи. Баща му на 7 е проходил и явно е взел неговия ген (аз до 13м съм си кротувала на дупето) Simple Smile) То не е точно ходене, пуска се за по метър, максимум два и пада. Ама в началото е така, ще се научи Simple Smile Благодаря много и хубаво да си се гледкате и вие! Simple Smile Hug

# 70
  • Мнения: 2 658
Един номер напред (точно упражнението с пръста зад петичката, т.е. около сантиметър) - не по-малко, не и повече.

# 71
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 980
А когато купувате маратонки, пак ли така процедирате - с пръста зад петичката? newsm78

# 72
  • Мнения: 15 379
А когато купувате маратонки, пак ли така процедирате - с пръста зад петичката? newsm78

Да, пак така.
Единствено, когато купувам сандали не действам с пръста зад петата.

# 73
  • София
  • Мнения: 44 352
да каква е разликата? за всяка обувка важи, освен сандали и джапанки Simple Smile

# 74
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 980
Благодаря, момичета, за отговорите!  bouquet
Питам, защото когато купувам за мен, винаги си вземам 1 номер по-големи маратонки.

Общи условия

Активация на акаунт