КОГА ПОРАСНАХА ЗЪБКИТЕ

  • 22 666
  • 223
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 343
Кога ще пробият зъбките няма нищо общо с типа мляко. Всичко е до ген. Ако на родителите са пробили по-рано или по-късно и при децата ще е така. На сина ми първото зъбче излезна на 7м и половина. При мен е било на 6м, при бащата нямам идея...

# 61
  • Мнения: 2 562
Момичета,кога се показват кътниците?Малката не иска да яде от 2-3 седмици,а от няколко дена се буди по няколко пъти вечер с рев.Така беше преди и до избиването на всичките й 16 зъба!Но не е ли рано за кътници?Тя е на 1,6г?

# 62
  • Мнения: 15 379
Защо да е рано? Време им е.

# 63
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
На моята дъщеря първото зъбче излезе на 1г,а кътниците на 3г.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 149
Синът ми е на 1г 3м и вече има 1 кътник. Племенникът е на 1г 1м и има 3 кътника. Имам предвид първите кътници (нали са общо 8 броя), ако за тях става въпрос.

# 65
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 784
Дъщеря ми е все още само с 16 зъба - последните 4 кътника още не са се появили. До 3-3.5 години мисля трябваше да излязат всички млечни зъбки.

# 66
  • Мнения: 2 562
Синът ми е на 1г 3м и вече има 1 кътник. Племенникът е на 1г 1м и има 3 кътника. Имам предвид първите кътници (нали са общо 8 броя), ако за тях става въпрос.
Предкътниците,тоест първите кътници отдавна ги има,но сега подозирам последните 4,тоест истинските кътници Rolling Eyes Сърчи,всеки ми казва различно за последните зъбки,затова се чудя ConfusedНо малката има всички симптоми-загуба на апетит,предпочита само мляко,търси отчаяно бибката,чеше си венците с пръст,вечер се буди над 4-5 пъти с рев...О,и много се олигавя.При нея всички зъби излизат с огромни мъки както за нея,така и за нас.Нервна,врещяща,неспяща,капризна и без апетит Tired

# 67
  • Мнения: 15 379
Бубка, осреднено последните млечни зъби, т.е. моларите пробиват между 20-тият и 30-тият месец - което ще рече в години: 1 година и 8 месеца - 2 години и 6 месеца.
Може да пробият и към 3-тата година, може и след това, но е изключение.

# 68
  • Мнения: 11 864
Бубка някъде бях срешнала един пост в който една майка казваше, че на 2г са имали всички зъбки така, че явно е възможно. На сина ми последните 4 кътника избиха чак на 2г и 4м.

# 69
  • Мнения: 15 379
Ама на 2 години да има всички 20 зъба е напълно възможно и не е изключение Simple Smile, дори е правило според осреднените възрастови стойности.

# 70
  • Мнения: 11 864
Ама на 2 години да има всички 20 зъба е напълно възможно и не е изключение Simple Smile, дори е правило според осреднените възрастови стойности.



Така ли  Simple Smile, ами защото и на мен ми се вижда рано. Винаги съм мислела, че по правило последните кътници избиват между 2-3г.

# 71
  • Мнения: 15 379
Детските стоматолози имат таблици, според които млечните молари пробиват между година и осем месеца и две години и половина. Това не е правило, а просто осреднени възрастови граници.
Както няма правило, че първият зъб ще пробие на 6 месеца, защото има бебета, които се раждат със зъб или на 3 месеца имат зъб, а на други, които първото зъбче се показва чак на 12 или 14 месеца.

Извод - дете на 1 година и 6 месеца като нищо може да има 20 зъба в устата си или те да са на път.

# 72
  • Мнения: 2 562
Ох,благодаря ви за отговорите Hug Значи мъките пак се почват...Щерката не дава да огледам какво става в устата й...А как хапеее,не ми се рискува да бръкна насила Laughing

# 73
  • София
  • Мнения: 1 149
Почват мъките, ама за последно  Peace Стисни зъби, докато избият и последните зъбки и после кеф! Да му мислят такива като мен, които тепърва ще минават през това

# 74
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
Дъщеря ми е все още само с 16 зъба - последните 4 кътника още не са се появили. До 3-3.5 години мисля трябваше да излязат всички млечни зъбки.
Да, на дъщеря ми малко след третия рожден ден започнаха да пробиват последните. Излязоха почти заедно.

Общи условия

Активация на акаунт