МАРТенчетата са водолейчета, сладки рибки и овенчета!

  • 66 002
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Голямо чудене за тези раници, ужас  Crazy
Ние харесахме една на Белмил, няма я никъде налична вече. Сега сме се спрели на една на Габол. Довечера ще я поръчаме.

# 676
  • Мнения: 2 122
http://www.mytoys.de/Scout-SCOUT-Schulranzen-Buddy-Dino-Rex/Ranz … .16.02.05/2553357

ей такава купих на Стефи, моя позната от Търново в един аутлет за немски стоки за 50 лева, още като тръгна предучилищна, според мен идеално ни излезе,защото раницата както виждате е доста скъпа, вътре имаше раничка за спорт, портмоне и несесер с пособия
все тая, че била с динозавЪри Simple Smile
трябва да купувам още една, ноо ще е догодина
наесен и Преслава тръгва на училище- вече е предучилищна  ooooh!

скоро не съм влизала в темата и мооже би е редно да се похваля, за тези които не ползват Фб, или  ме нямат в контактите си, че живот и здраве отново през март очакваме ново попълнение- за пол не ме питайте, нямаме предпочитания, само искам здраво детенце
малко по=проблемна е бременността ми към момента, в болнични съм и доста полежавам, но момичетата са големи вече и не създават притеснения

# 677
  • Мнения: 2 986
Честита прекрасна новина, Мини, радвам се много на хора като вас, да е лека бременността и защо не трета дъщеря, помня статуса ти - обещах на мъжа ми дъщеря и му родих две.
С много готини ранички сте се екипирали.
Моята също не може да кара колело, но пък пуфти с тротинетка.
Мога ли и да помоля да подкрепите рисунката на Ния за един подранил конкурс - на линка - https://www.orangecenter.bg/konkurs-koledna-kartichka/participant/6

# 678
  • София
  • Мнения: 8 280
Честито, Мини!
Леко да протече остатъка от бременността.

# 679
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мини, много се радвам за вас!!! Да е лека докрай бременността. Hug
 Аз изкарах много тежка втора бременност, с опасност за бебето, не за мен, и въобще не знам, дали някога ще се навия за трето дете, а толкова винаги съм искала.

# 680
  • Мнения: 1 196
Мини ти си майка герой!Много се радвам на хора като теб,борбени и изпълнени с живот и вяра Heart Eyes Лека бременност до края,дано бързо преминат проблемите в момента! Hug
Мира,гласувах  Peace

За училищните трепети,един линк с теми от форума...http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=791845.0;;20
Време не остана! Grinning

Въпрос относно мобилен телефон в училище!?
Трябва ли да имат или не!? Вкъщи спорим по въпроса...

# 681
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Личното ми мнение е, че в първи клас не им трябва телефон. Все пак аз го водя и го вземам. Други майки с вече ученици казват, че греша.
Госпожите в училище често събират телефоните, за да не им пречат и им ги дават по обед. Така съм чувала. А и за мен е допълнително облъчване.

# 682
  • София
  • Мнения: 8 280
Мини, динозавЪрите са си супер... нали не е момче да му дадеш раница с пеперуди (въпреки че моя син си пада по пеперуди - рисува, реже, лови, в къщата на баба вече няколко години свършват пеперудите).
И Ели ще е със скаутска раница като тази: http://nicos-schulranzen.xoserv6.de/scout-schulranzen-programm/s … jlev2g1h9lofn5hq2, но е без раница за спорт. При нас няма да се носи екипа и обувките.
След 1 септември в майтойса пак ще паднат цените, и в края на учебната година, но за съжаление няма да стигнат до 50 лв.

за телефоните: според мен няма смисъл, децата се водят и взимат, максимума е "нокиа с фенерче", за децата това е играчка, не толкова средство за комуникация с мама и тати. Класната на Ели ни остави ние да си решим. Сигурно ще й вземем, но поне за нея знам, че за каквото и дам телефона за това ще се ползва... баткото е друга бира.

Дени, за облъчването не знам какво да кажа...
Преди години имаше някаква акция за базовите станции основно тук в София... е преди 1-2 месеца открих случайно (Имаше служители които монтираха нещо, че се и накарах какво има отсреща), че срещу детската ни градина е насочен един от 2та сектора (върху уличен стълб е), след като децата ми не бяха вече там, казах в градината, познай дали някой се е размърдал. За София има някакъв регистър от това време и базовата станция  фигурира там, документите са и ОК - разрешения, измервания... била там и от няколко години.... Е, щяха да изменят една наредба ... така и си умря идеята...

Последна редакция: нд, 31 авг 2014, 10:14 от Desem

# 683
  • Мнения: 2 986
Цари затишие в нашата темичка, но сигурно повечето се подготвяте за първия учебен ден на мартенчетата ни. При нас също тече подготовка, ще сме в 32 СОУ, има ли други от вас там? За съжаление ни задължават да сме с униформи, които никак не ми харесват, но това е положението.
Успешен старт на първокласниците ни!

# 684
  • Мнения: 2 122
аз пък нямам нищо против униформите, дори тази година купих на моите момичета от Англия ризки, жилетки, роклички от техните сайтове- ми да ви кажа, излиза ми по-евтино да са така облечени

рокля-6 паунда
риза- 4 паунда
жилетка- 5 паунда

ризи по 2-3 на всяка, рокли по 2 броя
жилетката ще се пере събота и неделя и така имаме облекло за цяла седмица Simple Smile

На добър час на всички ученици  Heart Eyes

# 685
  • Мнения: 1 986
Здравейте, раздвижила се е малко темата.
Мини, много се радвам за вас! Проблеми, болести, а виж какви хубави момиченца имате и ново бебенце на път! Пожелавам ти леко бременеене и здраво бебе!                         

С униформи е много практично , само трябва да са качествени платовете и да са удобни дрехите. Голямата беше 3 години с униформа и беше сууупер удобно сутрин. Няма въпроси и цупене какво да се облече. За съжаление, с Марти нямаме това улеснение.

Аз все пак купих нова раница, но е с Мики Маус и е от Билла. Много е красива и през повечето време ще стои в училище.
Класната ни вече е подготвила класната стая за Първия учебен ден, фуниите с лакомства и учебниците. През лятото поръчахме нови по-големи шкафчета и вече са монтирани. При нас поръчението е да носят немски книжки за библиотеката на училището, а не букети. Все пак с парите от миналата година ще има общи букети, а ние след малко също ще ходим за букети, защото учителките ни са прекрасни.

# 686
  • София
  • Мнения: 8 280
Много слънчеви моменти за първият учебен ден за първокласниците и второкласниците (дано и слънце да има).


Мини, за съжаление цените за униформите са много различни:
- сукман или пола / панталон : 37 или 28 / 37 лв. (в паунди 15/11/15)
- суитчер: 40 лв. (в паунди 16)
- блуза: 23 лв. (в паунди 9)
-------------------------------
или 2,5-3 пъти по-скъпо.

Нашите униформи ми допадат като цветове: жълто, индигово синьо и червено-синьо каре, и ако бяха с цените на Мини, щеше да е супер. Не съм много сигурна е качеството, имам забележки към шева оказа се не на всякъде е минато на оверлог (наложи се да скъся презрамките и го открих).
http://www.maksoft.net/img_preview.php?image_file=web/images/upl … amp;img_width=158, със жълта блуза(тип Лакоста). Суитчерът е тъмносин и качулката е подплатена с карето, всъщност целият е подплатен и е прекалено дебел.
Интересното беше, че върху униформите (върху всичко) имаше залепена хартиена инструкции за пране (40 град, 800 оборота), които в последствие се оказа, че се разминават с зашитите към дрехите (30 град, без центрофуга)... имам чувството, че тъмното леко е променило цвета на блузите и са по-убито жълто вече.

Телефоните: при нас след втората родителска среща се уточни ще няма да носят телефони, а аз съм вече с едногодишен договор  Embarassed

# 687
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз съм пък разочарована от условията в нашето училище. Уж е хубаво, спретнато, голямо, а ни се падна очукана класна стая, с някакви 2-3 стари шкафчета, ожулен паркет. Всичко това ни се сервира на 9 септември, до тогава не знаехме кой в кой клас е. Това е практика само на нашето училище.
Ако знаех от юни, поне щяхме да боядисаме. И въобще не съм убедена, че ще се украси за първия учебен ден.

Хайде дано съм приятно изненадана утре!

На добър час!   bouquet

# 688
  • Мнения: 2 122
Desem и нашата униформа в училище излиза 90 лева Simple Smile ако си я поръчаш цялата
аз поръчвам само пола и един пуловер с емблема, първия път ги изиграх и си поръчах две емблеми, които си пазя за подвижни и местя при нужда
така или иначе не ги задължават да ги носят, искат да са с тях само на празници и открити уроци
аз поръчах, просто защото нямам място по шкафовете от дрехи, всяка има нужда по около 3 чифта дрехи на ден, смятай за какво количество дрехи ти говоря- така с униформата, чиста работа
няма да ги мисля, няма да се чудя какво, само гладиш ризата и заминават
рокличките които поръчах са много хубави, стреч материя, тъмно сиво, стоят страхотно, нямам никакви забележки
тръгнах да търся обувки, първо в бг всички обувки са тъпи розови с цветчета и бла бла, търся черна обувка и понеже номерата явно са оборотни 30 и 31 въобще не ми се случи
накрая Преслава ще е с черни кецове и униформа, защото на всичкото отгоре е с пухкаво краче и дори и да намеря пантофка то никой  номер не й става /нейния си й е тесен, следващия е ок, но дълъг/

# 689
  • Мнения: 2 986
Много точно е описала Десем за униформите. Аз не съм противник, но да бяха избрали нещо качествено. Нашата излиза комплект две блузки / къс и дълъг ръкав/, които са тип "лакоста", ама с ниско качество, и суитчър, който е отвратителен като материя и модел - къс на кръста и с ужасно дълги ръкави общо 80 лв. Определено мога да й намеря по-хубави и качествени дрехи, ама какво да се прави. Поне до декември може да носим по един елемент, та ще изкараме засега с един комплект.
Иначе моята е още стресната в училище, справя се, но не са се опознали децата. При вас как е?
Дени, и нашата класна стая не е нищо особено, но понеже са там само една година и после ще се местят, не се и обсъждаше ремонт. Все пак по-важно е каква е госпожата и децата, с които са, макар че е неприятно ако условията са мизерни.
В ФБ разгледах прекрасни снимки на първокласници и второкласници, да са ни живи и здрави. Бях трогната и от едно обаждане - звъннаха ми от инвитро клиниката да ме поздравят, че детето вече е в първи клас и да ми поискат снимка за един конкурс, та който има ФБ може да види и гласува за госпожицата.
Десем, при нас се оказа, че както уж не се толерират телефони, така и почти всички са с телефон. Само моята няма, та мрънка, но аз наистина считам, че засега не й е нужен, пък ще видим. За сметка на това се сдобихме с домашен любимец - морско свинче.

Общи условия

Активация на акаунт