МАРТенчетата са водолейчета, сладки рибки и овенчета!

  • 66 063
  • 736
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 196
Ирка, на мен също ми харесва твоята идея Simple Smile Аз също мисля, че комбинацията албум+рамка+плик с банкнота е съвсем ОК! Така че явно вече нямаш нужда от идеи Hug

Хубав подарък,мисля Peace Линка с картичките е много интересен.Страхотни неща  Peace

# 256
  • Мнения: 1 172
така ще остане накрая, свекърва ми смята,че е хубаво да взема някаква играчка за детето, все пак е неговия празник, но пък с Николай решихме,че след като си имат всякакви боклуци, няма и ние да допринасяме към таз тегоба да нямаш къде да стъпиш на килима  Mr. Green
В тази връзка да ви споделя един любим Лафоризъм "Който счита,че няма на света по-силна болка от раждането, значи никога не е настъпвал парченце от ЛЕГО"  Joy

# 257
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
И аз съм за играчка подарък, но за дете над две години. За първите два рождени дни спокойно може да се пропусне. То все още не разбира и няма навици да да очаква подарък. Пък за първия рожден ден пък изобщо.

# 258
  • Мнения: 8
Здравейте, виждам, че разисквате училищата и възрасттаза тръгване на училище. Ние имаме няколко набелязани училища и сега ни предстои да ги проучим и тогава надявам се с нашия татко да стигнем до единодушно решение. А що се отнася до възрастта - смятаме да пуснем Васил на 7,5. Просто го виждам, че не е готов, а и не изкам да му отнемам една година от детството, но това си е наше решение.
Видях, че някой коментира Руското училище в Лозенец.Ние също доста го умувахме за синът ни (говоря за училището към руското посолство). Училището е страхотно с невероятна дисциплина, но е хубаво детето да знае руски, защото български там не се говори. Пролетта бяхме на изпращането на абитуриентите там и наистина не чух българска реч. Лошото е, че училището не е признато от МОН тук в България. В същия двор се намира и Руския лицей, но там таксите са по - високи иначе и там откъм дисциплина всичко е 6.

# 259
  • Мнения: 750
ralkata, освен това и ваканцията на децата е по руската система и когато ние почиваме , те не - например Коледа е през януари и тогава е тяхната почивка.

# 260
  • Мнения: 1 196
И аз,и сестра ми сме тръгнали на 6.5г. на училище и мисля,че нормално завършихме,аз на 18.5,съответно тя на 17.5г. Сложете после още 5г. университет примерно - 23-24г. с диплома в ръка ми звучи добре.Повечето ми съученици са били с по една година отгоре.Не че има кой знае каква разлика,но аз лично съм доволна,че съм започнала на 6.5г.  Peace
В момента системата налага в нашия случай Бети да започне на 7.5г,след като изкара двете подготвителни групи в градината.Може би от друга страна е по-добре,свързвайки нещата с удължаване на детството и безгрижието.И имайки предвид,че от рано започват да натоварват децата с по-сложни за възрастта им неща.
Преди няколко дни една майка ми разказа,че в края на първи клас сина й трябва да решава задачи от сорта 1+ 2+ 4 - 3 - 2 = ?  (примерно),т.е. събиране и изваждане на няколко числа едновременно.  Незнам дали е вярно,но ми звучи сложно  Rolling Eyes Може би в този случай е по-добре по-късно тръгване на училище и подготовката от градината ще е решаваща детето да започне първи клас по-уверено в себе си. Peace А относно изборан на училище нямам никакви идеи за сега  Embarassed
Светли - пришълеца е истински гений в това отношение  Hug Няма да има никакви грижи мама  Grinning Който има ФБ е видял   Wink

# 261
  • София
  • Мнения: 8 283
Мери, научват се. Решават и логически задачи, които ако не знаеш как да ги решиш, няма да можеш  Mr. Green

ralkata, нормално е да не е признато, то е Руско училище е, не е и единственото. Там децата са от 6 години и учат до 11 клас. Ако не му трябва на детето български, няма проблем. Не са малко българчетата учещи там (деца от смесени бракове или такива с 2ма родители българи). Дипломата след това се легализира в МОН. Имах състудентка завършила там.

# 262
  • Мнения: 1 004
Аз пък съм тръгнала на 7.5 г. Минах през предучилищната, както повечето деца, тези на 6г бяха малцинство тогава. И знам, че е било за мое добро, макар да съм искала по-бързо да свърша, после на 23 бях с инж. диплома в ръце, а вече съм с над 10 години стаж в областта си, имам и деца. Не вярвам тази 1 година да ми е загубила тооолкова много време от живота  Whistling Имаше хора, които протакваха 100 години уни-то и какво? Дори да са почнали на 6....от ранното почване определено нищо не се печели, може евентуално само да се загуби, ако детето, което си мислите че е готово ви изненада след първите седмици на фурор...

# 263
  • Мнения: 2 122
Добре бе Зайо, не ни се карай
разбрахме ти тезата, достатъчно
всеки има глава на раменете, родили сме деца- ще ни се наложи да вземаме решения НИЕ за тях
за добро или лошо, никой не си избира нито родителите, нито децата
аз ще се проявя за пореден път като лоша майка и ще "изнасиля" децата си да тръгнат рано на училище
не за друго, ми по-бързо да се изучат и да ми се махат от главата, например  Whistling
даже за по-сигурно ще гледам и да ги оженя, да си постеля добре  Tired Tired

# 264
  • Мнения: 1 004

всеки има глава на раменете

 Thinking Абсолютно точно! Peace  Какво ли да кажа....казах си аз, каквото имах...няма повече, обещавам   Peace
И въпреки всичко, не виждам никаква нужда от сарказъм  Stop Ако нещо те дразни си го кажи.... Нито съм взела да те съдя, както вече казах, нито искам да ти дам наклон в живота, понякога просто не мога да се стърпя да /до/коментирам или да изразя за пореден път становището си...след като темата продължава да се обсъжда, аз преценявам дали да се включвам или не...
Радвам се, че СТЕ разбрали...ти от името на всички ли говориш тук  Joy А, и не виждам да съм се карала някъде дотук  newsm78 Ако на теб ти изглежда така.....извинявам ти се лично, за което  spoko


# 265
  • Мнения: 1 196
...не за друго, ми по-бързо да се изучат и да ми се махат от главата...даже за по-сигурно ще гледам и да ги оженя, да си постеля добре  Tired Tired
Мини,ти пък лоша майка,ще ме спукаш от смях  Joy Хич не те виждам да ги ожениш рано-рано,та да ти се махнат от главата твоите красавици   Laughing
Зайо,извинявай аз предишните постове ги четох диагонално и не ми се връща пак да чета.Не знаех,че си против по-ранното тръгване.В никакъв случай не съм искала да отварям тема за нещо,което сте спорили,до колкото разбирам Peace

# 266
  • Мнения: 1 004
Не съм спорила Мери  Peace Просто си коментирах...към никого лично не съм се обръщала...всеки си има становище, което на дали някой друг, особено пък непознат би взел под внимание, нормално е. Просто коментарите ми бяха повечко на брой  Grinning Извинявам се, че дразня, казах си каквото имах, няма да отварям вече тази тема Grinning

# 267
  • Мнения: 93
Здравейте, момичета!

Не съм влизала много отдавна, но лятото е сезонът за моята работа и не ми оставаше никакво време. Не, че това е оправдание, но...  Embarassed

Провокира ме дискусията за тръгването на училището. Всеки си има мнение по въпроса и няма нужда да го налага на другите. И ние Вики ще я пуснем по-рано, но това няма значение за другите. Наше решение си и толкова.  Peace

Иначе Светлин наистина ме изуми - как смята това дете....

За допълнителните занимания при нас е малко сложно. Записали сме я на английски в детската и сега търсим наблизо да я запишем на плуване. Повечето от вас знаят, че очакваме още две принцеси и живот и здраве, трябва да се съобразим  и с тяхната поява.

Гери, поздравявам ви за Кика, тя ще се справи. А и на тази възраст децата бързо учат езици. Имам наблюдения.  Wink

Ами това е за сега. Ако имам време, ще се включвам по-честичко.

 Hug

# 268
  • София
  • Мнения: 8 283
.....Повечето от вас знаят, че очакваме още две принцеси и живот и здраве, трябва да се съобразим  и с тяхната поява.

......

Поздравления  Hug

# 269
  • София
  • Мнения: 515
.....Повечето от вас знаят, че очакваме още две принцеси и живот и здраве, трябва да се съобразим  и с тяхната поява.

......

Поздравления  Hug

Много се радвам за вас! Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт