МАРТенчетата са водолейчета, сладки рибки и овенчета!

  • 65 967
  • 736
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 907
Галя, според мен е нормално училище, в което децата учат много френски. В понеделник Киара е на диагностичен тест, видях, че и Иво е по същото време, така че ще ги запознаем.
Страхотно е, че Марти има доверие на класната си и че тя остава същата Simple Smile

# 646
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Хубаво е да има човек избор за училището на детето си. Ако имаше тази възможност тук в Габрово, бих записала Гого на немско училище или на училище, където се учи немски от първи клас.
Тук са обикновени училищата- езиците са от втори клас. Затова на есен е на школа по английски, за която ще си плащаме разбира се отделно. Иначе е добре, че училището в квартала е хубаво и го записахме там.

Да споделя за лятното училище- 1 месец се водят бъдещи първокласници, като целта е да се запознаят с обстановката, столовата, порядките. Признавам, че повечето деца са момченца, защо ли  JoyЗанимават ги денем подобно на детската градина, но излизат. Заети са от 8 до 13 часа, храната може да си я избираме. Доволна съм много!

# 647
  • София
  • Мнения: 8 275
Здравейте,
и от мен. Децата от 2 седмици за вече на грижите на бабите... започна лятното редуване.
Ели я записах в училище. Ще е с профил английски и допълнително я записах и на английски в "школа". За мен ще е вид помощ, за да усвоява по-добре езика, тъй като на занималнята няма да се подготвят по език.
В тази връзка се да ви разкажа нещо. Пътуваме в колата и слушаме музика и Ели казва: "Тази песен е на английски. Чувам "сии". Какво беше това?" Отговорихме й групово: "Море", а тя: "Да, вярно, идва от сиисайд" hahaha, обяснихме и не е точно така,... вече е наясно кое от какво идва.
В училището има униформа и ще трябва да избирам без нея, тай като живот и здраве за 15.09 ще си дойде в къщи.
Вече ходихме и на родителска среща, запознах се с учителката. Надявам се да е сериозна и отговорна към обучението.

deni_k, не е кой знай какво обучението по език в "нормалните" училища. 2 часа седмично ЗИП е.
Гале, хубаво е, че остават с човек който познават.
Гери, зависи от госпожата, нищо, че Кика е по-напред, за нея също да е интересно.

Да подшушна, че сега му е времето за ученически чанти, ако ще пазарувате on-line от "навън".
Нашата г-жа ни каза, че е привърженик на молива и че малко е вероятно в 1ви клас да пишат с химикал. Водни бои също няма да ползват.

# 648
  • Мнения: 907
Ние пък ще разберем коя ще бъде учителката на Киара чак есента. Съответно пак в началото на септември ще има родителска среща, аз аз нямам никаква идея какво трябва да се купува, освен тетрадки, моливи, химикалки... И раница, разбира се Simple Smile
Деси, благодаря за подсещането, че можем да купим раница и онлайн Simple Smile

В училището, където ще учи Киара, имат по 8 часа френски на седмица - освен 3-те часа ЗИП, в следобедната програма всеки ден имат по един час френски, съответно целодневното обучение е задължително. Надявам се да ги подготвят добре следобед, за да не се налага да си доучва вкъщи, защото най-рано в 5 без 15 могат да се взимат децата.

# 649
  • София
  • Мнения: 8 275
Гери, това звучи сериозно вече.

# 650
  • Мнения: 2 981
Гери, това наистина си е сериозна езикова подготовка. В другите училища, изключая 20-то, дори и с чужд език от първи клас имат по 2 ч. седмично, което е нищо. Така че класът на Кика бързо ще напреднат по френски.
При нас също не е ясна госпожата, нито знам дали ще има познати деца в класа, има вероятност, но още нямаме разпределение по паралелки, но се надявам да разбера през седмицата, когато има родителска среща.
Изпратих щерката на море с тати, дано се гледат добре и няма проблеми.
Лека и успешна последна предучилищна ваканция на малчовците!

# 651
  • Мнения: 907
Подготовката зависи не толкова от броя часове, колкото от учителя Wink Аз засега предпочитам да подхождам с известна доза скептицизъм, за да не съм разочарована Simple Smile

Киара пък е на море с баба си и дядо си + братовчедка си. Нещо прогнозите са за предимно дъждовно време, дано се промени.

Аз също чакам с нетърпение малко почивка, дори и да не е море. Само дето още не съм планирала нищо.

# 652
  • Мнения: 1 986
Гери, успех в планирането. Сега възможностите са почти неограничени, ограничени са само финансите Simple Smile
Както бях писала по-рано, Мартинка заминава на море в сряда за 9 дни. После имаме намерение да я гледа баба й. Те се разбират чудесно и се разхождат из Южния парк.
Догодина се надявам да ни приемете в "Заедно в час", за тази година прочетох че не става.

# 653
  • Мнения: 1 196
Здравейте,
Аз записах Бети в едно от кварталните ни училища.Профила ни е Английски език и Информационни технологии,каквото и да значи това  Embarassed Избора ни е на госпожа преди всичко.Още 5-6 деца от групата от градината ще са заедно в един клас и съм доволна за момента.Една от майките е домакин в училището и се доверихме всички на мнението й относно бъдещата ни класна.
На есен ще стане ясно всичко.
А сега сме малко на море,да поработим.Тук е много неприятно времето.Цяла седмица не спира да вали и е доста хладно.В Слънчев бряг сме.Гледах новините тази вечер  Sad Почти същата беше ситуацията вчера вечерта,както във Варна днес.Едва се прибрахме до квартирата.Валя голям порой,все едно в море карахме по пътищата. ooooh!
Съжалявам всички почиващи в момента,които са на море.
От събота нататък обаче го дават коренно да се промени.Който има път насам,да се обади Wink
Може да ви попеем и посвирим  Hug

С какво мажете децата против ухапвания от комари и с какво мажете след ухапване  Confused
Мноооого комари има тук.Наядоха ни за добре дошли от първия ден  Mr. Green

# 654
  • Мнения: 2 981
Мери, против ухапване мажа с Аутан Фемили, а и винаги нося контейнерче на Райд за контакт. След ухапване с Фенистил гел.
И моите моржуват на морето.
Иначе разбрахме в кой клас и при коя класна ще сме, засега ми изглежда ок, няма да са в един клас с братовчедката, но в съседни, има и едно познато дете от предучилищната, да видим как ще е. Връчиха ни един дълъг списък за покупки и бяхме подобно инструктирани какво ще ни трябва.

# 655
  • Мнения: 1 986
Мартинка е на море от училище. Днес следобед в Китен е спряло да вали и децата си играят навън. Както съм се хвалила неведнъж, учителката им е чудесна и всеки ден качва снимки във фейсбук.
Ние вкъщи тормозим каката и й обръщаме внимание, а тя по пуберски недоволства.

# 656
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мартинка е на море от училище......
Леле, не мога да повярвам, че се оправя сама! Браво!
А вие притеснявате ли се? Що за въпрос, но аз бих много се притеснила.

# 657
  • Мнения: 1 986
Дени, тя за втори път е на лагер сама. През зимата беше на ски, но само за 4 -5 дни. Сега е за 9. Обажданията зачестиха. Домъчня й за нас.
Притеснявам се, разбира се, но всеки ден учителката качва клипчета и снимки в затворената група на класа във фейсбук. Явно добре се забавляват. Всеки ден имат дискотеки, забавления на плажа, а днес са ги водили на сладкарница и са яли мелби. Чакам я да се прибере в петък.
Имаха състезание за най-подредена стая и най-подреден гардероб, значи да очаквам и вкъщи да подрежда  Joy или както казват: "Ха дано, ама надали!"

# 658
  • София
  • Мнения: 8 275
Simple Smile
Гале, може, но ще трябва и ти да организираш състезание, но и награда трябва да има.

# 659
  • Мнения: 1 986
Dedemche, май твърде много сме прекалявали с наградите и искат твърде висока цена за домакински услуги сега. #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт