Пролет иде вече, силно рита ЮНСКОТО човече

  • 30 088
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен в новата темичка.
Калимера страхотна си я направила - Благодаря и   bouquet.
Добре дошли на новите мамчета и леко бременеене на всички пупани.
Линко желая ти много късмет и скорошно прибиране в къщи!!!

Момичета желая ви да сте все така позитивни и активни /за разлика от мене/ след тая болница направо се сдухах май съвсем.

Извинете ме за мрънкането, повече няма да досаждам Simple Smile

# 16
  • Мнения: 63
Благодаря на Kalimera за темичката, прекрасна е!  bouquet
siem силно те прегръщам!

И понеже съм завеяна, ще си пренеса поста от предната тема:
Имам и секцио, и нормално раждане. На 20 год родих с планирано секцио, бебето беше голямо, вдигах и кръвно от килограмите (бях 80 кг на моите 1.56) - та по показания ме срязаха. Стана когато влязох в 9-ти месец. Не го помня подробно; поставиха ми епидурална упойка, извадиха бебето бързо, по това време си говорих с екипа. После ме зашиха, торбичка с пясък на корема - и на другата сутрин станах. Дадоха ми бебето след 2 часа  защото майка ми вдигна скандал че няма да засуче. Но не беше при мене, носеха ми я за кърмене. Гушках я седнала. Наистина след операцията, която е коремна, боли среза, дърпат конците, но се понася. Мина ми бързо.
Зная че основно препоръчват/препоръчваха преди?/ след първо секцио пак да е така. Но с втората ми дъщеря не е ставало дума, нямах показания за оперативно. А и се роди без проблеми.
Засега също залагат на нормално раждане, но ще видим - то е Божа работа.

# 17
  • Мнения: 513
И аз да се запиша в новата темичка! Много е хубава!

Вчера гледах в един магазин летни бебешки неща. Има много сладурски работи. Не предполагах, че се продават роклички за новородено  Grinning Нищо не купих, но пък си избрах сто неща. Към май месец живот и здраве ще накупим рокли за госпожицата.

# 18
  • Мнения: 3
И аз да пренеса поста си от предната темичка. Дано е изпълнена само с положителни емоции и новини  Hug

Здравейте,

Много хубава темичка сте започнали  Hug

Сега и аз да разкажа...На 06.06.2005 бях на преглед сутринта. Доктора ми каза, че още е рано за раждане. Термина ми беше на 17.06.2005. Та така....прибрах се от консултацията на 06.06. и денят ми мина както обикновенно. Легнахме си вечерта с мъжа ми. Той заспа, а аз не успях. Имах някакво усещане в корема, като изтръпване  newsm78. Към 01ч. през ноща започнаха контракциите на 20мин. Станах и си направих тоалет. През това време зачестиха и тръгнахме към болницата. Бременноста ми я откриха в Шейново, д-р Чалманов и се запътихме натам. Без екип. Беше станало 03ч. Приеха ме, попълнихме документите, направиха преглед и казаха, че имам 3см разкритие. Заведоха ме в една стая и ме включиха да следят тоновете на бебо. След около 45-50мин дойде една сестра и ме отвърза. Каза да се разхождам или да си лежа. Контракциите ми започнаха да стават доста чести. Отидох директно към родилното да търся някой. Там д-р Павлов ме прегледа спука водите и каза, че раждането започва. Включиха ме на система и ме качиха на магарето. 05ч. започна всичко и 05:20ч сутринта вече моето малко момче изплака  Heart Eyes. Като цяло раждането ми започна в 01ч и завърши в 05:20ч. сутринта на 07.06.2005. Възтанових се много бързо. Пожелавам на всички ни бързо и безпроблемно раждане  Hug Hug Hug Praynig Praynig Praynig
В Шейново обаче имат политика бебто да не е при майката и ми го носеха през 3 часа за кърмене. През ноща го хранеха с биберон.  Cry Едната смяна от акушерки бяха ужасни и намръщени.

Изписах роман  Laughing

# 19
  • Мнения: 0
Ех,моми4ета,засегнахте болната ми тема.Сега ще напиша нещо,за което много от вас ще ме осъдят!Аз ще раждам секцио по желание и единствената при4ина се нарича:СТРАХ.Няма да изпадам в подробности около първото си раждане(нормално),защото смятам,4е  жени,които предстои да раждат,не трябва да се стресират!За това тоя момент ще го преско4а,4е ми е травма и до днес..Казват,4е възстановяването след  секцио било болезнено и бавно,е ,да ама поне ще знам,4е вси4ко с малката ми души4ка е наред..някак си само на мен ще ми е гадно..и първия път не можех да си сядам поне два месеца на задника,защото имах много шевове,то не бе промивки,не бе болка на всяко пишкане...да не ви говоря...а за секс изобщо не помислихме 6 месеца:(,за това сега избирам другия вариант,пък дано не съжалявам!Всеки сам да решава!Tedi,май не са го приели още тоя закон,само знам,4е врати4ки ще се намерят!!!!Успешен ден на вси4ки! newsm10

# 20
  • varna
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен в новата темичка! Аз линия негра все още нямам, но пък пъпа ми е пигментиран.  Mr. Green
И 90 на 100 ще раждам секцио. Имам висок диоптър и разширено легенче на левия бъбрек, за което напъванията са противопоказни. Малко ме е страх от операцията, предвид черната серия в края на миналата година. Но се надявам всичко да мине добре и за мен и бебка.

Да питам мамите със секцио за колко време след операцията се възстановихте?

# 21
  • Мнения: 398
 Моето раждане продължи много часове , но това се случва рядко , така че тези които ще им е за първи път да не се стряскат.От цялото раждане остана само хубавото в главата ми.Екипът бяха млади специалисти - един лекар и две акушерки , които само се бъзикаха и беше много ведра обстановката.

 При мен болките ми започнаха на 27.06 през нощта към 3,00 часа до сутринта не бяха на много често.Сутринта отидох при лекарката от консултацията и тя каза ,че тапата е започнала да ми пада и да си следя контракциите.Някъде към 12.00 на обяд на 28.06 те започнаха да са на 10 минути и така до 8 вечерта.Към 20.00 часа започнаха да стават на доста по-често и хайде в предродилна почнаха да ме подготвят.
В 22.00 ме включиха на апарат и се започна цяла нощ зачестяващи контракции.В 6.00 сутринта вече се взе решение ,че ще ми включат система и така в 7.11 часа на 29.06.2007 год.родих малкия юнак.
Имаше две младички акушерки и те много се грижиха за мен цяла нощ.Единствено ги молех да не ми правят толко много смях ,че ме болеше повече.А лекарят , който беше дежурен и ме наблюдаваше беше също много готин , младичък и много внимателен.Даже всички се шегуваха ,че като ме шиееше го прави все едно прави гоблен.

За възстановяването стана много бързо.Само първия ден лежах и имах температура.После си станах и лека по-лека започнах да се разхождам.След това много бързо си свалих килограмите и се възстанових за много кратък период.
много се надявам и сега да е така.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10
Калимера, темата е прекрасна  Hug
Имам един малко странен въпрос. При контракция целия корем се стяга нали? Или само отпред? От снощи усещам някакво стягане, но странното е, че само отпред ми е на камък а отстрани е по-мек. Не знам контракции ли са newsm78 Пих магнерот за всеки случай и през две минути си пипам корема. А бебко си ритка, активен си е. Абе странна работа newsm78

# 23
  • София/Правец
  • Мнения: 130
Хайде, да се запиша и аз в новата тема Simple Smile

КалимераHug

Светленцето, корема се стяга там, където е матката. То по-скоро тя се стяга. Става ми малко безформен като пластелинен Simple Smile И адски твърд... Малко неприятно, но не мога да кажа, че е болезнено.

Няма да разказвам за моето кошмарно раждане, за да няма стресирани Simple Smile
Но каквото и да стане всичко минава и заминава. Аз искам пак нормално раждане и се надявам да няма никакви пречки този път, че преди бях на косъм Simple Smile

# 24
  • Мнения: 14
Калимера, благодаря за хубавата темичка  Hug  bouquet

  

# 25
  • Мнения: 1 800
Здравейте!
Калимера, страхотна тема, браво! Hug
За предишни раждания гледам си говорите. Аз имам едно секцио планово преди 7 години. Беше със спинална упойка. Всичко мина като по учебник. Нямам някаква невероятна история. Дано и този път да е така.

# 26
  • Мнения: 5
svetla_r аз доколкото знам  наскоро говориха,че секциото по желание го забраниха,трябвало да има медицински показатели. Благодаря на всички които споделят своите емоции и преживявания свързани с раждането....на мен лично ми действат много успокояващо  smile3501 smile3501 smile3501

# 27
  • Мнения: 1 800
Секцио по желание на пациентката никога не е имало официално регламентирано. Лекарите, които се съгласяват да го правят, в епикризата посочват някакво медицинско показание винаги. Няма епикриза за раждане, в която да пише "Секцио по желание". Всичко е въпрос на договорка с лекаря. Ако той се съгласи да направи секциото, после си знае какво да пише.

# 28
  • Мнения: 975
kaлимера ,поздравления за новата тема  bouquet.
Благодарности на всички мами разказващи за своето раждане.
Аз да се оплача от 2 дни сякаш всички болежки на мен се стовариха Rolling Eyes.Имам адски болки отзад от кръста нагоре,понякога и висока темп с втрисане  ,не съм спала 2 нощи,май ще са бъбреци,утре ще пуснем урина и кръв. Sad,имам някакво притискане от бебка явно ,мисля че в диафрагмата,мястото между гръдния кош,и направо едвам се движа,по нужда не съм ходила от 4 дни ,и корема ми сякаш ще се пръсне по шевовете ,опъва ме адски .Много ми е тъпо и започвам да се тревожа Sad.
Изв3инявам се за негативния пост ,ама исках да споделя.
ХУбав ден на всички ви ,успех на всички които са на прегледи .

# 29
  • Мнения: 40
Супер темичка! Благодаря ти Калимера   bouquet!!!

Добре дошли на новите мамчета Simple Smile

Разказите ви са много интересни... Аз искам нормално раждане, защото ме е страх от упойки и операции като цяло. Но засега си вървя към секцио  Close Все пак има още много време и нещата може да се обърнат в моя полза. Въпреки че майка ми така като ме е раждала все й говорели, че си е за секцио, но тя не се съгласила и накрая ме родила с краката напред, тя с близо 60 шева, а аз не съм дишала доста време... Та отсега ми се кара - ако лекаря каже секцио - отиваш и това е! Няма да се цепиш и да се притесняваш и за бебето заради една операция... Та така - каквото дойде това, стига всички да сме добре на финала Simple Smile

Някой има ли новини от Линко??? Дано всичко е наред с нея  Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт