СЪВЕТВАЙТЕ МЕ!!!

  • 3 614
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 196
незнам как има майки дори не са ги преглеждали отдолу" бъркане" аз ходя всеки месец на фетална и се гледа вагинално    прави се поне 2  3  микробиологии , и цитонамазка ! няма срам не срам ! това е един бъдещ човек който зависи от теб и твойто здраве! и на мен не ми е приатно да ме ръчкат със студени метални неща , но затварям очите и стискам зъби!

# 16
  • Мнения: 534
Аз знам, че е задължителен за да се провери шийката, да няма разкритие или ако има да се хване навреме преди да е нараснал плода и да се направи серклаж. Но не помня точно коя седмица го правих  doh, но ми се върти нещо около 14, 15 или 16г.с. А иначе си е обикновен гинекологичен преглед, нищо по различно от другите прегледи, тогава ми взеха и секрет за микробиология.
И аз така знам,ама за седмиците и аз не съм 100% сигурна в коя беше ама мисля,че е след 20 г.с.Освен, че ме е гледал с вагинален ехограф първите месеци , взимането на микробиология и този за шийката(понеже имах и леки контракции) друго не ми е правено.Но голямото "бъркане" те първа предстои с раждането.Това ,което съм казала не съм сигурна ,че всички лекари го практикуват,защото като си говоря с моите приятелки те се възмущават от вагиналния ехограф...И с двете бременности така са ме гледали.

# 17
  • Мнения: 309
незнам как има майки дори не са ги преглеждали отдолу" бъркане" аз ходя всеки месец на фетална и се гледа вагинално    прави се поне 2  3  микробиологии , и цитонамазка ! няма срам не срам ! това е един бъдещ човек който зависи от теб и твойто здраве! и на мен не ми е приатно да ме ръчкат със студени метални неща , но затварям очите и стискам зъби!

?????? Извинявам се, но как така се учудваш, че има майки, които не са ги преглеждали с прословутото "бъркане". Все пак ти не си лекар и по принцип кой е казал, че това бъркане е задължително всеки месец. Това е абсурдно! Освен ако си някаква наистина супер рискова бременност, при която се налагат много подобни интервенции! Също за всеки месец фетална морфология ПРИ това вагинално /с вагинален ехограф/,  не съм чувала, освен ако е по твое желание или отново има налични обезпокоителни причини да го правиш всеки месец и лекаря ти да го изисква!
Изключително странен коментар!!!!

# 18
  • Мнения: X
Да, и на мен ми направи впечатление този коментар - всяка седмица фетална  Shocked

# 19
  • Мнения: 309
Относно вагиналния ехограф, при мен например се наложи един единствен път за да се установи бременноста! После нито веднъж не са ме гледали с такъв ехограф! Явно зависи от лекаря, както той прецени!

# 20
  • Мнения: X
И мен също само първия път, но според мен авторката не е наясно и не знам какво си представя под "бъркане" или може би наистина не е посещавала гинеколог, защото познавам и такива момичета.  Peace

# 21
  • Мнения: 196
всеки месец не седмица , да лекарката е мн добра и внимателна за това и по двата начина ме гледа т. е бебето,  пък и през корема ако е застанало по особенно не може да види всичко . ако не ходите всеки месец на преглед нямам предвид микробиология,  това според мен е грешно все пак си бременна 9 м 1-2 пъти в живота си , ако се скъпиш точно за това или пък те е срам да си разтвориш краката пред Лекар то всичко др граничи с нехаиство към детето!

# 22
  • Мнения: 615

kisovat  извини ме, но смисъла на това, което пишеш съчетано с правописа ти, да не говорим за леко назидателният тон, е меко казано ....смешно... Stop





# 23
  • Мнения: 196
не съм се опитвала да обида никои или нападам , просто изразявам мнение .
това е моето виждане .

# 24
  • Мнения: 73
Мен също не са ме "бъркали" по време на бременността, макар че очаквах нещо такова. Прословутото "бъркане" беше вече при раждането, за да се провери разкритието - ръчно. Страх, не страх - щом в корема ти расте едно човече, забравяш всички страхове, а и в крайна сметка "бъркането" ще е няколко секунди. Който и лекар да избереш, той вече се е нагледал и "набъркал", така че няма от какво толкова да се притесняваш. Лека бременност  Peace

# 25
  • Мнения: 2 658
И на кое точно му се викало "бъркане", последно  newsm78
Не знам, ама... нЕма страшно  Laughing

Как се казва... ми или "гинкологичен преглед" или "проверка за разкритие"... все ще е нещо от тия Wink

Никак не си и представям, че за една нормална бремнност са нужни ФМ чак всеки месец.

Последна редакция: нд, 18 мар 2012, 23:31 от Сова

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Правили са ми поне десет пъти такъв преглед. Преживява се. Laughing
Честно казано предпочитам такъв преглед, пред това да ме боли зъб например, макар да са съвсем различни неща.

# 27
  • Мнения: 66
незнам как има майки дори не са ги преглеждали отдолу" бъркане" аз ходя всеки месец на фетална и се гледа вагинално    прави се поне 2  3  микробиологии , и цитонамазка ! няма срам не срам ! това е един бъдещ човек който зависи от теб и твойто здраве! и на мен не ми е приатно да ме ръчкат със студени метални неща , но затварям очите и стискам зъби!

?????? Извинявам се, но как така се учудваш, че има майки, които не са ги преглеждали с прословутото "бъркане". Все пак ти не си лекар и по принцип кой е казал, че това бъркане е задължително всеки месец. Това е абсурдно! Освен ако си някаква наистина супер рискова бременност, при която се налагат много подобни интервенции! Също за всеки месец фетална морфология ПРИ това вагинално /с вагинален ехограф/,  не съм чувала, освен ако е по твое желание или отново има налични обезпокоителни причини да го правиш всеки месец и лекаря ти да го изисква!
Изключително странен коментар!!!!
Ха,и аз за първи път чувам че всеки месец се ''бърка''.Това е лудост!

# 28
  • Мнения: 4
Благодаря на всички за отговорите и подкрепата, страхувах се много от това да не се навреди на самото бебе, а не от самия преглед (няма да ми е за първи път), но всичко мина като по вода. Вече съм във 23 Г.С. и със всеки изминал ден ми се иска все повече и повече вече да го гушкам. Отново Благодаря на всички!!!

Общи условия

Активация на акаунт