За потребителите и потреблението.

  • 7 579
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 569
Като пазарувам гледам да е евтино и що-годе качествено.
От реклами се лъжа като шаранче поне по веднъж - да видя какво рекламират. Рядко след това купувам нещо рекламирано.
Дали емоционално посягам към рафта? - Да, макар че не знам три шоколада за какво са ми.

# 16
  • Мнения: 2 052
Смятате ли, че правите правилния избор когато пазарувате?

Не, не винаги съм доволна от закупените стоки.

Цитат
Поддавате ли се на реклами, които рекламират буклучави или нездравословни продукти?

Ако вярвам, че не се влияя от тях, значи рекламодателите са си свършили работата.  Grinning

Цитат
Съзнавате ли, че вашият избор на кого да потребите стоката или услугата е решаващ за това коя фирма ще съществува и коя не?

Не знам дали е така, но преди време реших (и успявам да спазвам на около 90+% решението си) да закупувам мляко и млечни продукти на точно определен производител конкретно по тези причини.

Цитат
Емоционално ли посягате към рафта?

Да, по-често, отколкото ми се иска.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 957

На малките пък най-много влияе и от това най ме боли.


Аз съм радикална - без свян заявявам, че тези възрастни, които правят рекламите, лъжат за пари. Не е много възпитателно, но така стоят нещата.
Въздействат ми, разбира се - и ми се прияжда, и ми се припива, само не вярвам в безкрайността на белотата и в миглите, до 150% по-гъсти и дълги.

# 18
  • Мнения: 6 365
Именно на тригодишните влияе рекламата. Моят гледа реклами, а аз обяснявам, че това е джънк фууд. Той: "Ачи иска джънк фууд!"

Аз съм анти-потребител, обичам минимализма.

Но умирам да гледам ТВ реклами, обичам рекламния бизнес, в него има определена гениалност. Както казват, няма по-голямо хабене на човешки потенциал от шаха и маркетинга.

Наскоро си купих книгата на Джордж Лоис, големия рекламист, счупил калъпа на Огилви. Добрата реклама стига до основата на човешката природа и рекламистите разбират тази природа дори по-добре от когнитивните учени и философите. Максимите на бранша са брутални, но действащи - и в рекламата, и в реалния живот.

Не било 1 процент талант и 99 процента усилие, а 1 процент талант, 9 процента усилие и 90 процента промоция.

# 19
  • Мнения: X
От известно време пазаруваме много внимателно и премерено. От супермаркетите купуваме само базисни продукти - сирене, кисело мляко, масло, кашкавал, зехтин за готвене и салатен, яйца, хляб и сухари. Гледаме продуктите да са от висок клас и по БДС - колко се спазва, не знам. Ако дадена марка ни разочарова - сменяме. От пазара или от някоя борса в провинцията - плодове и зеленчуци. Не купуваме поруфабрикати, колбаси, десерти, безалкохолни, натурални сокове, консерви. Телешко и свинско купувам от един месарски магазин, чийто собственик познавам. Риба - от Карфур. Пилешко - само от една марка. Реклами не гледаме, защото не гледаме телевизия. Само BabyTv, ама тяма няма реклами.
С две думи пазаруването ни е скучно. Едно време ми беше далеч по-забавно, когато пълнех количките с всякакви шаренийки и деликатесчета. Сега съм вече на принципа, че каквото ми се яде сама ще си го приготвя.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 140
Защо е нужно децата да гледат реклами? /Не се заяждам, но не разбирам. Рекламите влияят, затова са създадени. Влияят и на мен, а за детето не бих имала съмнения. Друго решение освен цензурата не виждам/

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
За съжаление рекламите вървят по всички канали, дори и по детските.
Трудно е да контролираш кога да се сменя канала. Най-добре да не се гледа въобще тв .. но това е друга тема.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 140
За съжаление рекламите вървят по всички канали, дори и по детските.
Трудно е да контролираш кога да се сменя канала. Най-добре да не се гледа въобще тв .. но това е друга тема.


Или ти спираш звука и сменяш канала или учиш детето да го прави. Принципно и теоретично.
Иначе спокойно се казва, че рекламите ни карат да купуваме неща, които не ни трябват, но това не отменя ефекта от рекламата. Цяло поколение има, за което е страшно яко да ходи с бутилка бира в ръка и това не е случайно. Тези деца израснаха по време, в което рекламите на бира имаха най- висок дял в рекламата като цяло.

# 23
  • Мнения: 11 917
От реклами се влияя на някакво периферно, ако мога така да се изразя ниво.Ако не съм сигурна нещо си от коя точно марка да си купя, ако не съм била доволна от ползваната марка, решавам да пробвам рекламираната, не защото много съм повярвала на рекламата, ами така и така не съм сигурна какво искам, защо да не опитам.Това се отнася преимуществено за почистващи препарати, шампоани и подобни артикули.

За био-магазините- често ги посещавам, но в огромен процент от случаите си тръгвам с празни ръце.Понякога си купувам хляб, винаги невъзможно скъп , а последният път трябваше с ъглошлайф да го режа.Купувала съм био домати и биокраставици,  не зная колко са полезни,но вкус никакъв нямат.И всъщност какво мога да искам от краставици расли през януари.

В темата за био-храните зададох въпрос за едни "здравословни, пълнозърнести крекери"-каква е тая магия, че крекерите имат една година трайност? Как става този номер без консерванти?И до ден днешен ми е неразгадана тази загадка.

Добре, че имам "ятаци" в две близки села,отвреме -навреме снабдявам детето с пресни и задоволителни откъм вкус стоки.

Живея в район, в който има малки магазинчета и пазар на производители.Макар и непопулярна, стоката е в пъти по-качествена.

Детето ми за радост не се влияе от реклами.Не се впечатлява, но то по принцип не се впечатлява от каквото и да е хранително.

Аз съм малко спонтанна в пазаруването, ако на момента ми се прияде нещо си го купувам.Но точно от рекламана храна не съм се повлияла, само за други стоки се влияя.

Ако мога да вметна един въпрос- а съобразявате ли покупките с въведения български стандарт?

# 24
  • Мнения: 2 457
Аз много обичам да гледам реклами. Всичко което го рекламират, съм си го купила поне по веднъж да видя какво е Simple Smile. Детето ми толкова се вее в облаците, че изобщо не забелязва реклами и нищо не е поискала от тях. На нея повече и правят впечатление красивите какички с дългите коси, а не самите продукти които рекламират.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 635
Лично аз съм много бранд ориентиран и лоялен потребител. Ако съм доволна от нещо, трудно заменям с друго. В ежедневието предпочитам продуктите на големите компании (които са и основните рекламодатели). Причините за много, но основно защото си вярвам, че са много по-добре (само)контролирани от дребните производители.

По въпроса за рекламата - разбира се, че има огромно влияние, но да се счита за някакво висше зло ми се струва непремерено. Понякога продажбите след реклама се вдигат само, защото благодарение на нея хората са научили за съществуването на даден продукт. Проблемът основно е с децата, които не са натрупали достатъчно житейски опит или ако щете цинизъм, за да отсеят реалността от захаросаните картинки.

По стечение на обстоятелствата в момента не гледаме телевизия вкъщи, но тя реклама не е ограничена само там. Пуснете си един филм и бройте. Mr. Green

Последна редакция: чт, 15 мар 2012, 16:44 от Jillian

# 26
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
Рекламите не ми влияят, повече ме информират за новости. Налага се да ги гледам, защото в момента са едно от любимите развлечения за сина ми. Имам любими марки, но не снобея в това отношение.
Едва ли моето решение за покупка на дадена стока би оказало влияние върху дълголетието на дадена фирма. Виж, ако сме група въпросната фирма би могла да се замисли.
И определено не добре за размера на паричната сума в портфейла, когато се купува под емоция.

Поребявам с мяра, мен също гледам да ме потребяват разумно.  Laughing

# 27
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
И сега като се започне защитата на разни тези с цитати от учебниците /книгите/ по Реклама, да се приемат и отричат свтила на Маркетинга гле'й кв'о ста'а с темата  Laughing

# 28
  • Мнения: X
Смятате ли, че правите правилния избор когато пазарувате?
Поддавате ли се на реклами, които рекламират буклучави или нездравословни продукти?
 Емоционално ли посягате към рафта?
Едва ли моят избор влияе на пазара на стоки.Бих се радвала да е така, но ...уви.
Д, смятам, че пазарувам правилно.Не се влияя от реклами.Стоките , които купувам, обикновено не се рекламират, защото не са рентабилни-плодове и зеленчуци, био варива, био зърнени, тофу, оризови , овесени и др. подобни млека....Месо вече почти не готвя, научих и мъжете у дома, че в него освен хормони, антибиотици и др. гадости нищо полезно няма.Заветните протеини и белтъчини набяваме от др. продукти.
И не, отдавна не пазарувам емоционално.А рационално.
Смятам, че колкото повече е  рекламиран един продукт, толкова  по-голям боклук е.
Читавите продукти не се нуждаят от масова, ежедневна и натрапчива реклама,те сами се продават.  

# 29
  • Мнения: 86
Вече не ми въздействат рекламите, но като бях по-малка (по-млада) доста ми влияеха. Сега например ако видя реклама на сладолед в гореща лятна вечер ще ми се прииска да си хапна, но със сигурност няма да е този, който рекламират. А качествен, който ще си избера според съдържанието.
Хващат ме реклами на хранителни добавки, витамини, омеги и т.н. защото нещо съм изтрещяла на тема здравословно хранене и дълъг живот  Joy. Обаче пак отивам в нета и сравнявам грамажи, съдържания и цени.
Последната емоционална покупка, която направих беше парфюм който харесвам, но някак си не ползвам вече повече от година след като си го купих.
Рекламите ме забавляват точно заради емоционалното послание, което рекламистите влагат. Гледам с любопитство, купувам каквото ми трябва.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт