Орхидея - тема 7

  • 84 581
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Много бързо го докара до цвят  Hug Като гледам още си е и в кутийката от кремче, в която ти я пратих  Laughing

# 721
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Мда Simple Smile Но саксийката за пресаждане е готова, само чакам да прецъфти, има си още една пъпка. Страшен сладур Heart Eyes

# 722
  • София
  • Мнения: 965
Момичета, прецъфтелте цветоноси по стъблата режете ли ги?
Имам 2 прецъфтели и под тях на стщите стъбла сега цъфтят два нови "израстъка" та се чудя вече прецъфтелите да ги отрежа ли? newsm78
Благодаря   bouquet

# 723
  • Мнения: 22
mushence,честито!Имаш си онцидиум.Средното е стара булба,ако се грижиш добре ще изкара нови булбички.Цветоносите излизат от тях.


Благодаря, че ме осветли какво съм си купила Simple Smile
Но не намерих на първа страница инфо как да гогледам този онцидиум.
Кога да разсадя да отделя на две места? По колко булби да има?
Тази стара булба си остава така както е сега ли? Че то след време няма да има място.
Как да поливам- с потапяне ли? или не?

# 724
  • Мнения: 1 711
           Mushence, ето в другия форум има цяла тема за онцидиумите:
http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?f=47&t=11884
      Няма нужда да разсаждаш нищо, моят онцидиум за повече от 2 години никак не се е "скъсал" да пуска нови булби в изобилие, а растението има нужда и от старите. Харесвам този вид орхидея, само не и това,че прецъфтява доста бързо( сравнено с фаленопсисите например). Поливам го, както всички останали - с накисване. Торя пак еднакво с всички други. Успех, не е труден за гледане.

# 725
  • Мнения: 49
Здравейте момичета,

позагубих се, но продължавам да си гледам орхидейките. Вече ми станаха 2    newsm44
Тази първата, която ми подариха януари месец й падна и последното цветче чак мин месец. Сега кога да чакам пак да цъфне или няма отговор.
Вторият ми въпрос е ,че на същата орхидейка и изгни едно листо, сега е на път второ. Останаха само 2 листа. Това за притеснение ли е?
И последно много ме е страх момичета да си пресадя орхидейте. Мисля че няма да се справя, а е хубаво за тях.
Иначе новата си е ок, цъфти си ми, само където мъжа ми не уцели цвета който исках(бялата ми е любима), а той пак розова ми подари. Но да не намирам кусури  Laughing

Прекрасни орхидеи гледате, дано и аз стана все по-добра

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 204
mushence ,то и аз съм начинаеща в отглеждането на орхидеи.
ant ,вече ти е отговорила.Остави си го така,не го разделяй.Аз имам само два.Купих ги цъфнали,прецъфтяха и сега единия вади две булби а другия май-само една.
С фаленопсисите се справям,докарах ги почти всички до цвят,дано и при онцидиумите ми се получи.

orhideq,за цъфтене,ще стане ако и е добре,не знам дали има правило.Моите след като прецъфтяха за около месец избиха нови пъпки от стария цветонос/не ги отрязах/На едно мини пък цветоноса изсъхна и го махнах.Мина доста време ,може би около 2-3 месеца.От десетина дена забелязах нов цветонос който расте доста бързо.Кога ще се развие и ще цъфне и аз не знам.Ще чакам.
Това ,че и гният листата май не е много хубаво.Ако има наченки на ново листо е добре.Корените и здрави ли са?

Последна редакция: пн, 28 май 2012, 17:14 от denima

# 727
  • Мнения: 49
Като се замисля май последния път като ги поливах забелязах много дребни буби в едната орхидея. Вчера се загледах защо ми падна листото и ми се видя една буба там. Май ще си изпусна орхидейката заради тия буби  Cry

# 728
  • Мнения: 4 841
В новата брошура на Баумакс имаше няколко предложения за орхидеи. Имаше и едно по изгодно с кашпа.
Също така някой пита и за пръчките за цветоносите, та и такова имаше в брошурата. Ако някой се интересува по задълбочено, ще погледна отново и ще напиша по - подробно инфо.

# 729
  • София
  • Мнения: 6 010
Огледай и махни животинките за да си запазиш цветето. Ако можеш снимай и покажи за какво става дума.

# 730
  • Мнения: 1 699
elinna благодарности за инфото  Grinning вчера си взех като твоята от втората снимка от Практикер-много са красиви  Hug
agnesana аз бих се радвала ако погледнеш за тези пръчици-ако става въпрос за цветните с цветенца а не тези които обичайно слагат   bouquet

# 731
  • някъде там
  • Мнения: 97
В новата брошура на Баумакс имаше няколко предложения за орхидеи. Имаше и едно по изгодно с кашпа.
Също така някой пита и за пръчките за цветоносите, та и такова имаше в брошурата. Ако някой се интересува по задълбочено, ще погледна отново и ще напиша по - подробно инфо.

 agnesana може ли да снимаш,ако не те затруднява страничката с промоциите Praynig
Много късно обновяват в сайта брошурата,a мъжът ми ще минава в петък през Плевен и съм му поръчала да ми купи Wink
А ето и последната която си взех от Практикер


Изпадаха и два цвята и една пъпка,дано е от аклиматизацията  Rolling Eyes

Исках и да ви питам като купите нова орхидея сменяте ли и корите или може да си стои и в същите?

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Според мен смяната на корите след купуване е въпрос на нужда. Аз лично лееекичко надигам орхидеята от саксията като я купя и ако не вида нещо притеснително на пръв поглед- например гъди, сфагнум под основата, много изгнило и т.н., не сменям субстрата, чакам да се климатизира, да прецъфти ако е цъфнала и тогава сменям Peace. Но това е моя подход, не казвам, че така трябва да се прави, имам няколко орхидеи, купени цъфнали които си седят в субстрата, и не съм ги разбутвала. В този ред на мисли едната ми по голяма орхи- фал- има определена нужда от по-голяма по размер саксия, вътре почти няма останал вече субстрат. Но не мога да харесам, вие какви купувате като има нужда от друг размер. Крайния ми вариант е тези които продават например на Баумакс, за орхидеи-уж, твърда прозрачна пласмаса с недостатъчно дупки. Ще купя такава и с поялник ще направя още дупки отдолу и отстрани, ама това ми е краен вариант. Приемам всякакви предложения. Седи ми и варианта да си направя бамбукова саксия-кашпа с мрежа вътре, ама нещо не мога да реша как ще трябва да се полива newsm78

# 733
  • София
  • Мнения: 965
Моля, посъветвяйе ми дали да изрежа прецъфтялите цветотноси  Praynig

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 204
Аз не ги режа ако са свежи.От тях избиват други много скоро.Каквото и да решиш мисля,че не е грешно.Режа само ако са нацяло изсъхнали.
Саксии имам две от тези които продават/аз други не съм и виждала/Пробивам дупки допълнително с поялник.Едната ми орхидея имаше спешна нужда от по-голяма,защото няколко пъти се обръща.
Поради липса на други и аз взех две такива.

Общи условия

Активация на акаунт