Акваристика - 4

  • 60 716
  • 742
  •   1
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 789
На първата снимка пък се вижда албиноса- свети му очето  Laughing Това са коридораси! Честито ви аквариумче!

# 676
  • Варна
  • Мнения: 1 929
Ех, даа  ooooh! сега като му казахте името се сетих, че в магазина казаха че са коридорас. Аз преди това бях прочела няколко реда, какъв трябва за малък аквариум и те ми казаха, да такъв е. Но като ни гледат лаици и си мислят явно, че няма нужда от много обяснения  Wink Обаче.. вие сте тук. От днес лекуваме белите петънца/гъбички на дългоопашатата. Да видим... аз съм оптимист.

За лещата какво казвате? Не разбрах за какво става въпрос?

# 677
  • София
  • Мнения: 9 517
За лещата какво казвате? Не разбрах за какво става въпрос?

лещата си наричаме храната за дънни рибки, моята леща е такава - пада директно на дъното и се предполага, че само дънните и плашливите рибки ще я ядат, при мен обаче не се получава така...

# 678
  • Мнения: 24 467
Коя леща? 
Едната е растение /водна леща/, което се въди на повърхността и златките я изядат до крак, искам да кажа до листо, още в ден № 1.
Другата, за която споменах, е храна за дънни рибки и не е леща, а е пресована под формата на зърна, които имат такъв вид, като леща. Зърната имат различен цвят- тъмно зелените са растителна храна, в тъмночервените има и нерастителна. В пликчетата е смесено- и от двата вида.
....
Гледам Дзвер е показала от втората.
А първата, водната леща, е супер салата за златушите. Моите обожават да я лапат, за секунди я обират от повърхността. Но вече свърши и не завъдих. Трябва да нагледам някой магазин да си завъдя свежа салата отново.
И моите скалари си хапват от лещата, но аз пускам 4-5 зърна и отиват и долу. Освен това, както писах вече, накисвам люспи и гранули да омекнат и натежат и когато ги пусна, те също заминават за дъното. След като анцитрусите ми постоянно... таковата... зацапват пейзажа, значи лапат яко.

Последна редакция: пт, 19 апр 2013, 13:40 от Judy

# 679
  • Мнения: 1 163
Аз най после си завъртях цикъла в аквариума и да чукна на дърво всичко е читаво. Снощи получих медузката и съм направила снимка не е кой знае какво но седи интересно вътре.

А това са водораслите Маримо, които пристигнаха читави но тях ги отделих в тая ваза и момчето от магазина за рибки ми предложи да си сложа ето тая рибочка, която не иска кислород и топлина.

# 680
  • Мнения: 24 467
Това вътре, във вазата, бета ли е? Не го виждам ясно, затова питам.
Ако е бета, то иска топлина, как да не иска:
http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=192
Пък сега навън е хладничко.

На каква цена взе топките? Аз имам една, но имам желание за още 1-2 броя.

# 681
  • Мнения: 1 163
Това вътре, във вазата, бета ли е? Не го виждам ясно, затова питам.
Ако е бета, то иска топлина, как да не иска:
http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=192
Пък сега навън е хладничко.

На каква цена взе топките? Аз имам една, но имам желание за още 1-2 броя.

Judy Бета е това. Водата и е топличка в нашата къща е доста топло. Даже съм я сложила срещу прозореца но скоро ще я махна че като напече ще се опържи. Топките ги взех пет броя за 10лв от ибей ги поръчах и пристигнаха читави. Даже сега смятам да си поръчвам още растителност за аквариума има доста интересни неща.

# 682
  • София
  • Мнения: 9 517
Това вътре, във вазата, бета ли е? Не го виждам ясно, затова питам.
Ако е бета, то иска топлина, как да не иска:
http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=192
Пък сега навън е хладничко.

На каква цена взе топките? Аз имам една, но имам желание за още 1-2 броя.

Judy Бета е това. Водата и е топличка в нашата къща е доста топло. Даже съм я сложила срещу прозореца но скоро ще я махна че като напече ще се опържи. Топките ги взех пет броя за 10лв от ибей ги поръчах и пристигнаха читави. Даже сега смятам да си поръчвам още растителност за аквариума има доста интересни неща.

можеш ли да дадеш линк към продавача в ибей, щом ти е пристигнало читаво. До България ли го прати или до Англия?

# 683
  • Мнения: 1 163
Дзверче аз ползвам превозвач. До англия и после си го чаках тука. Дойдоха вакумирани и още леко влажни веднага ги накиснах във вода и са читави. Пише че две седмици издържали така че рискувах и не съжалявам. Момчето от магазина за риби ме увери че растения мога да си поръчвам от там.
http://www.ebay.co.uk/itm/150859626940?ssPageName=STRK:MEWNX:IT& … p3984.m1439.l2649
от тука си ги взех

# 684
  • София
  • Мнения: 9 517
благодаря ти, ще пробвам и аз  Peace

# 685
  • Варна
  • Мнения: 1 929
Да споделя, че не тръгна много добре с аквариума ни. Бях разказала, че ще лекуваме гъбички по едната златна рибка. Както ни казаха в магазина купихме нагревател, вдигнахме температурата до 26-27 гр. Сложихме 1 ч.л. сол и 1/2 от една жълта таблетка. Златушката съвсем полегна на дъното и на другата вечер умря. На сутринта беше умряло и розово сомче. Извадихме всичко, изварихме камъни итн., сложихме чиста вода, капки против хлор и обратно двте останали рибки. Останалата златна си плува много активно, но ми се струва малко по-бързо и нервно. Черното сомче все си лежи и май няма да го бъде  Cry Одеве сложих храна - златната лапаше много, сома не се мръдна. Сега чакам водата пак да се постопли и мисля да сложа останалата 1/2 таблетка. Първо мислех, онези да не са се отровили от лекарството, но като гледам второто сомче - да се опитам да го спася.
Междувременно попрочетох някои статии, но истината че нямаме никаква физическа възможност да правим голям и по всички правила аквариум.
Поне да ми кажете трябва ли да купя други капки за водата - имам само:

# 686
  • София
  • Мнения: 9 517
като начало сложи живи растения и осветление... после ще го мислиш големия аквариум - ако се върнеш 6 - 7 месеца назад и аз се кълнях, че нямам място за голям аквариум, сега съм със 100-литров  ooooh!

# 687
  • Варна
  • Мнения: 1 929
дзвер вярвам ти  Peace Защо трябва да сложа осветление? За живите растения - вчера ММ беше тръгнал, но го спрях, да видим какво ще се случи с рибите, да съм сигурна, че не сме внесли още допълнителна зараза.
Второто сомче в момента бере душа. Струва ми се подуто, опитва се да слезе долу на камъните, но сякъш има балон в тялото, който не му позволява. Мъчи се, чак се извърта и плува настрани. Сега почива на повърхността. Явно е отровено с нещо, но с какво и как.
Приемам съвети, защото и други рибки да вземем - вероятно пак така ще стане.

# 688
  • София
  • Мнения: 9 517
осветлението е нужно за живите растения, трябва ти и таймер, защото трябва да свети 8-10 часа, не повече - абе един аквариум си е здраво приключение... ратенията знаеш за какво са необходими. Купи си, така или иначе рибките ти берат душа... На мен от първия аквариум от преди 8 месеца в момента ми останаха само един калихт и едно данио, всичко друго предаде богу дух... така че по някога рибите умират и нищо не можеш да направиш по въпроса. Аз например така и не успявам да завъдя лепящи сомчета и бели охлюви - всеки опит се проваля и съм се отказала  Peace

# 689
  • Мнения: 24 467
Стенли, не взимай отделно таблетки за лечение. Взимай цяла опаковка, неотваряна и карай според написаното в нея. Много е важно да се спази съотношението литри аквариум и количество лекарство, както и температурата. Също така задължително водата се аерира силно, без да се поставя активен въглен във филтъра /тогава няма смисъл от лечение, когато имаш въглен/.
А и вече ти писах- първо се стартира аквариума 1-2 седмици и тогава се пускат вътре рибки.
Сол не слагам, въпреки, че съм го чувала това. Само специални препарати, предназначени за заболяването, ако мога да го установя.
И не вадете всичко от аквариума- така занулявате започналия цикъл. Аз лекувам /напр. бели точки- ихтио/, никога не сменям изцяло водата след това, а грунд и други чудесии не бутвам. След лечението сменям половината вода, след 2-3 дни пак така, след това 1/3 и си продължавам цикъла.

Знам от специалист, че рибките- албиноси по принцип имат по- слаб имунитет. Когато купувах моите коридораси ме отказаха от албиноси в самия магазин точно и взех два черни- в чудесно настроение са вече повече от година и двете.

Дзвер, защо точно анцитруси не можеш да завъдиш? Те са много устойчиви по принцип. Имат ли къде да се крият през деня? Разболяват ли се от нещо конкретно?

И ние почнахме с един детски аквариум от 25 л. Сега сме с два- всеки по 200 л. Взехме ги 3 месеца след малкия.

Общи условия

Активация на акаунт