Спят ли децата ви в детската градина?

  • 4 418
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Спи в градината и определено има нужда от този сън. Обедният сън е от 13.00 до 15.00, често ги оставят 15-тина минути повече.

За чужбина или за в БГ го казваш?  Thinking

# 16
  • Лондон
  • Мнения: 449
На 3.6 години моята дъщеря реши, че е голяма и че няма да спи в градината, така направиха и приятелите й, не искам да гадая кой от кого е копирал. Условия за сън винаги е имало обаче, спят на матрачета в общото помещение, учителките са помагали винаги, и са подкрепяли спането, защото в крайна сметка и на тях им по-лесно с отпочинали деца, отколкото с преуморени. Моето дете от почти бебе, 1.1 години до сега, когато е искало, е
спало колкото иска. За 2 часа сън не мога да дори да говоря, най-много час... Учителките са 1 на 4 деца до 2 годишна възраст, и после 1 на 8 деца, от 2 до 4 годишна възраст. Децата тук започват училище на 4 годишна възраст, за родените преди септември, и на 5 - за тези след това.
Само за пример, всеки четвъртък дъщеря ми ходи на тренировки по тенис, още от сутринта се опитвам да й напомня, че трябва да е отпочинала и ако иска, все пак да поспи малко Wink. Невероятно, но факт, всеки път, само в четвъртък, тя казва на учителките, че иска да спи и децата да не я безпокоят, и си ляга Laughing Признавам си, че дори аз се учудвам, но няма проблем  от страна на градината...

# 17
  • Мнения: 5 710
 
По време на сън организма на децата продуцира хормони на растежа /има и други ползи за мозъчната дейност, сърдечно-съдовата система/.
Не е само момент за отмора на уморилите се, а въздържането пък начин да ги слагаме в 7.30 вечер.
30мин-час до час и половина е идеално да се спи следобяд. Организмът и естествено влиза в такъв цикъл, ако не е наложено обратното.
Следобедната закуска ( или снак, както е явно приемливото понятие) също не са някаква соц-репресия в/у личността, а опит да се наложат здравословни навици на хранене ( др. в-с, че аз мляко с ориз не ям от детската градина, принципно говоря).
Така че докато са  малки, слагайте ги да спят следобяд, ползите са повече от вредите.
Аз бих настоявала дори в следобедните час-час и половина да се минава на тих режим, да се търкалят по тези хигиенични дюшечета, които видях по снимки на купчинки, да дремят и почиват, отколкото да ги държат на крак активни, защото не са уморени

Последна редакция: чт, 22 мар 2012, 09:00 от 10 c's

# 18
  • Мнения: 6 305
Нашите имат масичка за спане Crazy (Италия). В стаята с масички за рисуване и други упражнения с книжки (по-голямата стая за активни игри е друга) уморените деца сядат на една маса, която е по' в ъгъла, полягват на плота и подремват. В началото синът ми дремеше там всеки ден, сега (почти на 5) знам, че пак го прави понякога, но мнооого рядко. Принципно спането не е предвидено по никакъв начин.
В частната градина в София, която посещава, когато отидем в БГ за по-дълго, имат стаи за спане с двуетажни легла, с чаршафи, със затъмняващи завеси, обличат им пижамки и спят по час и половина. Дори и групите с деца в предучилищна.

# 19
  • Germany
  • Мнения: 7 948
Лелеее, това с масичката ме зашемети  Shocked
Добре де, след като заспиват масово децата, било на пода, било по масички, защо не е предвидено място за спане? От икономически или и аз не разбирам какви причини?

# 20
  • UK
  • Мнения: 1 334
моето спеше на обед до 6-тата си година в градината в БГ  Grinning
тук само веднъж я оставих в една детска градина да я гледат един ден, че бях на изпит и имаха матрачета на земята, а за бебетата-легла. Каза, че на обяд всички си легнали,а тя си рисувала.
някъде бях чела, че матрачетата заместват леглата по Health and Safety причини

# 21
  • Мнения: 2 093
някъде бях чела, че матрачетата заместват леглата по Health and Safety причини

а аз винаги сьм си мислила, че е по финансови причини, защото с кревати, каквито имаше в бг. детски градини( по спомени от моята д.г), трябва отделно помещение. Тук децата спят в сьщото помещение и следователно креватчета/матраци се прибират в шкаф. Сега като го спомена си мисля, че това е още един аргумент.

# 22
  • Немция
  • Мнения: 6 884
В нашата градина(което не е показателно, 4е останалите градини в Немско са на сьщия принцип) има следобеден сьн до 15 4аса, като са осигурени няколко ниски креват4ета в една от стаите за игра- дойде ли време за спане, стаята се затваря, за да не се пре4и на спящите. Дали детето ще ляга на обед да спи, се преценява на пьрво място от родителя (той би трябвало да е наясно дали детето му по принцип спи следобедно време). Има някои 4-годишни, които полягват следобеда, както и се сещам за едно герман4е на 4 години, което спи предиобеда- предполагам пак по преценка на родителя.

# 23
  • На острова
  • Мнения: 1 275
Лелеее, това с масичката ме зашемети  Shocked
Добре де, след като заспиват масово децата, било на пода, било по масички, защо не е предвидено място за спане? От икономически или и аз не разбирам какви причини?

На масички пак добре, но мъжът ми два пъти е отивал да вземе по-рано детето и децата са спели в столчетата за хранене. Не мога да си представя гледката обааче. И не знам дали ми е смешно или трагично.

П.п. Имат и отделение за спане, кошарки за бебета и малки легла за по-големите...

# 24
  • Мнения: 801
При нас в немско само децата от яслата спят ако искат, на матраци на земята в отделна стая. За големите 3+ има ъгълче, а могат да ползват и стаята на яслата, където да поспят, но мнооого рядко някой герой се възползва.
Децата сами си определят дали да спят или не, никой не ги насилва. Малките, като не им се спи, отиват да играят при големите.


Последна редакция: пн, 26 мар 2012, 00:25 от rila11

# 25
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Лелеее, това с масичката ме зашемети  Shocked
Добре де, след като заспиват масово децата, било на пода, било по масички, защо не е предвидено място за спане? От икономически или и аз не разбирам какви причини?

Хаха, е това с маси4ките и мен ме зашемети!
При нас децата на 3 годинки трьгват на у4илище така , 4е на тази вьзраст не спят на обяд, но като малки в детските градини спят по два 4аса някьде.

# 26
  • Мнения: 166
Всяка градина сама си решава как да процедират със спането. Аз като търсех градина за голямата ми дъщеря и в повечето казваха, че оставяли децата сами да решат какво да правят. А моята никога не е казала, че и се спи дори и да е тотално скапана. А все още има нужда от този сън.
За щастие получихме място в една католическа градина където задължително най-малките т.е от 3 до 4ри години ги водят в салона, затъмняват със завеси, слагат матрачета, пускат има музика или им четата приказка и поспиват. МИсля, че сънят е максимум около час. Това не и пречи да си ляга към 19:30-20:00 часа.
Аз съм на мнение, че на едно 3 годишно му е нужено поне час сън. Но пък и това в Бг дето спят по 2-3 часа до към 15 часа следобед ми се вижда лудост. Така вечерно време сигурно слагането за спане е ад.

А това с масичките и дето оставят децата да спят столове е лудост #Crazy

Събота и неделя обикновено не спи ако сме навън и е станала след 7:30 сутринта и към 19:00 е тотално гроги.
В яслата беше задължително да спят всички деца по 2 часа и това е ОК според мен.

Общи условия

Активация на акаунт