Седем часа разлика сезон 2 "Нищо не е такова каквото изглежда" - тема 10

  • 45 481
  • 727
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 674
Момичета,помогнете  Praynig искам да изгледам последните 2 епизода на сериала и немога да ги открия в youtube.Не съм в БГ,знаете ли къде другаде да ги търся или евентуално да ми дадете някакъв линк.Благодаря предварително   bouquet

# 676
  • Мнения: 22
"Няма да се учудя, ако излезе сериозна връзка между Главния и Лука и/или Коцев. Все още обаче не мога да сглобя къде би бил интереса му - веднъж да го назначи, а после да използва разни луди, за да го изтезават и убият? "

Всеизвестен факт е, че произходът на главния прокурор Б. Велчев е тясно свързан с висшите партийни среди от близкото ни минало. Нищо чудно и в сериала да са вложили в образа на Главния връзки с хора като Лука.  Даже бих казала, че не е необходимо Главния да има конкретен интерес да върши тези неща на Иванов, а просто да е задължен заради лоялност към тези кръгове да изпълнява някои поръчки. Не се прекъсват така лесно връзки и взаимоотношения, градени с десетилетия. Нека не забравяме ,че влиятелни все още хора като Лука биха могли дори да са го издигнали на поста главен прокурор, няма да се учудя ако е такава зависимостта.

За Слав - категорично Неделчев го разпозна, но запази пълно самообладание - скрита лимонка е Неделчев, както каза и Главния излезе по-корав, отколкото си мислехме. но не съм сигурна дали го разпозна като "Миро" или като ""Красивия младеж". Може би все пак го разпозна като Миро, защото не дадоха погледът му да е насочен към китката на Слав, където е татуировката, най-характерното за "красивия". За Неделчев вече е най-важното да стигне до дъното на цялата история,както каза той "латино сериал", защото вече е сигурен, че в дъното на всичко стои Таня Стоева.

И за Явор - да, той явно познава баща си , но не иска и да чува за него. Може би бащата изобщо не се интересува от Явор. Подозирам, че това е персонаж, който не е сред известните към този момент в сериала. Ако решат да ни го представят, ще бъде някой нов. Не само на родители, а и на роднини не  е случил Явор. Единствено Тео му е истински близък. Жал ми е за това момче, с такива роднини изобщо не е чудно, че е посегнал към дрогата. Но сега има шанс за ново начало. Дано да се оправи и да тръгнат нещата по-добре за него.

Последна редакция: вт, 10 апр 2012, 08:32 от Monica21

# 677
  • Мнения: 1 536
Момичета,помогнете  Praynig искам да изгледам последните 2 епизода на сериала и немога да ги открия в youtube.Не съм в БГ,знаете ли къде другаде да ги търся или евентуално да ми дадете някакъв линк.Благодаря предварително   bouquet
Aз само тук  ги намерих.На  части и  малко  объркани като подредба,но  стават.  Peace
http://www.youtube.com/user/LizaHelenaRojo

# 678
  • Мнения: 64
Смятате, че Чавдар е действал по поръчка, за да преследва Иванов, Милото
и Стоева. Но защо Иванов, Милото и Стоева? Милото и Стоева имат някава връзка,
но Иванов какво общо има? Или просто Чавдар е преследвал Иванов, следил го е с
кои хора се среща, какви контакти има, за да направи план за действие. Може би сте
прави, да считате, че Чавдар е имал лични мотиви, които са използвани от някой.
Аз преди няколко поста писах, за категоричното желание на Белчев да не се води разсле-
дване по случая Иванов. Това ми е странно. Сега ми хрумва и друга мисъл. Главния според
мен не изпълни желанието на Стоева Иванов да бъде издирван денонощно. Според мен
Главния изобщо не взе под внимание думите на Стоева. Сега ще се мъчи да отстрани и Не-
делчев.

# 679
  • Мнения: 64
За Иванов, отвличането му и взрива ще са свързани вече с Чавдар и с желанието на Чавдар да
отмъсти за починалото си момиченце. Той няма да има други съмнения и може би ще приеме
да не се води разследване. Освен ако не е видял на таблото на Чавдар, изрезки и статии за
Милото и Стоева. Това би могло да подтикне Иванов да си размърда мозъка в посока на разслед-
ване.
Според мен Лука се досеща, че Коцев и дъщеря му са близки, повече от приятели. Той искаше да
предизвика дъщеря си, за да му сподели, но тя още май не е готова. А и може би не е убедена, че
върви в правия път.

# 680
  • Мнения: 596
Аз пък съм на мнение,че това с решението да не се започва разследване за отвличането на Иванов от Чавдар е само солидарност към паметта на Чавдар,нещастието,което се е случило с детето му,това са хора работили в една система(имам впрдвид полиция,разследване,прокуратура-хич не съм наясно,но дано ме разбирате),те винаги,винаги ще са готови да се подкрепят само заради това(един вид това се приема лично-престъплението е срещу един от тях).
Чавдар дефакто също  извърши  престъпление отвличайки Иванов(той като се възстанови всичко ще може да разкаже),вече е мъртъв,нито ще могат да го съдят,нито ще си понесе отговотността за това деяние,жена му остава сам-сама на този свят,без детето си,без мъжа си.Това ,което могат да направят Неделчев и Главния е поне да оставят жената да се възползва от привилегиите там ,които се полагат на тези служби-вдовишка пенсия и разни други,които,ако разследват Чавдар и неминуемо се докаже,че е виновен(а той е за отвличането на Иванов),тя просто няма да може да получава.
Може и глупаво да звучи,но за мен това е най-реално и никакви по-големи конспирации аз не виждам в това ,че няма да проведат разследване.

Обаче като се има впредвид факта,че аз никак не ги разбирам понякога нещата Wink,като нищо може да се окаже,че някой е използвал личната болка и лудостта на Чавдар за своите си цели.

# 681
  • Мнения: 931
Така, стана ми интересна тази тема. H_o_p_e, това, което ми казваш, звучи логично донякъде, но въпреки това аз лично се съмнявам да бъде такова обяснението. Иначе просто нямаше да го споменат във филма, още по-малко Главния да го каже с такава категоричност, а щяха да си го подминат и някъде мимоходом някой да спомене, че от лоялност към хората в самата система не са започнали действия по въпроса.

Това, което знаем със сигурност, е че историята с Чавдар не е разкрита изцяло - изрезките на таблото, адреса, всичко това не се връзва с показаното до момента. Дори и да приемем, че Чавдар се е интересувал от Милото и Таня Стоева, за да достигне до Иванов (ама изобщо не виждам защо трябва да минава през тях като Иванов не се е крил), то тогава би си сложил изрезка да речем "Нов прокурор по делото, свързано с Милото и Таня Стоева", например, а не "Милото обвинен в убийство" (Какво общо има това с Иванов?!).

Какво знаем за Главния? Че предложи на Иванов втора кола, след като му взривиха първата, че сваляше Таня Стоева  и че нареди на Неделчев да няма разследване. Звучи ми много логично и реалистично Главния да е свързан с бившите кръгове, които продължават да контролират големите пари и да назначават свои хора на ключови позиции. В нашия филм тези хора са Лука, и може би Коцев. По-скоро Лука. Като добавим и че Чавдар нападна Иванов в много кратко и принципно предвидимо време след връчването на снимките от страна на Лука, почвам да отивам доста в тази посока.
При всяко положение обаче мисля, че Чавдар не е бил нает от никого, а просто някой го е използвал.

Другото, с което мисля всички се съгласихме, е че Иванов също е използван от някого. Както казват в книгата, той "си мисли, че е назначен заради личните му качества", но явно е назначен от някой, който е искал да отстрани Неделчев. Защо да отстрани Неделчев? Защото е бил купен от  Милото и Таня. Тоест, трябвал е човек срещу тях. За да бъде назначен, трябва да е било с благоволението на Главния. Тоест, Главния е против Неделчев. Нещо, което ми остави подобно впечатление и в последния епизод. Продължавам обаче да не мога да вържа картинката защо ще го назначават, а после ще го елиминират. И ако за последното нападение, може да има обяснение ,че примерно заради връзката си с Таня, той може вече да не е подходящ, то в началото, за взрива на колата му това не върви.

Е, разбира се, може и аз просто да си измислям допълнителен филм Simple Smile

Последна редакция: вт, 10 апр 2012, 10:00 от Lulu25

# 682
  • Мнения: 596
Спор няма,че те тези там горе по върховете и на ключовите позиции са свързани помежду си повече отколкото дори ние си мислим. Peace

И на мен ми звучи  логично твоята забележка   Lulu25  за изрезките,за това,че не всичко се изясни покрай тези заглавия. newsm78 Готова съм да натопя пак сценаристите,че не са догледали нещата и не са внимавали какви изрезки лепкат там. Mr. Green hahaha

# 683
  • Мнения: 4 529
h_о_p_e, може и така да е, както казваш, това да е лично отмъщение на Чавдар и да няма връзка с други неща. Обаче , в този случай , и ако няма дело, цялата тази сюжетна линия остава някакси висяща във въздуха- Иванов- отвлечен, виновния- мъртъв, дело няма..за какво, аджеба, им е било на сценаристите всичко това....Значи целта е била отстраняване на Иванов точно в този момент...защо? За да не се стигне до арест на Таня? Ами тя , така или иначе,даде показания пред Неделчев и Велин...От друга страна, защо е било това отвличане, кой е използвал лудостта на Чавдар, за да се отърве от Иванов,на кого е сгафил толкова, че да иска да го убие...защото само нелепата случайност спаси Иван от смърт. В такъв случай , значи има още неизяснени неща около миналото на Иван...
Мисля, че Иванов не е видял какво има на онова табло.Той лежеше доста далече от него, а когато успя да се освободи, състоянието не му позволяваше, той губеше съзнание..

Спирам , да не ви отегча

# 684
  • Мнения: 64
Според мен Главния не беше искрен с Неделчев, а преди това и със Стоева.
Според мен срещата между Слав, Стоицев и Неделчев, Главния, не беше слу-
чайна.
Филмът става все по- интересен. Харесвам притеснението на Стоева и Станкофф.
Изиграха го много истински. А Милото е такъв чаровник! Роки и Явор също!

# 685
  • Мнения: 1
Цитат
h_о_p_e, може и така да е, както казваш, това да е лично отмъщение на Чавдар и да няма връзка с други неща. Обаче , в този случай , и ако няма дело, цялата тази сюжетна линия остава някакси висяща във въздуха- Иванов- отвлечен, виновния- мъртъв, дело няма..за какво, аджеба, им е било на сценаристите всичко това....Значи целта е била отстраняване на Иванов точно в този момент...защо? За да не се стигне до арест на Таня? Ами тя , така или иначе,даде показания пред Неделчев и Велин...

daniela.qnkova Таня даде показания пред Неделчев и Велин, но да не забравяме, че те нямат преки доказателства срещу нея. На снимките, които те намериха в бюрото на Иванов, Таня липсва. На тях са Гончев и момичетата. Снимките, на които е Таня са в нейния сейф и в Лука или този, който е правил снимките.

# 686
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Привет на всички! Извинете, че не само нахлувам в темата, а и ще задам въпрос, който сигурно сте разисквали по-рано, но ще съм благодарна, ако някой се включи.
Защо Натали даде чек на Боян? Какво искаше да прикрие тя с тези пари? Нещо ми се губи?

# 687
  • Мнения: 43
Привет на всички! Извинете, че не само нахлувам в темата, а и ще задам въпрос, който сигурно сте разисквали по-рано, но ще съм благодарна, ако някой се включи.
Защо Натали даде чек на Боян? Какво искаше да прикрие тя с тези пари? Нещо ми се губи?


Натали искаше да отдалечи Мая от Пол, това беше още когато не знаеше, че Мая му е дъщеря и виждаше отношението на Мая. Виждаше, че Мая се влюбва. Натали плати на Боян, за да иде Мая далече на безопасно разстояние от Пол.  Laughing

# 688
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Привет на всички! Извинете, че не само нахлувам в темата, а и ще задам въпрос, който сигурно сте разисквали по-рано, но ще съм благодарна, ако някой се включи.
Защо Натали даде чек на Боян? Какво искаше да прикрие тя с тези пари? Нещо ми се губи?


Натали искаше да отдалечи Мая от Пол, това беше още когато не знаеше, че Мая му е дъщеря и виждаше отношението на Мая. Виждаше, че Мая се влюбва. Натали плати на Боян, за да иде Мая далече на безопасно разстояние от Пол.  Laughing
Артемида,   bouquet
Аз пък си мислех, че Натали даде чека след като разбра, че Мая е дъщеря на Пол  newsm78, но явно съм в грешка
Благодаря ти, Артемида

# 689
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 080
Привет на всички! Извинете, че не само нахлувам в темата, а и ще задам въпрос, който сигурно сте разисквали по-рано, но ще съм благодарна, ако някой се включи.
Защо Натали даде чек на Боян? Какво искаше да прикрие тя с тези пари? Нещо ми се губи?


Натали искаше да отдалечи Мая от Пол, това беше още когато не знаеше, че Мая му е дъщеря и виждаше отношението на Мая. Виждаше, че Мая се влюбва. Натали плати на Боян, за да иде Мая далече на безопасно разстояние от Пол.  Laughing

Всъщност Натали плати точно за обратното на Боян. Първото и предложение беше Боян да разкара Мая далече от Пол, а тя да му помогне да си популяризира ресторанта. След като Натали разбра, че Пол е баща на Мая отиде при Боян и му каза да спре каквото е почнал и да не мести Мая. Боян мълчеше и я гледаше лошо и тя му предложи пари, той и каза че иска един милион и после се захили и каза, че и 10 000 ще свършат работа. Ето така Боян се сдоби с чека.

Общи условия

Активация на акаунт