"Аз съм родила естествено, и дъщеря ми ще ражда така!"

  • 3 343
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 781
Не е нормално!
И моята майка ни е родила нормално, затова аз исках секцио и  така родих. Оживях Simple Smile

# 16
  • Мнения: 46 526
И София ще ражда секцио  Twisted Evil Mr. Green Laughing
Пък моят Станислав няма да ражда...аааааа, мъъккааааа Mr. Green Joy


Хахахахахаха, ще дойде снахата, тогава ще видим дали ще ти е лесно  Joy

# 17
  • Мнения: 411
Само моята ли нормално родила майка искаше да родя секцио?
Беше много разочарована, когато й казах, че ще раждам нормално, а после беше много доволна, че се налоци да ме срежат.
Не само майка,ами цялото ми семеиство ме навиваше секцио да раждам LaughingА пък аз не -нормално.Добре,че и мен се наложи да ме срежат...не съжалявам и за секунда Hug

# 18
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Моята майка също е раждала нормално и беше много накривена, че аз не исках. Не ме разбирайте погрешно, тук за мен има няколко неща, които някак не ми се връзват.
Първо, освен ако не е пожелание (което май е прието за тукашните ширини или поне не е така разпространено), секциото е по лекарска преценка. Съществуват случаи и лекари, които не предприемат тази стъпка заради неплащане и пр, но като цяло това е преценка на лекаря и ако има опасност за живота, те вземат това решение. Не вярвам решението им да се повлияе от мнението на майката на родилката.
Второ. Също така не мога да приема, че в този ред на мисли, пък майката на родилката е преценила правилно.
Трето. Това ми се струва общ лаф, прощавайте.
Четвърто. Аз повече се страхувам от операция, отколкото от нормално раждане.  Peace Четат и бъдещи мами, нека не ги притесняваме с размислите на една чистачка (с което не искам да обидя никого на професия, със същия успех мога да напиша и "Една жена казала")
И последно, че ставам досадна-аз не бих обсъждала с никого как и особено защо съм раждала еди-как си.  Peace

# 19
  • Мнения: 6 243
Умна жена си, Калино. Кефиш, както се казва напоследък.

Аз съм раждала само нормално. Един ден, живот и здраве, ще обясня на дъщеря си защо смятам, че това е по-добрият вариант. Тя да ражда както си прецени. Тялото си е нейно, изборът също. За мен нормалното раждане не е равно на умирГане, а си е точно това - нормалният начин...Цезаревото сечение е вън от нормата. Но разни хора, разни идеали. А снахата как ще ражда, ми е напълно все тая. Mr. Green

# 20
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не е нормално, тази майка да взима решения вместо дъщеря си.
Да са живи и здрави само.

# 21
  • Мнения: 5 577
Представям си като баба каква е натрапчива въпросната жена ...  Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 1 621
Въпроса ми е - смятате ли това за нормално? Защото аз си задавам въпроса на себе си - луда ли съм, или все още има такива хора, които смятат, че след като те са направили нещо по определен начин и децата им трябва да правят същото?

Не, не го смятам за нормално.Не мисля, че майката трябва да определя как да ражда дъщеря и.Тези неща зависят от доста по-важни фактори от нейното желание. Naughty

# 23
  • Мнения: 2 309
Абе жената я хапе щъркела.Чудно ми е тези "деца"техни на колко години са,че се ост родителите им да вземат решенията вместо тях самите.Аз още преди да забременея бях решила да раждам секцио,въпреки,че мама има две вагинални раждания.И се дразня,когато се делят двете раждания-НОРМАЛНО и СЕКЦИО.Какво значи нормално.И в двата случая е РАЖДАНЕ!!!

# 24
  • Мнения: 5 299
Ако майка ми ми каже така - ще й хакна 2 шамара и без коментар ooooh!Тая е явно няква садистка Sick

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Прост народ - слаба държава.
Чистачката...за това, че въобще си го е помислила...а ние, че въобще го обсъждаме.
Лекарите са хората, които казват как да стане едно раждане.
Нашата отговорност е да изберем добрия лекар, не да даваме мнения кое раждане е по-добро, защото такова нещо няма.

Доброто раждане е това, което завърши със здраво бебе и здрава майка.

# 26
  • Мнения: 488
Майка ми ни е родила и тримата естествено,а пък аз родих секцио. Grinning. Изпитвах ужас и от двата вида раждания и майка ми беше даже по навита да е секцио защото ме знае каква паника съм , сигурно щях да избягам от болницата,ако трябваше да раждам нормално.

Последна редакция: ср, 11 яну 2006, 00:33 от Малко_коте

# 27
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
има някои дъщери верно слушат майките си....моя позната така послуша майка си , която е мед.сестра и после ражда 12 часа на "сухо", защото и казала, 4е има време да ходят до болницата.

# 28
  • Мнения: 373
Mi kakvo da vi kaja i moqta maika me e rodila "estestveno" i az imah ogromnoto jelanie da rodq po estestven na4in, no uvi sled 12 4asa myki se naloji secio ne po moe jelanie, a po ste4enie na obstoqtelstvata, taka 4e ako na vyprosnata dy6terq sy6to i napravqt nepredvideno sekcio, pitai babata za6to taka se e polu4ilo.

# 29
  • Мнения: 4 629
Е как така майката ще определа как да ражда дъщеря й  Shocked Има нещо сбъркано в това семейство. Може би е подходящо да се каже в случая - Не е виновен, който яде баницата, а този, който му я дава

Общи условия

Активация на акаунт