Отговори
# 15
  • Мнения: 78
Щом ще купувате от Германия, проверете и дали можете да ползвате гаранция в Бг.

И аз това коментирах със съпруга ми. Той казва, че би трябвало гаранцията да е международна. Това определено ще го има на чек листа,  с който ще го пратя да ми я купи.  Laughing

# 16
  • Мнения: 46 518
В смисъл, че вратата се затваря ли?

Ние изисквания нямахме, не разбирахме от миялни, избирахме по външен вид  Laughing искахме да е от тези около 45 см., т.е. за 8-9 комплекта, защото такова ни беше мястото и да е инокс, за да се връзва с другите ни уреди.
Това, което ми хареса и разбрах по-късно е, че има перки и на двата етажа. Ако сега избирам, само това ще ми е задължителното  Peace
Отложен старт не знам имам ли, но и да има, не ползвам, случвало ни се е да връща от мръсния канал на пералнята, и експерименти с работещи уреди без надзор не си правим.
Нямам предразсъдъци за марки, Candy е нашата, 5 г. засега, не се е чупила, няма проблеми.

# 17
  • 14°25´17˝ ... някъде по линията...
  • Мнения: 504
Щом ще купувате от Германия, проверете и дали можете да ползвате гаранция в Бг.

И аз това коментирах със съпруга ми. Той казва, че би трябвало гаранцията да е международна. Това определено ще го има на чек листа,  с който ще го пратя да ми я купи.  Laughing

Гаранцията би трябвало да важи за целия Европейски съюз, но за по-сигурно си го провери още веднъж в българския сервиз на конкретната марка (т.е. ще трябва предварително да решиш коя марка ще купите). Преди  години накупих електроуреди AEG от България и си ги закарах в Чехия, защото ми излизаше по-ефтино, но отправих предварително запитване към сервиза тук. Наложи се да ги викаме за стъклокерамичните котлони и нямаше проблем. Мъжът ти не трябва да забравя за гаранционната карта (освен касовата бележка).

В смисъл, че вратата се затваря ли?

Ние изисквания нямахме, не разбирахме от миялни...

Да, при повечето модели вратичката не иска да стои полуотворена, а или се захлопва или е широко отворена като за зареждане. Може да е глупаво, не знам принципът на конструиране на миялните много ли се различава, но при пералните изрично пише, че вратата трябва да се държи отворена, за да не плесенясва и не се вмирисва...

Аз също не разбирам от миялни и още не съм купила, защото проучвам като Die Frau. Май по външния вид ще да е най-лесно, пък късметът да решава, ама като така не мога...  Laughing

Кои са със сигурност немските?
Die Frau, ти вече спряла ли си се на конкретен модел? Доколкото знам, най-добрите са MIELE, но са безумно скъпи, поддръжката им също. AEG се били влошили (първоначално се бях спряла на тях, защото останалите ми уреди са такива, но след разправии със сервиза заради повреда, която не пожелаха да признаят, мъжът ми повече от тази марка не иска). Остава SIEMENS... за тях нищо не знам. По-ниският клас на SIEMENS е BOSCH, но голяма част от тях се изработват в Турция. AEG пък изработват миялните в Полша, а пералните в Унгария.

# 18
  • Мнения: 78
Ами аз май май се поспирам на BOSCH, AEG, SIEMENS. Влязох в едни немски сайтове

http://www.mediamarkt.de/mcs/catentrylist/Einbaugerat-unterbau-d … 86720.html?page=1
и там гледам, че има интересни неща. Поне си мисля, че щом са правени за немския пазар уж ще са "по-така", а може и това вече да е остаряло мнение. Но не искаме да е made in Турция;)
М/у другото в тези сайтове видях и непознати за мен марки, които са по-ниски като цена... но не знам дали може да се рискува.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 101
...
1. Какви екстри държахте да има съдомиялната ви, когато я купувахте? (Пр. подвижни кошници, брой перки, брой програми, и каквото още се сетите)

Имала съм Мидея, сега съм с Електролукс - и двете са малки, и това което съм се убедила за тази големина, е че при тази с две перки (Електролукс-а) качеството на измиване е в пъти по-добро. Вярно, може да става въпрос и до конструкция, марка, налягане на водата, не знам, но е факт, че не може да става сравнение

2.  С какво не бихте направили компромис за вашата съдомиялна ( било големина, марка, определени функции и каквото там е важно)

Това, с което аз трябваше да се съобразя бе размера на съдомиялната, защото шкафа, в който трябваше да се монтира вече беше поръчан. Но според мен за двама-трима човека миялна, събираща шест комплекта е напълно достатъчна. Още повече, че "загорели" тигани и тенджери предпочитам да ги измия на ръка.
Отложения старт е много полезна функция


2. Какво няма като екстра (оценяте вече като минус СЕГА),  а бихте искали да го има?
( нямате половин зареждане, отложен старт..)

Няма такава, доволна съм  newsm03

Миялната ми е тази http://www.technomarket.bg/products/09023266/electrolux-esf-2410

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
Поне си мисля, че щом са правени за немския пазар уж ще са "по-така", а може и това вече да е остаряло мнение. Но не искаме да е made in Турция;)

За съдомиялните машини не съм гледала, но когато последно купувах сушилня и сешоар имаше и такива без изнесено производство, на които си пишеше, че са произведени в Германия и цената им беше доста по-висока от останалите де. Сешоарът пък- една и съща марка, един и същ модел- единият Made in China, другият Made in Switzerland с 30 лв разлика.  Rolling Eyes
И един неискан съвет, но все пак ако имаш място си вземи голяма машина. Тенджери и тигани ми е по-приятно да не мия на ръка....  Peace

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 703
Като търсех моята миялна исках да има следните функции Simple Smile
-регулиране на кошниците (долната да падат шишовете ,горната на височина )
-отложен старт,
-детска защита(сина ми беше в такава възраст ,привличаше го )
-половин зареждане
-защита от преливане
Бях изчела почти всичко,отиваме в магазина със съпруга ми и си казваме изискванията и до каква сума (1000)предварително начертали АРИСТОН,БОШ,ИНДЕЗИТА И т.н.В магазина консултантката като разбра сумата започна да хвали един БОШ и в крайна сметка мъжа ми я пита АМИ КАК ЩЕ МИЕМ ТАВИ И ТЕНДЖЕРИ (нямаше регулиране на долната кошница) НА РЪКА ГОСПОДИНЕ беше отговора Grinning ,да ама аз искам уредите да ми служат на мене не аз на тях,тръгнахме си от магазина Sad
В крайна сметка взех турска и съм доволна,със всички екстри и на половината сума Grinning
 

# 22
  • Мнения: 8 999
1. Какви екстри държахте да има съдомиялната ви, когато я купувахте? (Пр. подвижни кошници, брой перки, брой програми, и каквото още се сетите) - те май повечето са с две перки. Всъщност не си спомням да съм виждала с една перка /говоря за големите/. Програма ползвам само една, така че всички останали са ми излишни. Честно казано, имам три миялни /в три различни кухни, разбира се/ и съм пробвала и на трите да измия загоряла тава - не се получи. Едната миялна е Зануси, другата е Миле, а третата - Мидея. Отложен старт съм ползвала досега /за 7-8 г. ползване на миялна/ не повече от 3-4 пъти.
2.  С какво не бихте направили компромис за вашата съдомиялна ( било големина, марка, определени функции и каквото там е важно) - не бих си взела малка миялна. Също така е важно колко високи съдове могат да се слагат в кошниците. В Мидеята се оказа, че не мога да побера тенджерата под налягане. Наложи се да си купя нова тенджера, а старата метнах на вилата, където е Миле-то и там се побира /не че някога ще се разготвя там в тенджера под налягане, ама за всеки случай да си стои, поне е сигурно, че ще мога да я измия в машината!/. Не бих си взела и миялна за пълно вграждане, на която копчетата за управление да са от вътрешната страна на капака /такава е Зануси-то ми и го отчитам като неудобство/.
2. Какво няма като екстра (оценяте вече като минус СЕГА),  а бихте искали да го има? - Две от миялните ми са с индикатор за процеса на работа и така мога да видя колко време остава до края на програмата. Зануси-то няма такъв и не е удобно, защото, ако пропусна да чуя звуковия сигнал, никога не съм съвсем сигурна дали е измила или още не е.
Но мога да обобщя, че и трите миялни, които ползвам, мият еднакво и не съм имала технически проблеми с нито една. При мен май ще се окаже, че водещ принцип при избора е външният вид и цената.

# 23
  • Мнения: 46
Извинете, а не е ли важно, освен другите функции, вратичката да може да стои открехната, за да се проветрява и да не се вмирише? Не всички миялни го "умеят" това... Например някои AEG, Whirlpool са така конструирани, докато като че ли при SIEMENS не става. Къде трябва да е компромиса?

Само да кажа, че на моя Сименс вратата може да се държи полуотворена във всяко едно положение. Не знам дали при всички модели е така, но на мострите в Експо-то на всички миялни вратичките стояха по същия начин, като на моята. 

# 24
  • Мнения: 78
Поне си мисля, че щом са правени за немския пазар уж ще са "по-така", а може и това вече да е остаряло мнение. Но не искаме да е made in Турция;)


И един неискан съвет, но все пак ако имаш място си вземи голяма машина. Тенджери и тигани ми е по-приятно да не мия на ръка....  Peace

Охоо, аз смятам да я товаря яко,  smile3521, така че определено ще е голямка. Уважавам Всичко, което ми пести време в кухнята, за сметка на което мога да обърна повече внимание на детето си. Обичам да готвя много....и цапам много Joy

# 25
  • Мнения: 78
Освен това реших да използвам сайтове за сравнение на цени  - та вече наистина ще знам къде какво мога да открия за сравнително най-устройващата ме цена! За момента ми вършат идеална работа и виждам, че има сериозни разлики в цените на едно и също нещо...

# 26
  • Мнения: 78
Като търсех моята миялна исках да има следните функции Simple Smile
-регулиране на кошниците (долната да падат шишовете ,горната на височина )
-отложен старт,
-детска защита(сина ми беше в такава възраст ,привличаше го )
-половин зареждане
-защита от преливане
Бях изчела почти всичко,отиваме в магазина със съпруга ми и си казваме изискванията и до каква сума (1000)предварително начертали АРИСТОН,БОШ,ИНДЕЗИТА И т.н.В магазина консултантката като разбра сумата започна да хвали един БОШ и в крайна сметка мъжа ми я пита АМИ КАК ЩЕ МИЕМ ТАВИ И ТЕНДЖЕРИ (нямаше регулиране на долната кошница) НА РЪКА ГОСПОДИНЕ беше
отговора Grinning ,да ама аз искам уредите да ми служат на мене не аз на тях,тръгнахме си от магазина Sad
В крайна сметка взех турска и съм доволна,със всички екстри и на половината сума Grinning
 

-регулиране на кошниците (долната да падат шишовете ,горната на височина ) - Това ще го запомня задължително!!! Благодаря ти много!!!

# 27
  • Мнения: 5 920
Извинете, а не е ли важно, освен другите функции, вратичката да може да стои открехната, за да се проветрява и да не се вмирише? Не всички миялни го "умеят" това... Например някои AEG, Whirlpool са така конструирани, докато като че ли при SIEMENS не става. Къде трябва да е компромиса?

Трябваше да отсъствам около 2 месеца от къщи и питах във форума дали трябва да оставя вратата на съдомиялната отворена.Дедо,който е един от капацитетите в темата за съдомиялните отговори,че не бива да се оставя отворена.Обяснението беше подробно обосновано,но честно казано не помня подробности.Та по тази логика си мисля,че след като не ми се вмириса 2 месеца,нищо няма да и се случи за 2 дни,например.

# 28
  • ИЛИНДЕН
  • Мнения: 94
Интересува ме, за хората с опит кое е по-добре? Бутоните за управление да са отвън или отвътре?   .... Примерно тук http://techno-mix.com/product/4299/bosch-smv-48-m-10-eu или тук http://techno-mix.com/product/4324/bosch-sms-53-m-92 върху вратата.

 Не пречи ли парата на бутоните и не се ли развалят след време?! Благодаря Ви предварително

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
fragal , моята машина е вградена и бутоните са отвътре- с тях специално никога не съм имала проблеми (вече ще станат 4 години).

Общи условия

Активация на акаунт