За ужасните гъбички по краката

  • 1 000 129
  • 914
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 680
Цитат на: radostina
spored vas beleneto na hodilata ot gabi4ki li se e ili e ne6to drugo vse edno se smeny kojata , moje li da e ot lipsa na vitamini


беленето е от гъбичките.това е признак че започваш да се чистиш от тях

# 16
  • Мнения: 1 017
Цитат на: Anonymous
Ima edin antibiotik - Avelox - dosta e skap no super efikasen za vsiakakvi gabichki vkl. vlagalistni. Ta toi moze da vi pomogne. s tiia mazila samo vremenen efekt ima kato che li .

Антибиотиците гъби не лекуват, даже напротив от тях при продължителна употреба може да се появят гъбички, тъй като те наред с вредните бактерии убиват и полезните за човешкия организъм и му нарушават естествения баланс.
Гъби има мноооого видове и затова е най-добре да се ходи на кожен лекар ако положението е лошо, а ако е нещо леко може и с антимикотичен спирт- на мен ми е помагал.

# 17
Пробвай с "Хексамин" таблетки. Това е лекарство за бъбреци но има невероятен ефект за гъбички по краката. Стриваш таблетките на прах и пудриш хубаво краката (преди това ги измиваш и подсушаваш) а  и между пръстите, също така слагаш и в чорапите. Обуваш чорапите и така спиш с тях. На сутринта измиваш и чакаш до няколко дни на краката кадето е имало габички мястото е побеляло и ще започне да се бели. Това е наистина стара и изпитана рецепта. Желая ти успех.

# 18
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Герито
Пробвай с "Хексамин" таблетки. Това е лекарство за бъбреци но има невероятен ефект за гъбички по краката. Стриваш таблетките на прах и пудриш хубаво краката (преди това ги измиваш и подсушаваш) а  и между пръстите, също така слагаш и в чорапите. Обуваш чорапите и така спиш с тях. На сутринта измиваш и чакаш до няколко дни на краката кадето е имало габички мястото е побеляло и ще започне да се бели. Това е наистина стара и изпитана рецепта. Желая ти успех.

 ideauu А, това същото ми го каза една козметичка съвсем наскоро. Сестра й така си оправила краката. Да взема да пробвам.......   Thinking

# 19
# 20
  • Мнения: 280
  Имах същия проблем до преди година.Ползвах каква ли не козметика ,включително и медицинска - резултат имаше , но временен. Накрая си взех антимикотичен спирт от аптеката  за 1 лв. и си разреших проблема. В началото много щипе , но след няколко нанасяния спря. 

# 21
  • Мнения: 3 611
Никога не съм имала гъбички (да чукна на дърво), но пък преди месец видях, че малкият има. Краката му доста се потят и, макар че сменяме чорапите всеки ден, все пак са му се появили. (Приятелката ми от гимназията имаше страхотно много и от там знам как изглеждат  Sick)
Педито изписа едно кремче - Bifon Creme - и вече трета седмица подред мажем- почти са изчезнали, но смятам поне още 2 седмици да продължа.

# 22
  • Мнения: 3 760
Изненадващо добър ефект и при гъбички, и при миризливи крака има кремчето Медико идеал на Арома. Иначе и Ламизил-ът е добър, но не може да се използва по време на бременност и кърмене.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Баща ми имаше ужасни гъбички - не само на краката, но и на ръцете - направо му се бяха обезобразили ноктите. Оправи се с лечебен курс с "Уронгал" - доста скъпо (около 100 лв е една опаковка, а са нужни няколко), но ефективно. От 2 години вече е излекуван - няма и помен от гъбички!

На мен скоро ми се бяха появили (незнайно откъде  Rolling Eyes) между два от пръстите на левия крак. Излекувах се с разтвор на "Биоцитрин" - за 2 дни.

# 24
  • Мнения: 7 430
И аз имах такъв проблем и като, че ли нищо не помагаше - т.е. изчезваха, но след известно време отново се появяваха.
Купих си на Ив Роше крем за сухи крака - Lavande - Essentielle for dry feet и съм страшно доволна - изчезнаха и дано скоро не се появят Peace

# 25
  • Мнения: 7 263
Най-ефикасното мазило е ламизил - не е евтино, но поне има ефект. и не протакай за да не се заразят и ноктите ти защото тогава инфекцията ще я влачиш с години. Ако имаш възможност изхвърли всички чорапи и чорапогащници които си носила досега и обувки които си носила на бос крак. Не е зле и останалите от домакинството ти да се мажат профилактично - гъбичките са много прилепчиви.
Каквото искаш да питаш - питай покрай залите навремето бях станала експерт в лечението на гъбичките. newsm78 newsm78

# 26
  • Мнения: 2 922
Exoderil (крем) или Batrafen помагат много.
Ламизил също съм чувала, че е хубав, но нямам наблюдения.

# 27
  • Мнения: 1 564
На мъжа ми му изписаха Дактакорт.Маза се с него близо 2 седмици и наистина изчезнаха.(преди това беше опитал доста мазила,но нищо не му помогна) newsm35

# 28
  • София
  • Мнения: 6 182
Докато бях бременна и при мен се появиха и понеже нищо не правех, докато родя проблема много се усложни и ми станаха страшни рани по краката. Купих си Ламизил...нищичко не ми помогна. И ги почнах драстично с цитросепт. То пише да се смесва със зехтин, ама аз концентриран си го сипах върху раните Shocked Първият път щах да пукна и след 10мин. го измих, но на следващия ден беше търпимо. Всичко се изчисти за около 5 дена. Но изхвърлих 1 чехли, които бях нарочила, че са причинител.

# 29
  • Мнения: 1 254
Що не пробваш с Антимекотичен спирт.

Никакъв спирт щом кожата вече е разранена!!
Вземи си КАНЕСТЕН - крем, активната съставка е клотримазол - много добра. ЕКЗОДЕРИЛ също е добър. И нескромно ще те посъветвам да си вземеш Крем за крака и напукани пети на Талодерма, защото профилактира гъбички. Съдържа: конкрет от Роза, конкрет от Лавандула, етерични масла от Смрадлика (Тетра) и Бял бор, вит. А, вит. Е, Урея.
Роза, конкрет: изключително богат на биологично-активни компоненти; наред със силните си анти-бактериални, анти-микотични и противовъзпалителни свойства оказва и биостимулиращ ефект върху всички структури на кожата; стимулира регенеративните процеси в епидермиса и дермата;
Лавандула, конкрет: действа епителотонично, анти-септично, анти-паразитно, противовъзпалително, успокояващо, противосърбежно, репелентно;
Бял бор, етерично масло: притежава силно анти-микробно и дезодориращо действие;
Смрадлика, масло: притежава мощно анти-бактериално и анти-микотично действие, оказва силно адстрингентeн eфект и подтиска функцията на потните жлези;
Урея: участва в състава на естествения овлажняващ фактор; със забележителни хидратантни свойства;

Успех!  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт