за приятелството между мъж и жена...и още нещо

  • 12 736
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 741
prosto mama ви обяснява, че не е имало намеци за сексуално привличане или сексуални отношения, вие пък я обвинявате точно в това.
Аз й вярвам. Мисля, че проблемът е в това, че се е почувствала унизена. И е реагирала малко по-остро и изнервено. Може би й е било трудно да преподреди ангажиментите си, за да отиде на тази среща, а след това - ей така, "не идвай". Та, така обяснена ситуацията, разбирам.
Но, prosto mama, наистина е било грешка да го нападаш и обвиняваш, като даже и не си проявила доверие. Разочарованието и обидата са едно, но разбирането към приятел - друго. Това е било нужно - разбиране и доверие. Всички останали емоции се запазват за себе си. А най-вероятно във времето всичко е щяло да се изясни.
Сега, мисля, че най-добре е да се дистанцираш и да не се намесваш повече. Ако приятелството е било истинско и ако ти не си прекалила с острия тон и нападките, приятелят ти може и да потърси контакт. Ако не - просто остави всичко в миналото.

# 16
  • Мнения: X
prosto mama ви обяснява, че не е имало намеци за сексуално привличане или сексуални отношения, вие пък я обвинявате точно в това.
.....Мисля, че проблемът е в това, че се е почувствала унизена. И е реагирала малко по-остро и изнервено......
Ами точно тая реакция говори за нещо повече от обикновени отношения между приятели.
Ако ти имаш среща с приятелка, и тя ти се обади да ти каже, че нещо се е разболяла и няма как да се видите,ти ще правиш ли панаири?
Или просто ще кажеш :"Добре.Какво ти е ?Мога ли да ти помогна?Обади се, като се пооправиш!" и драма няма да има.

# 17
  • Мнения: 8 229
prosto mama ви обяснява, че не е имало намеци за сексуално привличане или сексуални отношения, вие пък я обвинявате точно в това.
.....Мисля, че проблемът е в това, че се е почувствала унизена. И е реагирала малко по-остро и изнервено......
Ами точно тая реакция говори за нещо повече от обикновени отношения между приятели.



Не е задължително. Аз например паля от четвърт за доста незначими на пръв поглед неща. Но приятели те ми ме познават и в повечето случай не ми обръщат внимание, по-скоро ме успокояват.     После заедно се смеем.

# 18
  • Мнения: 741
Краси, аз няма да реагирам така. Но спомни си, в СО имаше скоро тема точно за такъв случай - жена в последния момент отменя уговорена среща с приятелката си. Авторката на темата беше много обидена и ядосана... Случва се и така, всички сме различни, приемаме по различен начин нещата, и затова и реагираме различно.

# 19
  • Мнения: 329
Кажете ми да продължавам ли да се боря за това приятелство градено с години или за забравя, колкото и трудно да е....

Първо, мисля, противно на повечето клиширани нагласи по този въпрос, че приятелство между мъж и жена е възможно. Един от най-добрите ми приятели е жена. Познаваме се още от деца, бяхме съседи и продължаваме да сме. Тя си има приятел, аз си имам приятелка, излизаме заедно и благодаря на Бога, че познавам такъв човек и приятел. Да отговоря директно на въпроса - според мен си струва, но... има много НО. Според мен има неща които не уточняваш или не знаеш. Защото няма причина ей така от нищото тоя пич да те отреже, че е болен, да ти каже да не ходиш, да ти "сипва" с лопатата при последвалите опити за комуникация и да не желае повече да се виждате. Колкото и да си избухнала тогава, това не може да е причина за край на едно истинско и стабилно приятелство ако то е такова. Помисли.

Последна редакция: вт, 20 мар 2012, 23:33 от Argent

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Първо, мисля, противно на повечето клиширани нагласи по този въпрос, че приятелство между мъж и жена е възможно. Един от най-добрите ми приятели е жена. Познаваме се още от деца, бяхме съседи и продължаваме да сме. Тя си има приятел, аз си имам приятелка, излизаме заедно и благодаря на Бога, че познавам такъв човек и приятел.

Това е така, но човек би го разбрал и приел само ако му се е случвало. Sunglasses Peace

Теми за това имаше доста във форума, общото мнение беше, че не е възможно. Само дето тези, които го тъвърдят или говорят наизуст, или не им се е случвало, или те самите не са способни на такова нещо.

Между двама истински приятели обаче няма /не би трябвало да има/ недоизказани и недоизсяснени неща...
Което ме кара да смятам, че или в случая един от двамата има предвид нещо повече, или на един от двамата не му се занимава да се разправя, а това автоматично означава, че не му пука ... или поне не достатъчно.
Примерно.

# 21
  • Мнения: 741
или в случая един от двамата има предвид нещо повече, или на един от двамата не му се занимава да се разправя, а това автоматично означава, че не му пука ... или поне не достатъчно.
Примерно.
Да не би пък приятелката му да не е знаела за поканената гостенка и да е изтерясала, та чак и до ултиматуми да се е стигнало?

# 22
  • Мнения: 2 803
Според мен на този твой приятел не му пука за тебе. Ясно е колко е приятел.

# 23
  • Мнения: 768
Според мен мъжете като цяло са си самодостатъчни и нямат реална нужда от подобно приятелство. Приятели-мъже, нещо като група по интереси - да. Но на жена се гледа по друг начин - става или не става. Ако става, може да го играят другарчета, ама с една по-висша цел. Естествено винаги има изключения, но предполагам нещо от сорта да са расли заедо като деца и да се чустват като брат и сестра.
За конкретния случай ми се струва, че се е намесила приятелката, а човекът е направил своя избор. Отсвирил те е, защото така е преценил. По-добре не го търси и не се изяснявай повече.

# 24
  • Мнения: 73
В случая не мисля, че става въпрос само за приятелство, както авторката сама е посочила в заглавието "..... и още нещо". Та въпроса е това "нещо" дали го има само в единия или и в двамата Thinking Според мен и двамата са имали някакви очаквания за тази среща, различни от "просто да обсъдим нещата от живота". Той или се е изплашил и си е плюл на петите или пък приятелката му му е поставила ултиматум ("тя" или аз). Авторката очевидно не е реагирала адекватно на отказа му за среща, тя си знае защо. Моят съвет е да остави нещата така, ако наистина е приятел и цени дружбата им - сам ще я потърси, ако пък не го направи - значи приятелството му не струва.  Peace

# 25
  • Мнения: 6 964
Според мен наистина е бил болен и не му е било до гости, а после се е изненадал на реакцията на авторката и е решил, че тя не е с чисто приятелски чувства. Вероятно това го е отблъснало. Ясно е, че тя е била развълнувана, че ще се видят и просто и е станало много неприятно та е реагирала така. Не е задължително да има намесени страсти и драми. Отстрани обаче нещата изглеждат различно.

# 26
  • Мнения: 755
Аз пък не разбрах каква е драмата? За една отменена среща ли?
Аз толкова често променям срещите си, то мен да са ме анатемосали до сега. Rolling Eyes
Друго също не разбрах, защо не иска вече да те види, нали сте само приятели?
Ядосал се е, че е настояваш да се видите въпреки отказа му ли?
 За мен не само твоята , но и неговата реакция не са много в час като при приятели.
Май сте си били и двамата навити и сега нещо дърпате назад, или аз съм много предубедена, знам ли... тези разнополови приятелства винаги имат някакъв заряд. Имам мъже приятели , но не споделям с тях всичко за живота си. Абсурд.
Най-големият ми мъж приятел с който всичко споделям е съпругът ми, но с него и спя , така че там работата е смесена. Не знам, имам други виждания по темата. Grinning

# 27
  • Мнения: 27
В случая не мисля, че става въпрос само за приятелство, както авторката сама е посочила в заглавието "..... и още нещо". Та въпроса е това "нещо" дали го има само в единия или и в двамата
А защо "нещото" да не е предателство? "За приятелството ... и предателството"? Така ми звучи на мен.

# 28
  • Мнения: 755
В случая не мисля, че става въпрос само за приятелство, както авторката сама е посочила в заглавието "..... и още нещо". Та въпроса е това "нещо" дали го има само в единия или и в двамата
А защо "нещото" да не е предателство? "За приятелството ... и предателството"? Така ми звучи на мен.

Е к`во предателство?! Отменил срещата, щото бил болен. Тя настоявала, той се ядосал и теглил майните. Това си е жива караница във една неосъзната връзка, к`ви френдове кви 5 кинта?! При това тийн връзка.
Ако мой приятел е болен и аз настоявам да го видя едва ли ще ми тегли майните по телефона, а най-вероятно ще ми каже направо, че не му е до мен и ще се разберем по живо по здраво, чак пък скандал и предателство.

# 29
  • Мнения: 27
Каквито и да са причините или обстоятелствата, принудили отмяната на срещата,
истинското приятелство задължава да се даде обяснение за тях.

Общи условия

Активация на акаунт