Алергия от боя за коса

  • 78 057
  • 172
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4
Френската боя която ползвам ми понася сравнително добре но обикновено пия по една опаковка Зиртек когато се боядисвам.

Чудех се, как пиеш по една опаковка, като трябва да се пие по една таблетка на ден... newsm78?
Мен ме страх да глътна повече от едно хапче преди боядисване...
Здравей!
Естествено, че не ги лапам наведнъж като бонбони! Grinning
Първо, гледам да разреждам боядисванията до толкова, до колкото бялата коса да не е ужасно израснала.
Деня преди боядисване изпивам 1таб. Зиртек, на следващия ден боядисвам с Trois chenes ( в нея няма амоняк, парабени и резорцин) и продължавам да пия по 1 таблетка зиртек още около седмица.
Сега реакцията е сведена до минимум- почти не ме сърби, само леко подуване на лимфните възли на вратлето за ден-два.Но е факт- пенилдиамина, все още не може а се изключи от боите за коса, защото не са открили начин за трайно боядисване без него.
 Hug

# 16
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Но е факт- пенилдиамина, все още не може а се изключи от боите за коса, защото не са открили начин за трайно боядисване без него.
 Hug

Абе пише по разни статии, че имало такива бои (без тази съставка) даже и в БГ, но много трудно се намирали... Е, убих се да ровя из НЕТ-а - такова нещо не намерих!
А тази, която ти споменаваш, от къде я купуваш и колко струва?

# 17
  • Мнения: 4
Kali_tod, и аз правя такова проучване периодично, но за сега без успех.
Единствената за която ми бяха споменали, че е без PPD - Henna plus се оказа, че от 3-4 години не се внася в България. След като разрових....в съдържанието пак се появи PPD окончателно се отказах да моля приятели да ми я пращат.
Ето френската боята която ползвам и освен че покрива много добре е изключително щадяща за косата и мирише на билки:

Цената и е 21.90 в аптеката от която я купувам. Мисля че е такава навсякъде. Намира се в по-големите аптеки в които предлагат и медицинска козметика.
В Пловдив може да бъде намерена в аптека Централфарм" срещу Нева.
В сайта на вносителя намерих адреси на които боята може да бъде намерена във Варна (виждам, че си от там)
Дрогерия Дерма Лайт ул."Мир" 19
Бела Дона ул."Бр.Миладинови" 27
Субра МОЛ Варна
Субра ул.Андрей Сахаров 2

# 18
  • Мнения: 4
Намерих тая компания:
 http://www.bewellstaywell.com/SanoTint-Light-Natural-Hair-Dye-PP … /sanolightdye.htm

"SANOTINT LIGHT със Златен Милет и растителни екстракти е най-безопасният продукт за надеждно и неагресивено боядисване на коса. Специалната му формула е напълно без P-фенилендиамин, вещество, което често предизвиква раздразнение на кожата и принуждава много жени да се откажат от оцветяване на косите си. Не съдържа амоняк или метали, тя наистина е "Направи си сам" боя за коса, която всеки може да използва."

Ще я опитам и ще споделя ... Намерих я даже по-ефтино за 12.50$.

Редак: Май i te лъжат. Тая жена си е направила труда да провери всички. Само дето се зарадвах Sad
http://corneliadum.com/guide/teintures-pour-les-cheveux/


Последна редакция: пн, 04 фев 2013, 16:34 от iMamie

# 19
  • Мнения: 4
Тъкмо ме зарадва...
Понеже съм франкофонче успях да разбера голяма част от разследването на жената... и съм меко казано ядосана, разярена Close и сломена.  Cry
Но това потвърждава в голяма степен подозренията ми, че няма още продукт за трайно покритие на бели коси без PPD.
Прочетох подробно и съставките по-специално в Color and Soin na Trois Chens. Не съм учуден- всички от изброените съставки присъстват и на упътването. И понеже съм лично я ползвам вече около 3 години (досега взимах само черна - 1N) а сега преминах на кафевите нюанси, мога да кажа, че  значително по щадяща от всички останали които съм ползвала.
Прави ми впечатление, че като че ли откакто смених цвета ракциите почти изчезнаха. Май е от черното?! newsm78

# 20
  • Мнения: 4
 Hug
Аз съм нова с тая алегия и в тоя момент кожата на скалпа ми е много чувствителна. Малко ще се полекувам (с катранен шампоан, 3 вит. Маска, ...) преди следващото боядисване. Много съжалявам, че не запазих кутиите на боите, които предизвикаха реакцията, но почти 100% съм убедена че бяха от типа „пяна” или 10 минутните.  Rolling Eyes

Намерих и списък с други „комерсиални”названия на PPD:
„p-phenylenediamine
Synonyms: p-aminoaniline,
4-aminoaniline,
ursol D,
p-benzenediamine, 1,
4-benzenediamine,
C.I. oxidation base 10,
developer 13,
durafur black R,
fouramine D,
fur black R,
Fur yellow,
para,
renal pf,
tertral D,

Ей тая купих: http://www.solfine.com/fr/portfolio-view/natural-color/
Италианска. Ще видим ...

И един ... изненадващ начин да се спре възпалението на скалпа, причинено от боя за коса: http://www.newbeauty.com/blog/dailybeauty/5998-a-surprising-way- … used-by-hair-dye/
 newsm78

Последна редакция: вт, 05 фев 2013, 16:43 от iMamie

# 21
  • Мнения: 4
Няма значение коя боя е предизвикала реакцията. От сега всяка която ползваш с наличие на PPD ще дава реакция, така, че не го мисли.
Не знам дали катранения шампоан е подходящ в случая. При първите ми по-силни прояви от неприятния сърбеж ме спаси ето този шампоан на Euserin:

Показната боя изглежда обещаваща.  Има ли я някъде в БГ или си я набави по друг начин?

# 22
  • Мнения: 51
Здравейте, преди 2 месеца изведнъж и аз се сдобих с алергия. Пробвах почти всички видове бои: амонячни, безамонячни, професионални и т.н. Искам да попитам дали някой е ползвал боята ORGANIC ? Моля за някакво мнение, а ето и сайта им http://www.organichair.bg/

# 23
  • Мнения: 9
Здравейте!

Аз имам опит с Organic. Поговорих с мой приятел - фризьор, който ми каза, че има няколко клинетки с подобен проблем и използват Органик. Реших да пробвам и последните три месеца всичко е наред. Аз съм руса и попринцип от всяка боя използвам номер 9 (не знам дали има връзка с алергизиращото вещество).

Боята е изцяло натурална, макар че не съм чела подробно опаковката - все пак я ползвам в салона. Аз посещавам Nouhau на Раковска, но видях, че в сайта има дълъг списък с места, където може да ви я сложат.

Наистина я препоръчвам!

# 24
  • Мнения: 51
Много Благодаря. Ще пробвам. Simple Smile

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 024
Някой ползвал ли е тази боя - пише че е без PPD но дали е така наистина???
http://www.za-kosa.com/sim-sensitive/sensido/sensido-99-36-inten … etov-metalik.html

# 26
  • Мнения: 9
Да, когато получих алергията, попаднах на един професионален магазин в Русе и там ми я предложиха, зашщото е за хора с алергии и чувствителен скалп. Наистина нямах реакция. Единственият проблем беше, че аз се боядисвам с номер 9 - русо, а първите десет дни имаше някакъв оранжев ефект и едва след това стана русия цвят. Консултантът в магазина ме предупреди за това.
Вече съм на Органик и нямам проблем.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 629
Момичета, здравейте  bouquet Нямам никакъв опит с боядисването и имам нужда от съвет. Преди години 2-3 пъти съм се боядисвала с без амонячната боя на Гарниер и къна, но с амонячна никога. Купих си муса на Лореал и вчера си направих тест за алергия- мацнах малко зад ухото и на сгъвката на лакътя. Нямам никакво зачервяване, сърбеж или подуване засега, но имам усещането за подуване в областта на шията и основата на езика. Видимо нищо не е подуто, но имам усещане за подутост. И сега се чудя дали е вид реакция някаква или си въобразявам? Честно казано много ме е страх от боите с химии,гледам да си купувам био козметика или поне такава с по-малко гадости в нея, но имам тук там бели косми и ме дразнят.
Искам да ви питам и за боите "Color&Soin. Наистина ли не съдържат PPD и може ли да им се разчита, че са по-екологични? Laughing

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 024
Момичета, здравейте  bouquet Нямам никакъв опит с боядисването и имам нужда от съвет. Преди години 2-3 пъти съм се боядисвала с без амонячната боя на Гарниер и къна, но с амонячна никога. Купих си муса на Лореал и вчера си направих тест за алергия- мацнах малко зад ухото и на сгъвката на лакътя. Нямам никакво зачервяване, сърбеж или подуване засега, но имам усещането за подуване в областта на шията и основата на езика. Видимо нищо не е подуто, но имам усещане за подутост. И сега се чудя дали е вид реакция някаква или си въобразявам? Честно казано много ме е страх от боите с химии,гледам да си купувам био козметика или поне такава с по-малко гадости в нея, но имам тук там бели косми и ме дразнят.
Искам да ви питам и за боите "Color&Soin. Наистина ли не съдържат PPD и може ли да им се разчита, че са по-екологични? Laughing

По принцип доста проблеми са боите Лореал, Гарниер така че внимавайте с тях. След години боядисване с Гарниер и аз получих алергия...

# 29
  • София
  • Мнения: 2 629
Отказах се:) Достраша ме да я ползвам. Ще потърся нещо по- безвредно. Търсих мнения в нета за боите "Color&Soin", но така и не разбрах дали съдържат PPD. По принцип някъде четох, че съставката била забранена във Франция, а боята нали е френска, но в последно време на нищо не вярвам:)

Последна редакция: пт, 22 мар 2013, 11:21 от BettyBoop

Общи условия

Активация на акаунт