Лимфом на Ходжкин

  • 101 663
  • 343
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 453
Страхотно, че са иницирали подобни тестове, редно е, но много малко лекари го правят. Повечето пъти пациенти си ги искат.

# 166
  • Мнения: 223
Здравейте,аз съм с  изключително болезнени лимфни възли от 7 месеца. Изследвания,лекари,зъболекари и нищо за сега....поддържах съвсем малко увеличени левкоцити и температура най-много до 37,3 и то не всеки ден. Нищо друго от изследвания не излезе освен Лаймска,която на потвърдителиния тест пък беше отрицателна и последно АНА скрининг многократно увеличен и след изследване в ревматологията пак нищо. И ми предписаха лекарство,което може да ми смъкне титъра на тези антитела, които произвежда организма ми, съдейки по АНА,но пък подтиска имунитета и отделно, причината за тези болки и подути лимфни възли остава незнайна. Не са ме накарали твърдо да си направя биопсия, единствено и само, защото са болезнени, само са го казвали като препоръка. Много се чудя вече да се подлагам ли на биопсия какво да правя...

# 167
  • Мнения: 1 167
Съветвам Ви да направите. Ако сте от Пловдив търсете професор Горанов.

# 168
  • Мнения: 611
От къде сте и какви изследвания сте пускали.. Къде са лимфните възли

# 169
  • Мнения: 223
От къде сте и какви изследвания сте пускали.. Къде са лимфните възли
Подчелюстни лимфни възли са болезнените, твърди леко. Имам и други увеличени малко,но тях не ги усещам. Пускала съм всички възможни изследвания за болести,свързани с лимфни възли. Вируси,инфекции, туберкулоза, щитовидна жлеза и какво ли не. Единственото биопсия остана,което не съм.

# 170
  • Мнения: 611
Може да пуснете бета 2 микроглобулин, токсоплазма, цитомагаловирус, квантиферонов тест, лайшманиоза

# 171
  • Мнения: 223
Само първото и последното изследване не съм пускала, от тези които казахте Може да ги пусна тези дни

# 172
  • Мнения: 611
Първото и последното ми го казаха хематолози

# 173
  • Бургас
  • Мнения: 528
Може да пуснете бета 2 микроглобулин, токсоплазма, цитомагаловирус, квантиферонов тест, лайшманиоза

За мен микроглобулина не е много точен параметър. Влязох в хематология с 16 см тумор в гърдите и с перфектен микроглобулин. След всяка химия се подобрявах , а той растеше Sad .

# 174
  • Мнения: 453
Може да пуснете бета 2 микроглобулин, токсоплазма, цитомагаловирус, квантиферонов тест, лайшманиоза

За мен микроглобулина не е много точен параметър. Влязох в хематология с 16 см тумор в гърдите и с перфектен микроглобулин. След всяка химия се подобрявах , а той растеше Sad .

Точно така, не е точен параметър, ако се разчита сам по себе си, затова винаги го разчитат в комбинация с останалите кръвни показатели. Иначе, ако имаше някакво категорично значение, щяха да поставят диагноза само по него. За миналите трансплантация изобщо не го гледат, по думите на доктор от отделението.

# 175
  • Мнения: 223
Може да пуснете бета 2 микроглобулин, токсоплазма, цитомагаловирус, квантиферонов тест, лайшманиоза

За мен микроглобулина не е много точен параметър. Влязох в хематология с 16 см тумор в гърдите и с перфектен микроглобулин. След всяка химия се подобрявах , а той растеше Sad .

 как ви диагностицираха тумора в крайна сметка? при мен хематолозите не виждат нищо притеснително уж и препоръчват само биопсия, която която дори просто заради нетърпимата болка за мое успокоение. Никой няма обеснение за тези лимфни възли до момента

# 176
  • Бургас
  • Мнения: 528
Може да пуснете бета 2 микроглобулин, токсоплазма, цитомагаловирус, квантиферонов тест, лайшманиоза

За мен микроглобулина не е много точен параметър. Влязох в хематология с 16 см тумор в гърдите и с перфектен микроглобулин. След всяка химия се подобрявах , а той растеше Sad .

 как ви диагностицираха тумора в крайна сметка? при мен хематолозите не виждат нищо притеснително уж и препоръчват само биопсия, която която дори просто заради нетърпимата болка за мое успокоение. Никой няма обеснение за тези лимфни възли до момента

С рентген.

# 177
  • Мнения: 611
Здравейте отново Confused Да попитам темперетура от 36.8 до 37.4 дали е характерна за лимфом? Започва сутринта след 11 и спада към 11 вечерта от 3 месеца.. Много странна темперетура повечето време е 37.Ще ви бъда благодарна ако споделите. Побъркваме се вече, а сме правили много изследвания.

# 178
  • Мнения: 453
Температурата, сама по себе си, не е показател за лимфом. Имате ли други симптоми освен температура?

# 179
  • Мнения: 611
Да лимфни възли от началото на септември, първо бяха намерени всичко почна с една болка в ухото и хванати двустранно лимфни възли по врата, излекувахме ухото,след това хиляди антибиотици и спадаха. Съответно хиляди изследвания и всякакви лекари от никъде нищо. След последния антибиотик аугументин спряха да растат, вече 3 месеца, но пак не са нормални. От 3 месеца темперетура от 36.8 до 37.4 вечер спада сама. Пълни кръвни картини и всичко друго наред. От 2 месеца леко увеличени под мишницата и ингвинално, но мн леко.Най-големият е 12/9 на врата.Лекарите ми казват, че уж нищо нямало щом пкк, суе, фиброген, crp, бета 2 и дкк били наред. Затова исках да попитам за темперетурата.

Общи условия

Активация на акаунт