Интеграционен курс в Германия

  • 5 418
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 880
А кой е задължен да посещава такива курсове? Аз си мислех, че са за Aussiedler или разни там емигранти, но не бях чувала за някой, женен за немски гражданин да трябва да ги посещава. newsm78 Това нещо ново ли е? Аз съм омъжена от 7 години и никой не ми  е искал подобно нещо, изглежда тогава се е предполагало, че мъжа ми ще ме интегрира достатъчно Mr. Green

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Закона е нов, затова и едва ли тези, които сме дългофорумстващи тук, е посещавал. От 2004 год. е.

# 17
  • Мнения: 3 880

интересно ми е zа майчинството не трябва ли да спаzваш медицинските прегледи и имуниzации  newsm78 или като стане време идваш zа малко чисто л*бопитство  Heart Eyes


Контролните прегледи и имунизациите в Германия не са задължителни, а препоръчителни. Едва сега обмислят някакъв закон да направят прегледите задължителни (чудя се защо до сега не са го направили, но кой ме пита мен), за да могат да следят долу-горе дали децата се гледат добре и дали не се тормозят. И на тези, които пропуснат преглед без уважителна причина ще им спират детските, но както вече казах това е в проект още....

# 18
  • София
  • Мнения: 938
Да, това с курсовете е ново пет. Аз съм с виза от миналата година, която трябва да се поднови тази, през април, и мен ме хваща. Говорих с имиграционните, че имам бебе и не мога да ги посещавам, и сега чакам да ми се обадят какъв е варианта. До 2007 година държавата плаща курса, може да се наложи аз да подплащам по 1 евро на урок, което при 600 урока си е 600 евро.....Но, благодаря на Пепеляшка за линка, май няма да ми се размине.. Confused Никой ли не е бил на курс? Освен интеграционния, включва и някакъв ориентировъчен курс за работа. Аз (засега  Mr. Green) социални помощи не им искам, ама кой знае докъде може да стигне безобразниченето ми  Sunglasses Sunglasses

Мама на близначки, откакто се е родило детето - вече една година, никой нищо не е искал от мен. Само получих веднъж писмо от здравната каса, че Ванеса не е посещавала педиатър, но според настоящия закон, както отбеляза Биба, не сме длъжни да го правим. Ванеса е била веднъж в Германия, на гости. Постоянно си живеем тук, въпреки, че имаме всички адресна регистрация и официално живеем в Германия.

# 19
  • Мнения: 2 567
Mkp, Не познавам никой посещавал такова нещо, явно наистина е ново. Миналата година влезе в сила нов закон за чужденците и вероятно това е част от него. Контактувай директно с властите там, това е моя съвет. Доколкото познавам логиката на немската държавна бюрокрация (все пак съм работила в подобни държавни структури) може да се предположи, че непосещаването ти на курса ще ти даде някакво отражение върху разрешителното за престой. От др.стр. ако пробуташ номера, че си с малко дете и няма кой да го гледа и тинтири-минтири винаги се намират вратички в тая вържава. Винаги!

# 20
  • Мнения: 7 605
Постоянно си живеем тук, въпреки, че имаме всички адресна регистрация и официално живеем в Германия.

Раzбира се, 4е това е ваШа работа и 4е вие сами си прецените, но само искам да те посъветвам много да внимаваШ. По zакон имаШ само право на адресна регистрация в Германия, ако действително пребибаваШ там минимум 183 дена преz календарната година. В противен слу4ай нямаШ право да си регистриран там, с вси4ките последици. А това 4е не си пребибавала в Германия могат много лесно да раzберат, понеже при всяко влиzане и иzлиzане в БГ ти слагат пе4ат в паспорта  Cry

# 21
  • Мнения: 7 803
и аz съм с виzа от миналата година  февруари се омъжих ама такава покана нямам децата са си регисрирани тук zнаят zа тях не трябва аz да им го каzвам виzата ми е беzсрочна точно по новия zакон и на курс не ме канят
zа адресна регистрация Tatjana е права иначе го приемат zа иzмама
обърках се с прегледите че ние в австрия ги правим  Embarassed и там са zадължителни което ми харесва  Hug

# 22
Mkp и аз имам виза от миналата година, но за курс никой не ми е казал, имаше информационни брошури, но те бяха по желание. Сьпруга ми е немец.
Ти да не би да си заминала в Германия миналата година сьс виза за изучаване на езика и последващо следване, да си прекьснала езиковите посещения и затова сега някой да ти носи отговорност?
Поздрави

# 23
  • Мнения: 11
Tоzи курс е zадалжителен само zа теzи които не zнаят дори елементарен немски.Когато ми даваха виzата(2004г)ми каzаха 4е триабва да направя тест,и в zависимост до каква степен отговоря праилно на въпросите им преценяват дали трябва да посеЩавам курса или ме освобождават от него. Въпросите са много лесни от рода на"Колко год.е продалжило обраzованието ми","Какво работи съпруга ми" и т.н

Последна редакция: пт, 13 яну 2006, 19:06 от Renata

# 24
  • Мнения: 7 803
и тест не съм правила zелената карта ми дадоха направо след 10 мин обработка на документите те и те не бяха много  Mr. Green накефих се на малка б*рокрация  Mr. Green даже получих писмо zа пенсионно осигуряване от държавата   Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 938
Аз съм от тия дето не говорят бъкел немски, та явно затова сега съм пратена на тръстиката  Laughing Ех, мислех си че съм хитра като стадо лисици, ама на, гепиха ме за кирливия врат  Wink Май ще пробвам варианта да понауча малко езика и през април ще му мисля. Дотогава ще се оправдавам с детето. Паспорта никой не го гледа, пък и при влизане и излизане от Германия не ми слагат никакви печати в паспорта. От България имам хиляди печати, защото често пътуваме, така че се надявам да ги домързи да смятат  Mr. Green

# 26
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
 
Май ще пробвам варианта да понауча малко езика и през април ще му мисля. Дотогава ще се оправдавам с детето.
Доколкото раzбирам, необходимо е да владееш говоримо еzика поне на елементарно ниво.
"Ausländer, die einen Anspruch auf Teilnahme haben und sich nicht auf einfache Art in deutscher Sprache mündlich verständigen können, haben eine Verpflichtung zur Teilnahme an einem Integrationskurs."

# 27
  • Мнения: 3 423
Аз съм от тия дето не говорят бъкел немски, та явно затова сега съм пратена на тръстиката  Laughing Ех, мислех си че съм хитра като стадо лисици, ама на, гепиха ме за кирливия врат  Wink Май ще пробвам варианта да понауча малко езика и през април ще му мисля. Дотогава ще се оправдавам с детето. Паспорта никой не го гледа, пък и при влизане и излизане от Германия не ми слагат никакви печати в паспорта. От България имам хиляди печати, защото често пътуваме, така че се надявам да ги домързи да смятат  Mr. Green

Ааааа, не се ебавай с немците!
Веднъж ще се направят, че не са те хванали, ама втори път няма да има прошка.
И после всичко си загубила. Внимавай. Това не ти е българската дивотия,
тарикатлък и безхаберие. А що се отнася до данъците, трябва и на мен ръка
да целуваш, щото и аз плащам всеки месец, за да могат такива хитреци като
тебе да получават детски, пенсии, пари за възпитание, социални и прочее.

Що се отнася до паспорта, тук по границите никoй не плюнчи пръсти,
хората са машинизирани, имат компютри, дето са оборудвани не само
с DOS, така че печати не е нужно да слагат. Минава ти паспорта, ако си
забелязала, на една линия и автоматично те регистрират в системата,
че си влязла или излязла. И като идеш за нова виза или паспорт, юнаците
от службите винаги могат да вземат информация колко дълго си била в DE.
Питам се обаче, защо си само с едногодишна виза? Не си ли женена?
Или какво? Съмнителна ли си им? Не знаеш и немски?
Пиши през април какво е станало. Любопитна съм.
И не забравяй, Големият брат те бройка.

Последна редакция: чт, 12 яну 2006, 15:02 от Liska

# 28
  • Мнения: 4 399


Що се отнася до паспорта, тук по границите никoй не плюнчи пръсти,
хората са машинизирани, имат компютри, дето са оборудвани не само
с DOS, така че печати не е нужно да слагат. Минава ти паспорта, ако си
забелязала, на една линия и автоматично те регистрират в системата,
че си влязла или излязла. И като идеш за нова виза или паспорт, юнаците
от службите винаги могат да вземат информация колко дълго си била в DE.
Питам се обаче, защо си само с едногодишна виза? Не си ли женена? Или какво? Съмнителна ли си им? Не знаеш и немски? Пиши през април какво е станало. Любопитна съм. И не забравяй Големият брат те бройка.


Това и аз си го помислих. Паспортите на немската граница се четат машинно, не им трябва печат за да знаят кога си влязла и излязла.

Съвсем възможно е да има едногодишна виза. Аз когато се ожених също имах едногодишна виза, а бях живяла 3 години в Германия преди това. Всичко зависи от това в коя провинция си. Баварците например са много рестриктивни спрямо чужденците и повече от 1годишна виза не дават. Мои познати в други провинции получиха направо тригодишни след като се ожениха.

# 29
  • Мнения: 1 173
Баварците например са много рестриктивни спрямо чужденците и повече от 1годишна виза не дават. Мои познати в други провинции получиха направо тригодишни след като се ожениха.

Няма такова нещо. Преди три години като се оженихме ми дадоха три годишна виза, преди две седмици я смених с безсрочна. При комшийката ми беше по същия начин.
Явно има друга причина за да получи едногодишна виза, но със сигурност не е факта, че живее в Бавария, Хесен и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт