Как се борите с проблемна кожа?

  • 8 964
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 508
И аз съм с кофти кожа, само че моята е смесена, чувствителна и като ми излизат пъпки, са си цели циреи. За толкова години не съм успяла да се преборя с нея, ходих  и на дерматолог и всичко е само временно. Според мен основния начин, поне за мен, е да огранича сладкото и млечните продукти, консервантите, но е факт, че продължават да ми излизат такива красоти по лицето.

# 16
  • Мнения: 84
Така....моето мнение......е паста ''Skinoren'' - Цена: 17.38 лв. , тя е медицинска и трябва да знаете ,че има ефект,аз съм я използвала преди години.....и определено съм била супер доволна,понеже пастичката е малка съм използвала около 3-4 опаковки....Преди това с какво ли не се мазотих и нищо и нищоооо! Мажеш се сутрин и вечер на почистено лице.....от тогаа нищо друго не призназвам!!!


http://apteka.framar.bg/18002348/%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%BE% … -30-%D0%B3%D1%80-

 

# 17
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
  Аз също бях с проблемна кожа/и сега ми излизат от време на време подкожни пъпки,без връх,в областта на челюстта,брадата,скулите... Confused/, но от 8 години посещавам редовно козметик Peace Първоначално ходих веднъж месечно,сега-и по-рядко.Много зависи от козметика и неговите знания и умения Peace Съгласна съм напълно с поста на Мис Нели  bouquet - аз си правя всяка година,през зимата химичен пилинг-но никога,когато съм имала възпаления по лицето Naughty Единствено ползи съм усетила от него и никакви вреди.Това,разбира се,го дължа на правилния подход на козметичката Peace С течение на времето,започнаха все по-рядко да ми излизат пъпки,тена ми се избистри,белезите от акне изчезнаха.Разбира се,е много важно храненето/при някои,включително и при мен/,появата на пъпки се активира с употребата на пикантни,мазни или сладки храни;необходимо е и приемането на достатъчно количество вода Peace Наред с това,когато се прави постоянна подръжка на лицето,съчетано с употребата на правилната за типа кожа козметика,всичко си идва по местата Peace Пожелавам успех на всички  bouquet

# 18
  • Мнения: 0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=262570
Стара тема

40 мл + 12 мл прах и разтворител за разтвор за кожа
еритромицин + цинков ацетат дихидрат

 ЗИНЕРИТ сол. 30 мл.
Зинерит разтвор за външно приложение
Съветваме ви да прочетете тази листовка, независимо че сте използвали Zineryt преди това. Възможно е в информацията да има промени.
Какво представлява Zineryt и как действа?
                  Състав
Zineryt съдържа активна съставка Erythromycin 40 mg /ml под форма на цинков комплекс.
Този комплекс е разтворен в алкохол, към който е прибавена субстанция, омекотяваща кожата.
Другите съставки са: ацетат, диизопропилсебакат и алкохол.
Как изглежда Zineryt и в каква опаковка се предлага?
Zineryt е бистра, безцветна течност с мирис на алкохол. Поставен е в шише с апликатор, чрез който се нанася върху кожата. Върху апликатора е поставена предпазна капачка на винт. Шишето е в картонена кутия с жълт и сив цвят, с напечатано означение Zineryt. Обикновено Zineryt се предлага готов - приготвен от фармацевта.
Как действа Zineryt?
Zineryt съдържа антибиотик - еритромицин и цинк. Еритромицина може да подтисне растежа на бактериите, които предизвикват появата на пъпки. Цинкът засилва ефекта на еритромицина при лечението на акне.
Zineryt се отпуска само по рецепта.
За какво се използва Zineryt?
Използва се за местно лечение на всички форми акне (пъпки).
Какво трябва да знаете, преди да употребите Zineryt?
Кога не трябва да използвате Zineryt?

Вие не трябва да използвате Zineryt, ако сте свръхчувствителни към еритромицин или други антибиотици от същата група, цинк или някоя от помощните съставки. Трябва да предупредите Вашия лекар ако сте свръхчувствителни към някоя от тези съставки.
Предпазни мерки при употреба на Zineryt
Zineryt не трябва да попада в контакт с очите и лигавицата на носа и устата, защото ще предизвика чувство на парене и дразнене. Ако това се случи веднага трябва да се изплакне със студена или хладка вода и да се предупреди лекаря.
Взаимодействия
Досега не са известни взаимодействия. Комбинацията от различни лекарства може да предизвика нежелани реакции. Моля Ви, информирайте Вашия лекар за всички други лекарства, които употребявате.
Употреба по време на бременност и кърмене
Досега е известно, че Zineryt може безопасно да се използва по време на бременност и кърмене, ако се прилага както е предписано.
Ефекти върху способността за шофиране и работа с машини
Не се очаква Zineryt да влияе върху способността за шофиране и работа с машини.
Предупреждения относно някои съставки: Няма
Указания за употреба на Zineryt
Как трябва да се използва Zineryt?
Вие трябва да прилагате Zineryt с помощта на апликатора върху кожата с пъпки 2 пъти дневно. За предпочитане е да се прилага сутрин (преди поставяне на грим) и вечер (след отстраняване на грима) след измиване на кожата. След изсъхване, приложеният вече слой става невидим. В повечето случаи настъпва подобрение след 10-12 седмици. В случай, че забележите влошаване, трябва да се свържете с Вашия лекар.
Ако сте пропуснали една доза Zineryt?
Ако веднъж сте забравили да нанесете Zineryt, продължете да го използвате както обикновено.
Не е необходимо да нанасяте извънредно количество.
Нежелани лекарствени реакции
Алергия към някоя от съставките. След прилагане на Zineryt върху кожата може да почувствате парене или дразнене на кожата, както и леко зачервяване. Това обикновено е леко и изчезва автоматично. Ако получите други нежелани реакции, моля уведомете Вашия лекар или фармацевт.
Как трябва да съхранявате Zineryt?
Zineryt не трябва да се използва след изтичане срока на годност означен върху опаковката.
Zineryt се съхранява при стайна температура в опаковката, в която е доставен от фармацевта. Готовият разтвор може да се съхранява 5 седмици. Ако е необходимо да продължите лечението с Zineryt лекарят ще Ви предпише нова опаковка.
Съхранявайте го в място недостъпно за деца.
Указания за приготвяне на разтвор Zineryt
1. Кутията с жълт и сив цвят съдържа 2 шишета и запушалка с апликатор. Трябва да махнете капачките на двете шишета, като запазите капачката на шишето с праха.
2.Трябва да прелеете разтворителя от едното шише в шишето с праха. Празното шише може да се изхвърли.
3 .Завинтва се капачката на шишето, в което е прахът и разтворителят.
4. Разклаща се веднага в продължение на 1 минута.
5. Запушалката с апликатора се изважда от опаковката.
6. Капачката на пълното шише се маха и завива запушалката с апликатора.
7. Запушалката се маха и се проверява дали апликаторът е добре закрепен към шишето. Ако
е необходимо, го натиснете силно.
8. Разтворът може да се съхранява 5 седмици след приготвянето му.
Напишете датата, до която е годен върху етикета.


Още за: ЗИНЕРИТ сол. 30 мл. (ZINERYT sol. 30 ml.), цена 15 лв


Общи указания
•  Това лекарство е предписано за Вас от Вашия лекар. Затова Вие стриктно трябва да спазвате неговите указания. Ако имате някакви въпроси, моля консултирайте се с Вашия лекар или фармацевт, който Ви е доставил лекарството.
•  Никога не давайте лекарствата си на други и никога не използвайте лекарствата предписани на други.
•  Винаги проверявайте дали използвате нужното Ви лекарство.
•  Не съхранявайте лекарствата, от които вече не се нуждаете.
Притежател на регистрационния документ и производител: The Netherlands.


# 19
  • Мнения: 8
Само да споделя,че аз съм доволна от козметиката на Ботаникус-http://botanicus.bg/

# 20
  • Мнения: 817
http://medea.bg/page.php?50
Момичета ,някоя правила ли си е процедура с лазер?

# 21
  • Мнения: X
Момичета,преди да се подлагате на каквито и да е процедури по-добре първо се посъветвайте с компетентен дерматолог ,защото всеки проблем е индивидуален и  вместо да си помогнете може да си навредите.И моята кожа е ужасна ( на 22 години съм)  и от 2 години ми излизат ужасни подкожни пъпки ,срам ме е да изляза навън.Преди около два месеца ходих на преглед при др.Цанков ,който ми назначи лечение и изрично ми каза да не си правя никакви пилинги ,защото ще ми влоши положението.А да не казвам преди това колко козметички са ми предлагали.

# 22
  • Мнения: 817
Естественно че е така.Аз съм си правила две зими химичен пилинг,но при дерматолог-не бих се доверила на козметичка.Правила съм след предварителен  преглед и подготовка на  лицето.При д-р Бакарджиев и съм доволна от него.При мен резултатите са повече от добри,но има още какво да се желае.Питам за този лазер,ако някоя го е правила какви са реалните резултати,защото не е никак евтин Confused

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Писала съм го и друг път- имам около 8 химични пилинга правени от доктор.Ако не бяха те още да си ходя с лице като тесто.Просто трябва да внимавате при кой го правите Peace

# 24
  • Мнения: 1 016
Какво ви е мнението за химичен пилинг на кожа с първи белези на розацея? Съвместими ли са?

# 25
  • Мнения: 0
И аз мога да се похваля с перфектната проблемна кожа, пъпки, петна и запушени разширени пори. След всичките козметични процедури през които съм минала, смятам че домашната грижа ми се отразява най-добре. Маска с аспирин или хума 1 път седмично; термална вода или розова, никакво миене с вода сутрин. Само под душа със почистващ продукт и много, много хидратация. Храната също оказва огромно влияние на състоянието на кожата, от както намалих драстично какаото нещата се подобравят .. макар и бавно. Успех на всички в тази безкрайна борба Simple Smile

# 26
  • Мнения: 0
Храната е важен фактор, да. Аз се старая да ям максимално безвредни храни.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 40 792
И аз мога да се похваля с перфектната проблемна кожа, пъпки, петна и запушени разширени пори. След всичките козметични процедури през които съм минала, смятам че домашната грижа ми се отразява най-добре. Маска с аспирин или хума 1 път седмично; термална вода или розова, никакво миене с вода сутрин. Само под душа със почистващ продукт и много, много хидратация. Храната също оказва огромно влияние на състоянието на кожата, от както намалих драстично какаото нещата се подобравят .. макар и бавно. Успех на всички в тази безкрайна борба Simple Smile

Кажи каква е маската и с хума и с аспирин?За какъв тип кожа са? Peace

# 28
  • Мнения: 0
Маската с аспирин е - 2 или 3 строшени аспирина, с малко минерална вода или кисело мляко, ако е вода трябва да е наистина малко, да стане гъста каша. Ако е с кисело мляко - с 1 суп лъжица, намазва се лицето стои се 15 мин и се измива, ако се излиза на слънце след това, задължително крем с висок слънцезащитен фактор. Другия вариант с хумата е - с купена хума има различни видове и различни видове кожи, тя се прави според описанието на опаковката, аз я правя с вода. В момента ползвам една готова на индийската фирма Хималая, струва 3-4 лв и е леко люта, на опаковката пише, че е подходяща за всеки тип кожа. Но максимум 1 седмично, защото засушават.
Маската с аспирин е ок за всеки тип кожа (така съм чела поне), като със сухата кожа трябва да внимава, а хумата - има хума за всеки тип кожа.

# 29
  • Мнения: 616
Какво ви е мнението за химичен пилинг на кожа с първи белези на розацея? Съвместими ли са?

Това е много добър въпрос и мисля че дерматолог би ти отговорил най-добре.

Общи условия

Активация на акаунт