Раждане във вода - Варна

  • 9 952
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 64
Аз съм доволна от водното си раждане ,въпреки че не родих във водата. Самата вана доста обезболява, изчаках си разкритието без проблем. Иначе екипа не беше толкова изчакващ колкото ми се искаше, но може би е било за добро.

# 16
  • Мнения: 11 747
Оставам с впечатление, че ваната се ползва само за привличане на клиентела, а реално раждане във вода не се случва, а и не искат да се случва  Thinking  Хем водно раждане, хем никой още не е родил във водата.

# 17
  • Мнения: X
Оставам с впечатление, че ваната се ползва само за привличане на клиентела, а реално раждане във вода не се случва, а и не искат да се случва  Thinking  Хем водно раждане, хем никой още не е родил във водата.
Да, и на мен ми стана странно. Тъкмо се зарадвах, че нещата се променят (и аз искам да родя "активно"  и по възможност във вода), но явно лекарите все още имат задръжки.

Ще се радвам, ако и някой друг сподели информация по темата, има много време до термина ми.
Пина, ти ходила ли си да провериш лично?

Последна редакция: сб, 06 апр 2013, 08:57 от Анонимен

# 18
  • Мнения: 11 747
Не, не съм ходила, чудя се дали да ида да я огледам тази болница. Аз съм с предубеждение към Майчин дом, то май съм с предубеждение към всичките места за раждане във Варна. Клоня към Окръжна болница, тъй като моя лекар е там, поне да мога да го избера за раждането, но все още не съм решила. Иначе в ОБ ходих на Отворени врати и не ми хареса. Сега ще ходя и в АГ да видя Отворени врати, не очаквам нещо различно  Thinking

# 19
  • Мнения: 17
Здравейте!

Аз също се интересувам от раждането във вода във Варна. Записвам се, за да следя темата. Надявам се, че някой ще сподели още впечатления.

# 20
  • Мнения: 0
Здравейте мами, аз ще раждам в средата на декември, от София съм ,но  сега живея със съпруга си във Добрич. Насочих се от рано към естественото раждане, първоначално исках да е у дома с дула, но в началото възникнаха някои проблеми и взехме решение  да раждам във Майчин дом - Варна във водна вана. Доктор Максим Яков ме следи, доволна съм от него, не говори изобщо, но според мен е добър специалист. Каза ми, че може да раждам във ваната и следващия път ще ми покажат залата и тн.  Ще споделям още мисли  и коментари по темата.

# 21
  • Мнения: 11 747
Anna-Aleksandra, пиши за всичко около раждането във вана, много малко е информацията по въпроса.

# 22
  • Мнения: 8
Здравейте Simple Smile Записвам се, за да чета темата. Наистина има малко информация за този вид раждане. Термина ми е за 19 септември.., доктора ми изражда в ОБ, но знам , че там няма водно раждане. Много ми се иска да родя нормално, естествено и във вода. Гледала съм много клипчета и от коментари, които съм чела, всички са били много доволни от изживяването.

# 23
  • Мнения: 5
Има ли такава тема за София, защото не намирам??  Thinking

# 24
  • Мнения: 17
Здравейте! Искам да споделя скромния си опит за тези,които се интересуват от раждането във вода. Само преди ден родих детето си, но за съжаление не във водата както се бях насочила. Ваната може да се ползва само за безбояване  на контракциите или изцяло за раждането. По стечение на обстоятелствата я ползва само за обезболяване. Пак за съжаление за мен лично обезболяването във водата не беше такова каквото очаквах. Може би защото ваната не е достатъчно дълбока, за да покрие целия корем и защото единствената възможна поза е седнало положение. Тъй като не почувствах желания ефект използвах и епидурална упойка, но ползването на ваната след нес е невъзможно.
Залата за активно раждане е страхотна, но просто не мога да си представя вече след като бях реално там да родя във вода. Иначе би било страхотно,имайки предвид клипчета, които съм гледала.
Успех все пак на всички други и дано желаното водно раждане се осъществи.

# 25
  • Мнения: 33
Още преди години,когато дори не съм мислила за дете,ме е вълнувало раждане във вода.Гледала съм клипове и съм се възхищавала на този толкова интимен и силен момент.Представят го така,както би се искало на всяка майка .
Бременна съм вече в 5 месец и силно набавям информация по този въпрос.Трудно се намира патило,а повече красотите от списания и болнични заведения. За съжаление от това което е написано тук съм разочарована и наистина оставам с впечатлението че въпросната вана/басейн,я ползват само за отпускане.Само че защо не се случва до края?В повечето случаи виждам че "прекъсването" е от страна на лекаря! Може би не сигурност? Излиза че раждането във вода е глезотия,че и аз мога да се кисна в нас и да отида да раждам после!
Живея в София и въпреки всичко ще посетя двете места,където знам че има и след това което прочетох тук,ще имам готови въпроси.
Пожелавам на всички лека бременност и раждане и много спокойни бебета и усмивки.

Общи условия

Активация на акаунт