Пепел от рози по БТВ - 9

  • 34 096
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 593
Привет и от мен в този в този прекрасен слънчев , празничен пролетен ден!

Хубава дискусия сте заформили за Мукадес. Каквото и да кажем за нея , все ще е вярно, защото според мен тя е най-колоритния образ във филма.  В нея има от всичко, с действията си е предизвиквала е у мен всички възможни чувства. Не мога обаче да забравя възмутителното й държание към Фатмагюл  в началните серии, колко сълзи изплака милата заради психическия тормоз, на който я подложи.
   Марги, интересна е гледната ти точка за това , че цялото й поведение е като отбранителна позиция, като стратегия за справяне с живота.Наистина е преживяла разочарования, надеждите й са били разбити, направила е компромиси и това я е променило и я е накарало да бъде  по-остра. Всъщност желанието й  да контролира ситуациите е нещо като защита.
  Аз също мисля, че ако в онзи тежък и за двамата с Рахми момент беше споделила с него, че е бременна , той пак щеше да  се ожени за  нея. Той е много чиста душа и щеше да отгледа Мурат със същата любов и нежност. Но не се случи така, може би се страхувала, все пак за нея  той е бил просто е един непознат.
Мукадес наистина има доста качества  тя е природно интелигентна, изключително проницателна , но егоизмът й винаги надделява. Тя винаги мисли за себе си и не се интересува какво причинява на  околните.
Всъщност , всичко което сте казали е вярно. Тя е един пълнокръвен образ, без който филма нямаше да е същия.
 Аша ,  smile3525

# 16
  • Мнения: 27
Оффф, на кака симпатягата. oops Как му устоява Берен Саат, не знам! newsm09
Не знам, те турските хубавици, имам предвид и Туба, все на едни "хубавци" налитат в живота, като и гледах на снимките приятеля - певеца на Берен..........нямам обяснение, то харесването е толкова индивидуално и субективно, че май не подлежи на обсъждане. Peace
Приятелят на Берен го мернах на едни снимки, ами та той е някакво недоразумение на природата ooooh!. Що за вкус има това момиче? newsm78 С такива великолепни актьори е играла, как пък не й трепна сърцето, значи. Единственото  обяснение според мен е, че те сигурно по договор нямат право на по-различни отношения освен колегиални. Naughty Но пък има и други примери! Thinking

# 17
  • Мнения: 27

При тях поне има надежда и очакване за нещо хубаво! Исках да кажа, че у нас ги има, свързани с тях! Grinning


kometka76, 10х, с удоволствие си свивам чашката със зеленото питие!  bouquet
newsm24 newsm24 newsm24 Лабрекс, тези гифчета са страхотни! Как ще ги дочакаме по нашата телевизия? А и какви коментари ще се заформят... Hug

# 18
  • Мнения: 14 830
О и аз мисля че коментарите тепърва ще навлизат във вихъра си.Защото всяка следващеа серия ни предлага хиляди теми за обсъждане.Филма става все по интересен и това ще се отразява и в темата ни.Вече нямам търпение за понеделник
И понеже Муки я  разфасовахме къс по къс/засега/ какво мислите за Ердоан.За толкова могъщ ли се смята за толкова недостижим ли че  скача вече толкова очевидно срещу чичо си и най вече срещу Мюнир- все пак те  му спасиха г..за
Да той ненавижда чичо си или по скоро му завижда заради всичко онова което Решат има и всичко онова което бащата на Ердоан не е бил. Но не мислите ли ,че в създалата се ситуация  те виновните не би трябвало да стават врагове защото така стават уязвими

Последна редакция: нд, 25 мар 2012, 14:04 от djoleva

# 19
  • Мнения: 6 593
О и аз мисля че коментарите тепърва ще навлизат във вихъра си.Защото всяка следващеа серия ни предлага хиляди теми за обсъждане.Филма става все по интересен и това ще се отразява и в темата ни.Вече нямам търпение за понеделник
Джолева,  Hug Настина предстоят много вълнуващи серии следващата седмица. Става много , много интресно.
Хубаво би било да поговорим за зараждащите се чувства между Керим и Фатма.
Лабрекс, страхотни са  на тия гифчета, много ми се иска вече да ги видя нашите усмихнати, че много мъка и много сълзи им се насъбраха.
Кометка  Hug И аз не го харесвам този на Берен , ама сигурно има добра душа... Той май е певец. Пък и тя бързо ги сменя. /Шегувам се/
Марги, много ми хареса това, с което си завършила последната ни тема.
Страхотно е , благодаря ти. Много харесвам притчите, пълни са с мъдрост.

 Hug Hug Hug Прегръщам ви всички , много ми е приятно тук с вас!

Последна редакция: нд, 25 мар 2012, 14:58 от * Дъга

# 20
  • Мнения: 27
О и аз мисля че коментарите тепърва ще навлизат във вихъра си.Защото всяка следващеа серия ни предлага хиляди теми за обсъждане.Филма става все по интересен и това ще се отразява и в темата ни.Вече нямам търпение за понеделник
И понеже Муки я  разфасовахме къс по къс/засега/ какво мислите за Ердоан.За толкова могъщ ли се смята за толкова недостижим ли че  скача вече толкова очевидно срещу чичо си и най вече срещу Мюнир- все пак те  му спасиха г..за
Да той ненавижда чичо си или по скоро му завижда заради всичко онова което Решат има и всичко онова което бащата на Ердоан не е бил. Но не мислите ли ,че в създалата се ситуация  те виновните не би трябвало да стават врагове защото така стават уязвими
Ердоан е странна птица. На пръв поглед у него се вижда нескрита злоба, арогантност, себичност и агресивност. Може би си има причините да бъде такъв. Баща му беше кротък човек, майка му е много спокойна и търпелива жена, не знам откъде у него тези черти! Дъгичка Peace беше показала интервю на актьора, в което казва, че Ердоан бил бит от майка си, та си мисля, че от там идва и изкривената му психика. Thinking А като добавим и отношението на Решат към баща му... Но Ердоан за мен е един от най-отрицателните персонажи, които не търпят промени в положителна посока.

# 21
  • Мнения: 218
asha благодаря за темичката smile3525
Не съм от най "пристрастените",но това е умишлено Mr. GreenПървата ми и "нехващаща ръжда любов" беше "Мелодията на сърцето",но финалът ми дойде много newsm45 и вече внимавам с "чуствата" Mr. GreenОт тогава имах няколко необвързващи залитания,но нищо сериозно Sunglasses
В тази връзка,ще ви "замоля",ако вече е известен краят на филма,да ми подскажете дали да продължавам да го гледам или да спирам.Не ми се следят пак 100 серии и накрая smile3518
П.П.Може и със скрит текст
П.П.Тези скрити текстове само ме ръчкат да ги отварям Laughing









# 22
  • Мнения: 27
О и аз мисля че коментарите тепърва ще навлизат във вихъра си.Защото всяка следващеа серия ни предлага хиляди теми за обсъждане.Филма става все по интересен и това ще се отразява и в темата ни.Вече нямам търпение за понеделник
ДжолеваHug Настина предстоят много вълнуващи серии следващата седмица. Става много , много интресно.
Хубаво би било да поговорим за зараждащите се чувства между Керим и Фатма.
Лабрекс, страхотни са  на тия гифчета, много ми се иска вече да ги видя нашите усмихнати, че много мъка и много сълзи им се насъбраха.
Кометка  Hug И аз не го харесва този на Берен , ама сигурно има добра душа... Той май е певец. Пък и тя бързо ги сменя. /Шегувам се/
Марги, много ми хареса това, с което си завършила последната ни тема.
Страхотно е , благодаря ти. Много харесвам притчите, пълни са с мъдрост.

 Hug Hug Hug Прегръщам ви всички , много ми е приятно тук с вас!
Дъгичке,може и да си права за певеца, но пък в тези среди залагат на пиара в такива връзки, няма нищо случайно. Ама вярно, че Берен бързо се прехвърли от някакъв французин на певеца. Не мога да ги разбера хората от тази гилдия. newsm78

# 23
  • Мнения: 27
asha благодаря за темичката smile3525
Не съм от най "пристрастените",но това е умишлено Mr. GreenПървата ми и "нехващаща ръжда любов" беше "Мелодията на сърцето",но финалът ми дойде много newsm45 и вече внимавам с "чуствата" Mr. GreenОт тогава имах няколко необвързващи залитания,но нищо сериозно Sunglasses
В тази връзка,ще ви "замоля",ако вече е известен краят на филма,да ми подскажете дали да продължавам да го гледам или да спирам.Не ми се следят пак 100 серии и накрая smile3518
П.П.Може и със скрит текст
П.П.Тези скрити текстове само ме ръчкат да ги отварям Laughing
Скрит текст:
gali&presi, спокойно си гледай сериала, той все още се снима в Турция. Но обещанията са за много хубав финал! Peace

# 24
  • Мнения: 2 116
Здравейте и в новата, поредна 9-та тема! Hug

За Аша и всички вас, момичета- споделящи мислите, емоциите и преживяванията си за сериала,
са моите благодарности, че ви има... Hug newsm51
и мога да съм част от страхотната ви компания!


За 8-те изписани теми до тук, мисля ,че израстнахме и успешно намерихме тона, разбирането и уважението...
към всяка една от нас и мнението й.

Открихме формулата за приятно и полезно присъствие и битие на темата ни!
Пожелавам си на себе си и на вас, да запазим това и в тема 9,
както и във всички следващи след нея! Hug
Защото сериалът ни-Пепел от рози/КВФ, тепърва ще предлага много и разнообразни дискусии,
а ние ще сме тук и заедно, нали?  Hug newsm10 smile3521

Един колаж, често е постван, но е хубав и мисля, че може и пак... Heart Eyes


Да ни върви на благи думи, мисли и емоции... цялата тема...Hug

# 25
  • Мнения: 27
Марги, както се казва Амин, Дай Боже! smile3521 Колажът е много хубав. Подбрани са прекрасни снимки на нашите любимци!

# 26
  • Мнения: 0
Хайде и аз в новата темичка, Аша   bouquet

Лабрекс направо влязох в картинката дето си пуснала  Joy
Тя Берен кат не го иска има толкова много други кандидатури, туй да му е най малкия проблем на момчето  Mr. Green Joy

Удоволствие беше да изчета коментарите ви за Муки, анализирали сте я от-до. Какво да кажа, нормално е човек да прави грешки, но и е още по нормално да се поучава от тях, а когато е напът да ги повтори, честно не мога да го разбера  Peace

Добре дошли на новите попълнения   bouquet

# 27
  • Мнения: 2 116
Кометка, дано! Hug  Peace Laughing

Цитат
много ми хареса това, с което си завършила последната ни тема.
Страхотно е , благодаря ти. Много харесвам притчите, пълни са с мъдрост.
Дъга,  Hug благодаря ти!    bouquet

Малко имам склонности към философстване... newsm78 Joy дано не прекалявам и досаждам с това...уж, гледам да  внимавам, ама ако нещо попрекаля/ Rolling Eyes Embarassed Wink/ разчитам на вас!  Hug newsm53 smile3521

# 28
  • Мнения: 6 593
О и аз мисля че коментарите тепърва ще навлизат във вихъра си.Защото всяка следващеа серия ни предлага хиляди теми за обсъждане.Филма става все по интересен и това ще се отразява и в темата ни.Вече нямам търпение за понеделник
И понеже Муки я  разфасовахме къс по къс/засега/ какво мислите за Ердоан.За толкова могъщ ли се смята за толкова недостижим ли че  скача вече толкова очевидно срещу чичо си и най вече срещу Мюнир- все пак те  му спасиха г..за
Да той ненавижда чичо си или по скоро му завижда заради всичко онова което Решат има и всичко онова което бащата на Ердоан не е бил. Но не мислите ли ,че в създалата се ситуация  те виновните не би трябвало да стават врагове защото така стават уязвими
Ердоан е странна птица. На пръв поглед у него се вижда нескрита злоба, арогантност, себичност и агресивност. Може би си има причините да бъде такъв. Баща му беше кротък човек, майка му е много спокойна и търпелива жена, не знам откъде у него тези черти! Дъгичка Peace беше показала интервю на актьора, в което казва, че Ердоан бил бит от майка си, та си мисля, че от там идва и изкривената му психика. Thinking А като добавим и отношението на Решат към баща му... Но Ердоан за мен е един от най-отрицателните персонажи, които не търпят промени в положителна посока.
Ердоан наистина е един от най-отрицателните образи в сериала. На кого се е метнал? Ами на чичо си Решат. Ненавижда го , а всъщност мечтае да е като него - богат, влиятелен, властен, арогантен. Копира го едно към едно. Но не е такъв, и на това се дължат комплексите му.
Ердоан наистина е един от най-отрицателните образи в сериала, едва ли това ще се промени по-нататък , но на мен "фаворит" в това отношение ми е Мустафа, той няма равен.Ердоан поне си е целенасочено гаден, не ми се прави на жертва. А оня Мустафа като зарони крокодилски сълзи с ония теменужени очи и ме ядосва още повече. 
Колкото до онова в интервюто , че Ердоан е бил малтретиран от майка си като дете и това се е отразило на психиката му, попитах , защото не си спомням да е казано такова нещо във филма. Може аз да съм пропуснала. Ако е вярно , това обяснява отчасти защо е такъв.

Марги, продължавай все така ! На мен ми харесва гледната ти точка. И аз понякога изпадам във философстване, така , че те разбирам.

# 29
  • Мнения: 2 116
gali&presi,  Hug

Цитат
В тази връзка,ще ви "замоля",ако вече е известен краят на филма,да ми подскажете дали да продължавам да го гледам или да спирам.Не ми се следят пак 100 серии и накрая  smile3518

Бих те посъветвала да гледаш сериалът...  Peace Heart Eyes За мен е невероятен. newsm10 smile3521

Но разбира се, тук нещата са много лични и зависят от всеки конкретно, какво очаква, търси и намира за себе си-универсален и верен отговор едва ли има... newsm78

Аз ще ти споделя нещо по повод на фаталните финали... Thinking
Става дума за сериалът- Забраненият плод...преди време, когато стартира по БТВ, веднага полюбопитствах какво ме очаква/ много съм нетърпелива/ и като му видях финала и си казах...ааа, не  Stop  Naughty без мен, до тук съм... newsm78 Joy
Обаче, после поради стечение на обстоятелства ми се наложи да го гледам  Shocked Wink/една приятелка, много близка го следеше и аз за нейна компания/ та, открих, че това е един невероятен сериал, дори и с финала си/ Rolling Eyes Cry/. Peace Heart Eyes
Гледах го с удоволствие, защото имаше невероятни възможностти да се видят различни взаимоотношения, емоции и реакции, различни гледни точки...
Разбира се, една история може да завърши по много и различни начини и варианти, и понякога това, че не е нашата и желаната... Thinking не я прави по-малко интересна и заслужаваща вниманието и отделеното ни време. Peace

Гледала съм още три сериала с подобен финал-трагичен  Rolling Eyes...Лъжовна пролет, Цената на живота и До последен дъх...и сега си мисля, че зад и над това/финала/ има много, много по-важни неща, като мисъл, послания,  дори и поука, което за художествено произведение, каквито са все пак сериалите не е никак малко...напротив. Peace

Ще се радвам, да останеш със сериала- Пепел от рози/КВФ и да се присъединиш към компанията ни тук в темата! Hug

п.п. Корегирам се, че вместо Забраненият плод бях написала Забранена любов  Shocked Joy...вече взех и да омешвам заглавията на сериалите, работата става сериозна... ooooh! Whistling  Crossing Arms Wink

Последна редакция: пн, 26 мар 2012, 02:12 от margita9

Общи условия

Активация на акаунт