Познай коя е книгата - 5

  • 28 976
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Да не е Английският пациент ?

 Не.

# 706
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Нели дай още, единствената друга асоциация, която ми идва засега е филмът Пърл Харбър  Embarassed

# 707
  • София
  • Мнения: 691
А на мен Изкупление.  Simple Smile

... ама май малко на асоциации го обърнахме.

# 708
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Ето че всичко свърши. Майкъл беше прав в едно: тя не можеше да се състезава с всички слаби  и безпомощни хора като Бенедикт, защото те бяха смисълът на живота му. Господи, колко ли е самотен - също като нея. Но обикновено става така - силните се жертват заради слабите, сякаш изпитват задължение...или вина? Кой е направил  първата стъпка?Може би слабите са поискали помощ, или силните сами са я предложили. Нима силата поражда слабост, подсилва я...Всъщност какво означават думите "сила" и "слабост"? Майкъл бе прав, тя можеше да живее без него - означаваше ли това, че не се нуждае от помощта му. Той обичаше силата й, но нямаше сили да живее с онази, която обичаше. Обичайки, Майкъл обръщаше гръб на любовта, защото тя не го задоволяваше напълно.

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 16:32 от neli mar4

# 709
  • Мнения: 6 955
А на мен Изкупление.  Simple Smile


И на мен. Peace

# 710
  • Мнения: 2 318
Нели дай още, единствената друга асоциация, която ми идва засега е филмът Пърл Харбър  Embarassed
Точно за него си помислих и аз.

# 711
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Романът е написан от жена.

 Авторката по професия е невролог. Има и други романи. Един от тях беше филмиран и излъчен у нас преди години. Бяхме влюбени в главните герои .
 Изкушавам се направо да ви пусна тяхна снимка. Че ми бяха любими. Heart Eyes

 Ако пак не се сетите, ще пусна и последен цитат. С последните изречения от книгата.

Последна редакция: вт, 31 юли 2012, 16:54 от neli mar4

# 712
  • София, България
  • Мнения: 2 222
оле, това Изкупление беше ужасен филм. Заведох мъжа ми да го гледаме на един свети Валентин /в едно кино на другия край на града при това/ и той каза, че по-депресантски "любовен" филм не бил гледал  Wink

Чакам финала на книгата /може и снимката/  Wink

# 713
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Финалът на книгата е:

Тя, Онър Лангтри, щеше да издържи! Имаше и още нещо: любовта. За нея професията й не бе просто работа, тя влагаше в нея цялата си душа. Истината бе, че искаше да остане сред забравените, безполезните, сред онези, за чието съществуване светът бе забравил, или не желаеше да си спомня.
 Онър изправи глава, изправи рамене и решително закрачи напред. Не се страхуваше, най-сетне бе напълно спокойна. Защото бе разбрала, че дългът, тази безумна всеотдайност, бе само другото име на любовта.


 Тук се съдържа и самото заглавие на книгата.  Peace

# 714
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Другото име на любовта  Laughing Макар да не знам дали съществува такава книга  Crazy

# 715
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Другото име на любовта  Laughing Макар да не знам дали съществува такава книга  Crazy

 Неееее. Дай друго предположение.  Hug

# 716
  • София, България
  • Мнения: 2 222
Другото име на любовта ? /това най-ми прилича на заглавие от целия цитат/

хаха, Аманита мисли като мен

# 717
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Този път шЪ оцеля  Laughing
Скрит текст:

# 718
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 
   Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

 Познавате ли ги?

 Авторката на тази книга е авторка и на Птиците умират сами.  Simple Smile

 Много силен жокер ви дадох.  Hug


 Браво на amanita !!!  Hug

 Безумна всеотдайност е книгата. Прочетете я! Много е хубава.

 Съжалявам, че ви затрудних толкова.

# 719
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Отстъпвам ред  Grinning Мързи ме да пиша  Joy

Общи условия

Активация на акаунт