Ще ми се пръсне сърцето от мъка

  • 2 471
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 254
Е стига пък ти хленчи толкова, всеки минава по този път рано или късно. Не може само в къщи да стоиш и да си гледаш детето цял живот (не, че то ще ти е благодарно един ден). Какво толкова си ревнала не разбирам. Като всяко детенце и Стела ще научи лека полека езика, малките се адаптират много лесно...А и в крайна сметка не забравяй, че за Стела е много по-ценно да е с деца на нейната възраст, да си играят по цял ден заедно а и тъкмо и ще научи английския, защото както разбирам ти не комуникираш с нея на английски.

А и не разбирам какво лошо има в това, някой да попита КОЛКО ПРЕДЛАГАШ, защо да си губят хората времето, ако не ги устройва цената?!? Ти предлагаш, но и клиента има право да приеме или да отхвърли... Всяка сделка има 2 страни и всеки с проблемите си и интересите си...

# 16
  • Мнения: 1 370
Арвенче, не се притеснявай. И на мен ми предстои същото следващата седмица. Като си представя, милия как се мъчи с мен постоянно и забравям за адаптацията му в детската градина, която ще мине и замине

# 17
  • Мнения: 3 394
Написах,че ще стои поне по 7 часа, защото пътувам по един час н а отиване и на връщане за работа+5 раб.часа-ей ви ги на 7 Confused

Освен това само се притеснявам за нея! Явно съм по-емоционална мама ooooh! ooooh! ooooh!

А това за питането колко плащам да ми я гледат у нас-не мислите ли първо,че като искаш хората да те харесат и да ти дадат работата би трябвало да се попита колко е голямо детето, обича ли това, обича ли онова, тоест да предразположиш хората към теб.....а не веднага пари! Освен това разговорите протичаха горе долу по следния начин:
*Обаждам се за обявата. Колко плащате?* И имайте на предвид,че повечето работят за жълти стотинки, защото нямат право на работа по трудов договор!

Една жена ми обясняваше как чистела къщи и печелела по 500 паунда на месец. Аз давах по 600, но тя пък искаше да й осигуря транспорта и мобилен телефон #Crazy

# 18
  • Мнения: 1 630
Арвенче, не се притеснявай за детенце.
От раждането си, та докато се отделят в собствено семейство е един непрестанен дълъг процес на отделяне и придобиване на независимост. Това е напълно нормално и е важно за децата ни да им даваме собствено пространство (съобразено с възрастта им).
Разбирам те, че ти е тъжно, че бебето става вече дете и си "тръгва по пътя", но ще видиш колко бързо в яслата ще научи нови неща и ще дръпне напред.


Толкова ми е мъчно,че няма аз да съм около нея,че само като се сетя ми се доревава!
 

Много е важно според мен ти да си позитивно настроена и да си сигурна, че това е доброто решение за гледането и в момента. Сещам се за едни приятели, които на скоро дадоха детето си на ясла, с огромно предубеждение и така настроиха детето, че то наистина не се адаптира.

За езика ми си струва, че както и другите момичета са ти казали не трябва да се притесняваш. Много бързо ще попие. 

# 19
  • Мнения: 1 630

*Обаждам се за обявата. Колко плащате?*


ами даже и да имаше свестни, на мен лично ми се струва, че ясла е по-добър вариант, защото ще общува с деца.
Помисли, обаче за резервен вариант за гледането й, когато е болна, ако ти не вожеш да остъстваш от работа.
Тук при нас към медицинските застраховки има медициски сестри, които идват да гледат болните деца в къщи. при вас има ли нещо от този род?

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Арвен, не знам дали ще те успокоя. Мартин свикна лесно и няма проблем, защото тръгна от рано - на 10 седмици беше, когато започнах да го оставям за 1,5 час, докато са ми лекциите, тичах в паузите да го кърмя на място и може би това, че виждах на място как работят с децата ми даваше спокойствие. Сега е ветеран на групата, щъка навсякъде и няма проблеми. Не се плаши от другите деца, а се закача с тях, не реве от непознати, защото явно е свикнал винаги да има някого около него, все пак студентско бебе е и съм го вземала с мен на много места, че дори и на лекция.
Ако имаш възможност, оставяй Стела за по-кратко време в началото, ако е разрешено оставай и с нея там първите дни или дай някаква любима играчка или одеалце, което да мирише на теб, това поне успокоява. Стискам палци да мине всичко леко и без много сълзи Hug

# 21
  • Мнения: 4 629
Арвен, вярвам, че Стела много бързо ще се справи с езика. Адаптацията при всяко дете е различна. Дано при вас да е лека и бърза   bouquet

# 22
  • Мнения: 293
Нащо калпазанче тръгна на 3 месеца на целодневна ясла.Адаптира се адски бързо,свикна си.Не се притеснявай толкова.Това, от което можеш да се притесняваш е,че може би ще боледува често.

# 23
  • Мнения: 934
Aми моят син тръгна при една жена (childminder) на 6 месеца, вярно само два-три дена седмично за по 7 часа, но понеже случих на жена, там му беше супер! Много грижовна, внимателна и с опит, освен това имаше и други дечица, с които да си играе, стая с играчки, хубав двор, а освен това тя ги водеше и на mother and toddler group, абе въобще пълна програма. Не му се тръгваше - ако можеше все там да стои, хич нямаше да се оплаче. Аз такова разнообразие изобщо не можех да му предложа, а и той беше (и е) много общително дете с неизтощима енергия, така че беше направо идеално. Обаче подчертавам, много е важно да случиш на жена. Децата се привързват към добри хора. Виждала съм обаче и доста неприятни, немарливи гледачки, така че трябва да се внимава. Е, не чак доста, но една-две. Аз просто имах страшен късмет. На всеки го пожелавам.

# 24
  • Мнения: 2 195
Не мога да ти дам конкретен отговор, понеже моя не съм го давала,щото не ми е по джоба  Rolling Eyes .Но от познати мога да кажа,че децата им се адаптираха много бързо,чак изненадващо за родителите.А език проговориха почти веднага  Hug .Това,което на нас ни се струва най-трудно - очевидно за тях(децата) е най-лесно.Така че не виждам за какво да се притесняваш.Давай напред,ще видиш,че Стелчето ще се адаптира много по-бързо,отколкото си мислиш  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 283
Здрасти,Арвен! Grinning..ама недей да слагаш такива стряскащи заглавия,бе жена! Wink
Съвсем нормално е да се притесняваш,че кой друг ако не майката! Hug
Момичетата са прави,че малкото човече усеща твоите вълнения и така по-трудно ще се адаптира!Нужно е да си спокойна и сигурна,че тя ще се чувства добре! Peace
Моето пате сега е на година и три месеца,а вече почти 2 месеца  ходи на градинка!
В началото и аз се притеснявах много..дали ще се адаптира??дали ще боледува???и други такива въпроси се лутаха из главата ми! ConfusedПо цели нощи не спях,а само мислех!Още повече аз още кърмя  #Crazy и си мислех,че ще е голям рев без мама! ooooh! Но,за моя голяма изненада на нея много и хареса там-сред дечицата й е много весело и забавно! Joy
Искрено ти го пожелавам и на теб!САмо се моли да е живичко и здравичко детенце,пък за адаптацията-на тях им е най-лесно!  bouquet Успех! Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 434
Здравей, Арвен!

От опит ти казвам, че няма за какво да се притесняваш, макар че в началото ми беше много болезнено. Детето обаче има много силно развити инстинкти, това не бива да забравяш. Ако на нея й хареса новата среда - това зависи и от гледачката, и от теб - няма значение на какъв език ще й говорят.  От гледачката зависи добре да я приеме и да я преведе през трудния период на адаптация, от теб - по-малко да се бъркаш Wink. Аз дадох Хана на 6 месеца на бавачка и сега двете не могат да дишат една без друга. Адаптацията трая десетина дена, аз не разполагах с повече, но жената се държеше много спокойно и уверено, а аз се бях свила в един ъгъл, гледах да съм незабележима и сърцето ми, естествено, се късаше, като слушах как детето ми се дра първите два-три дни. Мисля, че на теб ще ти е по-трудно, отколкото на Стела, поне аз до такъв извод стигнах, когато след време анализирах този период. А за 400-те паунда - не знам много или малко е, всеки решава, но една добра, грижовна и искрена бавачка си заслужава парите, които й плащаш.
Желая ти сили и здрави нерви през преходния период, мисля, че ще е за добро.

# 27
  • Мнения: 1 017
Ще свикне детето, не се притеснявай!
На теб ще ти е по-криво.
Само не и показвай, че ти се притесняваш и си тъжна.

Успех!

# 28
  • Мнения: 3 394
благодаря на всички Hug

Да ви разкажа какво стана днес:

Стяхме около час и половина. Стела седеше и гледаше начумерено всички в началото, а после реши да надзърне в разни кошове с играчки Mr. Green Детегледачката е на около 60 години и е много спокойна и с опит жена-занимава се с това последните 30 години Wink Има две големи дъщери, тоест стават 3 детегледачки, така че има кой да ги надзирава.

Нашата хубостница реши обаче,че трябва да махне стрелките на един часовник и като видя,че не става......се разпищя с цяло гърло и ела да видиш сеир, нито млъква, нито аз мога да я успокоя Shocked Добре,че онази жена реагира бързо и почна да й обяснява за часовника , стрелките и прочие, че Устаткото млъкна!

После обаче Стела реши,че трябва да целуне един малък господин, който е най-мъничкият в групата и още не можа да ходи (Стела е следващата най-малка), а той не дава! Той се разплака, а нашата ни лук яла ,ни лук мирисала се свря в един ъгъл да го наблюдава Mr. Green

За сега така върви, но само като я погледна една такава миничка, свита и с едни огромни сини очи.....ми иде да си я грабна, гушна и отмъкна у дома да си се люшкаме и прочие лиготии Heart Eyes

# 29
  • Германия
  • Мнения: 8 099
 hahaha hahaha hahaha hahaha
тя да не е заразена виртуално от Мартин,да върши щуротии;  той така един ден допълзял до някакво момиченце, което още не може да сяда, върти, и пълзи, стигнал до нейния шезлонг и и кряснал от радост, то взело, че се разревало, горкото. Нашият се обърнал най-невъзмутимо и си отпълзял

Общи условия

Активация на акаунт