Когато хората емигрират и търсят съвет в отчетните теми

  • 10 889
  • 119
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 169
Аз отчетни теми не чета, но понякога запитвания се явяват и в общи теми, пък и по летищата съм се натъквала на разни особи, които смятат, че могат за два часа така обилно да изтискат от тебе всякаква нужна им информация. 
Разбирам онази по-неинформирана част от населението, която си търси и тя място под слънцето и ражда бисери като "Тя нали се е оправила, не й пука за нас", цитира се прословутото изречение на Алеко Константинов за прогледналото сляпо и т.н.
Ho тези много питащи ми приличат на софийските бабички, които отиват на спирката и почват с разпита на някой друг чакащ: "Ма кой трамвай да хвана за Съдебната палата, ма кога ще дойде, ма дали ще дойде навреме, ма къде му е последната спирка." Хората турили разписание, маршрутна мрежа, всякакви екстри, че даже и минутите до идване на много места се показват, ама друго си е то от уста да го чуеш, къде ще се кьоравиш да четеш. Нали с питане до Цариград се стигало.

Никой на никого не може да извърви необходимия път, затова е най-добре всеки да се научи да извлича сам нужната му инфомрация. Пък сега такава има бол в интернет, на всякакви езици, не е като едно време.

# 16
  • Мнения: 75
тази тема е като темата за лицемерието в Клюкарника но се съмнявам че ще навърти 45 стр.  Да се чуди човек от кьде се намериха толкова обидени потребители. Дали пьк форумьт не се превръща в едно безсърдечно виртуално пространство.
Интересно как хората са взимали решения за имиграция преди да се появи бг мама  newsm78


Дали ще доживея да пусна тема, а ти да не я оспамиш? Аман. От комунистическо време живея в чужбина, нали не мислиш, че точно на мен ми е притрябвало нещо и съм обидена. По време оно не само форуми нямаше, ами и компютрите бяха върхът на техника. Но точно, защото хората си помагаха, имаше и винаги информация.

Не помня всичките тези години някой да ми е казал, че животът му в България му е ужасен и иска да се махне поне заради децата си, защото гладуват, а аз, вадейки снимките от последната почивка на Хавай, да му кажа „ООООО, и при нас е така! Животът е мноооого труден. Хич не идвай!”. Защото не, не мисля, че животът някъде в Европа може да бъде по-труден от този в България. А що се отнася до социалните аз никога не съм взимала такива (нито детски, нито пък други), но не се и дразня на хора, които ползват, защото нали това им е целта? Да помагат на хора без пари. Еми като имат право, защо да не взимат?!

# 17
  • Мнения: 3 241
Аз пък не съм съгласна - има хора, които в България живеят по-добре отколкото биха живели в чужбина.

А те помощите съвсем скоро навсякъде ще свършат, така че по-добре да не се осланя човек на това Simple Smile

# 18
  • Мнения: 4 300
Е, Палада, сваляш гарда:)
Почивките в Хавай, или където и да е другаде едва ли ги раздават с местожителството. И съгласи се, че когато някой влезе с въпрос за минималната работна заплата и социалните помощи е малко нелепо да му обясняваш къде ти си ходил на почивка, която в най добрия случай е на стойност пет или десет от въпросните минимални заплати.

# 19
  • Мнения: 4 399
Защото не, не мисля, че животът някъде в Европа може да бъде по-труден от този в България. А що се отнася до социалните аз никога не съм взимала такива (нито детски, нито пък други), но не се и дразня на хора, които ползват, защото нали това им е целта? Да помагат на хора без пари. Еми като имат право, защо да не взимат?!


Ама точно така се създават митовете и легендите че в чужбина парите се берат по дърветата. Аз пък се сещам за доста хора в България, които живеят значително по-добре от други в чужбина. Да не говорим че всяка ситуация е много индивидуална. Познавам хора на много добри позиции в България, печелят добре, живеят добре, ходят на почивки в Хавай, но ако дойдат тука ще трябва да мият тоалетните.

И какви почивки в Хавай, моля ти се. Че тук една голяма част от емигрантите не стигат и до съседния град, а най-екзотичната им почивка е в България при мама и татко. Така че нито показвам снимки, нито вярвам че средният български емигрант може и да мечтае за почивка за Хавай. Не може от изключенията да изхождаме за правилото, пък и както Рокси ти казала, никой не си показва снимките когато го питат за минимална заплата или как да кара колата си с българска регистрация.

# 20
  • Мнения: 2 093
тази тема е като темата за лицемерието в Клюкарника но се съмнявам че ще навърти 45 стр.  Да се чуди човек от кьде се намериха толкова обидени потребители. Дали пьк форумьт не се превръща в едно безсърдечно виртуално пространство.
Интересно как хората са взимали решения за имиграция преди да се появи бг мама  newsm78


Дали ще доживея да пусна тема, а ти да не я оспамиш? Аман. От комунистическо време живея в чужбина, нали не мислиш, че точно на мен ми е притрябвало нещо и съм обидена. По време оно не само форуми нямаше, ами и компютрите бяха върхът на техника. Но точно, защото хората си помагаха, имаше и винаги информация.

Не помня всичките тези години някой да ми е казал, че животът му в България му е ужасен и иска да се махне поне заради децата си, защото гладуват, а аз, вадейки снимките от последната почивка на Хавай, да му кажа „ООООО, и при нас е така! Животът е мноооого труден. Хич не идвай!”. Защото не, не мисля, че животът някъде в Европа може да бъде по-труден от този в България. А що се отнася до социалните аз никога не съм взимала такива (нито детски, нито пък други), но не се и дразня на хора, които ползват, защото нали това им е целта? Да помагат на хора без пари. Еми като имат право, защо да не взимат?!


спам???? Сега се сетих че беше пускала подобна тема с скандалджииски отенък и беше заключена. Ако вьпросьт ти е сериозен добре е пьрво да прочетеш какво пишеш преди да да натиснеш бутона "публикувай". Или може би темите в Клюкарника станаха скучни..
Всъщност самият факт че от всички постове, избра да цитираш моя, показва до каква степен те вълнува въпроса ти.

# 21
  • Мнения: 1 959
Защото не, не мисля, че животът някъде в Европа може да бъде по-труден от този в България. А що се отнася до социалните аз никога не съм взимала такива (нито детски, нито пък други), но не се и дразня на хора, които ползват, защото нали това им е целта? Да помагат на хора без пари. Еми като имат право, защо да не взимат?!

Аз пък мисля, че да живееш някъде из Европа, не е равнозначно на по-добре от България.
Подобна нагласа намирам за незряла. В България живеят И много щастливи хора.

И не, социалната система и помощите не са за всеки, решил да дойде от някъде си и
да получава пари на готово. Други, дали самите работещи, дали техните родители
са внасяли в тази система и когато изпаднат в нужда, им се помага да си стъпят пак на краката.
Но точно заради пълното изкривяване на мисленето за какво точно са тези помощи
и злоупотребата с тях, скоро и за тези, които наистина заслужават, няма да има.

Последна редакция: чт, 29 мар 2012, 18:49 от zlatnata tolumba

# 22
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Много рядко пиша в от4етните теми но ако някой ме попита какво е положението тук, ще му отговоря без проблем. Ако кажа 4е вси4ко е прекрасно и вси4ки са добре дошли, ще изльжа, така 4е трябва да му кажа истината. Ако тя не му хареса е хегов проблем.

# 23
  • Мнения: 292
На Палада сигурно и липсва животът в чужбина.  Wink Пък и по какъв друг повод щеше да сподели почивките на Хаваи.  Grinning Шегувам се, но наистина не разбирам какъв е смисълът на целия този драматизъм. Когато се сблъсквам с нещо за първи път, първото нещо, което правя, далеч не е да се цопна в бг мама и да се надявам някой да ми разреши казуса. Ако имам време за губене или ми е интересно какво се е случило на други, минали по подобен път, може и да разгледам форумите. Предпочитам да вярвам на .gov пред .клюкарник.

Последна редакция: пт, 30 мар 2012, 07:46 от lena1

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Съвети не давам, пускам само линкове
Предпочитам да вярвам на .gov пред .клюкарник.
  Peace
Това, че на мен ми харесва и съм щастлива тук, не означава, че друг би изпитал същото, хората и ситуациите са различни.
Най-любимо ми е да дам точния линк за някой въпрос и отсреща да ми се изрепчат, ама аз искам инфо първа ръка, не разбирам какво са написали  Crazy Е, линкът е първа ръка, аз съм втора, преразказвам моята интерпретация. А ако не знаеш езика на станата, в която искаш да емигрираш, не знам какви очаквания можеш да имаш. Логично, че поне докато не проговориш езика, няма да си по-добре от колкото си бил в България.
Ние като емигрирахме определено направихме крачка назад със съпругът ми, стандартът ни падна в началото, не всеки е готов на такава жертва  Peace

# 25
  • Мнения: 2 786
Нямаше ли тук неотдавна аналогична тема, която бе заключена?  newsm78

Иначе от първия пост ме напуши смях.  Laughing Значи ако отговаряш откровено и предупреждаваш питащия за трудностите, особеностите и негативното, си лош, егоист, не искаш други емигранти, и т.н. Ако обаче не го направиш, си добричък, защото не си разбил илюзията му.

А това "Защото не, не мисля, че животът някъде в Европа може да бъде по-труден от този в България." няма връзка с действителността. Познавам българи тук, които са живели много по-добре в България, отколкото сега. Там са имали собствен дом, работа (макар и не много високо платена), храна в хладилника, кола ... А тук живеят под наем в мухлясала стая-мазе, купуват само хляб и мляко, без постоянни доходи, за кола не могат и да мечтаят. Кажи ми, Палада, къде са живели по-добре? 

# 26
  • Мнения: 2 885
Съвети не давам, пускам само линкове
Предпочитам да вярвам на .gov пред .клюкарник.
  Peace
Това, че на мен ми харесва и съм щастлива тук, не означава, че друг би изпитал същото, хората и ситуациите са различни.
Най-любимо ми е да дам точния линк за някой въпрос и отсреща да ми се изрепчат, ама аз искам инфо първа ръка, не разбирам какво са написали  Crazy Е, линкът е първа ръка, аз съм втора, преразказвам моята интерпретация. А ако не знаеш езика на станата, в която искаш да емигрираш, не знам какви очаквания можеш да имаш. Логично, че поне докато не проговориш езика, няма да си по-добре от колкото си бил в България.
Ние като емигрирахме определено направихме крачка назад със съпругът ми, стандартът ни падна в началото, не всеки е готов на такава жертва  Peace

1:1.

Времето, за което може да изложиш въпросите си писмено тук, идеално може да ти послужи да потърсиш в Google.  Whistling

# 27
  • Мнения: 1 800
Цитат
Защото не, не мисля, че животът някъде в Европа може да бъде по-труден от този в България.
Може да не е толкова труден, ако си местен или ако си живял там достатъчно дълго, работил, знаеш език, системата и т.н. За новодошъл емигрант без осигурена работа, без език + културен шок, изведнъж останал без support system от близки и роднини е трудно, много трудно. Това въобще не означава, че не може да се оправи, но според мен трябва да се знаят и негативите, за да се вземе информирано решение. Дали след това ще се оправи зависи само и единствено от човека и сутиацията му.

В последните две години ми е била нужна иформация за две държави и съм я намирала с търсене в гугъл. За едната държава питах конкретен въпрос в съответната тема във форума и ми беше отговорено с линк, предостатъчно. За Англия изчетох доста от темите и момичетата там са отговаряли на едни и същи въпроси стотици хиляди пъти, намерих си каквото ме интересува.



# 28
  • Мнения: 1 959
Човек щом иска нещо го намира,но трябва първо сам да поразрови и прочете.В отчетната Английска тема имаше и такъв отговор:"Нямам време да чета на зад затова питам направо".За мен това е недопустимо.Моето мнение е, че трябва да се огледа и прочете и когато имаш конкретен въпрос да се пита,а не някой друг да ми върши работата щото аз излизам да пия кафе с приятелки и нямам време.
Колкото до въпроса с помощите ще си сложа сама цензурата щото от такива хора .... censored censored censored НЕ МОЖЕ ДА ОЧАКВАТЕ НЕЩО БЕЗ ДА СТЕ ДАЛИ
Имаше една особа която директно си пита как е по добре да се пише като самотна майка или не че да и давали повече помощи.Другите които много ги долюбвам са въпроси от типа"В БГ сме мислим да идваме към Англия ,но искам да знам какво ми се полага"..........

# 29
  • Мнения: 2 786
Аз на такива въпроси изобщо няма и да отговарям. На хора с нечисти намерения нямам намерение да помагам. Но иначе е досадно като дойде някой и напише "Нямам време да чета назад темите, затова питам" и задава въпрос, който е бил обсъждан няколко страници назад в същата тема. Ами ... И аз нямам време да пиша едно и също през няколко страници.  Tired

Общи условия

Активация на акаунт