Кръстихте ли бебо на баба или дядо?

  • 7 449
  • 197
  •   1
Отговори
# 15
  • на село
  • Мнения: 3 917
Голямата е кръстена на свекърва ми, а малката на никого не е, само съжалявам, че не я кръстих на татко / лека му пръст/ беше още жив като се роди и много и се радваше, поне я видя.

# 16
  • Мнения: 5 103
Не мисля да го кръщавам на никой.

# 17
  • Мнения: 48
не, нашата александра не е кръстена на никой.  нямах нищо против да бъде , но мъжът ми не беше съгласен.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 181
ДА,на майка ми.

# 19
  • Мнения: 2 657
На кикой не е кръстен.И двамата с мъжа ми бяхме категори4ни 4е няма да се кръщава на никой Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 489
Да.На свекър ми.Казваше се Григор,а ние я кръстихме-Глория.

# 21
  • Мнения: 1 107
Не. Нямам нищо против традицията обаче, стига наличните имена да ни харесваха  Laughing

# 22
  • Мнения: 160
Не сме, защото той се роди ден преди Гергьовден т.е. дойде си с името. Традициите са хубаво нещо, ама за мен всички баби и дядовци са еднакво важни и нямаше как да го кръстим на четиримата (освен ако не му дадем 4 първи имена  #Crazy- така де, защо да се ограничаваме само с Мария-Антоанета като може да е Мария-Антоанета-Петра-Ивана например  Crazy).

# 23
  • Мнения: 2 768
Не! Исках сина ми да носи име, което да не свързват с дядовците. Но, понеже първите две букви от името случайно съвпадат с тези на свекър ми те решиха, че е кръстено на него. Чак се дразня понякога, защото ако мислех, че свекъра го заслужава щях да кръстя детето с неговото име, а не с различно, което те се чудят как да преиначат да прилича на неговото  Sick.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 106
не, не ми харесва този обичай - пк и как точно да решиш на кой - все някой от семейството ще иска друго - пък и детето си е отделен индивид - трябва да си има свое си име

# 25
  • Мнения: 523
не Twisted Evil  решихме да е Даниел деня, в който отивах да раждам, въпреки че преди бяхме направили списък от 10 други имена.
 Не робувам на традицията с имената... Аз мисля, че детето си идва с името Party Ако е някой от родата - чудесно, значи детето има свестен баба или дядо Laughing (никой няма да иска да си кръсти детето на лош човек) важното е роднините да не се налагат, а решението да идва от сърцето!

# 26
  • Мнения: 10 758
Да, и на двамата.

# 27
  • Мнения: 1 999
И двамата дядовци си мислят, че е кръстена на тях Joy, но ние избрахме името, защото много ни харесваше! Никой не е имал претенции, нито сме мислили да я кръщаваме на някой.

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Да. На свекър ми, но ако името му беше кофти нямаше да го кръстя на него  Grinning

# 29
  • Мнения: 1 190
Да, кръстихме дъщеря ни Велиана на свекърва ми, която се казва Величка!

Общи условия

Активация на акаунт