Школа по английски език в Младост - Оксиния, Медиа, Next Door...

  • 7 739
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Мили мами, помагайте. Опитвам се да се ориентирам из частните школи по английски език в района на Младост. Тъй като Образователен център Медиа / МД 2001 ЕООД / ми е най-близко до 81 СОУ търся отзиви най вече за тях - преподаватели, отношение към ученици и родители, големина на групите, цени и т.н.

# 1
  • Мнения: 5
Детето ми ходи миналата и по- миналата година на английски в MeDia, точно в клона им до 81во в Младост. Не мога да ти дам еднозначни отзиви. Първата година останах много доволна - добра материална база, любезни служителки в офиса, усмихнати и приветливи, направиха ми супер добро впечатление и най-вече първата учителка - мисля че се казваше Милена Крумова -дано не бъркам, с къса черна коса, много симпатична. До тук хубавото. От следващата година нова учителка, по-принцип в Медиа има доста голямо текучество, в някой групи, особено занималнята, се сменяха по няколко за учебна година и почнаха проблемите.
Общо взето обучението им хич не е на ниво, две години предъвкваха един и същи материал, докато в училище бързо ги задминаха и започнаха да взимат по-трудни неща, като така допълнителния английски в Медиа вместо да дърпа детето напред, само го затормозяваше с едни и същи безкрайни домашни и безумни проекти всяка седмица, за които сме отделяли часове да изрязваме картинки, рисуваме, лепим и какво ли още не.
Иначе в Медиа децата винаги са ок, умни, позитивни, зареждащи и други бла, бла глупости, които са стил на изразяване на служителите, с което ни зарибяват да плащаме до безкрайност за да изучават децата ни един и същи лесен материал. Супер печеливша бизнес стратегия - и деца и родители доволни, парите завъртени и усвоени.
Дано съм била полезна.

# 2
  • Мнения: 0
Здравейте момичета,

Всички сме минали по този път - лутане напред-назад по разни езикови школи, в които се оказва, че дори нямат учители като такива за които си даваме парите.

Ето малко информация относно как аз съм подходила  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=647800.0

Поздрави,
Еви

# 3
  • Мнения: 3
моят син беше в Оксиния и бях горе долу доволна, но го преместих в Медиа / MeDia Educational Centre /, защото финансово за момента ми се видя офертата им по-изгодна. В смисъл, че в Оксиния ни натовариха доста за уч.материали, книги за лятото и разни други финаносви изненадки, които ме издразниха. В Медиа същата работа обаче, че и по-лошо.  Преподавателките закъсняваха много редовно за час. Моят син беше в кабинета на Медиа в 144 СОУ и направо лудвах докато мис Тоня се появеше с по 15-20, че и повече минути закъснение. Следващата даскалица - същата стока, макар че секретарката в офиса до 81 уч-ще съвсем друго обещаваше, когато подписвахме договора. Абе въобще едно говорят докато подпишеш, съвсем друго се получава след това.
Вярно е това, че не си дават зор с взимането на новия материал. Едно си баба знае...така де защо да се мъчат дечицата с разни там минали времена, продължителни и т.н. след като сегашно просто им върши работа за 100% резултати в края на годината?
Най ми хареса родителската среща. Учителата подробно ми обясни колко супер добре се справя синковеца, колко е внимателен в час и старателен при писането на домашните. Не знах да се смея ли или да плача. Моят домашно не беше писал от два месеца, тъй като учителката не им ги проверявала. Ама пък е единстеваната дето го хвали, щото в училище направо потънах в земята от срам от "положителни отзиви". Така че от Медиа за близо 800 кинта получих много мили "четки" относно синчето. Пък в училище вече и 3 почна да ми носи на тестовете. Не съм се рзправяла с Медиа, щото само емитират дейност и дори като се оплакваш само се правят, че ти влизат в положението, ама нищо не се променя.
Така че другата година май пак ще се връщаме в Оксиния, поне докато беше там, носеше 6-ци.
Ще съм благодарна ако някой драсне нещо за Некст дор /нали в блока срещу Кауфланд беше?/, цените им са доста сносни.

# 4
  • Мнения: 498
Бих ви препоръчала Британика, няма нито един от изброените проблеми. Малко по далече е, но си струва  Peace

# 5
  • Мнения: 0
Езиковите школи станаха твърде меркантилни  smile3508 - подписва се договор и от там насетне ставаме едни дойни кравички за тях. То поне нещо насреща да се получаваше, но от известно време и това го няма. Честно не мога да дам добър глас за нито една езикова школа.

# 6
  • Мнения: 7
момичета, направо ме шашнахте, много  разчитах на Образователен център Медиа, заради удобното му разположение до училището.
За другите две школи трябва да се пресича булеварда.
Британика ми е много далече, а си нямам баба за водене.
А дали ако искам да запиша сина си конкретно при Милена Крумова ще ми направят проблем? Защото чух доста кофти отзиви за някоя си мис Краси. Търсила си думичките и транскрипциите в час пред децата от разни речници. Направо я скъсвали от подигравки.
И още нещо договорите стандартни ли са? Не се ли плаща месец за месец, та ако видя че не учи, не взимат нов материал или че на учителката не и се работи да спра да плащам? Нещо не ми се вижда много правилно да платиш предварително за заек в торба и после да нямаш думата, ако отсрещната страна спре да си върши работата.

# 7
  • Мнения: 498
Оксиния и Медиа не ги знам, но школата Некст Дор преподава по учебниците на Оксфорд, поне доколкото видях аз. Влязох в едно училище да се поинтересувам какво учат и се оказа, че учат половината от материала , който се взима в Британика за една година, а са по същите учебници. Таксата в Британика за Фаундърс е около 800 лв на година за курс +учебници. В Некст дор не знам колко е. Но като сравня какво знае дъщеря ми, която ходи в Британика и какво знаят децата от другата школа, всичко е в полза на Британика. Ясно ми е че фактора местоположение е много важен, но лично аз , ако не мога , не бих си завела децата на място , в което само ще плащам, без да имам нещо насреща.

# 8
  • Мнения: 216
Синът ми ходи 2 години в Некст Дур. Очарована съм от ръководителата Мисис Маркова. Отказахме се, защото занятията бяха след учебните часове и той беше неадекватен да слуша след 6
часа други предмети, освен това английският в училище върви по- напред от материала, който взимат. Лично за детето си реших, че аз ще уча с него и на този етап ще си спестя чисто финансово ходенето по школи. Освен това си мисля, че колкото повече време прекарваме заедно- даже и в учене е по- добре и за детето, и за мен. Пък като порастне явно ще си доучва английския.

# 9
  • Мнения: 7
много благодаря за отговорите  bouquet
тъй като продължих да събирам отзиви и от други източници поне за сега разбрах,  че тъкмо най-удобният ми откъм местоположение Медиа - MeDia Educational Centre - МД 2001 ЕООД събира възможно най-много негативни отзиви от всички частни школи в Младост.
Искаше ми да да комбинирам лятна занималня с английски език, но като отидох в офиса на Медиа за информация тъкмо хванах една разправия с недоволни родители и дочух такива неща #Cussing out #2gunfire #Cussing out, че директно си излязох.
От друга страна в Next Door  бяха доста любезни, поканиха детето да се яви на тест за уточняване на нивото и ми дадоха доста добри цени. Виртуална, много благодаря за инфото, макар да не си признаха, но май наистина вървят по назад с материала. Обясниха ми, че системата на учебниците Hello, по която сме в училище, била много амбициозна и много се бързало с граматиката без да се упражнява достатъчно и затова се получавали такива разминавания. За момента ми прозвуча доста логично, но после си помислих, че в крайна сметка допълнителния английски трябва да подпомага именно училищния английски.

# 10
  • Мнения: 0
milenka ind,

Извинявай, че ще изкажа мнение по последния ти пост, но не мисля, че децата получават необходимото в училище. Именно затова се навъдиха подобни школи.От училище език не може да се научи, може да се стигне до някакви базови познания, нищо, че като оценка детето е оценено с 5 или 6. Лошото е, че живот и здраве, ако и когато му се наложи да издържи някой изпит по английски неминуемо ще се наложи прибягване до споменатите езикови школи. Малко по-нагоре в темата съм пуснала и линк към една друга тема, можеш да погледнаш, какъв път самата аз съм избрала за себе си , а и за децата ми, понеже след доста подобни посещения като описаното от теб с недоволните родители, ми се наложи тотално да обърна платната. А по отношение на качеството - предоволна съм от това което ни се предложи.

Поздрави,

Еви

Последна редакция: ср, 25 апр 2012, 12:14 от eviana

# 11
  • Мнения: 40 913
Искаше ми да да комбинирам лятна занималня с английски език, но като отидох в офиса на Медиа за информация тъкмо хванах една разправия с недоволни родители и дочух такива неща #Cussing out #2gunfire #Cussing out, че директно си излязох.

Щом искаш Лятна + Занималня + Английски + в Младост, защо не се запишете на лятна школа в Американския колеж? За около 1000 лева имат цял месец юли доста добра занималня и обучение.

# 12
  • София
  • Мнения: 38 489
Оксиния също имаха някакви предложения за лятна занималня с английски.

# 13
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
И занималня "Ния", в читалището в Младост 1 предлагат английски.
Ако е само за школа по английски, в учебно време - доволна съм от Big ben. Предлагат и летни варианти, но не сме ги ползвали.

Общи условия

Активация на акаунт