Слънчо Юлчето закача, весело навън подскача ;)

  • 45 591
  • 750
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 59
Алена, мерси за темата!   bouquet Я кажи как се казва това хотелче, че и ние си падаме по закътаните места!
Мерси на всички, които споделиха за това какво приготвят когато оставят децата при бабите. Исках да си "сверя часовника" При нас положението е така - при майа ми нося само бебето, при свекито - всичко. Вероятно аз така съм ги свикнала - към майка ми съм строга и взискателна, към свекито мила и взнимателна  Embarassed

В Пловдив времето днес е отврат  Tired Да идва пак слънцето, че неАм нерви вътре да стоим  Peace

# 16
  • Мнения: 69
запис и от мен в пролетната тема  Nature Sunny

# 17
  • Мнения: 94
Здравейте

До всички мами от  Бургас-да не забравят, че днес се подават документите за ясла или детска градина....аз лично пуснах .Успех на всички

# 18
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
запис и от мен в пролетната тема  Nature Sunny

Как си, ГаляHug

# 19
  • Мнения: 39
и аз да се запиша, за да следя  Wink и да не е съвсем на празно да Ви се оплача от уикенда Sad в събота се събуди с 39.8С ходих на лекар, червено гърло. То май се очертава като слабото му място. Изписа АБ, много се разсърдих и тя каза ако преценя да не му давам, е как по дяволите аз да преценявам това?!?! прибрах се в къщи дадох Нуровен още веднъж и в 17ч, след следобедния сън измерих 40.1С. Щях да получа удар! За пръв път виждам такава Т на термометър, а и като е на детето ми... представяте си. Последва кошмар-врящо дете+увиване със студена хавлиена кърпа. Не искам да се сещам. Абее... егати уикенда Simple Smile от вчера обаче няма Т и за сега всичко е ОК. Към 18ч ще ходя при моя педиатър, който най-вероятно ще ме навика за АБ, ама кво да направя Simple Smile
Поздрави на всички тук   bouquet
Само да сме здрави, и ние и всички около нас

# 20
  • София
  • Мнения: 272
Mного свежа тема  smile3525 Интро снимката ме навежда на идеята, че у нас вече има желание за кънки  Shocked Shocked  hahaha

airgirls & алена, как сте днес?

noriscat, мойта практика сочи, че за да ми е мирна главата, опаковам целия цирк  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 3
Хайде да се отчета и аз. Страхотна нова тема, много позитивно заглавие. Нека слънчо прогони всички болести и черни мисли.
Габи както късно проходи сега почти е навсякъде без количка. Държи ме за ръка, рядко опитва да бяга, като и кажа да не ходи в локвите и калта ме слуша, но разсея ли се за миг е тръгнала натам има го за игра. Като падне и се изцапа идва да и бърша ръцете, разбира всичко, но си говори на неин език далеч сме от цели изречения. Иначе тежим 9.540 и сме 80 см, абе финни мадами, Господ си знае работата с моите 46 кила няма да мога да я нося, а си се носим от време на време още.
Днес беше хубав ден изкарахме навън доста време и сега спим геройски уморени. Лека вечер на всички.

# 22
  • Мнения: 1 107
Привет и от нас! Алена   bouquet

Галя  Hug Hug Hug За съжаление ще се съглася с dunaika(надявам се не греша), пред вид сутиацията ви, това е най-удачното решение.

При майка не я оставам да спи, но пък при всеки удобен случай отиват на разходка. Свеки в това отношение е златна - мога с дни да оставя малката там и да няма проблем. Е, после ще има да мрънка колко се изморила, но тя просто си мрънка, не и пречи. От както установих, че свеки е от онея жени дето обичат просто да си се оплакват, отношенията ни са много по-спокойни, вече не и се дразня за глупости Peace
Нося само памперси и дрешки.

Изчетох наведнъж пропуснатото и сега пиша по спомен, та ако сетя и за друго пак ще намина да пофилосовствам Grinning

# 23
  • Мнения: 1 107
5 munites later...
С малката вече месец сме си самички вкъщи. Първите 10-ина дни ни беше трудно без мъжо, трудно в смисъл тъжно, но после свикнахме. Даже ни е забавно. В петък беше клетвата и тати си дойде за няколко дни, но днес си тръгва.
Маринела доста бърбори, прави прости изречения, разбира всичко, отговаря с да и не, при това съвсем съзнателно. Като сме си само двете е едно съкровище, но навън си показва магариите. Ако сме на разходка, е ОК, но ако се отбием до магазина на баба, се почва с глезотиите ooooh!
Досега не се е тръшкала, опитвала се е, но знае, че мама ще стане лоша, няма да и обръща внимание и край на разходките. В момента върши работа, понякога се налага по-дълго да свивам вежди и да се правя на безразлична/обидена, но номерът минава.

# 24
  • Мнения: 5
прибрах се в къщи дадох Нуровен още веднъж и в 17ч, след следобедния сън измерих 40.1С. Щях да получа удар! За пръв път виждам такава Т на термометър, а и като е на детето ми... представяте си.

Преполагам, че си изживяла кошмар. Аз съм много наплашена от високата Т, затова когато педи ми каже, че трябва АБ хич и не се замислям. Веднъж присъствах на една една страшна сцена с детенце на 1,5 г., което получи гърч от високата Т и докато го закараме в болницата щеше да отхапе пръстите та баща си, който се опитваше да и задържи устата отворена, за да влиза въздух. Абе никога няма да я забравя тази гледка.
Иначе ние вече сме добре, оздравяхме. Тук времето почна да се пооправя и вчера направихме доста голяма разходка. И ние не ползваме количка вече, просто няма начин да го накарам да седи в нея. Но и за ръчичка трудно стигаме до някое място за игра, защото квартала ни е такъв и няма градинки наоколо. Затова му купих от тия колелета буталки и сега с него ходим до желаната дестинация. Удобно е доста за мое голяма учудване.
Аз детето не съм го оставяла на никой да го гледа за повече от два - три часа. Просто няма на кого. Сестра ми го е гледала няколко пъти докато съм по изпити и една приятелка. При свеки ходим заедно за по няколко часа и си тръгваме заедно, колкото да го видят. А когато отидем при моите роднини, те са на 200 км от нас, баба ми го гледа много, но и аз съм там разбира се.

# 25
  • Мнения: 634
Преполагам, че си изживяла кошмар. Аз съм много наплашена от високата Т, затова когато педи ми каже, че трябва АБ хич и не се замислям. Веднъж присъствах на една една страшна сцена с детенце на 1,5 г., което получи гърч от високата Т и докато го закараме в болницата щеше да отхапе пръстите та баща си, който се опитваше да и задържи устата отворена, за да влиза въздух. Абе никога няма да я забравя тази гледка.

Иви, то затова не се бърка по устата на детето...просто се оставя да лежи настрани докато мине гърчът. Наистина изглежда много страшно (изживяла съм го с баткото), но напоследък чета, че просто организмът по този начин се справя с високата Т при по-чувствителна нервна система и няма никаква опасност всъщност за детето. Но все пак дано на никого не се случва... Praynig

# 26
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
от моя опит Нурофенът е доста слабо за сваляне на висока Т  Rolling Eyes ; след него при нас, като по-силно действа ефералган - свещички, а още по-силен е хексалгинът - но са ми казвали, че е и вреден и опасен - да не се ползва при всеки случай без нужда  Peace

често прибягвам до мокри кърпи - действат моментално

иначе имахме високотемпературни кошмари, самата аз - все още вдигам много висока Т - над 39,6 и често става за 20 минути  Confused

# 27
  • Мнения: 69
Гледам да го преодолявам ,но ми е трудно.На моменти съм по-спокойна,казвам си че на този етап сме взели правилното решение.Но като цяло много съжелявам ,че го махнах и често си поплаквам.Защо толкова ги изживявам нещата не знам.Иска ми се по-спокойно и реалистично да гледам но... SadИмам приятелка която е бременна ,с нея бяхме в едни и същи седмици.Сега като я гледам, с напредването на бременноста ,и после като се роди бебенцето,все ще ми е мъчно...Ще го преодолея надявам се,времето нали лекува,но на този етап все още ми е тежко Cry.

airgirls много неприятно изживяване.Мен винаги ме е било страх от висока температура и гърчове.

Марти ,много обича да е на разходка.Излизаме както с количката ,така и без нея.Не ми прави проблеми да го нося,ако сме пеша,или пък да не иска да стои в количката ,ако сме с нея.
От една седмица започна доста да приказва.Опитва се да повтаря ,каквото му казвам.Много е забавен.
Отново сме без памперс,справяме се много добре.Слагам му само за през нощта.

# 28
  • Мнения: 39
надявам се, че вече всичко отмина. Днес от сутринта няма Т. Но и вчера през деня нямаше, а снощи пак вдигна 38С. Ходих вчера следобяд на контролен, каза ми, че щом съм почнала с АБ няма как да го спра, но според нея това си е вирус и АБ за това не действа. Просто организма трябва сам да го пребори. Давам по 2 ампули от по 2мл Вит С, осцилококцинум и коластра. Ааа и ме пита дали е бил в контакт с деца със скарлатина, но аз не мисля, че е имал, но знам ли??? Защото при скарлатината първо няколко дни имало Т и после избивали пъпките.

# 29
  • София
  • Мнения: 59
Идвам да направя поне едно включване тази пролет. Поизчетох предишната тема и съжалих, че не съм чела по-редовно. Наоколо нищо не се чуваше за грип с бронхит. Един-два дена държах Емата в къщи и пропусна един рожден ден, но мислех, че е нещо по-леко, а и в кооперацията са едни безкрайни ремонти, та почнах да я извеждам. Заразихме две девойки и сега чак ме боли като ги слушам да кашлят. Ема е с бронхит, но е много ведра и без температура, затова и д-ра не даде АБ. Изобщо не мога да си представя как ще я държа 10-14 дена в къщи ако хване шарка. Свикнала е да излиза на всякакво време поне за малко. Цяла зима удържахме фронта и сега на пролет цъфнахме  Laughing
Пробвах се преди седмици на шега да я науча на някои цветове, ако не на имената поне да групира по цветове, но нещо нямаше ефект. След дни разсъждение почна сама да се опитва да познава цвета иньо-синьо, уиуаво и нено(червено и зелено), но май по-скоро помни какво съм казала за предмета, а не ги разпознава сама. Човек без работа...измислям си забавления. Взе да ми се ходи на работа, но не ни искат в ясла...такива работи
Мъниците с ролерите на първа са адски сладки!
Всички бързо да се оправят! Прекалих с писането, но поне е рядко Hug

Общи условия

Активация на акаунт