Ябълков сладкиш- много лесен и много вкусен!

  • 7 717
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!Тъй като някои от вас ме питаха за този сладкиш на лични ,реших да напиша рецептата тук,за да не я  пиша на всяка по отделно.Рецептата я взех от един италиански сайт,не е моя! Naughty   Продукти:  2-3 ябълки,100г масло или маргарин,2 яйца,130г брашно,100г захар,1/2 пакетче бакпулвер,1/2ч.л.канела,1 щипка сол,1 ванилия,2 с.л.стафиди,може и орехи                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Стафидите ги накисваме за 20 мин. в хладка вода,след което ги отцеждаме, подсушаваме и овалваме в брашно.В купа разбиваме маслото(меко )със захарта.Прибавяме 1 по 1 яйцата.Разбиваме (с миксер),да се получи еднородна,гладка смес.Пресяваме брашното заедно с бакпулвера и по малко сипваме в купата,като бъркаме с дървена лъжица от долу на горе,лекичко.Добавяме сол,канела,ванилия,стафидите и една обелена и нарязана на кубчета ябълка.Изсипваме сместа в намаслена тавичка(моята е 24см)Отгоре подреждаме другата ябълка,обелена и нарязана на тънки филийки,поръсваме със захар,слагаме тук- там парченца масло и печем в умерена фурна за 40-45 мин.Пробваме с клечка за зъби,като боцнем в средата,да излиза суха.Като се охлади,се поръсва с пудра захар.Това е.Да ви е сладко!   Simple Smile   Ето и снимка  ,         П.С. Правила съм го и с круши, и с  праскови! Peace      

Последна редакция: нд, 01 апр 2012, 17:33 от val80

# 1
  • Мнения: 161
Мерси,Вал,и аз те питах! Simple Smile Изглежда лесен,ще го направя още днес!После ще пиша как се е получил! newsm51

# 2
  • Мнения: 27
Благодаря за рецептата.  bouquetИ на мен ми изглежда много лесен.Тези дни ще го направя и аз.

# 3
  • София
  • Мнения: 60
Направих го!Стана много вкусен и бързо се приготвя.Благодаря за рецептата!

# 4
  • София
  • Мнения: 60
Колко захар се слага,аз сложих 1ч.чаша?

# 5
  • Мнения: 9
Колко захар се слага,аз сложих 1ч.чаша?
олеее, rums,добре,че обърна внимание.Пропуснала съм я Simple Smile 100 г е захарта,но аз слагам 5-6 с.л.с връх,обичам по-сладичко.Сега ще я добавя.Радвам се,че ти  харесва сладкишчето. Peace

Последна редакция: нд, 01 апр 2012, 17:40 от val80

# 6
  • Мнения: 161
Вал,чудесен е! Peace Направих го на обяд и преди малко го опитах.Сложих 1 кафена чашка захар.Благодаря за рецептата.  bouquet Исках да кача снимка,но не знам как Embarassed

# 7
  • Мнения: 0
И аз си го"заплюх" този сладкиш.Ще си купя ябълки,че в момента нямам и в най-скоро време ще го направя. Naughty После ще докладвам!

# 8
  • Мнения: 9
daine,радвам се,че ти е харесал! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 0
Здравейте! Нова съм в BG-mamma, искам да ви кажа, как правя ябълковия сладкиш. Става много вкусен!  Simple Smile


ПРОДУКТИ:

•  4 яйца
•  1 ч.ч захар
•  ½ ч.ч счукани орехи
•  2 ч.ч нарязани на малки кубчета ябълки
•  1 ½  ч.ч брашно
•  1 бакпулвер
•  ½ ч.ч олио
•  ½ пакетче канела
•  2 ванилии
•  брашно и олио за намазване на тавичката
•  пудра захар за поръсване

НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ:
С миксер разбивате яйцата и захарта, докато стане пухкава смес. След това прибавяте олиото. Постепенно бъркайки с дървена лъжица добавяте смесеното с бакпулвера брашно, орехите, канелата, ванилиите и ябълките. Получава се доста гъста смес. Изсипвате тестото в намаслена и поръсена с малко брашно тавичка. Печете около 40-45 минути в предварително загрята на 180 градуса фурна.  Готовият сладкиш се оставя да изстине и се поръсва с пудра захар. Wink

Общи условия

Активация на акаунт