моля ви помогнете ми с мненията ви, да намеря къде е причината

  • 5 325
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 782
За този проблем има само 1 решение. Нарича се 'да научим детето да ходи на гърне и да се отървем от памперса завинаги' Wink)). Възползвай се, че не обича памперси и че идват топли пролетно летни месеци.

# 16
  • Мнения: 11 576
То добре да го научим, но още като малко ако се сгъва, скъсва от рев, та досега, маалко трудно ще се получи.

# 17
  • Мнения: 782
То добре да го научим, но още като малко ако се сгъва, скъсва от рев, та досега, маалко трудно ще се получи.
Извинявай, но не ти схванах мисълта. Бебето реве като му се сложи памперс, а не като си върши работата в него. Следователно няма памперс- няма проблем.
Ако имаш предвид проблема със заспиването - него не съм го коментирала.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 666
Възможно (и дори по-вероятно) е бебето да се дразни от процеса по смяна на памперса, а не от самия памперс. Особено щом авторката споделя, че детето протестира срещу легналата поза по принцип.

# 19
  • Мнения: 11 576
Мисълта ми е, че ако не иска да стои на гърне, ще е трудно махането на памперса.

# 20
  • Мнения: 782
Възможно (и дори по-вероятно) е бебето да се дразни от процеса по смяна на памперса, а не от самия памперс. Особено щом авторката споделя, че детето протестира срещу легналата поза по принцип.
И пак стигаме до леко модифицираното няма памперс - няма процес по смяната му - няма проблем.
И за да не изглеждам голословна само да вметна, че първият пост важи 1 към 1 за моето дете. Даже възрастта е почти същата. Така че решението което предлагам вече се опитвам да го прилагам на практика, учудващо успешно засега.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 666
Да де, ама има процес по приучване към гърне, който на тази възраст може да е дори по-проблемен Simple Smile Хубаво, че при теб се получава, аз лично също съм "за" ранното отучване от памперса, но на 11 месеца то си е бебе, не разбира достатъчно и не се знае дали няма да се стигне до по-големи истерии.

Мисълта ми е, че ако не иска да стои на гърне, ще е трудно махането на памперса.


И аз това исках да кажа.

# 22
  • Мнения: 782
Мисълта ми е, че ако не иска да стои на гърне, ще е трудно махането на памперса.
Да права си, но аз установих, че да залисам детето на гърнето е в хиляди пъти по лесно от това да му сменя памперса. Първото го обръщам на игра, пеене на песнични, разглеждане на картинки и други приятни занимания. Смяната на памперса винаги е само едно - борба като на живот и смърт, в която след като победя ми трябва на мен час реанимация. И като си помисля че трябва да го правя по 5-6 пъти на ден в продължение на още 1 година (по средните съвременни стандарти на махане на памперсите)- казвам твърдо не!
А по евентуалният спор дали може едно дете към годинката да се научи да е без памперс - ами цялото наше поколение е било такова. Както казва майка ми- памперсите ви разглезиха= като нямате пелени да перете и нямате стимул да научите децата на гърне. Баба ми беше медицинска сестра- първо в ясла, после в дом за сираци, пенсионира се и като директор на последното - т.е цял живот е гледал новородени професионално. Тя казваше, че едно дете щом може да си седи на дупето веднага трябва да се сложи на гърнето. За нея това беше умение, което се възпитава от най-ранна детска възраст и не признаваше съвременните методи на 'има си признаци, че детето е готово'. Аз лично не вярвах в това докато не купих гърне за дребния- признавам си с голям песимизъм на 9 месеца и половина, главно по настояване на майка ми. И за моя изненада - детето за няма и една седмица и се научи какво се прави там. Сега месец по-късно в момента в който го сложа на гърнето - веднага пишка. Забелязвам, че количеството понякога е много малко, което означава, че  всъщност не му се ходи до тоалетна, а му е създаден условен рефлекс с гърнето (т.е първата цел на упражнението е изпълнена). Разбира се още пика и в памперсите - следващата стъпка е като поотрасне още месец-два и стане по-топло - направо да махна памперса. Очаквам първата седмица да вървя след него с парцала, но в крайна сметка ще схване, че не е хубаво да му е мокро на дупето. Както казах - предпочитам седмица или месец с напикани дрехи и локвички по килима, отколкото година с борба за преобуване.

П.С. За да не ме обвините в старовремско мислене -сетих се че онзи ден се бях зачела в статия за възпитание по Монтесори. Там беше забранено дори да се поощрява детето, за това че си е свършила работата в гърнето. Процесът беше описана то нещо естествено като храненето, което не трябвало дори да се награждава- детето просто трябвало да го научи възможно най-рано.

# 23
  • Мнения: 782
но на 11 месеца то си е бебе, не разбира достатъчно и не се знае дали няма да се стигне до по-големи истерии.

Ами и аз си мислех, че не разбират.. наистина..еми разбра детето. Не подценявайте малките човечета, те имат с какво да ни изненадат. Понякога трябва само малко упорство от наша страна. Всичко което съм мислила, че с детето ще е много сложно (не само гърнето) взе че се получи тъкмо когато бях готова да се откажа. За моя искрена най-голяма изненада...

# 24
  • Мнения: 11 576
Всеки пише от собствената си камбанария. Изместихме темата на авторката.

# 25
  • Мнения: 782
Аз по себе си забелязах, че има момент на самозаблуждение на родителя. Ето например в началото и моето дете не искаше да стои на гърнето. Затова седях при него занимавах го, играчки, песнички и така докато свършим. Мислих, че ако го оставя сам ще стане от гърнето и ще го разсипе както правеше първите дни. После обаче майка ми дойде на гости за няколко дни и тя пое тази деност. Но на нея и е трудно да седне при него на пода и се гледаха от разстояние. Аз в началото и се дразнех, че не прави усилие да си играе с него и да го залисва. После обаче установих, че всъщност детето не става от гърнето въпреки че няма човек до нея. Докато аз съм му прилагала техники от 'миналото', човекът незабелязано разбрал какво се иска от него. А майка му проспала промяната, щото го мисли за малко глупаче.
Та си мисля, че както има родители, които изкарват децата си по-умни и надарени отколкото са, така и ги подценяваме в ежедневните дейности.

# 26
  • Мнения: 782
Всеки пише от собствената си камбанария. Изместихме темата на авторката.
Изобщо не сме я изместили. Жената иска съвет как да спре борбата с детето. Ами не може да го накара да стои мирно - това му е в природата на детето. Значи решението е друго - да премахне дразнителя.

# 27
  • Мнения: 3 066
Не съм чувала за такъв проблем досега-виждала съм майки, които с борят с бебетата си ,но не съм го изпитвала.
Гледала съм две двойки близнаци, тризнаци и няколко единични бебета  + нашето ,но не е имало такива периоди-бих се консултирала с  два независими педиатъра по въпроса.

# 28
  • Мнения: 805
Не изчетох двете страници, но да си кажа ... Моето и то така ... когато го преобувам му тикам в ръцете подред - мокри кърпи, кремове, щипки, памперси - и пак ритайки дърпайки успяваме ...
За спането сме в подобна ситуация ...
Не че не се изнервям ... но си е нормално ... проявява си характер детето ... не ви трябват специалисти.
На теб вече ти идва в повече и умората и се изнервяш повечко ... а и са близнаци ... според затова и реагираш така сякаш има проблем ... и този период ще мине Wink

# 29
  • Мнения: 1 350
moon, да са Ви живи и здрави рожбите и много да Ви радват Simple Smile
ако мога да споделя опит с дъщеря ми -
имаше период преди годинката тъкмо преди да проходи не искаше да лежи като й сменям памперса, оставяте детето да порита малко голичко, явно има доста енергия и ако не е проходило вече вижда сили у себе си Simple Smile така се опитва да ВИ каже нещо - аз вече искам да ходя сам, а вие ме слагате пак да лежа Wink
можете да сложите две възглавнички под главата му, докато сменяте памперса и нещо да държи в ръка винаги ще го заинтригува като му обяснявате какво ще правите като смените памперса - примерно ще им четете книжка или това, което обича.
дъщеря ми миналия септември и октомври за пиш и аки почти винаги - на гърнето, зимата по-рядко я слагах, а и явно и беше студено и не съм настоявала, но и тя вече си казва ако има нещо Simple Smile
можете да използвате топлото време след няколко седмици и да ги слагате периодично за 3-4 минути на гърнето като им обяснявате какво трябва да направят, какво очаквате от тях, по-скоро без игри и залъгалки (има тема за приучване към гърнето).
Можете през деня да му дадете да разглежда два-три памперса, да му обясните за какво служи, за да свикне, че е част от облеклото му сега Simple Smile
сигурна ли сте, че памперса му е удобен, да не го стяга нещо?
все пак опитайте да го оставите малко свободно след като сте свалили памперса за няколко минути, да порита малко, дори и само по чорапки да е Simple Smile
момче е и повече му се лудува Wink
явно кипи от енергия щом и при заспиването се върти повече Simple Smile оставете му някоя топка, балон да се забавлява и да се поумори малко.
късмет и дано всичко е наред. надявам се не му се ядосвате на детето, всичко разбират дори и на тази възраст Simple Smile
а ядът си е наш и не са ни виновни децата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт