ЕВРОВИЗИЯ - 9-та тема “Light your fire!”

  • 33 576
  • 1 019
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 3
Залети сме от такива сигнали, но повечето са меко казано абсолютно несериозни.
Имаме случаи, в които хора от Испания са гледали БНТ и са пращали SMS на 13500 (който номер важи само за България и беше изрично казано това в началото). Да не говорим, че Испания не гласуваше във втори полуфинал и не го излъчваше. Много сигнали има и от Гърция, Италия, че и Белгия и това при положение, че три дни преди полуфинала разпространихме списък с телевизиите, излъчващи в отделните държави и това, че само тези държави имат право да гласуват.
Иначе е възможно да има забавяне в потвържденията, но това не означава, че гласовете не са отчетени. Просто при пикови натоварвания е възможно да възникнат проблеми с обратното връщане на SMS-те, но гласовете се отчитат така или иначе.

Ако наистина има сериозни сигнали, можем да ги проверим, но на този етап такива няма, а и не вярвам в теориите на конспирациите, честно казано. А и да проверим, все тая, няма да върнем Софи на финала Sad

# 946
  • Мнения: 136
Сигналите са доста ! И аз се чудех , че до момента няма реакция на това ! Сигнали има и назад в темата , а така също и във Фейсбук ! Може да се опишат случаите на потребителите - от кои държави , и за кои часове .

# 947
  • Мнения: 3
Сигналите са доста ! И аз се чудех , че до момента няма реакция на това ! Сигнали има и назад в темата , а така също и във Фейсбук ! Може да се опишат случаите на потребителите - от кои държави , и за кои часове .

Именно такава информация трябва, защото наистина една огромна част от жалбите са неоснователни. Следим всичко много внимателно, но досега няма за какво да се хванем.
Като цяло най-вероятно нещата са си минали нормално и не това е причината да отпаднем. Просто трябва да го приемем.

# 948
  • Мнения: 2 786

Извинявам се, ама на конкурс за песен за какво друго трябва да се гласува?  newsm78


A be az това го знам,ама на този конкурс се гласува всичко друго,но не и за песен от другите...това исках да кажа Peace
 

Ако хората спрат да призовават да се гласува за държава, а вместо това масово започне да се гласува за песен, това ще се промени. Докато се леят призиви да се гласува за държавата, независимо каква е песента и как е изпълнена, положението няма да се промени съществено. Аз гласувам за песен - другите да гласуват за каквото си искат.  Peace Може да е капка в морето, но капка по капка - вир става.

# 949
  • София
  • Мнения: 15 516
  Това пък, да могат да гласуват от страни, участващи само в полуфиналите, е най-голямата глупост, а аз така и не разбрах първия полуфинал беше ли излъчван у нас?

# 950
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Хората са искали да гласуват , но просто не са могли , или пък гласовете не са потвърждавани !

Здравейте, ще може ли да кажете за коя държава става дума и по кое време са изпратени SMS-те? Ако наистина е било така, както казвате, то това е нещо, което горещо ни вълнува.


Испания.
Тя отива директно на финал, така, че ако няма нужда да излъчва нито един от полуфиналите. Но излъчи първия, с номер за гласуване, а не излъчи втория, съответно на него никой не можа да гласува от Испания. И Португалия не можа да си получи гласовете от тук  Laughing Хората се оплакваха и се чудеха по каква причина се е взело това решение.
Днес във вестника имаше репортаж за румънската песен - цяла страница  Crazy , озаглавена "Другата испанка на Евровизия". Та се оказва, че румънката пее на испански и по интервюта казва, че много обича Испания, и вероятно затова е излъчен само първия полуфинал. Важно е Испания да е в центъра на вниманието, пък другото.... В друга статия има също толкова голям репортаж за участниците във втория полуфинал, като за всички е отделен един голям абзац с обяснения, а най-отдолу пише: "участват също ххх с песента хххх, и българката Софи Маринова с песента ххх."  Twisted Evil
Така, че в случая аз лично не намирам правдоподобно обяснение защо в Испания можеше да се гласува на единия полуфинал, а на другия не, при положение, че тя не участва в тях.

# 951
  • Мнения: 28
 Това пък, да могат да гласуват от страни, участващи само в полуфиналите, е най-голямата глупост, а аз така и не разбрах първия полуфинал беше ли излъчван у нас?


Да.  Peace

# 952
  • Мнения: 0


 Или може би щракането с пръсти вече не е оставило място за здрав разум...

Хората са искали да гласуват , но просто не са могли , или пък гласовете не са потвърждавани !

Здравейте, ще може ли да кажете за коя държава става дума и по кое време са изпратени SMS-те? Ако наистина е било така, както казвате, то това е нещо, което горещо ни вълнува.



Аз споменах за проблем с потвържденията на смс-ите. Интересното е, че получих потвържденията в обратен ред 20 мин след като гласувах. Това е и след момента на приключване на гласуването обаче. Даже си помислих дали да не би да имам право на само един глас?!
Ето скрийна от телефона ми. Потвърждението казва, че "мелодия номер 8 получава вашият  глас. Благодарим за съдействието."



Хм сега виждам , че е не 20 мин а половин час, а другото е след час и малко...  Rolling Eyes

# 953
  • Мнения: 136
Цитат
..а и не вярвам в теорията на конспирациите..

То в наши дни не са баш " теории на конспирацията " , а по-скоро " теории  на организацията " и както се знае , организациите са важно нещо ! По принцип !

# 954
  • Мнения: 3
 Това пък, да могат да гласуват от страни, участващи само в полуфиналите, е най-голямата глупост, а аз така и не разбрах първия полуфинал беше ли излъчван у нас?

Беше излъчван от нас, но не бяха обявени телефонни номера за гласуване, защото нямахме право, участвайки във втория полуфинал Wink

Хората са искали да гласуват , но просто не са могли , или пък гласовете не са потвърждавани !

Здравейте, ще може ли да кажете за коя държава става дума и по кое време са изпратени SMS-те? Ако наистина е било така, както казвате, то това е нещо, което горещо ни вълнува.


Испания.
Тя отива директно на финал, така, че ако няма нужда да излъчва нито един от полуфиналите. Но излъчи първия, с номер за гласуване, а не излъчи втория, съответно на него никой не можа да гласува от Испания. И Португалия не можа да си получи гласовете от тук  Laughing Хората се оплакваха и се чудеха по каква причина се е взело това решение.
Днес във вестника имаше репортаж за румънската песен - цяла страница  Crazy , озаглавена "Другата испанка на Евровизия". Та се оказва, че румънката пее на испански и по интервюта казва, че много обича Испания, и вероятно затова е излъчен само първия полуфинал. Важно е Испания да е в центъра на вниманието, пък другото.... В друга статия има също толкова голям репортаж за участниците във втория полуфинал, като за всички е отделен един голям абзац с обяснения, а най-отдолу пише: "участват също ххх с песента хххх, и българката Софи Маринова с песента ххх."  Twisted Evil
Така, че в случая аз лично не намирам правдоподобно обяснение защо в Испания можеше да се гласува на единия полуфинал, а на другия не.

Причината е следната. Преди България дори да си избере песента се тегли жребий. Този жребий разпредели 36 държави в 2 полуфинала по 18 държави всеки.
Държавите, отиващи директно на финал са 6 (големите 5 + домакина). Тези 6 държави се разпределят 3 на 3 в двата полуфинала с право да гласуват в съответния полуфинал. Това пак става чрез жребий. Испания, Азербайджан и Италия гласуваха в първия полуфинал и затова испанската телевизия е задължена да го предава. Във втория полуфинал с право на глас са Великобритания, Франция и Германия. Испания не може да гласува в него, както и никоя от държавите в първия полуфинал. Това е и причината испанската телевизия да не го предава, просто защото не е задължена да го прави.
БНТ също не е длъжна да излъчва първия полуфинал, където не гласуваме, но се излъчва от добро желание, да се покаже все пак целия конкурс и всички песни. Но дори и излъчвайки го, номера в България не бяха обявени и нямаше гласуване тук (за първия полуфинал).

# 955
  • Мнения: 2 786
Тук излъчваха и двата с уточнението, че на първия не можем да гласуваме. Не е глупост разделянето на държавите, идеята е да се минимизира гласуването по съседски.

Принсен, при вас са упоменали за коя песен даже. Тук пратиха само "Благодарим за участието в Евровизия 2012. Твоят глас е регистриран."

# 956
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 996
Мда. И при нас беше така. И двата полуфинала се излъчваха, но можехме да гласуваме само на първия.

# 957
  • Мнения: 58

Ако хората спрат да призовават да се гласува за държава, а вместо това масово започне да се гласува за песен, това ще се промени. Докато се леят призиви да се гласува за държавата, независимо каква е песента и как е изпълнена, положението няма да се промени съществено. Аз гласувам за песен - другите да гласуват за каквото си искат.  Peace Може да е капка в морето, но капка по капка - вир става.

Принципно си права.но  излиза,че само ние българите гласуваме за песен,а всички останали за държави....и естествено после пък плачем що така?Въпреки,че аз се питам една Малта ,която е малка страна без кой знае каква подкрепа как така е все напред? newsm78

# 958
  • Мнения: 28
Малта е малка страна, но малтийците не могат да гласуват за себе си... Затова дължат финала на други страни.

# 959
  • Мнения: 58
Малта е малка страна, но малтийците не могат да гласуват за себе си... Затова дължат финала на други страни.
Е да де!!Как така те могат и ги гласуват достатъчно много от другите страни  без да са голяма страна с много любвеобилни съседи,а нас все не ни харесват? ooooh! Значи ,че не всичко е геополитика

Общи условия

Активация на акаунт