Кога отучихте бебето да пие от шише?

  • 1 933
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
таня може да пие от чаша (най-обикновена) още от 7-8 мес някъде
не съм я учила умишлено, просто след всяко хранене изплакваме устичката с вода от чашка
така откакто се е родила
и в един момент установих, че тя си пие прекрасно от чаша
сега пие мляко от шише, водата вкъщи от нормална чаша, а навън от неразливна на нуби
но нямам намерение да я карам да си пие и млякото от чаша.... мисля, че е излишно за момента
някой ден и това ще стане Simple Smile

# 16
  • Мнения: 140
Алекс самичка отказа шишето с биберона.Просто една сутрин не го поиска.Дори млякото,тя вече яде само кисело,го папка с лъжичка.Само водата пие с биберон,но мисля скоро да и предложа от чашка. newsm78




# 17
  • София
  • Мнения: 15 222
Племенницата ми е на 2г. и 2м. и яде кисело мляко преди заспиване. Ако не е в шише с биберон-не го признава. Grinning

# 18
  • Мнения: 8 505
През 6.месец смених бибероните с накрайници на Авент.Свикна им от раз.Вода пие от 4 месечна от чаша със сламка.Преди 3-4 месеца се научи да пие и от обикновена чаша,водата вкъщи я пие така,но за млякото ми е по-удобно от шишето с накрайник,защото и го давам докато лежи.

# 19
  • Мнения: 5 713
Като беше 7-8 месе4на й смених биберона за вода с мек накрайник на Авент, но нещо не беше о4арована. От скоро водата я пие от чаша с твърд накрайник, има интерес и към обикновена чаша, със сламка също се справя. Млякото го пие все още от биберон.

# 20
  • Мнения: 1 512
Тъкмо се зачудих кога съм писала по тая тема, а то се оказва даже, че аз съм я пуснала Mr. Green

Вече и аз компетентно да се изкажа- продължихме с мляко от шише докъм годинката, след това Криси започна да проявява интерес и към неразливащата се чаша- от нея пиеше сок и вода. Отказването от шишето премина спокойно, без ексцесии. През лятото й предложих сок със сламка в чаша, тя си взе чашата и си засмука сок, все едно, че откак се е родила пие със сламка.
Сега вече спокойно си пие от обикновена чаша, когато сме навън или на гости- от чаша с човка.
Съдейки по моето дете, мога да кажа - когато детето е готово и само прояви интерес- нещата стават плавно и спокойно.

# 21
  • Мнения: 2 220
Стана ми интересно като прочетох няколко сходни мнения и моля някой да ми разясни - казвате, че вода и сок пият от чаша, а мляко от шише и нямате намерение да го махате. Защо? Каква е логиката всичко друго да е от чаша, а за млякото да не искате? Благодаря предварително за отговорите!

# 22
  • София
  • Мнения: 15 222
Логика не знам дали има. Иво пиеше вода от Авентската чаша, но мляко от нея не искаше. Държеше на биберона. И с племенницата ми нещата стоят така. Не иска млякото по друг начин освен с биберона. И аз правих опити, и сестра ми-бебоците си искаха млякото само с биберон-това е положението.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 182
Навремето оревах форума, че Ева не иска да яде с лъжичка, а всичко пие от шише. Е дойде му времето, вече предпочита лъжичката за храна различна от мляко.
Хич не смятам да си създавам затруднения да я насилвам сега с чаша, защото така трябвало. Когато обаче аз пия нещо от чаша и тя иска да опита и давам (само кафе не). Така мисля, че скоро ще превърна чашата в най-желания предмет - толкова зор е да стигне моята чаша.

# 24
  • Мнения: 3 334
никога не съм отказвала насилствено бебето си от шише.
От бибата - да, една вечер когато беше на 1г.4мес просто не я дадох и с бибата приключихме без проблем на тази възраст.
на същата 1г.и 4 мес, дъщеря ми вечер си пиеше още адаптирано мляко от шише.
и за да компенсира явно, че няма вече биба си пиеше вода от шише до 1г.и половина. После един прекрасен ден си взе сама чашата на Avent-неразливащата се, която кротко си стоеше на пералнята и чакаше някой да започне да я ползва, и това беше....но такива работи от сорта, отучване от шише, защото някъде някой е казал - йог, от този и този месец трябва да не пие от шише - това са пълни глупости.

всичко на този свят си идва от само себе си, това съм разбрала от дъщеря ми, която никога не е учена как се пие от чаша, не знам как разбра какво се прави, но вече е на 2г. и си пие от нормални чаши като големите хора, даже си казваме вече "наздрае" - тя с нейния сок, мама с "нейния си сок" - бира, винце - каквото е подходящо за яденето Wink и това е то.

От просто по-просто.

Напълно подкрепям мнението на Лио.Аз процедирам по същия начин.Нямям и намерение да насилвам нещата в каквато и да е насока.Ползваме още залъгалка,но тя сама си преценява кога ще заспива с нея и кога не иска да спи с нея.Опитва се да пие от чаша за възрастни,защото ни гледа нас и иска да опита.

# 25
  • Мнения: 3 663
Каква е логиката всичко друго да е от чаша, а за млякото да не искате? Благодаря предварително за отговорите!
ами защото сок или вода пие по няколко глътки, а мляко по 250 грама
мисля, че ще и дойде малко трудничко да си пие млякото от чаша сега
няма да ми се зарадва, ако я накарам Simple Smile

# 26
  • Мнения: 7 430
Пробвала съм го, но не иска и продължава да си пие от шише - използва ги само да си чеше венците
...може направо на нормална чаша да премине, като не иска Wink

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
tonina  да кажа и аз, беба пие от чаша със сламка то 9-10 месечна вода, тогава я кърмех и шише с биберон не съм давала, когато ми отказваше да суче на 11 месеца и предложих млякото със сламка ама пие две глътки  и спира. Известно време пиеше от Авентската чаша млякото, обаче като тръгнаха горните зъби да избиват и само се чеше с нея, и и давам шишето с биберон изпива си млякото и заспива. Сега е на 14 месеца.

# 28
  • Мнения: 1 645
Дани се научи да пие от чаша на 8 месеца,пиеше сок и чат пат вода,но млякото го пиеше само от шише.
Но преди 2 седмици отказа тотално млякото,и вече забравихме окончателно шишетата.

# 29
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
На 6 месеца му купих чашка на Авент и му предлагах сока в нея.На 8 месеца му купих още една за млякото.

Общи условия

Активация на акаунт